Badania genetyczne rodzicow zmarlego dziecka z wadami!!!

Archiwum forum "Poronienia"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
MamaiTata
Posty: 7
Rejestracja: 09 kwie 2007 00:00

Badania genetyczne rodzicow zmarlego dziecka z wadami!!!

Post autor: MamaiTata »

Witam Was :)

Mam pytanie do was.
Mam 20 lat, 2 miesiace temu moj synek umarl we mnie jak bylam w 4 miesiacu ciazy. Moje dziecko mialo Duze wady genetyczne i wodoglowie :cry: W szpitalu robiono mi amniopunkcje genetyczna, Wyniki oczywiscie wyszly negatwnie czyli wady genetyczne. Na 29 czerwca jestem z mezem umowiona do Poradni genetycznej i na pobranie krwi do badan genetycznych. Mam taki metlik w glowie jestem taka mloda w mojej i meza rodzinie nigdy nei bylo zmian genetcznych nigdy nie bylo takiego przypadku w rodzinach a u mnie takie nie szczescie. Chcialam was sie zapytac jak duze szanse ze ja i maz nei jestesmy obciazeni wadami genetycznymi??? Musze jeszcze tyle czekac. Do poradni i na badania mam skierowanie ze szpitala w ktorym rodzilam synka, lecz te badania beda tak pozno. Za 2 miesiace ponad nawet. Dzwonilam dzisiaj do poradni i pytalam sie o platne takie same badania ale to przekracza nasz budzet. Jedno badania kosztuje 509 zl a porada 80 zl :/ Wiec nie pozostaje nic tylko czekac ale jestem smutna :( Ciezko mi. Tak bardzo chcialabym miec dziecko !!!

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi :)
Awatar użytkownika
domika
Posty: 985
Rejestracja: 23 kwie 2007 00:00

Post autor: domika »

Rozumiem, że jest Wam strasznie źle po tym co przeszliście. Ja staciłam córkę w 26 tygodniu ciąży, a 2 miesiące temu poroniłam w 12 tygodniu ciąży. Z własnego doświadczenia wiem, że najgorsze jest czekanie i ta niepewność. Ale dobrze jest w Waszym przypadku, że dostaliście skierowanie na badania genetyczne. Być może nic z nich nie wyjdzie i oby, ale trzeba to sprawdzić przed następną ciążą. Ja nie miałam tyle szczęścia i po 1 stracie nie dostałam skierowania na żadne badania, bo jak powiedzieli lekarze takie przypadki zdażają się bardzo rzadko i za rok proszę się starać o nastepną ciąże i że wszystko będzie dobrze. Tak mocno w to wierzyłam, a jednak nie było teraz dobrze. Teraz podjęliśmy z mężem decyzję, że przed staraniem się o następną ciąże zrobimy badania.Też idziemy do Poradni Genetycznej 12 Czerwca. Jak napisałaś jesteście jeszcze bardzo młodzi. Ja mam już 33 lata, czyli o 13 lat mniej czasu niż Wy. Trzeba naprawdę miedź nadzieję, że będzie dobrze, inaczej zacznie "siadać" psychika. Pozdrawiam Was ciepło.
Awatar użytkownika
Mleczko
Posty: 24
Rejestracja: 16 mar 2007 01:00

Post autor: Mleczko »

MamaiTata, w swojej poradni genetycznej dostałam termin na badanie kariotypu za pół roku. Myślałam, że osiwieję. Znalazłam spis poradni genetycznych w Polsce i zaczęłam po kolei do każdej z nich dzwonić i pytać o termin. Udało się. Dzięki tym telefonom zrobimy badanie 5 miesięcy wcześniej, wprawdzie nie w naszym miejscu zamieszkania ale to nie był dla nas priorytet.

Wklejam stronkę z której korzystałam adresy_poradni_genetycznych

a tutaj jest opis badań jakie te poradnie wykonują miastenia
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Poronienia”