Późne ząbkowanie

Archiwum forów "muszę o tym porozmawiać"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
agazat
Posty: 93
Rejestracja: 04 sty 2006 01:00

Późne ząbkowanie

Post autor: agazat »

Hej,

Czy któreś z Waszych dzieciaczków późno ząbkuje? Moja corenka ma 14 miesiecy i tylko dwa zabki (ktore jej wyszly 4 mies temu i od tej pory nic...). Ja nie mialam zawiazkow zebow dwujek gornych, a to lubi byc dziedziczne. Wiem, ze to bardzo rzadko sie zdarza, zeby zeby nie urosly wcale albo nie uroslo wiekszosc zebow, ale zaczynam sie juz martwic...

pozdrawiam

aga
Awatar użytkownika
kesik
Posty: 710
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00

Post autor: kesik »

Moja córcia tez późno miała zęby ale nie aż tak. Pierwszy pojawił się w 9 miesiącu. Potem było drugi do pary i dłłługo nic. Kiedy miała rok to były tylko 4 ząbki. Teraz ma 19 miesięcy i ma 11 zębów. (12 w drodze - tak mi się wydaje)
U nas lekarka kazała nie panikować a moja dentystka to wręcz widzi w tym tylko plusy.
Jedyne co możesz zrobić to zdjęcie na którym będzie widać czy są zawiązki zębów. A jeśli nie będzie? To co? Nic nie zrobisz. Więc lepjej nie stresować dziecka i siebie.

A radzi sobie z jedzeniem?
Moja Franka mimo braków w uzębieniu potrafiła i kiełbaskę wciągnąc i chlebek... :wink:
[url=http://www.nasz-bocian.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=48308]Franka - Firanka[/url]
[url=http://zpo.ath.cx/zp/i.php?ik=101][img]http://zpo.ath.cx/b/101.png[/img][/url]
Awatar użytkownika
agazat
Posty: 93
Rejestracja: 04 sty 2006 01:00

Post autor: agazat »

Tak, radzi sobie jakos, chociaz ma problem, zeby zjesc np. ciastko. Chyba uzbroje sie w cierpliwosc, choc ciagle zagladam z nadzieja do jej buzi i nic... :(
Awatar użytkownika
Elza
Posty: 175
Rejestracja: 25 mar 2003 01:00

Post autor: Elza »

Agazat, nie wiem czy cię to pocieszy, ale u córki mojego kuzyna pierwsze zęby pojawiły się pod koniec 14 miesiąca. Mój syn w tym samym wieku ( dzieli ich kilka dni) miał już pół buzi zębów. Potem bardzo szybko nadrobiła braki w uzębieniu i obecnie ma piękny uśmiech.
Awatar użytkownika
agazat
Posty: 93
Rejestracja: 04 sty 2006 01:00

Post autor: agazat »

Elza, dziekuje za tego maila, jasne, ze mnie to pociesza :) Kazda taka informacja jest pocieszajaca. Znajduje na internecie informacje, ze nieprawidlowosc to brak zebow w wieku 15 miesiecy. Moja coreczka nie ma jeszcze 15 mies a i tak ma dwa zeby. Ale martwi mnie ta przerwa, pomiedzy tymi pierwszymi zabkami a kolejnymi. Choc mam nadzieje, ze juz niedlugo kolejny zabek sie pojawi, bo dzis zauwazylam taka guleczkę w miejscu dolnej dwojki. Tylko wciaz u gory nic. pozdrawiam!
Awatar użytkownika
jola72
Posty: 52
Rejestracja: 26 cze 2004 00:00

Post autor: jola72 »

Witam!! Moja kruszynka ma 13 mies i żadnego zęba. Pedriatra mówi żeby się nie martwić, będą mocniejsze. Porozmawiaj też z pedriatrą
Pozdrawiam
Jola
Awatar użytkownika
agazat
Posty: 93
Rejestracja: 04 sty 2006 01:00

Post autor: agazat »

Czesc :)

Rozmawialam juz z dwoma lekarkami, one tez tak twierdza. Ale ja jak zwykle szukam sobie problemow... A jak troche pogrzebalam na ten temat w necie, to znowu sie wystraszylam i spanikowalam (szczegolnie,ze wlasnie mi nie urosly wcale dwie stale dwojki). Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
jola72
Posty: 52
Rejestracja: 26 cze 2004 00:00

Post autor: jola72 »

Może idź do dentysty specjalizującego się w leczeniu maluszków, bo może trzeba zrobić zdjęcie RTG czy są zalążki ząbków, ale nie myślę że są powody do denerwowania się. Pozdrawiam serdecznie
Jola
Awatar użytkownika
agazat
Posty: 93
Rejestracja: 04 sty 2006 01:00

Post autor: agazat »

Ach, poczekam z tym jeszcze. Widze, ze dziaselka w kilku miejscach opuchniete wiec chyba lada chwila cosik sie pojawi. Nie chce jej niepotrzebnie stresowac, dla niej nawet standardowe badanie lekarskie to dlugie chwile placzu :)

pozdrawiam

a
Awatar użytkownika
Patrycja13
Posty: 2114
Rejestracja: 18 paź 2002 00:00

Post autor: Patrycja13 »

Nooo mój Synuś pobił swego czasu rekordy chyba. Pierwszy ząbek pojawił się ...dokładnie w pierwsze urodziny. Zaraz był drugi - górne jedynki. W ogóle wychodziły mu "nie po kolei". Teraz ma 2 lata z hakiem 16 pięknych, zdrowych zębów. Wszystko będzie ok.
Awatar użytkownika
Ewelinka29
Posty: 1
Rejestracja: 19 mar 2009 01:00

Post autor: Ewelinka29 »

Witam dziewczyny,moja 13 miesięczna córeczka ma tylko jednego zęba wyszedł jej przed rokiem i dalej nic ma na dole spuchnięte zęby ale nic dalej,ja juz si ę troche martwie co dalej,jej kuzynka juz ma siedem a ona jednego i do tego jeszcze wyszedł do połowy i stoi w miejscu co wy na to pomuscie bo niewiem czy to normalne :cry:

Dodane po: 47 sekundach:

dziąsła*
Awatar użytkownika
Pepe28
Posty: 4030
Rejestracja: 06 gru 2006 01:00

Post autor: Pepe28 »

Mojemu Wojtkowi pierwsze zęby - dwie dolne jedynki - wyszły jak miał 11,5 miesięcy. Teraz ma 18 miesięcy i 6 zębów. I też się martwię :roll:
Awatar użytkownika
bee28
Posty: 924
Rejestracja: 01 kwie 2009 00:00

Post autor: bee28 »

Witajcie, mój syn w wieku 18 miesięcy miał 4 zęby (dolne i górne jedynki) teraz ma prawie 3 latka i z wyjątkiem górnych dwójek ma wszystkie - piękne i zdrowe - ząbki (dentysta powiedział, że mamy zaczekać, az ukończy 3 latka i wtedy przyjśc to zrobimy zdjęcie RTG i będziemy dalej się zastanawiac co z tym fantem zrobić)
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Vill
Posty: 1644
Rejestracja: 20 paź 2003 00:00

Post autor: Vill »

Pola dwie dolne wyszly w 13 miesiącu i wczoraj przebiły sie dwie górne jedynki...ma 18 miesięcy.
dodam że jest wczesniakiem z 25.t.c.
ale i chlebek i ciacho i paluszki i winogrona i inne wtrzącha :wink:
na co jej zęby;)
wyjdą...
chociaż się martwię
ale wyjdą
Vill
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Muszę o tym porozmawiać”