Adopcja w RADOMIU

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

ODPOWIEDZ
Bobetka
Dokarmiam bociana ;)
Posty: 14478
Rejestracja: 13 gru 2004 01:00

Re: Adopcja w RADOMIU

Post autor: Bobetka »

Przypominam, że jest to wątek merytoryczny, w którym wymieniamy się informacjami na temat procedur związanych z procesem adopcyjnym w danym ośrodku.
Na luźne pogaduszki zapraszam http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/viewforum.php?f=80

Synku, nie mógłbyś być bardziej mój



01.2005



W każdym z nas tkwi talent. Ważne by go dostrzec i w niego uwierzyć


Agatad
Posty: 1
Rejestracja: 03 kwie 2014 12:20

Re: Adopcja w RADOMIU

Post autor: Agatad »

My z mężem adoptowaliśmy naszą córkę przez ośrodek w Radomiu 3 lata temu. Mam bardzo dobre wspomnienia. Życzliwa atmosfera i profesjonalna pomoc :-)
Julita23
Posty: 5
Rejestracja: 07 mar 2014 15:10

Re: Adopcja w RADOMIU

Post autor: Julita23 »

Witam. Mam pytanie. Czy ktoś z Was adoptował starsze dziecko takie 9-letnie?
1976
Posty: 13
Rejestracja: 07 lis 2012 13:44

Re: Adopcja w RADOMIU

Post autor: 1976 »

Witam dziewczyny. Podczytuję Was, pamiętam jak oczekiwałam na adopcję i denerwowało mnie to czekanie na telefon. Czekałam na dziecko do 4 lat a w końcu adoptowaliśmy najwspanialszą na świecie 8-latkę. Nie bójcie się adopcji dzieci starszych. Więź była od samego początku, nie mamy problemów wychowawczych. Minął rok od adopcji, w szkole idealnie. Słowa mamo, tato usłyszeliśmy pierwszego dnia od przywiezienia małej do domu. Problemy są jak w każdej rodzinie, bywają foszki, trzeba przycisnąć do nauki ale przecież sami tego chcieliśmy. Pozdrawiam Was wszystkie i oby telefony się rozdzwoniły, my czekaliśmy prawie 3 lata.
tamara6
Posty: 4
Rejestracja: 09 wrz 2013 20:42

Re: Adopcja w RADOMIU

Post autor: tamara6 »

Cześć
Mam pytanie. Być może przewinęło się już, ale ciężko znaleźć.
Domyślam się, że w OA w Radomiu są jakieś wymogi dot. stażu małżeńskiego kandydatów na rodziców adopcyjnych. Wiecie może z jaki trzebz mieć ten staż, żeby móc starać się o adopcję?
Będę wdzięczna za odp
pozdrawiam
Awatar użytkownika
yennefer23
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 5638
Rejestracja: 23 lut 2010 01:00

Re: Adopcja w RADOMIU

Post autor: yennefer23 »

Piknik dla rodzin adopcyjnych i zastepczych w Helenowie

19 czerwca w godzinach 11:00 - 16:00 odbędzie się Piknik dla rodzin adopcyjnych i zastępczych w Helenowie. Na piknik zapraszają Klub Rodzin Adopcyjnych i Zastępczych wraz z rodzinami zaprzyjaźnionymi oraz Klubik "Calineczka".

Organizatorzy zapraszają do wspólnego spędzenia czasu na:
- grach i zabawach na wolnym powietrzu,
- obejrzeniu przedstawienia teatralnego,
- zjedzeniu smacznego obiadu,
- przejażdżkach konnych dla dzieci,
- pieczeniu kiełbasek przy ognisku
- oraz zebraniu członków Klubu.

Uczestnicy pikniku proszeni są o zabranie ze sobą napojów, kiełbasek i chleba oraz sprzętu sportowego.

Koszt udziału w spotkaniu: obiad dla osoby dorosłej 12 zł, dla dziecka - 6 zł. Jazda konna dla dziecka 20 zł.

