waga a możliwość adopcji?

Na pytania naszych użytkowników odpowiada Pani Dorota Dominik - pedagog. Przez wiele lat Dyrektor Ośrodka Adopcyjno - Opiekuńczego w Rzeszowie (publicznego).
Ośrodek diagnozuje, szkoli i wspiera przyszłych rodziców. Pomaga także kobietom w ciąży.

Moderator: Osoby zatwierdzające - adopcja

Zablokowany
gocha27
Posty: 3308
Rejestracja: 26 kwie 2004 00:00

waga a możliwość adopcji?

Post autor: gocha27 »

Witam,

Mam takie chyba dość nietypowe pytanie. Oboje z mężem jesteśmy osobami okrągłymi (nie na skutek nadmiernego objadania się a zakłóceń równowagi hormonalnej). Niestety nie tak łatwo zgubić nadwagę przy zawirowaniach hormonalnych. Składając dokumenty do OAO dostaliśmy od lekarza rodzinnego zaświadczenie że możemy sprawować opiekę nad dzieckiem. Poza tym nasza waga nie uniemożliwa nam wykonywania codziennych czynności i poza tym że kupujemy większe rozmiary ubrań to w niczym się nasze życie nie różni od osób szczupłych. Ukończyliśmy warsztaty w OAO, dostaliśmy kwalifikację i czekamy na dziecko. Jednak już któryś raz słyszę od naszej pani dyrektor że powinniśmy zgubić kilogramy bo sędzina może nam nie przyznać dziecka :?
Nie ukrywam że jest to dla mnie zupełnie irracjonalny powód. Tym bardziej że jesteśmy osobami odpowiedzialnymi i gdybyśmy wiedzieli że nie damy rady zająć się dzieckiem to byśmy nie starali się o adopcję.
OAO Rzeszów
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1983
Rejestracja: 14 cze 2002 00:00

Post autor: OAO Rzeszów »

Szanowni Państwo,
może to będzie niegrzeczne, ale "bez jaj". nie wiem skąd ta dyskryminacja i zaglądanie komus na wagę, dla mnie to absurd, mam nadzieję, że większość ludzi też tak to traktuje.
Tak mówiąc nawiasem, chyba nie ośmieliłabym się nikomu zwrócić uwagi, aby "zgubił kilogramy" - co za prostactwo !
Serdecznie pzodrawiam i życzę okrągłego i szcześliwego dzieciaczka
D.Dominik
Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy w Rzeszowie
35-113 Rzeszów, ul. Witkacego 7
e-mail: [email protected] tel/fax (0-17) 86-41-073
www.adopcja.ires.pl tel: (0-17) 86-41-023
__________________________________________________________
gocha27
Posty: 3308
Rejestracja: 26 kwie 2004 00:00

Post autor: gocha27 »

Bardzo dziękuję za odpowiedź!
M25alinka
Posty: 2
Rejestracja: 10 sie 2020 20:25

waga a możliwość adopcji?

Post autor: M25alinka »

Czytam teraz archiwalne posty, ponieważ jesteśmy po rozmowie informacyjnej w OA, od jutra zaczynamy kompletacje dokumentów. W każdym razie chciałam tylko powiedzieć: Pani Doroto, to co Pani pisze to taki miód na serce! Dziękuję :)
OAO Rzeszów
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1983
Rejestracja: 14 cze 2002 00:00

waga a możliwość adopcji?

Post autor: OAO Rzeszów »

Dziekuję i serdecznie pozdrawiam, D.Dominik
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Adopcja - Pytania do eksperta”