Zaśniad groniasty

Archiwum forum "Poronienia"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
eee
Posty: 323
Rejestracja: 20 lip 2006 00:00

Zaśniad groniasty

Post autor: eee »

Witajcie.
Trzy tygodnie temu straciłam ciążę. Byla to moja trzecia strata....
Badanie hist-pat wykazało: zaśniad groniasty. Dwie ciąże wcześniejsze straciłam w 6-8tyg. poronienia.
Przerażenie i wielki strach!Bardzo sie boję, ale staram nie tracić nadziei. Czy któraś z Was przez to przeszla? Czy mogę mieć jeszcze nadzieję, że kiedyś urodzę zdrowe dziecko?
Zrobiłam miliony badań. Mam problemy z immunologią... Ale ten zaśniad mnie przeraził......
maj 2005 Aniołek
luty 2006 Aniołek
luty2008 Aniołek
grudzień 2008 Aniołek
Prof.Malinowski
sierpień 2009 zielone światło
lipiec 2010 Aniołek
29.05.2011 Nasz Cud: HANIA
Awatar użytkownika
magdus1983
Posty: 9
Rejestracja: 08 gru 2007 01:00

Post autor: magdus1983 »

czesc dziewczyny ja tez poronilam w 11tc. Na badaniu usg lekarz stwierdzil ze nie ma plodu, ze jajo plodowe jest puste. Zabieg mialam 9 listopada zeszlego roku. Pózniej sie dowiedzialam ze przyczyna byl zaśniad groniasty. Lekarz nie potrafil mi powiedziec co jest przyczyna tego zaśniadu, ale pocieszyl mnie ze jeszcze nie spotkal sie z przypadkiem aby zasniad sie powtorzyl u tej samej kobiety. w lutym HCG spadlo mi do 2 wiec jest dobrze. Czytam wasze posty i jeszcze lezka kreci mi sie w oku. Zaczynamy starania z mezem w maju po @. Wiem ze to za wczesnie ale ja juz nie wytrzymam dluzej. Mam nadzieje ze najgorsze mamy za soba. Trzymam kciuki za was i za siebie. Zapomnialam dodac ze ja jeste rh- a maz rh+ po zabiegu dostalam immmunoglobuline.
Ostatnio zmieniony 16 mar 2008 02:14 przez magdus1983, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Edith
Posty: 154
Rejestracja: 16 sty 2003 01:00

Post autor: Edith »

Z tego co wiem zasniad nie ma nic wspólnego z immunologia. To poprostu jakies genetyczne ' uszkodzenie" płodu. Jest znikome prawdopodobienstwo kolejnej ciazy zasniadowej. Po takiej ciazy trzeba kilka miesiecy odczekac, a wczesniej kontrolowac HCG ( musi spasc do zera) i mozna zaczynac.
Dla pociszenia dodam, ze moja znajoma miala swoją druga ciaze zaśniadową. Po jakims czasie zaciążyła i jest teraz mamą slicznej córeczki.
Głowa do góry.
pozdrawiam,
E
Awatar użytkownika
eee
Posty: 323
Rejestracja: 20 lip 2006 00:00

Post autor: eee »

Magduś, myslisz, ze jak w maju zaczniecie starania ,to bedzie za wczesnie? to ile tak naprwde trzeba czekać? bo ja to bym chciała niedlugo znowu byc w ciąży... :oops: .........
Edith, wiem, że zaśniad nie ma nic wspólnego z immunologią. Ja jeszcze sprzed ciązy wiem, że mam nieprawidłowy MLR, a tu jeszcze ten zaśniad....
Dziekuje za dobre slowa. Wciąz mam nadzieję. Wam życzę wszystkiego dobrego.Niech nam sie wreszcie uda!
maj 2005 Aniołek
luty 2006 Aniołek
luty2008 Aniołek
grudzień 2008 Aniołek
Prof.Malinowski
sierpień 2009 zielone światło
lipiec 2010 Aniołek
29.05.2011 Nasz Cud: HANIA
Awatar użytkownika
magdus1983
Posty: 9
Rejestracja: 08 gru 2007 01:00

Post autor: magdus1983 »

