Ile nas jest? Przedstawmy się!

Dyskusja na temat wszystkiego co dotyczy rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych, pogotowii rodzinnych i szeroko rozumianej tematyki rodzicielstwa zastępczego.

Moderator: Moderatorzy rodzicielstwo zastępcze

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wanielka
Posty: 3827
Rejestracja: 17 gru 2007 01:00

Re: Ile nas jest? Przedstawmy się!

Post autor: wanielka »

witaj asiula82 :)
w ciszy i cierpliwości jest wasza siła...
tynka89
Posty: 1
Rejestracja: 29 sty 2013 11:35

Re: Ile nas jest? Przedstawmy się!

Post autor: tynka89 »

Witam:)

Jestem na forum pierwszy raz:) Dostałam adres od pewnej miłej osóbki:) Dzięki Monika:) =ooo*
Jestem mamą dwóch chłopców 4,5 roku i 1,5roku:) Od czerwca 2012r. jest u nas syn M. siostry który za parę dni kończy 7 lat:) Od dwóch tygodni jesteśmy dla niego RZ:) CZekamy na papierek:) Droga do tego była droga i kręta ale udało się:) Mama małego zostawiła go u ojca i pojechała za granicę nic nikomu nie mówiąc, ojciec hmmm żal opisywać [emo-ciach] potem mały trafił na 2 miesiące do jakiś znajomych a potem przypadkiem myśmy się o sprawie dowiedzieli i od 18 czerwca jest u nas [emo-ciach]

Wszystko było pięknie dopóki mamusia nie wróciła do kraju i nie zaczęła robić problemów ale to będę opisywać za chwile i prosić o rady doświadczonych:) Pozdrawiam i lecę do lektury:)

:[emo-ciach]
bkk23
Posty: 10
Rejestracja: 28 lis 2012 22:57

Re: Ile nas jest? Przedstawmy się!

Post autor: bkk23 »

Witam.
Korzystałam juz kilka razy z porad forum, zawsze w kłopotach, tym razem jednak dzielę się wreszcie pozytywną informacją.
Jesteśmy małżeństwem przed 30stką. Prawdopodobnie od marca będziemy mieć w domu rodzenstwo 2,5-letni chłopczyk i 7-miesięczna dziewczynka. Mamy tez biologicznego synka 8-miesięcznego, więc czeka nas sporo pracy. Cieszę się, że jesteśmy już na ostatniej prostej :) i trzymajcie kciuki :)
Awatar użytkownika
wanielka
Posty: 3827
Rejestracja: 17 gru 2007 01:00

Re: Ile nas jest? Przedstawmy się!

Post autor: wanielka »

bkk23 gratuluję :)
przyjdzie Wam kupić wózek bliźniaczy i będzie luzik. przynajmniej na spacerach do ogarnięcia.
w ciszy i cierpliwości jest wasza siła...
Rosa85
Posty: 1
Rejestracja: 24 cze 2013 12:12

Re: Ile nas jest? Przedstawmy się!

Post autor: Rosa85 »

Jesteśmy z mężem od roku rodziną zastępczą dla 2 letniego Krzysia. Mały nie jest w pełni zdrowy ale to nasz wielki skarbuś. Gromadzimy już dokumenty adopcyjne i niedługo Krzyś będzie już adoptowany przez nas.
Awatar użytkownika
asiula82
Posty: 153
Rejestracja: 11 sty 2009 01:00

Re: Ile nas jest? Przedstawmy się!

Post autor: asiula82 »

Rosa85 Trzymam kciuki! :) My też byliśmy najpierw RZ. Nasza Niunia miała roczek jak zamieszkała z nami. Drugie urodziny świętowaliśmy już jako rodzina adopcyjna. W sądzie to pewnie będzie tylko formalność. Na pewno zostaliście "prześwietleni" przez MOPS itp., więc gdy się jest wcześniej RZ to nie ma preadopcji i np. u nas skończyło się na jednej rozprawie. Życzę powodzenia i pozdrawiam. :)
1.02.2013 - Córeczka adopcyjna :)


Bez wiary potykamy się o źdźbło słomy, z wiarą przenosimy góry.
ManiusiaR
Posty: 1
Rejestracja: 16 lip 2013 08:00

Re: Ile nas jest? Przedstawmy się!

