NOVUM (cz.V)

Archiwum forum "Gdzie się leczyć?"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Ranking lekarzy - kogo sobie polecamy

Janusz Czerkwiński
20
5%
Lilia Obuchowska
30
8%
Agnieszka Sotowska
1
0%
Hanna Starosławska
66
17%
Jacek Szulc
35
9%
Ewa Taszycka
60
16%
Janusz Wojewódzki
52
14%
Marcin Woźniak
20
5%
Piotr Zamora
72
19%
Anna Zygler
26
7%
 
Liczba głosów: 382

Awatar użytkownika
yennefer23
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 5638
Rejestracja: 23 lut 2010 01:00

Re: NOVUM (cz.V)

Post autor: yennefer23 »

witaj, nam podkreslila wyraznie ze posiewy musza byc (moje i meza) aktualne (1 mc). wydaje mi sie, ze tym bardziej do krotkiego protokolu. na posiew czekasz kilka dni (wiadomo, dluzej, jezeli nie jestes zdrowa). ciezko powiedziec. ja posiewy mialam super (3 tyg. przed wizyta), a dzien po wizycie (i jednoczesnie 1 dzien wyciszania) dostalam nieprzyjemnych dolegliwosci, okazalo sie ze grzybica. protokol mam dlugi, lecz dr Taszycka nie przerwala, leczylam sie do miesiaczki, teraz zrobilam kontrolny posiew i czekam na wynik. powiedziala, ze powinno sie spokojnie zaleczyc do czasu punkcji, a ja mam nadzieje, ze tak bedzie :)
Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno
szmok
Posty: 1419
Rejestracja: 06 mar 2010 01:00

Re: NOVUM (cz.V)

Post autor: szmok »

Honja pisze:Witajcie dziewczyny,
we wtorek wybieram się do Novum i jeśli w końcu ( po pół rocznej kuracji) pozbędę się torbieli to mogę zacząc krótki protokół. Nie mam jednak aktualnego posiewu. W zwiazku z tym mam pytanie czy dr Taszycka będzie chciała rozpocząc całą procedurę ewentualnie sam zrobi posiew po miesiaczce/ czy ktoras z was byla w podobnej sytuacji?

Dodam że mam posiewy sprzed miesiąca , dwóch trzech i czterech miesiecy.
Honja, jeśli masz sprzed miesiąca i wszystko było ok, to albo wystarczy Pani doktor, albo pobierze materiał do nowego badania podczas wizyty. W razie czego w Novum bardzo szybko są wyniki.
Endom. IV st., torbiele, zrosty, LUF, słabodrożne jajowody, problemy z przerastającym endo...

04.2010 I ICSI | 4 transfery | moje maleństwo zasnęło w 9tc :cry2:

09.2011 II ICSI | ciężki OHSS |
Awatar użytkownika
stokrotka82
Posty: 67
Rejestracja: 05 sie 2009 00:00

Re: NOVUM (cz.V)

Post autor: stokrotka82 »

Jaki koszt ICSI w Novum jesli bedziemy juz po badaniach genetycznych? Jaki jest koszt transferu mrozaczkow?

[treść wymoderowano jako niezgodną z tematem wątku]
Awatar użytkownika
Bateria
Posty: 7061
Rejestracja: 18 sie 2008 00:00

Re: NOVUM (cz.V)

Post autor: Bateria »

stokrotka82 tu znajdziesz cennik http://www.novum.com.pl/dla-pacjentow/cennik, zawiera informację o koszcie ICSI i punkcji, natomiast koszt leków zależy od przebiegu stymulacji.
Oligoasthenoteratozoospermia
ICSI, transfer 2 maluchów 01.2009
12dpt-HCG 369, 14 dpt-HCG 771, 25 dpt-HCG 34700, 35dpt-biją serduszka
Chłopcy urodzeni w 33 tc
Crio 07.2011, trzeci synek!
Awatar użytkownika
stokrotka82
Posty: 67
Rejestracja: 05 sie 2009 00:00

Re: NOVUM (cz.V)

Post autor: stokrotka82 »

Ale co rozumiec przez cene samego ICSI? Co w tym jest? Moze jakies wizyty czy co? Dodatkowo sie placi za przechowaywanie zarodka w lodowce przed samym zabiegiem czy jak? Co jest wliczone w ta cene a co nie?
szmok
Posty: 1419
Rejestracja: 06 mar 2010 01:00

Re: NOVUM (cz.V)

Post autor: szmok »

stokrotka82 pisze:Ale co rozumiec przez cene samego ICSI? Co w tym jest? Moze jakies wizyty czy co? Dodatkowo sie placi za przechowaywanie zarodka w lodowce przed samym zabiegiem czy jak? Co jest wliczone w ta cene a co nie?
stokrotka82, w cenę ICSI wliczone są oprócz punkcji i transferu, wizyty stymulacyjne, badania hormonów przed wizytami i ewentualne iniekcje (jeśli nie robisz sobie sama zastrzyków). Jeśli po punkcji zostaną Ci zarodki do zamrożenia na następne criotransfery, za mrożenie płacisz oddzielnie (za rok).
Endom. IV st., torbiele, zrosty, LUF, słabodrożne jajowody, problemy z przerastającym endo...

