KLINIKA MEDART W POZNANIU (cz.II)

Tu wymieniamy informacje i opinie o klinikach i lekarzach specjalizujących się w leczeniu niepłodności, a także cenach badań, zabiegów.

Moderator: Moderatorzy gdzie się leczyć

Awatar użytkownika
BlackAngel
Posty: 52
Rejestracja: 03 sie 2010 20:33

Re: MedART Poznań (cz.II)

Post autor: BlackAngel »

siatkarka pisze:ja płaciłam 1800 zł + leki i wizyty

I powiem, że myślałam że Medart jest jedną z tańszych klinik, ale jednak się pomyliłam.
Dziękuję za odpowiedź siatkarka
a możesz mi powiedzieć jeszcze jakie leki mniej więcej podają i ile wizyt potrzeba?
09.2009 - Laparoskopia - endometrioza IV stopnia...
11.2010 - Hsg
04.2011 - Powtórka z rozrywki - Laparoskopia, Histeroskopia, Udrażnianie
07.2011 - Poznań IUI
09.2011 - Poznań IUI
Obydwie IUI to strata czasu bo pęcherzyki nie pękają
12.2012 - Poznań ICSI - nieudane
02.2013 - Mrozaczki - I beta pozytywna, II malejąca, III nie pozostawia złudzeń...
07.2014 - Pierwsza wizyta w OA
23.01.2015 - zadzwonił TEN telefon - mamy syna <3
siatkarka
Posty: 742
Rejestracja: 23 lis 2012 19:22

Re: MedART Poznań (cz.II)

Post autor: siatkarka »

za I razem dostałam tylko Ovitrelle i koszt był koło 400 zł (bo dwa zastrzyki po pół dawki)
za II razem dostałam Estroferm + Lutinus + Clexane - sam lutinus 400 zł albo i więcej, Estroferm to były drobne bo refundowane i Clexane na ryczałcie też mało

wizyty 2 - 3 po 150 zl
09.2011 laparoskopia + laparotomia: torbiele/ niedrożność jajowodów oraz endometrioza
07.2012 IVF + ISCI :(
08.2012 I CRIO :(
11.2012 II CRIO :(
12.2012 III CRIO nie było, eskimosek mnie opuścił
2013 - Novum nowa nadzieja, która musi się pozytywnie
Awatar użytkownika
BlackAngel
Posty: 52
Rejestracja: 03 sie 2010 20:33

Re: MedART Poznań (cz.II)

Post autor: BlackAngel »

Dziękuję Ci bardzo.
Clexane już teraz miałam [treść wymoderowano jako niezgodną z tematem wątku]
09.2009 - Laparoskopia - endometrioza IV stopnia...
11.2010 - Hsg
04.2011 - Powtórka z rozrywki - Laparoskopia, Histeroskopia, Udrażnianie
07.2011 - Poznań IUI
09.2011 - Poznań IUI
Obydwie IUI to strata czasu bo pęcherzyki nie pękają
12.2012 - Poznań ICSI - nieudane
02.2013 - Mrozaczki - I beta pozytywna, II malejąca, III nie pozostawia złudzeń...
07.2014 - Pierwsza wizyta w OA
23.01.2015 - zadzwonił TEN telefon - mamy syna <3
daga03
Posty: 699
Rejestracja: 08 gru 2008 01:00

Re: MedART Poznań (cz.II)

Post autor: daga03 »

A ja powiem szczerze, że bardzo zawiodłam się na tej klinice i doktorowi.oprócz tego , że się mądrzył jacy to inni lekarze są beznadziejni nic innego nie wskurał a tylko kasę wziął.to jest klinika tylko i wyłącznie na lekkie przypadki a niestety nie wszystkie takowe są.
- 2 in vitro = 4 transfery :::(((

-wrzesień 2012r. spełnione marzenie-serduszkowy synek.
Awatar użytkownika
Mordeczka35
Dokarmiam bociana ;)
Posty: 3891
Rejestracja: 05 kwie 2011 15:11

Re: MedART Poznań (cz.II)

Post autor: Mordeczka35 »

Witam
Odpuscilam sobie na rok starania i po uplywie tego czasu postanowilam wziac sie znowu do roboty tym razem juz wybierajac klinike.Traf padl na Medart i dr.Kubiaczyk-Paluch.
Zrobilismy pierwsze kroki i czekamy na rozwoj.Chcialam sie zapyatac Was czy pani doktor zawsze odpowiada na smsy tego samego dnia,czy trzeba czekac troche.Wyslalam jej swoje wyniki i czekam na odpowiedz jak sie umawiac po tym cyklu ,w ktorym biore antyki a po zakonczeniu mam przejsc mala stymulacje.nie chcialabym takiej sytuacji ,ze w polowie cyklu skontaktuje sie z pania doktor a ona powie mi,ze nie ma czasu bo terminy ma zajete.
Teratozoospermia-główki, normospermia-cuda!obecnie też ok
FSH- 9,2
AMH- 3,2
Lekka niedoczynnosc TSH
HSG jak ta lala
1IUI poszła w las
2IUI nie wolno przeklinac na forum
30.12.14 start, 14.01.15 ICSI 2mikroby-zostancie u mustangowej mamy
bHCG-7dpt- 98,8,9dpt-209,5 14dpt 2102,0,20dpt-16610-szalej betka,szalej!!
17.02.15-dwa patajkowe serduszka
22.08.2015.....Amelia i Michał skradli me serce na zawsze :) !!!!
Awatar użytkownika
agnieeeszka
Posty: 3
Rejestracja: 31 mar 2010 00:00

