Chlamydia

Archiwum forum "Poronienia"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
elfvik
Posty: 17
Rejestracja: 28 wrz 2007 00:00

Chlamydia

Post autor: elfvik »

Czy któraś z Was miała do czynienia z tym wirusem. Powiedzcie co to jest, jak się to leczy, jak długo i czy możliwe jest wyleczenie tak by można było zajść w ciąże. :?: Proszę o szybką odpowiedź.
Awatar użytkownika
madzia_ur
Posty: 147
Rejestracja: 26 sie 2007 00:00

Post autor: madzia_ur »

Witaj!
Ja miałam chlamydie, to są bakterie przenoszone drogą płciową, a nie wirus. Musisz leczyć się razem z partnerem i trakcie leczenia używać gumek. Leczy się to antybiotykiem najczęściej doksycyklina albo unidox. My leczyliśmy się 10 dni unidoxem, a potem robiliśmy badania metodą genetyczną i wyszły ujemne. Ale słyszałam, że wiele osób musi kurację powtarzać, a i wyleczenie nie gwarantuje, że zaraz znowu się nie zarazisz. Ja po kuracji zaszłam od razu w ciążę, ale ją straciłam w 15t. Na razie nie wiem dlaczego może za wcześnie po leczeniu zaszłam i nie wszystkie komórki się zregenerowały. Jeszcze tego nie wiem. Po poronieniu jeszcze nie robiłam ponownego badania na chlamydie, ale mam zamiar. Tak samo generalnie chlamydie przenoszone są drogą płciową, ale są w medycynie przypadki kiedy osoby, które nigdy nie współżyły są zarażone. Lekarze tego nie potrafią wytłumaczyć.
Pozdrawiam.
Aniołek 05.03.2005
Aniołek 01.08.2007
styczeń 2008-brak hamowania
1.IX.08, 15.IX.08, 29.IX.08 szczepienia Kraków
Po szczepieniach mlr nadal 0%
Awatar użytkownika
elfvik
Posty: 17
Rejestracja: 28 wrz 2007 00:00

Post autor: elfvik »

Cześć madzia-ur.
Powiedz w jaki sposób dowiedziałaś się, że masz chlamydie. Czy miałaś jakieś objawy, zapalenie stawów, plamienia międzymiesiączkowe z szyjki macicy lub inne? Nie da się tego wyleczyć do końca? Czy masz informacje, że ktoś z tą bakterią urodził zdrowe dziecko? Wiem dużo pytań ale mam ich oczywiście jeszcze więcej. Dzięki za odpowiedź i czekam na nową.
Awatar użytkownika
madzia_ur
Posty: 147
Rejestracja: 26 sie 2007 00:00

Post autor: madzia_ur »

elfvik pisze:Cześć madzia-ur.
Powiedz w jaki sposób dowiedziałaś się, że masz chlamydie. Czy miałaś jakieś objawy, zapalenie stawów, plamienia międzymiesiączkowe z szyjki macicy lub inne? Nie da się tego wyleczyć do końca? Czy masz informacje, że ktoś z tą bakterią urodził zdrowe dziecko? Wiem dużo pytań ale mam ich oczywiście jeszcze więcej. Dzięki za odpowiedź i czekam na nową.
Pierwsza moja ciąża obumarła, potem staraliśmy się 1,5 roku i nie mogłam zajść w ciążę. Zaczęłam sama się interesować, a badania na chlamydie znajdowało się w podstawowym spisie badań. Zrobiłam sama w prywatnej klinice razem z mężem i wyszło. Potem jak czytałam objawy to rzeczywiście niektóre występowały, choćby to, że nie mogłam zajść w ciążę, ale chlamydie przez wiele lat nie dają żadnych objawów. Oczywiście, że chlamydie leczy się całkowicie tylko nie ma gwarancji, że ponownie się nie zarazisz. Ja po wyleczeniu zaszłam od razu w ciążę, ale i ją straciłam jak już pisałam jestem w trakcie badań i nie wiem czy to pozostałość po chlamydii czy jakaś inna przyczyna. Nie znam konkretnego przypadku ciąży prawidłowej z chlamydią, ale skoro ta choroba przebiega bezobjawowo (w wielu przypadkach) to jest na pewno wiele kobiet, które urodziły. :?:
Aniołek 05.03.2005
Aniołek 01.08.2007
styczeń 2008-brak hamowania
1.IX.08, 15.IX.08, 29.IX.08 szczepienia Kraków
Po szczepieniach mlr nadal 0%
Awatar użytkownika
elfvik
Posty: 17
Rejestracja: 28 wrz 2007 00:00

Post autor: elfvik »

Ja również zrobiłam to badanie sama, dowiedziałam się o nim z tego forum. Lekarz po moim poronieniu( pierwszym, ale mam nadzieję ostatnim) nie zlecił mi żadnych badań. Ty robiłaś to badanie razem z mężem w jakiejś prywatnej klinice, ja poszłam sama i zrobiłam je w szpitalnym laboratorium. Badanie polegało na pobraniu krwi. Czy wy mieliście je robione inaczej? Napisz jak to powinno być prawidłowo zrobione i czy wyniki badań tłumaczył ci lekarz czy może były normy według których można sie samemu zorientować?
Awatar użytkownika
madzia_ur
Posty: 147
Rejestracja: 26 sie 2007 00:00

