WADA SERCA PŁODU

Archiwum forum "Jestem w ciąży"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
nekasia
Posty: 33
Rejestracja: 14 wrz 2007 00:00

WADA SERCA PŁODU

Post autor: nekasia »

W 21 tc podczas posiewowego USG dowiedziałam się, że lekarz podejrzewa wadę serca płodu, a dokładniej ubytek w przegrodzie międzykomorowej lub wspólny kanał przedsionkowo-komorowy. Indeks serca jest prawidłowy, a oś serca nieprawidłowa ok. 70 st.
Dziecko jest też troszkę za małe:
BPD- 50 mm-21 tc
FL- 31 mm- 19 +5 tc
AC- 127 mm- 18 +2tc

Czy ktoś z Was może mnie jakoś pocieszyć?Sporo czytałam o powyższych wadach, ale chciałabym prosić o kontakt mamusie, które urodziły dzieci z wadami serca. Albo takie, u których podejrzewano wady, a dzieci urodziły sie zdrowe...
02.2007-Aniołek 7 tc
09.2007-Aniołek 10 tc
12.2008- Franio Aniołek w 32 tc aberracja chromosomalna
2010 - jest upragniony synek -przed adopcję, stoimy w kolejce po kolejnego dziedziusia
Awatar użytkownika
Ela30
Posty: 1210
Rejestracja: 23 cze 2006 00:00

Post autor: Ela30 »

nekasia U mojej córeczki też podczas USG połówkowego lekarka podejrzewała wadę serca taką jak u Twojego maleństwa - ubytek w przegrodzie międzykomorowej. Jednak wizyta u kardiologa i echo serca płodu znacznie mnie uspokoiły - lekarz nie widział ubytku, oczywiście sprawę trzeba skontrolować po urodzeniu dziecka ale mam po tej wizycie dużo nadziei że będzie dobrze.
Dlatego uważam, że koniecznie powinnaś pójść do kardiologa na echo serca płodu, dziwne że lekarz który robił USG nie zalecił Ci Tego. Słyszałam o wielu przypadkach kiedy echo wykluczyło wadę podejrzewaną podczas standardowego USG.
Jeśli wada się potwierdzi to powinnaś rodzić w Warszawie tam jest Pani Prof. której nazwiska nie pamiętam i która się takimi przypadkami zajmuje. No i na pocieszenie powiem, że nie jest to, jak się już pewnie zorientowałaś, najgorsza wada i dziecko, nawet jeśli będzie konieczna operacja ma szanse na długie i zdrowe życie.
Ale oczywiście życzę Ci (i oczywiście sobie też) żeby podejrzenia się nie potwierdziły i maluch urodził się zdrowy
leczenie niepłodności od 2005 roku
4 IUI, 5 ICSI jedno zakończone urodzeniem córki w 2009
2012 strata synka w 17 tygodniu ciąży
2013 zostaliśmy RZ dla Kruszynki
Awatar użytkownika
myszor78
Posty: 69
Rejestracja: 23 kwie 2008 00:00

Post autor: myszor78 »

Wspólny kanał przedsionkowo-komorowy to bardzo poważna wada serca, mniejsza o ten ubytek, który jest przy tym małym piwem..Musisz koniecznie iść wykonać koniecznie echo serduszka płodu, zeby to potwierdzić.
Myszorek
Pierwsza ciąża naturalna - Alicja ur.23.05.2005;
Druga ciąża - rok starań, klinika Plast-Med;leczenie Clo-bez efektu, potem Fostinon, Pregnyl - udane - za 6 tygodni zostaniemy rodzicami.
Będzie dziewczynka :))
Awatar użytkownika
nekasia
Posty: 33
Rejestracja: 14 wrz 2007 00:00

Post autor: nekasia »