Re: MedART Poznań (cz.II)

Post autor: agnieeeszka »

Hej, wybieram się do dr Żaka na jaką cenę wizyty się przygotować?
Awatar użytkownika
niuuska83
Posty: 2498
Rejestracja: 29 gru 2009 01:00

Re: MedART Poznań (cz.II)

Post autor: niuuska83 »

2zl + ewentualnie cytologia.. tak bylo za moich czasow
[color=#FF0000]Ona[/color][b]&[/b][color=blue]On[/color]

[color=#FF0000]Koteczka[/color]
Awatar użytkownika
agnieeeszka
Posty: 3
Rejestracja: 31 mar 2010 00:00

Re: MedART Poznań (cz.II)

Post autor: agnieeeszka »

Dziewczyny a mam jeszcze jedno pytanko. Od dłuższego czasu nie zabezpieczam sie i nie zachodze w ciążę nie miałam robionych żadnych badań czy to dobry wybór że od razu ruszam do doktora Żaka?
Awatar użytkownika
niuuska83
Posty: 2498
Rejestracja: 29 gru 2009 01:00

Re: MedART Poznań (cz.II)

Post autor: niuuska83 »

nie wiem... mysle ze powinnas na wstepie wybrac sie do swojego lekarza...
mialas robione usg? cokolwiek?
ja szlam do neigo juz "jako tako" zdiagnozowana z pakietem badan...
[color=#FF0000]Ona[/color][b]&[/b][color=blue]On[/color]

[color=#FF0000]Koteczka[/color]
Awatar użytkownika
agnieeeszka
Posty: 3
Rejestracja: 31 mar 2010 00:00

Re: MedART Poznań (cz.II)

Post autor: agnieeeszka »

Usg miałam robione ze 3 lata temu i niby wszystko było ok.
Awatar użytkownika
niuuska83
Posty: 2498
Rejestracja: 29 gru 2009 01:00

Re: MedART Poznań (cz.II)

Post autor: niuuska83 »

musisz sama zdecydowac. On i tak Ci sie kaze przebadac, podstawowe hormony, z pewnoscia badanie nasienia i droznosc jajowodow...
ja bym wyslala emka na badanie nasienia do niego i pozniej sie zastanawiala co dalej.
[color=#FF0000]Ona[/color][b]&[/b][color=blue]On[/color]

[color=#FF0000]Koteczka[/color]
Awatar użytkownika
Liskaaa
Posty: 4596
Rejestracja: 01 gru 2011 11:00

Re: MedART Poznań (cz.II)

Post autor: Liskaaa »

Cześć, minęło trochę czasu od kiedy ostatni raz odwiedziłam MedArt i teraz z perspektywy czasu i na zimno, bez emocji i po przemyśleniu wszystkiego, co się wydarzyło i przede wszystkim po "zasięgnięciu języka" i podpatrzeniu jak to wygląda w innych miejscach niestety z przykrością muszę odradzić potencjalnym pacjentkom podchodzenie do in vitro u dra Żaka.

Teraz już wiem, że ordynowanie leków i prowadzenie stymulacji "na oko" bez żadnych oznaczeń laboratoryjnych jest nie tylko niemądre, ale przede wszystkim wbrew wszelkim wytycznym. Ktoś porównał to nawet do operacji usunięcia wyrostka bez wcześniejszego oznaczenia poziomu leukocytów we krwi...Trudno się z tym nie zgodzić... :roll: Kiedy wcześniej dziwiłam się, że podczas stymulacji jedyną formą oceny jak ona przebiega jest USG byłam uspakajana słowami, że dr ma tak duże doświadczenie, że nie musi badać poziomu hormonów. Teraz wiem, że to śmieszny argument, bo doświadczenie nie ma z tym nic wspólnego. Do tego ocena rezerwy jajnikowej (która przecież jest podstawą do wyboru protokołu i dawek, w ogóle jest punktem wyjścia do rozpoczęcia stymulacji) jedynie na podstawie LH i FSH! "Dzięki" temu od ponad 3 miesięcy mam gospodarkę hormonalną 80-letniej babci i nie wiem kiedy jajniki "się naprawią" :(

Trudno też nie mieć żalu, o to, że dr skasował pełną kwotę za procedurę, która de facto nie odbyła się (zakończyła się na punkcji - nie było komórek jajowych) i nie było nawet mowy o jakimkolwiek zwrocie pieniędzy poza jakimiś drobniakami za transfer.