Dojazd:

Do Helenowa można dojechać autobusem 525 do przystanku - Centrum Zdrowia Dziecka.
Dojazd samochodem ulicami Czeladniczą i Smardzewską.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres:

Ośrodek Adopcyjny TPD
ul. Kredytowa 1A m.13
00–056 Warszawa

tel. 501 615 204
e-mail: tdp-osrodek@tpd- maz.org.pl

W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkie chętne rodziny i już teraz życzymy wszystkim pysznej zabawy.
Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno
On36
Posty: 1
Rejestracja: 24 lis 2017 20:57

Re: Adopcja w RADOMIU

Post autor: On36 »

hej,

Widzę,że ten wątek 'nie żyje' niestety od 2014 roku, ale może znajdzie się ktoś kto ma jakieś świeże informacje odnośnie Ośrodka w Radomiu przy ul. Mokrej? Jaki jest tam teraz oczekiwania ? Wrażenie z kontaktu z personelem ? czy jakiekolwiek inne informacje które mogą być przydatne

Dziękuję:)
Adoption2020
Posty: 8
Rejestracja: 21 sty 2021 23:20

Adopcja w RADOMIU

Post autor: Adoption2020 »

Witam,
Czy ktoś tu jeszcze zagląda? Z mężem podjęliśmy decyzję o adopcji. Na początku lutego mamy pierwszą wizytę w KOA w Radomiu. Może ktoś też jest na początku drogi...? Fajnie byłoby się wzajemnie wspierać... :)

)
mietusek
Posty: 357
Rejestracja: 29 gru 2006 01:00

Adopcja w RADOMIU

Post autor: mietusek »

Witam. My też podjęliśmy decyzję o adopcji po 17 latach starań, czekania . I tak czytam o Radomiu. Jak jest teraz w pandemie

Dodano po 34 sekundach:
Witam. My też podjęliśmy decyzję o adopcji po 17 latach starań, czekania . I tak czytam o Radomiu. Jak jest teraz w pandemie

21.01.2009 I IUI w NOVUM! Nieudana :bawling:

20.02.2009 II IUI w NOVUM! Nieudana

17.12.2015 Histeroskopia (polip)

I przygotowania do INVITRO

21.07.2016 punkcja 6 oocytow pobranyc

23.07.2016 transfer 4 zarodki z czego dwa podane dwukomorowe i czekamy


Adoption2020
Posty: 8
Rejestracja: 21 sty 2021 23:20

Adopcja w RADOMIU

Post autor: Adoption2020 »

Witam :)
Cieszę się że ktoś się odezwał, bo już straciłam nadzieję. My mamy pierwsze spotkanie za tydzień w pon. w KOA także myślę że ośrodki starają się działać w miarę normalnie :)
mietusek
Posty: 357
Rejestracja: 29 gru 2006 01:00

Adopcja w RADOMIU

Post autor: mietusek »

A w którym OA w Radomiu staracie się. Bo ja patrzyłam na ul. Mokrej 2.
I jeszcze nie dzeonilam a już mam stresa czy podałam nad tym wszystkim. Te badania, wnioski i te dokumenty. I nad jakim dzieciątkiem się zastanawiacie jakieś wiedelki macie co do wieky??

21.01.2009 I IUI w NOVUM! Nieudana :bawling:

20.02.2009 II IUI w NOVUM! Nieudana

17.12.2015 Histeroskopia (polip)

I przygotowania do INVITRO

21.07.2016 punkcja 6 oocytow pobranyc

23.07.2016 transfer 4 zarodki z czego dwa podane dwukomorowe i czekamy


Adoption2020
Posty: 8
Rejestracja: 21 sty 2021 23:20

Adopcja w RADOMIU

Post autor: Adoption2020 »

