OAO w Bielsku-Białej

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
Ula76
Posty: 105
Rejestracja: 09 gru 2007 01:00

Post autor: Ula76 »

Witam. Zglosiliśmy się z mężem do ośrodka w BB i kurcze mam jakieś mieszane uczucia co do podejścia tam do przyszłych rodzicow adopcyjnych. Czy ktos mial podobny przypadek? Ciągle nam przekładają spotkania a potem cisza, nikt nie dzwoni, musze sama wydzawniac, nagabywać, pytać, dowiadywać się. Mam wrażenie, że traktują nas nie poważnie. Po któryms telefonie uslyszalam, że sobie moge zadzwonic w styczniu to jakis termin na spotanie znajdą, ale ksiazki to mam oddac nawet dzisiaj do 17.00 Dla nas to naprawde duzy stres i na kazde spotania przygotowujemy sie psychicznie a tu tak jakbyśmy przekładali spotkanie na kawe :cry:. Eeh szkoda gadać czuje się fatalnie i naprawde mam chwile zwątpienia a to chyba nie na tym powinno ośrdokom adopcyjnym zależeć.
Awatar użytkownika
johnik22
Posty: 6
Rejestracja: 25 sty 2006 01:00

Post autor: johnik22 »

Witam, my z mężem czekamy już 17 miesięcy.... Obawiam się Ula, że tam może być teraz trochę zamieszania, bo zmienia się dyrektor, więc pewnie dlatego każą czekać do stycznia, ale nie martw się wszystko będzie dobrze. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Ula76
Posty: 105
Rejestracja: 09 gru 2007 01:00

Post autor: Ula76 »

Hejka Johnik22. O tej zmianie dyrektora to słyszałam i dlatego staram się być cierpliwa :lol: tylko, że my nawet nie ropoczęliśmy właściwie starań o kwalifikację, mijają już 2 miesiące odkąd zarejestrowaliśmy się jako rodzina adopcyjna a mieliśmy tylko 1 (!) spotkanie :roll:, znam pary, które po 2 miesiącach były już po kwalifikacji a my jesteśmy w lesie :cry: a gdzie jeszcze 2 spotkania z psychologiem i wywiad w takim tempie to minie rok zanim dostaniemy kwalifikacje a potem pol roku szkolenia. No cóż, ale co zrobić :cry: będę czekać chociaż znajomy dał mi namiar na Ośrodek w Sosnowcu i będziemy rejestrować się w dwóch ośrodkach. Johnik a wy czekacie na noworodka, czy starsze ??
Awatar użytkownika
johnik22
Posty: 6
Rejestracja: 25 sty 2006 01:00

Post autor: johnik22 »

Witam, my czekamy na dziecko do lat 3, ewentualnie rodzeństwo, ale też do tej granicy wieku. Nie przejmuj się tym, że późno dostaniecie kwalifikację, bo czas oczekiwania liczy się od zgłoszenia do ośrodka a nie od dnia otrzymania kwalifikacji. Co do ośrodka w Sosnowcu, to my też tam byliśmy, ale mamy niemiłe wspomnienia i pojechaliśmy do Bielska i tam było dużo lepiej, ale to są pewnie subiektywne odczucia. Powodzenia i cierpliwości.
Awatar użytkownika
agawg
Posty: 11
Rejestracja: 25 lut 2008 01:00

Post autor: agawg »

Kochani
Jeśli ktoś zechce mi pomóc, prosze odpowiedź na kilka pytań:
1. Czy niezbędne jest w OAO w Bielsku zaświadczenie o niepłodności bądź leczeniu?
2. Jak długo trwaja wszystkie procedury: od zgłoszenia do kwalifikacji a następnie do telefonu?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
dominia
Posty: 12
Rejestracja: 08 mar 2006 01:00

Post autor: dominia »

Agawg witaj na forum.
My z mężem czekamy na nasze szczęście w OA w Bielsku. Niestety ten czas bardzo się wydłuża. Chcielibyśmy niemowlaka i na dzień kwalifikacji,to jest wrzesień 2006 , czas oczekiwania wynosił 2 lata ale już wiemy że na pewno potrwa to znacznie znacznie dłużej.:(
Jeżeli chodzi o zaświadczenia to jak my przechodziliśmy całą procedurę to takie zaświadczenie nie było potrzebne. Przedłożyliśmy jedynie akt małżeństwa i zaświadczenie od lekarza z rejonu o ogólnym stanie zdrowia.
Zapraszam do Zielonej Poczekalni tam z pewnością znajdziesz informacje o terminach w OAO w Bielsku.
pozdrawiam :lol:
Awatar użytkownika
agawg
Posty: 11
Rejestracja: 25 lut 2008 01:00