Dziekuje za dobre słowa:) Mam następne usg u tego lekarza + dodatkowe badanie u kardiologa w przyszły czwartek. Musieliśmy poczekać 2 tygodnie, aż dziecko podrośnie. Moją ciążę prowadzi teraz prof Jana Skrzypczak, która ma opinię jednego z lepszych patologów w Polsce. Ale kto wie, może rozważe poród w Warszawie. Czy ktoś zna nazwisko pani profesor z Warszawy?
Czytałam, że mniejszych ubytków sie nie operuje, natomiast wspólny kanał często towarzyszy Zespołowi Downa. Ale staram sie być dobrej mysli..
Trzymam kciuki za Wasze dzidziusie, potrzebna im jest nasza duża wiara, że bedzie dobrze:)
02.2007-Aniołek 7 tc
09.2007-Aniołek 10 tc
12.2008- Franio Aniołek w 32 tc aberracja chromosomalna
2010 - jest upragniony synek -przed adopcję, stoimy w kolejce po kolejnego dziedziusia
Awatar użytkownika
amarant
Posty: 63
Rejestracja: 21 sie 2008 00:00

Post autor: amarant »

Witaj, na pewno wszystko będzie dobrze.Moze chodzi Ci o PAnią prof Joannę Dangal z Warszawy?
Tel.0226793200, kom 504144140.
Przyjmuję na ul. Agatowej 1-, Warszawa Zacisze.
6inseminacji
histero
6 icsi
7 icsi udany NOVUM -transfer31.05.08
tp 20.02.2009
4.02.2009, urodziła się córcia (3230, 53cm)
Awatar użytkownika
myszor78
Posty: 69
Rejestracja: 23 kwie 2008 00:00

Post autor: myszor78 »

Poczytaj sobie może o tym w fachowych artykułach. Są różne rodzaje tej wady, jedne mniej groźne, drugie bardziej ( te sa rzadsze i życzę CI, żeby dzidziuś był jednak zdrowy):

http://kardiologiadziecieca.pun.pl/viewtopic.php?id=39

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wsp%C3%B3l ... o-komorowy

ale jest tez dużo opisów przypadków, które są bardzo optymistyczne i nie masz się co martwić na zapas, takie wady występują naprawdę bardzo rzadko i w usg trudno ocenić, jaki to rodzaj wady. Poza tym w tej chwili kardiochirurgia jest niesamowicie rozwinięta. Ale to, że dziecko jest trochę mniejsze sugeruje,że maluch ma jednak jakąś wadę serca. Upośledzony wzrost jest dość często związany z jej istnieniem. W sumie to bardzo dobrze, że to wychodzi na usg, bo można się odpowiednio potem przygotować do porodu w dobrej klinice, gdzie od razu zaopiekują się odpowiednio maluszkiem. JA trzymam kciuki, oby obawy się nie potwierdziły. Koniecznie sie odezwij i napisz, jak wypadło kolejne badanie. A czeka się bardzo trudno, wiem coś na ten temat.
Myszorek
Pierwsza ciąża naturalna - Alicja ur.23.05.2005;
Druga ciąża - rok starań, klinika Plast-Med;leczenie Clo-bez efektu, potem Fostinon, Pregnyl - udane - za 6 tygodni zostaniemy rodzicami.
Będzie dziewczynka :))
Awatar użytkownika
myszor78
Posty: 69
Rejestracja: 23 kwie 2008 00:00

Post autor: myszor78 »

nekasia, odezwij się. Jak sprawa wygląda? Od kilku dni myślę o tym Waszym fasolkowym serduszku.. Czy już coś wiadomo?
Myszorek
Pierwsza ciąża naturalna - Alicja ur.23.05.2005;
Druga ciąża - rok starań, klinika Plast-Med;leczenie Clo-bez efektu, potem Fostinon, Pregnyl - udane - za 6 tygodni zostaniemy rodzicami.
Będzie dziewczynka :))
Awatar użytkownika
nekasia
Posty: 33
Rejestracja: 14 wrz 2007 00:00

Post autor: nekasia »

Hej,
Amarant, dziekuje za namiary na panią prof, nie wiem czy o nią chodzi ale sprawdzę.
Myszor, narazie bez zmian, jeszcze nic nie wiem, czekam na czwartek na badanie usg..Sprawdzam tylko, czy dzidziuś sie rusza i to mnie uspokaja. Co jakiś czas na siłę wstawiam sie na optymistyczny tor, mam nadzieję, że będzie dobrze..Dam znać..
02.2007-Aniołek 7 tc
09.2007-Aniołek 10 tc
12.2008- Franio Aniołek w 32 tc aberracja chromosomalna
2010 - jest upragniony synek -przed adopcję, stoimy w kolejce po kolejnego dziedziusia
Awatar użytkownika
myszor78
Posty: 69
Rejestracja: 23 kwie 2008 00:00

