Adopcja w RADOMIU

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

ODPOWIEDZ
Adoption2020
Posty: 8
Rejestracja: 21 sty 2021 23:20

Adopcja w RADOMIU

Post autor: Adoption2020 »

My trafiliśmy do KOA ponieważ na Mokrej babka powiedziała że trzeba czekać do 5 lat stażu. a my mamy 3,5 i po 40 lat. Do KOA trafia też podobno dużo małych dzieci a my byśmy chcieli adoptować właśnie takie dziecko. Kurs trwa 3 m-ce więc co 4 nie dadzą rady ich robić bo do tego są jeszcze wywiady, przygotowania, kontrole, sprawy w sądzie itd. Cierpliwość tak czy inaczej jest istotna :) Trzymam kciuki żeby Wam się udało jeszcze w tym roku zrobić kurs :)
mietusek
Posty: 357
Rejestracja: 29 gru 2006 01:00

Adopcja w RADOMIU

Post autor: mietusek »

Na mokra idziemy za dwa tygodnie na rozmowę oczywiście zdalna. W marcu maja komplet rodziców. Czyli za 4 miesiące następny nabór bedzie.
Ja sobie i wszystkim życzę abyśmy szybko zostali rodzicami

21.01.2009 I IUI w NOVUM! Nieudana :bawling:

20.02.2009 II IUI w NOVUM! Nieudana

17.12.2015 Histeroskopia (polip)

I przygotowania do INVITRO

21.07.2016 punkcja 6 oocytow pobranyc

23.07.2016 transfer 4 zarodki z czego dwa podane dwukomorowe i czekamy


mietusek
Posty: 357
Rejestracja: 29 gru 2006 01:00

Adopcja w RADOMIU

Post autor: mietusek »

No właśnie na Mokrej e Radomiu mieliśmy zdalna rozmowę. Kursy tez są zdalnie jedynie rozmowa z psychologiem i pedagogiem są na miejscu.
I noewiem czy z nami czy z ludźmi w ośrodku jest coś nie tak.
Otóż na rozmowie na mokrej Pani dala mi hasno do zrozumienia ze jesteśmy za star,zy na adopcje. Ze do nich nie trafiają ludzie którzy chcą adoptować dzieci w naszym wieku a przypomnę ze mam ja 43 l,a mój mąż 41 l.
I pytanie czy aby dobra decyzję podjęliśmy,czy oby napewno chcemy adoptować itd.
Oco chodzi. Niektórzy ludzie długo dojrzewają do takiej trudnej decyzji. Na nas chyba teraz przyszedł czas i jesteśmy w pełni świadomi,że mamy swoje lata i ze wiemy że nie dostaniemy niemowlaka tylko chcemy starsze powyżej 3 roku i nawet rodzeństwo czyli dwójkę.
A Pani nam jak pisałam w duszy odradza,mówiąc, że u nich są same chore dzieci z uposledzeniami.
Jestem załamana bo ta pani poczesci zgasiła iskierke która we mnie się tlila bardzo slabo ,że kiedyś zostanę nawet w ten sposób mama.
Jestem troszkę podłamana,że jak ona tak powiedziała to dostanę w każdym ośrodku taka sama odpowiedź,że już nie ten wiek.
Proszę o poradę oco chodzi.

21.01.2009 I IUI w NOVUM! Nieudana :bawling:

20.02.2009 II IUI w NOVUM! Nieudana

17.12.2015 Histeroskopia (polip)

I przygotowania do INVITRO

21.07.2016 punkcja 6 oocytow pobranyc

23.07.2016 transfer 4 zarodki z czego dwa podane dwukomorowe i czekamy


Adoption2020
Posty: 8
Rejestracja: 21 sty 2021 23:20

Adopcja w RADOMIU

Post autor: Adoption2020 »

Idźcie do KOA, owszem czeka się trochę dłużej ale zupełnie inne podejście i na żywo ...ten ośrodek na Mokrej to jakaś porażka w takim razie. My mamy po 40 lat i owszem o maluszka będzie ciężko i też nam zasugerowano że jest sporo dzieciaków które mają różne dysfunkcje i niepełnosprawności i jeśli bralibyśmy rodzeństwo to jedno może być malutkie a drugie starsze, ale to nie jest reguła że tylko takie dzieci trafiają do adopcji. Z tego co słyszałam to im mniejsze miasto tym większe szanse więc wejdź na wykaz ośrodków adopcyjnych i dzwoń. Trzeba oczywiście brać pod uwagę odległość ale ja bym została tam gdzie dobrze się poczułam. Trzymam kciuki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”