Post autor: agawg »

Dominia, dziękuję za odpowiedź.
Jak w ogóle wspominasz te wszystkie procedury, przygotowanie, wizytę w domu?
ciach/moderator
Pozdrawiam :)
talia
Posty: 4
Rejestracja: 05 wrz 2007 00:00

Post autor: talia »

My czekalismy na nasza coreczke rowne 35 miesiecy liczac od dnia zgloszenia sie do osrodka. Mala miala dwa miesiace jak ja zobaczylismy pierwsz raz. Dzis ma juz prawie osiem miesiecy.
Madźka
Posty: 6214
Rejestracja: 25 paź 2002 00:00

Post autor: Madźka »

kladi pisze:Witam,mam pytanie jesteśmy po spotkaniach i po wizycie domowej p. dyrektor,było to z nią nasze ostatnie spotkanie w maju, kazała nam dzwonić w grudniu,mamy faktycznie czekać czy może się odezwać?
Awatar użytkownika
agawg
Posty: 11
Rejestracja: 25 lut 2008 01:00

Post autor: agawg »

Spróbujcie zadzwonić i zapytać. Przecież to nic nie szkodzi. Ja właśnie dowiedziałam się, że otrzymaliśmy kwalifikację. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
rodzina
Posty: 51
Rejestracja: 13 mar 2008 01:00

Post autor: rodzina »

Jle w Bielsku czeka się na dziecko starsze odpowiedzcie nam.
Awatar użytkownika
Flawia
Posty: 20
Rejestracja: 21 cze 2007 00:00

Post autor: Flawia »

Niedługo. Sprecyzuj, co znaczy "starsze".
Awatar użytkownika
calineczka79
Posty: 1450
Rejestracja: 10 sie 2006 00:00

Post autor: calineczka79 »

Witam:-)

Właśnie przed chwileczką zadzwoniłam do OAO w BB 8) ...umówiliśmy się na pierwszą wizytę na 20 lutego...w sumie nie wiem czego możemy się z Małżem spodziewać na tej pierwszej wizycie :oops: ...przeraża mnie troszeczkę ten dłuugi okres oczekiwania na dzieciątko...
Pozdrawiam!

Doti
Jest taka cierpienia granica, za którą się uśmiech pogodny zaczyna
III 2009 I ICSI - Spełniło się -[url=http://www.suwaczki.com/tickers/qtchwn15ayci74c6.png]TOBIANEK[/url]
2011 Spełnienia cd -[url=http://www.suwaczki.com/tickers/zud3gywlgfarxcde.png]KAJO[/url]
Awatar użytkownika
Gość

Post autor: Gość »

Chciałam coś pozytywnego powiedzieć, od kilku dni się noszę...
Bliskie jest mi również rodzicielstwo zastępcze. Kiedyś udzielałam sie na innym forum tam nawiązałam netową znajomość z PANIA która zajmuje sie rodzicielstwem zastępczym (kierowanie dzieci, szukaniem rodzin) zawodowo.
Szukalismy DOMÓW dla dzieci. Z różnym skutkiem.
Ostatnio dostałam wiadomość o chłopcu- 7letnim który szukał domu gdzieś w okolicach w których dane mi jest mieszkać. (w skrócie- chłopiec ma starsze siostry które przebywają w rodz. zas. w naszych okolicach- chciano ich choć troche połączyć czy umożliwić kontakt) Ruszałm NIEBO i ZIEMIE -znajomi nawet nasz PCPR. Ostatecznością był mój tel do OAO. I wiecie co?ZADZIAŁALI i jeszce 2 innym dzieciakom szukają rodzin!!!! Strasznie się ciesze!!!!
Awatar użytkownika
ardnaksela
Posty: 3
Rejestracja: 10 paź 2006 00:00

Post autor: ardnaksela »

Witam
jestem tu nowa własnie w poniedziałek czeka mnie pierwsza wizyta w OAO w Bielsku czy może jest ktoś kto własnie zaczął starania o maluszka w tym ośrodku? :)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”