Post autor: ManiusiaR »

Witam wszystkich. jesteśmy z mężem RZ dla 12 letniej dziewczynki od lipca. pozdrawiam serdecznie =ooo*
Awatar użytkownika
MariolaD
Posty: 5
Rejestracja: 24 paź 2013 23:21

Re: Ile nas jest? Przedstawmy się!

Post autor: MariolaD »

Witam wszystkich :)
Jak widać po nicku mam na imię Mariola i jestem w trakcie podejmowania decyzji o zostaniu rodziną zastępczą, tzn decyzję podjęłam ale jeszcze ociągam się z jej realizacją. Dostałam adres tego forum od znajomej osoby która poleciła mi kontakt z RZ aby rozwiać wszelkie swoje wątpliwości tak więc jeśli jest ktoś kto mógł by mi pomóc i pokierować na co mam się nastawić to będę bardzo wdzięczna :)
ktbs
Posty: 4738
Rejestracja: 06 sty 2005 01:00

Re: Ile nas jest? Przedstawmy się!

Post autor: ktbs »

Mariola witaj :)
na wszelkie pogaduchy w temacie wątpliwości zapraszamy na inne wątki w dziele RZ :)
kasia - ciocia na zastępstwo ;)
Agnieszka0102
Posty: 1
Rejestracja: 22 cze 2012 10:35

Re: Ile nas jest? Przedstawmy się!

Post autor: Agnieszka0102 »

Witajcie!!! Mam na imię Agnieszka i wraz z mężem jesteśmy rodzina zastępczą niespokrewniona dla 14 miesięcznego maluszka. Pozdrawiam :D
Kryspinek1
Posty: 1
Rejestracja: 05 sty 2014 16:49

Re: Ile nas jest? Przedstawmy się!

Post autor: Kryspinek1 »

Witajcie :)
Jestem Krysia, wraz z mężem jesteśmy rodziną zastępczą dla pięciorga dzieci.
ghiselle
Posty: 4
Rejestracja: 22 maja 2011 15:09

Re: Ile nas jest? Przedstawmy się!

Post autor: ghiselle »

Witam, jesteśmy rodziną adopcyjną dla 3 letniego chłopczyka. Byliśmy dla niego przez ok 2 lata rodzina zastępczą niespokrewnioną, sprawy adopcyjne trwały ok 9 miesięcy i były 2 sprawy. Na pierwszej sąd skierował nas na badania wiezi do OA. Pisaliśmy ponad 600 pytań testowych (Plopa i pensylwański) a obserwacja nas i dziecka trwała pół godziny, ale było warto. Otrzymaliśmy pozytywną opinię i dzięki temu adopcję na 2 giej rozprawie.Mały domaga się siostrzyczki więc będziemy musieli jeszcze raz przejść wszystkie procedury a nie jest to łatwa droga, na razie oczekujemy..
Olka1988
Posty: 11
Rejestracja: 09 lut 2014 19:49

Re: Ile nas jest? Przedstawmy się!

Post autor: Olka1988 »

Witam serdecznie :-)
Jestem biologiczną mamą chłopca w wieku 8 lat i dziewczynki w wieku 5 lat. Jestem również (wraz z mężem) spokrewnioną rodziną zastępczą dla chłopca w wieku 6 lat.
iza.kw
Posty: 8
Rejestracja: 10 lip 2014 13:46

Re: Ile nas jest? Przedstawmy się!

Post autor: iza.kw »

Witam serdecznie.
Jestem wraz z mężem rodziną zastępczą dla 18 letniego chłopca. Wcześniej mieliśmy w rodzinie jeszcze rodzeństwo dziewczynkę i chłopca, którzy już się usamodzielnili.
Olena123
Posty: 4
Rejestracja: 18 lut 2014 13:09

Re: Ile nas jest? Przedstawmy się!

Post autor: Olena123 »

Witam. Jestem tu pierwszy raz. Jesteśmy w trakcie składania papierów do PCPRu. Chcemy z mężem stworzyć rodzinę zastępczą niezawodową. Jesteśmy przed kursem.
Olena
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzicielstwo zastępcze”