PUREGON

Forum poświęcone wymianie doświadczeń na temat diagnostyki niepłodności: badania i ich wyniki, zabiegi, leki (działanie, skutki uboczne); metody wspomaganego rozrodu - IUI, IVF, ICSI.

Moderator: Moderatorzy jak się leczyć

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Monika12b
Posty: 50
Rejestracja: 28 kwie 2007 00:00

PUREGON

Post autor: Monika12b »

CZESC DZIEWCZYNY CZY BRALYSCIE CLOSTYBEGYT OD 3-7 DNIA CYKLU I PUREGON OD 5-9 DNIA CYKLU I SLABYM NASIENIU CHODZI MI O RUCHLIWOSC PLEMNIKOW MAZ MA 17% ZYWYCH .CZY KTOREJS Z WAS UDALO SIE ZAJSC W CIAZE I JAK DLUGO STARALISCIE SIE O MALENSTWO.TO JEST MOJA PIERWSZA PROBA PRZY TAKIM LECZENIU I JAK SIE CZULYSCIE SIE PRZY BRANIU TYCH ZASTRZYKOW .POZDRAWIAM.
Istra
Posty: 3564
Rejestracja: 24 sie 2005 00:00

Post autor: Istra »

Monika, ale ten Puregon to Ty bedzeisz brala, prawda?...a nie maz na slabe nasienie... sory bo tak wynika z Tw.posta... :)
Ja wlasnie zaczynam IVF i bede sie stymulowac Puregonem, w Skandynawi on chyba jest bardziej popularny niz w PL.
Czy Ty bedziesz miala IUI ? Gdzie sie leczysz?
O efektach dam znac.
.....
Awatar użytkownika
Monika12b
Posty: 50
Rejestracja: 28 kwie 2007 00:00

Post autor: Monika12b »

Puregon ja biore dzisiaj mialam trzeci zastrzyk i strasznie bola mnie jajniki i nie wiem co robic a maz jest w pracy Ja jestem z rybnika i w rybniku sie lecze u lekarza prywatnie zobaczymy jakie beda efekty.pozdrawiam i zycze powodzenia a jak dlugo ty sie leczysz.
Awatar użytkownika
bonita28
Posty: 871
Rejestracja: 16 lis 2006 01:00

Post autor: bonita28 »

Monika12b, ja miałam cały cykl stymulowany puregonem, ale dzieki niemu udało mi się zajśc w ciąże za pierwszym razemi to w bliźniaczą. Ja miałam puregon w penie, wiec robiłam sobie zastrzyki sama w brzusio, które nic nie bolały bo igła była strasznie cieniutka
8.11.2007 Piotruś i Ania. Dwa nasze słodkie maleństwa
Awatar użytkownika
Monika12b
Posty: 50
Rejestracja: 28 kwie 2007 00:00

Post autor: Monika12b »

Bonita28 dziekuje za odpowiedz bardzo sie ciesze ze ze wam sie udalo za pierwszym razem dalas mi motywacje ze moze sie mi tez uda za pierwszym razem gratuluje malenstw.[/b]
Istra
Posty: 3564
Rejestracja: 24 sie 2005 00:00

Post autor: Istra »

bonita28 - ja tez mam brac Puregon Pen. I jakie bylo moje zdziwienie jak kupilam wczoraj Puregon ale bez Pena...czyli nie mam jak podac sobie zastrzyk....Musze to chyba dodatkowo zamowic w Aptece...
Ogladalam film z instrukcja obslugi Puregon Pen - nooo latwo to to tylko wyglada. Jak Tobie szlo ?
Monika - my probujemy zajsc w ciaze od konca 2003 r. A leczenie zaczelam w polowie 2004.
Powodzenia!
.....
Awatar użytkownika
bonita28
Posty: 871
Rejestracja: 16 lis 2006 01:00

Post autor: bonita28 »

Istra, ja ten pen dostałam od mojego ginka razem z CD romem gdzie jest film. No cóż, oglądając ten film można miec wrazenie ze trochę to skomplikowane, ale uwierz mi ze w praktyce to bułka z masłem. Najwazniejsze zeby z ta mała fioleczką obchodzic sie jak z jajkiem bo sporo kosztuje (ja płaciłam 500 zł za 300 j.m). A zastrzyczki zobaczysz, ze nic nie bedą bolały, bo igiełka bardzo krótka i cieniutka. Zycze powodzenia!
Monika12b będzie dobrze zobaczysz, ze i tobie się uda
8.11.2007 Piotruś i Ania. Dwa nasze słodkie maleństwa
Istra
Posty: 3564
Rejestracja: 24 sie 2005 00:00