Post autor: madzia_ur »

Ja robiłam wszystkie badania jako wymaz z szyjki,a mąż z cewki moczowej. Takie badania powinnaś zrobić już po kuracji antybiotykowej, bo badania z krwi są mało wiarygodne. Norm nie było po prostu jet wynik dodatni albo ujemny.
Aniołek 05.03.2005
Aniołek 01.08.2007
styczeń 2008-brak hamowania
1.IX.08, 15.IX.08, 29.IX.08 szczepienia Kraków
Po szczepieniach mlr nadal 0%
Awatar użytkownika
BW27
Posty: 1353
Rejestracja: 28 mar 2008 01:00

Post autor: BW27 »

Ja też się leczę na chlamydię.Na razie 3 miesiąc. Też poroniłam za pierwszym razem.Chlamydię wykryłąm u siebie dopiero po 5 latach.Na początku nie miałąm żadnych objawów.Dopiero po 3 latach zaczeły się stany podgorączkowe,bóle stawów i całego ciałą,pieczenie ciała,silne bóle głowy,zawroty,ciągłe zapalenie pęcherza,parcie na pęcherz.Miałam sto tysięcy badań i wszystkie ok.Dopiero trafiłam na lekarza ,który kazał zrobić mi badania w kierunku chlamydii.
Bardzo dokładne informacje znajdziecie tutaj
http://chlamydie.republika.pl/
Awatar użytkownika
Pysia1
Posty: 3437
Rejestracja: 01 lip 2002 00:00

Post autor: Pysia1 »

Hej.
Ja mialam ciaze ektopowa z powodu chlamydii, nie mowiac w ogole o trudnosciach z zajsciem w ciaze. Co wazne to aby zrobic wymazy po skonczonym leczeniu, ale nie wczesniej niz okolo 14 dni po skonczonym leczeniu najlepiej zeby nastawiono to na hodowle czy cos wyrosnie. Po skonczonym antybiotyku wynik badania bedzie falszywy.
BW27 jakie leki juz bralas ze leczysz sie juz 3 miesiac.
tutaj ponizej moim zdaniem jeden z lepszych artykulow na temat chlamydii. To po prostu naukowy artykul.
http://www.libramed.com.pl/WPG/NumeryAr ... 11/07.html
U mie zadzialala dopiero klindamycyna.
Wiele osob wykazuje oporonosc na leczenie doksycyklina.
Stad szukanie innych lekow.
Pozdrawiam
Mama Antosia- 24.05.2006 najwspanialszy dzień w życiu oraz:
2002- Aniołka Groszka- 8 tc, cp
2004- Aniołka Biedroneczki- 10 tc
2009- Aniolek Maluszek- 9 tc
Awatar użytkownika
BW27
Posty: 1353
Rejestracja: 28 mar 2008 01:00

Post autor: BW27 »

Na razie mam Sumamed .Mam go zażywać raz w tygodniu po 1 gram przez 3 miesiące (zostały mi jeszcze 3 tygodnie).Potem robię miesiąc przerwy i idę na wymazy.Do tego zażywam preparaty witaminowe (ważne żeby były bez żelaza ) piję tran,zażywam IMUNIT.

Pozdrawiam.
maniakow
Posty: 639
Rejestracja: 27 lut 2008 01:00

Post autor: maniakow »

Witam, to i ja się dopiszę.
Jestem po ciąży pozamacicznej i na pierwszej wizycie u ginekologa (po operacji) miałam zrobiony test - wymaz. który później nanosi się na specjelą płytkę - jak wyjdą 2 krechy to znaczy, że się to ma (działa podobnie jak test ciążowy). Łykałam z mężem Sumamed przez 6 dni po 1 tab. - teraz antybiotyk jeszcze działa podobno przez 6 dni (czyli razem 12).
Nawet nie wiedziałam, że mogę mieć coś takiego - ja z mężem jesteśmy dla siebie pierwszymi pratnerami seksualnymi a 4 lata temu urodziłam córcię - bez problemów. Podobno można się zarazić np. w saunie, jakuzi (tak mówił lekarz - ciepłe i wilgotne środowisko), albo w szpitalu po porodzie - ale teraz to już nie jest ważne.
kwiecień 2004 - moje największe szczęście - córcia Emilka :)

luty 2008 - cp, usunięty lewy jajowód

cukrzyca ciążowa

Kwiecień 2014 - mały cudzik - córcia Amelka :-)
Awatar użytkownika
BW27
Posty: 1353
Rejestracja: 28 mar 2008 01:00

Post autor: BW27 »

Tak to właśnie jest.
Mój mąż miał robione wszystkie badania 2 lata temu i wszystko było ok.Lekarz mi powiedział żebym nie robiła badań bo jak mąż jest zdrowy to ja też.A tu widać nie ma znaczenia.I jak tu słuchać lekarzy....ehhhh
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Poronienia”