Post autor: myszor78 »

Będzie dobrze!!!
Myszorek
Pierwsza ciąża naturalna - Alicja ur.23.05.2005;
Druga ciąża - rok starań, klinika Plast-Med;leczenie Clo-bez efektu, potem Fostinon, Pregnyl - udane - za 6 tygodni zostaniemy rodzicami.
Będzie dziewczynka :))
Awatar użytkownika
myszor78
Posty: 69
Rejestracja: 23 kwie 2008 00:00

Post autor: myszor78 »

Nekasia, zapomniałam powiedziec, że jak juz będziesz wiedzieć coś dokładnie, napisz, bo ja mam koleżankę kardiochirurga, która operuje tez takie wady, to dowiem się od niej wszystkiego i napiszę coś więcej.
Myszorek
Pierwsza ciąża naturalna - Alicja ur.23.05.2005;
Druga ciąża - rok starań, klinika Plast-Med;leczenie Clo-bez efektu, potem Fostinon, Pregnyl - udane - za 6 tygodni zostaniemy rodzicami.
Będzie dziewczynka :))
Awatar użytkownika
nekasia
Posty: 33
Rejestracja: 14 wrz 2007 00:00

Post autor: nekasia »

Witajcie,
Wróciłam dziś ze szpitala, lekarz robił mi usg 4x (na 2 różnych aparatach) ale nie mógł postawić odpowiedniej diagnozy i skierował mnie na echo serca dziecka. Kariolog nie potwierdził poważnej wady serca, powiedział, że widzi ubytek ale nie może potwierdzić na pewno, za miesiąc idę na kolejne echo. Jego wnioski na dziś to: "podaortalny ubytek międzykomorowy. Dekstopozycja aorty. Niedomykalność trójdzielna II stopnia. " zatem nie brzmi to tak bardzo źle. Powiedział, że słaby rozwój dziecka na pewno nie ma związku z ewentualną wadą serca i namawiał mnie do amniopunkcji, jak zresztą wszyscy inni lekarze. Ale mam wątpliwości..
W 21 tygodniu na podstawie wymiarów mojego skarba obliczyłam jego masę =224g
Wymiary w 23 tc:
BPD- 57 mm-23tc +4
FL- 34 mm- 20tc +4
AC- 143mm- 19 tc+5tc
Podano też masę płodu 350 g.
Lekarz powiedział, że powinno być już ok 0,5 kg. Pocieszam się, że moje dziecko po prostu wolniej rośnie i będzie mniejsze. Nie spytałam, czy to może być wczesna hipotrofia. Jednak podejrzenie wady+wolny rozwój dziecka wskazują, że być może jest jakaś wada genetyczna...
Czy ktoś ma podobne przeżycia za sobą?

Jeśli chcecie więcej poczytać o wadach, m.in. serca to poniżej wklejam linka do artykułu, którego autorem jest lekarz, który robił mi usg.

http://www.pfm.pl/u235/navi/200281
02.2007-Aniołek 7 tc
09.2007-Aniołek 10 tc
12.2008- Franio Aniołek w 32 tc aberracja chromosomalna
2010 - jest upragniony synek -przed adopcję, stoimy w kolejce po kolejnego dziedziusia
Awatar użytkownika
TL
Posty: 9
Rejestracja: 10 gru 2009 01:00

Re: WADA SERCA PŁODU

Post autor: TL »

Witam wszystkich serdecznie,

Proszę o opinie :

USG 20 tydzień, echo serca.

Holosystyliczna niedomykalność zatoki trójdzielnej, mały ubytek międzykomorami - mięśniowy (1,5 mm), bright spot. Poza tym wszystko wporzadku.

Na poprzednich USG/Pappa wszystko było wporządku.Szanse na ZD 1:10000.w/g usg 13 tydz.

Boimy się .

Czy ktoś zetknął się z czymś takim? Niestety są to markery
aberracji chromosalnych.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jestem w ciąży”