pregnyl a pęcherzyk

Archiwum forum "Jak się leczyć?"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
momik
Posty: 30
Rejestracja: 06 mar 2002 01:00

pregnyl a pęcherzyk

Post autor: momik »

w 12 d.c. mam pęcherzyk 17 mm(rano), w 13 d.c. mam przyjąć pregnyl na pękniecie( wieczorem). czy ten pecherzyk to nie bedzie za mały? czy w momencie podania pregnylu pęcherzyk przestaje rosnąć? czy jeszcze urośnie? 14 d.c mamy przystapić do dzieła! a 15 d.c. mam sprawdzić czy pęcherzyk pękł... juz sie w tym gubie.czy nie za wczesnie bedzie ten zastrzyk?zakładając ze rosnie ok. 2 mm na dobe powinno być przy zastrzyku 20 mm, czy to dobry rozmiar? czy wielkość dawki clostylbegytu wpływa na wielkość pęcherzyków? raz juz zaszłam po clo, właśnie w 14 .d.c.( przy dawce 2 tabl), teraz biore 1/2. mam same pytania i taaaaaaaaką wielką głowę! pomózcie. lecze sie w nowum. :roll:
Awatar użytkownika
EwaP
Posty: 82
Rejestracja: 27 sty 2002 01:00

do Monik

Post autor: EwaP »

Oj Monik,
Bez nerwów – wszystko jest w porządku. Po podaniu pregnylu pęcherzyk jeszcze rośnie a owulacja następuje około 36 godzin po zastrzyku. W początkowych fazach leczenia powinno zaczynać się od jak najmniejszych dawek CLO, bo ma on również skutki uboczne (słabsza śluzówka). Jeśli pęcherzyk rośnie przy ½ tabletki to jest wszystko OK. Większe dawki CLO zwiększają ilość pęcherzyków, są one wtedy nie równe, mogą powstawać torbiele a śluzówka jest mizerna.
Jak widzisz nic się złego nie dzieje i pozostaje tylko trzymać kciuki,
Ewa
Awatar użytkownika
malgosik
Posty: 5259
Rejestracja: 13 sty 2002 01:00

Post autor: malgosik »

czesc momik, ewa jest madra sowa i wie co mowi, masz niezle wymiary pecherzyka, a pregnyl w niczym mu nie przeszkodzi.
Awatar użytkownika
malgosik
Posty: 5259
Rejestracja: 13 sty 2002 01:00

Post autor: malgosik »

UWAGA UWAGA :!:
czy ktos kto aktualnie ma przy sobie gonal f i citrotide moglby dopisac do poradnika dzialanie tych lekow :?:
zajrzalam do nowego poradnika i mysle, ze mowiac nieskromnie- osoby, ktore go robily sa wielkie. pomyslcie- ktos kto przyjdzie na bociana pierwszy raz, zaoszczedzi wiele czasu, nie bedzie musial na wlasna reke szukaci info o lekach, badaniach i lekarzach.
ja moge zrobic wypis z ultrogestanu, co jeszcze proponujecie?
Krzysiek
Posty: 1540
Rejestracja: 16 sty 2002 01:00

Post autor: Krzysiek »

malgosik pisze:zajrzalam do nowego poradnika i mysle, ze mowiac nieskromnie- osoby, ktore go robily sa wielkie.
Biorąc pod uwagę, że część tekstów jest autorstwa niejakiej Małgosi :crazya: - muszę przyznać rację. Kawał dobrej roboty :hihi:
Awatar użytkownika
malgosik
Posty: 5259
Rejestracja: 13 sty 2002 01:00

Post autor: malgosik »

krzysiu, nie o to mi chodzilo :oops:
ja jestem trzpiotem i malo pisze, ale groszek, iwona, dede i innii... wielkie biziaki dla was, ogladalam galerie zdjec i zastanawiam sie dlaczego mnie tam nie ma. zaraz ide wybrac zdjecie.
Krzysiek
Posty: 1540
Rejestracja: 16 sty 2002 01:00

Post autor: Krzysiek »

:DDD: :hihi: :DD:
malgosik pisze:ogladalam galerie zdjec i zastanawiam sie dlaczego mnie tam nie ma
Też nie umiem tego zrozumieć :hihi: I to nie tylko w stosunku do ciebie... Mamy już ponoć ponad 380 zarejestrowanych użytkowników.
Ale dość tych wtrętów nie na temat, bo zaraz będę musiał jako administrator sam sobie udzielić nagany :bash:
Awatar użytkownika
agata30
Posty: 2537
Rejestracja: 20 lut 2002 01:00

Post autor: agata30 »

Jesli chodzi o leki to przygotowanie dokladnych opisow jest w drodze i niebawem sie pojawi. Niestety nie mam tego leku cetrotide wiec ktos bedzie musial pomoc przepisujac z ulotki. Krzysiu czy Tosca przeslala Ci liste lekow ktore juz zrobilysmy?Jesli tak to trzeba by ja zamiescic zeby ktos sie na darmo nie napracowal jesli juz to mamy. OK?
Krzysiek
Posty: 1540
Rejestracja: 16 sty 2002 01:00

Post autor: Krzysiek »

agata30 pisze:Krzysiu czy Tosca przeslala Ci liste lekow ktore juz zrobilysmy?Jesli tak to trzeba by ja zamiescic zeby ktos sie na darmo nie napracowal jesli juz to mamy. OK?
Obiecałem tosce, że się z nią skontaktuję :oops: . Niestety życie troszkę pokrzyżowało mi plany :cry: - dopiero od wczoraj "nadrabiam zaległości" związane z Boćkiem. Ale chyba już jutro będę mógł się za to wreszcie zabrać.
Awatar użytkownika
malgosik
Posty: 5259
Rejestracja: 13 sty 2002 01:00

Post autor: malgosik »

krzysiu, chyba przez cala noc bede przegladac zdjecia. zachecam rozniwz innych do objawienia. :piwo:
Awatar użytkownika
momik
Posty: 30
Rejestracja: 06 mar 2002 01:00

dziekuje

Post autor: momik »

b. dziekuje za uspokojenie mnie, wiem ze nerwy źle podpowiadają :oops: zrobiłam zastrzyk, zobaczymy czy będą jakieś efekty :roll: ciekawe czy jutro(15 .d.c.) bedzie peknięty? to jednak niesamowite jak jestesmy skonstruowani
Awatar użytkownika
momik
Posty: 30
Rejestracja: 06 mar 2002 01:00

Post autor: momik »

15 d.c. rano- dr nie była pewna czy to co widzi to jeszcze pęcherzyk czy juz ciałko żółte..... to coś miało 18 mm. zapisała ostatecznie ze to c. ż. oj oj, a ja głupia myslałam ze z monitoringie :oops: m to juz prosto bedzie.....
Awatar użytkownika
momik
Posty: 30
Rejestracja: 06 mar 2002 01:00

Post autor: momik »

15 d.c. rano- dr nie była pewna czy to co widzi to jeszcze pęcherzyk czy juz ciałko żółte..... to coś miało 18 mm. zapisała ostatecznie ze to c. ż. oj oj, a ja głupia myslałam ze z monitoringie :oops: m to juz prosto bedzie.....
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jak się leczyć?”