w kilku Ośrodkach - jak?

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany

W ilu ośrodkach czekasz?

w jednym
57
80%
w dwóch
10
14%
w trzech
3
4%
w czterech
1
1%
w pięciu
0
Brak głosów
więcej, niż pięciu
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 71

brush
Posty: 657
Rejestracja: 17 lut 2003 01:00

w kilku Ośrodkach - jak?

Post autor: brush »

Chciałabym się dowiedzieć, jak wygląda sprawa oczekiwania w kilku Ośrodkach. A mianowicie:

- w ilu ośrodkach jednoczesnie można czekać?
- co wysyłać? tylko podanie, czy także kopię kwalifikacji, zdjęcie itp?
- najpierw dzwonić i pytać, czy słać w ciemno?
- ... coś, o co nie zapytałam, a co jest istotne???

Będę wdzięczna za wszelką pomoc.
Rzadko czytam forum, jeszcze rzadziej się na nim udzielam...; piszcie PW.
Bea_7
Posty: 4196
Rejestracja: 18 sty 2005 01:00

Post autor: Bea_7 »

Brush, na forum eksperckim jest wątek składanie dokumentów w kilku oao - oczekiwanie w kilku oao
Pozdrawiam!
Madźka
Posty: 6214
Rejestracja: 25 paź 2002 00:00

Post autor: Madźka »

... a na adopcyjnych dylematach - Mamy problem - oczekiwanie w dwóch Ośrodkach
foczka
Posty: 3728
Rejestracja: 29 sty 2003 01:00

Post autor: foczka »

Brush mam zamiar złożyć papiery do drugiego OAO może i trzeciego. Do nowego ośrodka trzeba złożyć podanie z opisem czego oczekujemy (jakie dziecko), wywiad psychologiczny, rodzinny i potwierdzenie kwalifikacji z dotychczasowego ośrodka, zdjęcie.

Zdecydowaliśmy się na więcej niż jeden OAO ze względu na długi okres oczekiwania i bardzo małą ilość dzieci w naszym osrodku.

Przychdzą mi tylko takie myśli, że właściwie nas dobrze nie poznają w nowym ośrodku, jak ma się tu dobór dziecka. Obawa, że bedą nas spychać na koniec :roll: .
Bea_7
Posty: 4196
Rejestracja: 18 sty 2005 01:00

Post autor: Bea_7 »

agula_d, dnia 08.08.2007 pisze:Dziewczyny, :D

Czy można być w kilku ośrodkach naraz co o tym sądzicie??

pozdrawiam i życze miłego dnia :D
ziele, dnia 11.10.2007 pisze:Nie wiem,czy można być w kilku ośrodkach naraz,ja z mężem jesteśmy w jednym i jesteśmy z niego zadowoleni :) Agula-d musisz się dowiedzieć dokładnie,czy istnieje taka możliwość-pojedz do najbliższego domu dziecka i porozmawiaj z paniami,które tam pracują,może będziesz miała większy obraz sytuacji.Pozdrawiam serdecznieZIELE :)
Awatar użytkownika
xmadziara
Posty: 110
Rejestracja: 25 lut 2006 01:00

Post autor: xmadziara »

Wyciągam temat, bo właśnie stoimy z Mężulem przed taką decyzją. Jesteśmy w Warszawskim Ośrodku, 22 kwietnie minie 1,5 roku czekania, i zapowiada się drugie tyle.
Jak krok po kroku, spróbować "czekać" w innym Ośrodku ? Dla Nas te
2-3 godz. drogi (bo myślimy o Ośrodku w Białej Podl, lub Siedlcach) nie stanowi problemu, nawet kilka razy w tyg.
Zupełnie nie wiem jak się zabrać do tego, iść do Naszego O. i mówić o takiej chęci, czy nie mówić, a umawiać się w tym innym O. ?
Nie mam punktu zaczepienia ... a ciężko się czeka ...
24.09.2008- Mamy syna !
[url=http://zpo.ath.cx/zp/i.php?ik=358][img]http://zpo.ath.cx/b/358.png[/img][/url]
foczka
Posty: 3728
Rejestracja: 29 sty 2003 01:00