No cóż, człowiek uczy się na błędach, teraz mądrzejsza o wiedzę, której wtedy nie miałam wiem, że lampka powinna zapalić mi się już przy pierwszej wizycie...szkoda tylko, że kosztowało mnie to ogromną ilość pieniędzy, czasu, nerwów i zdrowia. A być może wystarczyło tylko zrobić kilka oznaczeń poziomów hormonów we krwi :(
2012 r. IVF :(
2013 r. ICSI :(
Do trzech razy sztuka...
2013 r. ICSI
26.09.2013 ET i ... 11dpt beta 120 \:D/
26.10.2013 DWA ♥♥ :loving:
26.04.2014 w 32 t.c. na świat przyszły nasze Człowieki :) 42 i 44 cm szczęścia...
bloo
Członek Stowarzyszenia
Posty: 10041
Rejestracja: 13 kwie 2008 00:00

Re: MedART Poznań (cz.II)

Post autor: bloo »

Liskaaa, jakby człowiek wiedział, że się przewróci to by usiadł. Ważne, że napisałaś w tym wątku ostrzegając inne pacjentki.
Od siebie dodam, że klinika MedArt nie raportuje do ESHRE oraz nie deklaruje przestrzegania rekomendacji i wytycznych PTG oraz PTMR. Z powodu tych dwóch faktów nawet nie wysyłaliśmy do MedArtu ankiety dotyczącej sprawdzenia, które ośrodki w Polsce zasługują wstępnie na Rekomendacje Naszego Bociana; po prostu nie są spełnione warunki bazowe. Dla nas bazowy jest warunek raportowania ESHRE. Ośrodek, który nawet nie sprawozdaje ile procedur in vitro wykonał w danym roku jest w moim poczuciu ośrodkiem, który należy omijać.

Z pewnością MedArt ma wiele zadowolonych pacjentek, nie ma to wpływu na to co, napisałam wyżej.
Awatar użytkownika
Liskaaa
Posty: 4596
Rejestracja: 01 gru 2011 11:00

Re: MedART Poznań (cz.II)

Post autor: Liskaaa »

bloo Dokładnie, napisałam to właśnie po to, żeby osoby, które biorą pod uwagę wybór tej kliniki zastanowiły się dwa razy. Jeśli są na takim etapie, na jakim ja byłam wtedy mogą nawet nie wiedzieć jak bardzo ważne są niektóre "szczegóły"... Dziś zwracam uwagę na to jak funkcjonuje klinika, w której się leczę, czy przestrzega rekomendacji i wytycznych, czy ma przejrzyste procedury i czy raportuje do ESHRE. Wtedy wydawało mi się to przesadą, dziś wiem, że takie rzeczy trzeba sprawdzać. Przecież nawet kupując auto sprawdzamy jego stan, wybieramy się do serwisu, sprawdzamy dokumenty. Wybierając klinikę jednak często za bardzo kierujemy się emocjami i myślą "po prostu chcę mieć dziecko i to jak najszybciej" i dajemy się tym emocjom ponieść przez co odrzucamy niektóre fakty. Tak przynajmniej było ze mną. Długo możnaby o tym mówić, ale to już poza tematem, więc kończę :)
2012 r. IVF :(
2013 r. ICSI :(
Do trzech razy sztuka...
2013 r. ICSI
26.09.2013 ET i ... 11dpt beta 120 \:D/
26.10.2013 DWA ♥♥ :loving:
26.04.2014 w 32 t.c. na świat przyszły nasze Człowieki :) 42 i 44 cm szczęścia...
Awatar użytkownika
czajka1111
Posty: 90
Rejestracja: 05 lut 2013 19:41

Re: MedART Poznań (cz.II)

Post autor: czajka1111 »

Liskaaa, Blo0

ale mnie teraz przestraszyłyście. za 3 miesiące mam podchodzić do ICSI w tej klinice. Zapytam Panią doktor (leczę się u Kubiaczyk- Paluch), czy jeżeli będę chciała, to będzie mi badała te hormony podczas stymulacji. Bo na ich stronie, jak się przeczyta notkę o czasie stymulacji- piszą że badają temat jedynie za pomocą USG!!!! [treść niezgodna z tematem wątku]
Dziewczyny, czy macie podobne doświadczenia jak Liskaaa, Bloo????
Endomertioza,PCO,teratozoospermia
starania od 2011
06.2013 - ICSI w Poznaniu - z 10 pobranych komórek 2 zapłodnione poprawnie -> ciąża biochem:(
11.2013 - ICSI NOVUM(REFUNDACJA) - z 10 pobranych komórek, 6 dojrzałych, zapłodniła się 1:) HIPERKA
9dpt 80, 11dpt 205, 14dpt 719, 19dpt 8773, 25dpt 36000- widzieliśmy serduszko:-*
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdzie się leczyć?”