Puste jajo płodowe, brak echa zarodka

Archiwum forum "Poronienia"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
Aniass
Posty: 3
Rejestracja: 29 kwie 2007 00:00

Puste jajo płodowe, brak echa zarodka

Post autor: Aniass »

Puste jajo płodowe, brak echa zarodnka ... czy może mi to ktoś rozszyfrować..... Z góry dziekuję! Taka była diagnoza w przypadku poronienia u mnie .Było to pierwsze poronienie w 10 tyg.ciąży. I bardzo mi zależy , zeby znaleźć przyczynę.
Awatar użytkownika
genetix
Posty: 38
Rejestracja: 22 kwie 2007 00:00

Post autor: genetix »

Miałam dokładnie taką samą diagnozę.
Poszukaj w google pod hasłem: puste jajo płodowe
np:
"Puste jajo płodowe - patologia ciąży określana tym terminem polega na niewytworzeniu się struktur płodowych w rozwijającej się ciąży. Istnieją natomiast tkanki, z których rozwijają się błony płodowe oraz takie, które mogłyby rozwinąć się w łożysko. Taka ciąża trwa zwykle tylko kilka, kilkanaście tygodni, gdyż brak w niej najistotniejszego składnika".

"Puste jajo płodowe - ciąża, w której zarodek przestał się rozwijać na bardzo wczesnym etapie. Gdy dochodzi do poronienia, pęcherzyk ciążowy może już za­wierać tylko płyn owodniowy bez żadnych tkanek zarodkowych".

Dodane po: 5 minutach:

dodam jeszcze
/phpbbforum/viewtopic.php?t=17089
Awatar użytkownika
Aniass
Posty: 3
Rejestracja: 29 kwie 2007 00:00

Post autor: Aniass »

Genetix,a może potrafisz coś powiedzieć na temat ryzyka powtórzenia sie takiej sytuacji ( przy kolejnej ciąży). Na badaniu kontrolnym lekarz powiedzial, ze to moglo byc wynikiem przebytych w dzieciństwie chorób. A ja poza odrą nie chorowalam w dzieciństwie na nic poważnego..
Awatar użytkownika
Pysia1
Posty: 3437
Rejestracja: 01 lip 2002 00:00

Post autor: Pysia1 »

Witam
Zapraszam na watek ciaza biochemiczna

Przykro mi z powodu tego co Was spotkalo, bardzo czesto ciaza biochemiczna to jednorazowy przypadek i znam wiele par ktore maja pozniej dziecko.
Pozdrawiam i zycze duzo szczescia nastepnym razem.
Mama Antosia- 24.05.2006 najwspanialszy dzień w życiu oraz:
2002- Aniołka Groszka- 8 tc, cp
2004- Aniołka Biedroneczki- 10 tc
2009- Aniolek Maluszek- 9 tc
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Poronienia”