Post autor: foczka »

Najlepiej zadzwoń i się zapytaj. Każdy ośrodek może mieć inną procedurę.
My złożyliśmy do dwóch OAO. W tym drugim złożyliśmy podanie, kwalifikację, wywiad rodzinny (papiery dostaliśmy od pierwszego OAO w którym czekamy na drugie dziecko).
Efekt jest mizerny :roll: . Mija rok a drugie OAO się nawet nie odezwało, nic więcej od nas nie chcą. Papiery leżą i czekają. Fakt, że dzieci malutko :( .
Awatar użytkownika
lares
Posty: 21
Rejestracja: 09 lut 2008 01:00

Post autor: lares »

Dziewczyny, zachęcam by podzwonic do tych Ośrodków, które Was interesują i po prostu zapytać: czy Was przyjmą, jakich dokumentów wymagają itp. My tak zrobiliśmy. To było jakis czas temu, ale też mieliśmy czekać kilka lat, a udało się "już" po 1,5 roku dzięki zmianie Ośrodka. Tzn wysłaliśmy dodatkowe podanie do drugiego Ośrodka, a dopiero jak znalźli nasze dziecko, poprosili nasz pierwotny OAO o przesłanie do nich dokumentów. Nie czekajcie, tylko dowiadujcie się. I powodzenia!
Lares

[i]Ty jesteś mą wiosną dziecino,
tą najmilszą, najpiękniejszą, jedyną.[/i]
Madźka
Posty: 6214
Rejestracja: 25 paź 2002 00:00

Post autor: Madźka »

OLOOC pisze:W PIĄTEK WYBIERAMY SIĘ Z MĘŻEM NA PIERWSZĄ ROZMOWĘ DO OŚRODKA ADOPCYJNEGO....BARDZO SIĘ DENERWUJEMY ...CHCEMY ABY WSZYSTKO POSZŁO DOBRZE. OŚRODEK KTÓRY OBRALIŚMY TO OŚRODEK WE WROCŁAWIU PRZY UL.MŁODYCH TECHNIKÓ.SŁYSZELIŚMY O B.DOBREJ OPINI ...ALE DOŚĆ DUGIM OKRESIE OCZEKIWANIA NA MALEŃSTWO...DLATEGO TEŻ CHCIELIBYŚMY SIĘ WAS DORADZIĆ CZY MOŻNA JEDNOCZEŚNIE ZŁOŻYĆ PAPIERY DO DWÓCH OŚRODKÓW....3LATA CZEKANIA TO BARDZO DŁUGO.....SAMI NIE WIEMY CO ROBIĆ. WIEMY ZE W OSRODKU W KALISZU JEST DUŻO SZYBCIEJ...JEDNAK NIE MAMY JAK TAM DOJEŻDZAĆ NA ZAJĘCIA I TUTAJ JEST PROBLEM. PROSZĘ O ODPOWIEDZ I PORADZĘ....
WIELKIE DZIĘKI!!! :oops:
Awatar użytkownika
aniamotylek
Posty: 457
Rejestracja: 18 gru 2010 21:23

adopcja w dwóch ośrodkach

Post autor: aniamotylek »

Witam,
mam takie pytanie, czy można jednocześnie starać się o adopcję w prywatnym ośrodku i w publicznym? Może ktoś z Was ma podobne doświadczenia?
Mama trzech aniołków
Gabrysia 12tc[*]ciąża obumarła, Filipek [*] 10tc ciąża obumarła, Martynka [*] 5tc. poronienie samoistne
bardzo was kocham i cierpię
decyzja o adopcji...
15.08.2011 ciąża po raz czwarty
02.05.2012 12.30 mój cud Antoś :love:
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”