[quote="eee"]Magduś, myslisz, ze jak w maju zaczniecie starania ,to bedzie za wczesnie?
eeee lekarz powiedzial mi ze pol roku to najwczesniej jak sie mozemy starac o dzidzie. Normalnie powinno sie czekac rok aby sytuacja sie nie powtorzyla. 9 maja minie 7 miesiecy w naszym przypadku,wiec po okresie w maju chcemy zaczac starania. Jak sama widzisz to moze byc zbyt wczesnie ale my jestesmy dobrej mysli a poza tym ja juz nie moge tak bardzo pragne dzidzie ze postanowilismy ze zaryzykujemy. Dzis byla u mnie przyjaciolka ktora jest w 5 miesiacu ciazy zaczeli sie starac jak im oswiadczylismy ze test wyszedl pozytywnie...ja swoja dzidzie stracilam a ona mi pokazala zdjecie usg swojego zdrowego,pieknego dzidziusia....nie bede pisala co poczulam, chyba rozumiesz :cry:...mam takiego dola ze z jednej strony sie ciesze ze jej sie udalo a z drugiej tak mi przykro ze nie moge z nia tego doswiadczac. Tak mysle ze gdyby to bylo normalne poronienie to po miesiacu juz bysmy mogli sie starac i nasze dzidzie urodzily by sie w tym samym roku ale nie mi oczywiscie musial sie przytrafic jakis zasniad groniasty calkowity :( miesiac przed ciaza maialam robione usg dopochwowe lekarz powiedzial ze wszystko super mozesz zachodzic w ciaze i co :?: czytam was codziennie wiec piszcie jesli spotkalo was cos podobnego,wiem ze jest nas wiecej tzn kobiet po zasniadzie i jestem ciekawa jak one to przezyly? pozdrawiam i jesli sie uda to napewno napisze. Zapomnialam dodac ze ja mam krew rh- a maz rh+ po zabiegu dostalam immunoblobuline.
17karo
Posty: 10882
Rejestracja: 19 sie 2006 00:00

Post autor: 17karo »

witajcie, pisze w imieniu mojej przyjaciolki, ktora po zobaczeniu 2 kresek poszla dzis na pierwsze usg. Lekarz byl gburowaty, nie odpowiadal na pytania, tylko rzucil, ze prawdopodobnie z ciazy nic nie bedzie, bo podejzewa zasniad groniasty. Mam pytanie- czy w tak wczesnej ciazy (ledwo co spozniana @) moze byc widac te wade?
Azoospermia, zamrozone plemniki.

immunologia: zesp. antyfosfolipid., MLR, cytokiny

2 ICSI, 5 transferów.

Aniołek 9tc: maj 2009



3 ICSI, Synek jest już z nami :)
Awatar użytkownika
eee
Posty: 323
Rejestracja: 20 lip 2006 00:00

Post autor: eee »

Witaj 17Karo!

Hmm...podobno zmiany zaśniadowe widać na USG, ale nie wiem,czy tak wcześnie. Moja gina nie widziała tego w USG, okazało sie dopiero po badaniu hist-pat. Myślę, że koleżanka powinna zmienic gina i dowiedzieć się coś wiecej od kogoś kompetentnego.
Pozdrawiam.
maj 2005 Aniołek
luty 2006 Aniołek
luty2008 Aniołek
grudzień 2008 Aniołek
Prof.Malinowski
sierpień 2009 zielone światło
lipiec 2010 Aniołek
29.05.2011 Nasz Cud: HANIA
17karo
Posty: 10882
Rejestracja: 19 sie 2006 00:00

Post autor: 17karo »

eee dziekuje za szybka odpowiedz, tez tak uwazamy z przyjaciolka, ma sie zapisac do dr Roszkowskiego. Jesli jednak diagnoza sie potwierdzi to pozwole sobie tu zagladac, by prosic Was o dalsze rady. Jeszcze raz dziekuje
Azoospermia, zamrozone plemniki.

immunologia: zesp. antyfosfolipid., MLR, cytokiny

2 ICSI, 5 transferów.

Aniołek 9tc: maj 2009



3 ICSI, Synek jest już z nami :)
Awatar użytkownika
Bocianicha
Posty: 26
Rejestracja: 09 gru 2006 01:00

Post autor: Bocianicha »

Witam Dziewczyny! ja miałam 2 razy puste jajo płodowe i nie wiem co było przyczyną, nie mam jeszcze wyniku hist-pat po ostatnim zabiegu, ale zastanawiam się czy może to też był zaśniad? na usg było widoczne tylko puste jajo, beta hcg w ciągu tygodnia spadło o połowę z 858 do 470 (było to początek 7-go tygodnia).
17karo
Posty: 10882
Rejestracja: 19 sie 2006 00:00

Post autor: 17karo »

ja tez mam jeszcze jedno pytanie, przyjaciolka zrobila hcg i jest w dolnej granicy ormy dla tego momentu ciazy, czy to dobra wiadomosc? Bo zdaje sie, przy zasniadzie hcg powinno byc zbyt duze?
Azoospermia, zamrozone plemniki.

immunologia: zesp. antyfosfolipid., MLR, cytokiny

2 ICSI, 5 transferów.

Aniołek 9tc: maj 2009



3 ICSI, Synek jest już z nami :)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Poronienia”