Ja dzwoniłam do ośrodka katolickiego. Czytałam o nich trochę pozytywnych opinii i rozmowa przez tel była bardzo przyjemna. Poza tym nie zostaliśmy skreśleni ze względu na staż (3,5 r) a w ośrodku na Mokrej powiedzieli żeby dzwonić dopiero jak minie 4,5 r. od ślubu. Oczywiście chcielibyśmy jak najmłodsze dziecko żeby miało jak najwięcej pozytywnych wspomnień i przyzwyczaiło się do nas jak najszybciej ale ze względu na wiek (40l) myślę że bardziej realny będzie 2-3 latek, rozważamy też rodzeństwo zresztą zobaczymy jak to wyjdzie jakie będą terminy i okres oczekiwania bo naprawdę nie ma reguły...jedni dostają tel po kilku tyg. inni miesiącach a jeszcze inni latach...
Papierologia jest była i będzie niestety, ja do tego podchodzę zadaniowo trzeba przynieść i tyle a reszta ... cóż miejmy nadzieję że pójdzie gładko :)
mietusek
Posty: 357
Rejestracja: 29 gru 2006 01:00

Adopcja w RADOMIU

Post autor: mietusek »

My wczoraj byliśmy na pierwszej rozmowie w OA katolickim. Pani bardzo miło nas przyjęła bylam nią zachwycona. Spotkanie trwało około godziny. Wytłumaczyła wszystko jak przebiega cała procedurą, wypełniliśmy dokumenty. Złożone podanie ,robi itd. Jedynie mnie to przeraziło ze kazała dopiero w grudniu się dowiadywać odnosnie szkoleń. To jakaś kpina moim zdaniem. Bo przed pandemia dwa razy w roku były organizowane szkolenie przez pandemie raz tylko i jeszcze rodzice z zeszłego roku czekają bo nie mieli. To jak za rok dopiero odbędziemy szkolenia,które trwają okolo 3 miesiecy to na dzieciątko będziemy czekać dwa lata.

21.01.2009 I IUI w NOVUM! Nieudana :bawling:

20.02.2009 II IUI w NOVUM! Nieudana

17.12.2015 Histeroskopia (polip)

I przygotowania do INVITRO

21.07.2016 punkcja 6 oocytow pobranyc

23.07.2016 transfer 4 zarodki z czego dwa podane dwukomorowe i czekamy


Adoption2020
Posty: 8
Rejestracja: 21 sty 2021 23:20

Adopcja w RADOMIU

Post autor: Adoption2020 »

Tak to samo usłyszeliśmy. Niestety tak to wygląda i trzeba się uzbroić w cierpliwość. Na mnie obie Panie też zrobiły dobre wrażenie chociaż miałam wrażenie że próbują nas przekonać że większość dzieci to dzieci z deficytami 'ale to nic złego chcieć zdrowe dziecko' i w sumie same zasugerowały że można jeszcze na Mokrej spróbować. No one mają dużo dzieci zgłaszane ale procedury niestety trwają.
mietusek
Posty: 357
Rejestracja: 29 gru 2006 01:00

Adopcja w RADOMIU

Post autor: mietusek »

Dokladnie. I my zdecydowaliśmy się na mokra. Tam mi powiedzieli ze na marzec się już nie łapiemy ale po skończonym kursie co teraz się zacznie to zaczynają po lecie następny kurs czyli my byśmy się lapali. Ale dokumentów z caritasu nie zabieramy. Zobaczymy moze zmienia zdanie i zadzwonią do nas wczesniej.
A może w tym Caritasie to biorą na wytrwałość i cieroliwosc małżeństwa. Czy są wytrwali i dadzą radę
Ale niektórzy nie mogą czekać bo lata lecą im i czym dłużej czekać.
Mi się to niepodoba podejście ich. Zamiast robic co 4 - 5 muesiecy kursy ,żeby jak najwięcej dzieci adoptować i im szukać nowe domy
To fakt że dużo dzieci jest z FAS i to ciągle podkreślają.

21.01.2009 I IUI w NOVUM! Nieudana :bawling:

20.02.2009 II IUI w NOVUM! Nieudana

17.12.2015 Histeroskopia (polip)

I przygotowania do INVITRO

21.07.2016 punkcja 6 oocytow pobranyc

23.07.2016 transfer 4 zarodki z czego dwa podane dwukomorowe i czekamy


ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”