Post autor: Istra »

bonita / dzieki za odp. Dzwonilam do 2 aptek i powiedzieli ze powinnam dostac Pena z kliniki, od mojego gina lub zamowic u producenta. A ze zaczynam juz pojutrze to mnie strach oblecial czy zdazy dojsc. Wiec zalatwilam od gina do ktorego mam blisko... :D
.....
Awatar użytkownika
bonita28
Posty: 871
Rejestracja: 16 lis 2006 01:00

Post autor: bonita28 »

Istra, to fajnie ze załatwiłas. A lekarz mówił Ci orientacyjnie ile w sumie to masz wziasc tych jednostek?
Trzymam kciuki i zycze szybkiego zaciążenia!!!!
8.11.2007 Piotruś i Ania. Dwa nasze słodkie maleństwa
Istra
Posty: 3564
Rejestracja: 24 sie 2005 00:00

Post autor: Istra »

Bonita mam rozpiske na tydzien stymulacji, codziennie po 125 ml. Wiec zakupilam 2 x 600 ml.
Ja raczej podatna jestem na stymulacje, nie wiem czemu dali mi odrazu taka duza dawke.
Dziekuje za dobre slowa :D
.....
Awatar użytkownika
bonita28
Posty: 871
Rejestracja: 16 lis 2006 01:00

Post autor: bonita28 »

Istra, aha przypomniało mi sie ze jak brałam ten puregon w penie, to jak bedzie ci sie juz konczył jeden wkład to sobie odkreć pena i zobacz ile zostało. Ja przy 300 j.m wyciskałam jeszcze dodatkowo 100 j.m. Moj ginek tłumaczył mi ze producent daje zawsze dodatkowo troche wiecej na te próby jakby pare kropel uciekło, takze przy gospodarnym uzytkowaniu mozna cos wiecej wycisnac, a lek do najtanszych przeciez nie nalezy
8.11.2007 Piotruś i Ania. Dwa nasze słodkie maleństwa
Istra
Posty: 3564
Rejestracja: 24 sie 2005 00:00

Post autor: Istra »

bonita - super za rade.
Noo ja kupilam Puregon w Norwegii i placilam za 2x 600ml ponad 5.000 NOK ( czyli podziel na 2 masz w PLN)
Na szczescie za sam zabieg prawie sie nie placi, czyli tzw darmowe panstwowe in vitro.
Na jakim watku sie udzielasz....moze tam dolacze? :)
.....
Awatar użytkownika
bonita28
Posty: 871
Rejestracja: 16 lis 2006 01:00

Post autor: bonita28 »

Istra nie ma za co :D . Zycze ci duzo dorodnych pęcherzyków i szybkiego zaciązenia.
Ja pisze na watku wieloracze szczescie, (moze i ty po in vitro zostaniesz mamusią bliźniaczków, bo duzo dziewczyn jest tam albo po in-vitro albo bo ICSI) bo spodziewam sie bliźniaków i czasem na wątku o zespole policystycznych jajników, bo jestem "szczesliwą" ich posiadaczką. Fajnie, ze w Norwegii in vitro jest bezpłatne. W Polsce to mozna zapomniec o refundacji leków do stymulacji a co dopiero myslec o bezpłatnym in-vitro, ale cóz zrobić.
8.11.2007 Piotruś i Ania. Dwa nasze słodkie maleństwa
Awatar użytkownika
bonita28
Posty: 871
Rejestracja: 16 lis 2006 01:00

Post autor: bonita28 »

Istra nie ma za co :D . Zycze ci duzo dorodnych pęcherzyków i szybkiego zaciązenia.
Ja pisze na watku wieloracze szczescie, (moze i ty po in vitro zostaniesz mamusią bliźniaczków, bo duzo dziewczyn jest tam albo po in-vitro albo bo ICSI) bo spodziewam sie bliźniaków i czasem na wątku o zespole policystycznych jajników, bo jestem "szczesliwą" ich posiadaczką. Fajnie, ze w Norwegii in vitro jest bezpłatne. W Polsce to mozna zapomniec o refundacji leków do stymulacji a co dopiero myslec o bezpłatnym in-vitro, ale cóz zrobić.
8.11.2007 Piotruś i Ania. Dwa nasze słodkie maleństwa
Awatar użytkownika
bab
Posty: 299
Rejestracja: 12 sie 2003 00:00

Post autor: bab »

Ja też brałam Puregon, w połączeniu z menogonem przy stymulacji do ICSI. Na mnie takie połączenie działało super miłam 10 pięnym komóreczek, z jednej z nich powstał mój teraz już 3-letni synek:)
bab mama Kubusia i Dominika :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak się leczyć?”