04.2010 I ICSI | 4 transfery | moje maleństwo zasnęło w 9tc :cry2:

09.2011 II ICSI | ciężki OHSS |
Awatar użytkownika
yennefer23
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 5638
Rejestracja: 23 lut 2010 01:00

Re: NOVUM (cz.V)

Post autor: yennefer23 »

stokrotka82 pisze:Ale co rozumiec przez cene samego ICSI? Co w tym jest? Moze jakies wizyty czy co? Dodatkowo sie placi za przechowaywanie zarodka w lodowce przed samym zabiegiem czy jak? Co jest wliczone w ta cene a co nie?
dodam jeszcze ze w cene wliczone sa standardowe badania (np. hormonow). w przypadku gdy trzeba wykonac dodatkowe (ponad przewidziana norme) badania nalezy za nie juz zaplacic
przyklad: wyciszana bylam Diphereline, jednak LH nie spadalo, wiec za kazde dodatkowe badanie LH doplacalam zgodnie z porcedurami Novum. jednak za wizyty konsultacyjne juz nie trzeba bylo uiszczac dodatkowej oplaty
do ceny dolicz jeszcze cene wizyty startowej, jak pisze szmok, ceny lekow do stymulacji (+/- 5000 pln) i ceny badan (czesc ja np. robilam na NFZ po obgadaniu sprawy z lekarzem rodzinnym, ale to szczerze mowiac kropla w morzu potrzeb)
Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno
Awatar użytkownika
stokrotka82
Posty: 67
Rejestracja: 05 sie 2009 00:00

Re: NOVUM (cz.V)

Post autor: stokrotka82 »

To czyli ile tak mniej wiecej wychodzi za ICSI? Za co sie placi potem przy kriotransferze i czy za zamrozenie kazdego zarodka osobno czy cena jest za wszystkie?
szmok
Posty: 1419
Rejestracja: 06 mar 2010 01:00

Re: NOVUM (cz.V)

Post autor: szmok »

stokrotka82 pisze:To czyli ile tak mniej wiecej wychodzi za ICSI? Za co sie placi potem przy kriotransferze i czy za zamrozenie kazdego zarodka osobno czy cena jest za wszystkie?
Stokrotka82, to jaki Tobie wyjdzie w sumie koszt ICSI tego nikt Ci nie powie. Łatwo sprawdzić ile kosztuje procedura (patrz cennik), ale koszt leków jest różny (mi wyszło w sumie ponad 2,5 tys. zł), badania które musisz wcześniej wykonać też różne (ja część zrobiłam za darmo w Centrum Medycznym gdzie mam abonament). Jeśli chodzi o criotransfer, to dolicz sobie ze 2-3 wizyty przed (koszt wizyty 80 zł). Za mrożenie płacisz raz na rok za wszystkie zarodki (bez względu na ilość). Leki po transferze ok 80 zł.

Dodane -- 07.09.2011, 23:16 --

A takie minimum obowiązkowych badań przed in vitro/crio, to:
- grupa krwi --> tylko do punkcji
- cytologia, chlamydia --> ważne 1 rok
- stopień czystości pochwy, posiew z kanału szyjki macicy --> ważne 1 miesiąc
- u obojga partnerów: HIV, HBsAg, anty HCV, anty HBs, anty HBc total --> ważne 6 miesięcy
- mężczyzna: posiew nasienia --> ważne 1 miesiąc, chlamydia --> ważne 1 rok
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2011 17:41 przez szmok, łącznie zmieniany 1 raz.
Endom. IV st., torbiele, zrosty, LUF, słabodrożne jajowody, problemy z przerastającym endo...

04.2010 I ICSI | 4 transfery | moje maleństwo zasnęło w 9tc :cry2:

09.2011 II ICSI | ciężki OHSS |
Awatar użytkownika
yennefer23
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 5638
Rejestracja: 23 lut 2010 01:00

Re: NOVUM (cz.V)

Post autor: yennefer23 »

dziewczyny transfer jutro jezeli bedzie przeprowadzi dr Obuchowska ?
prosze o opinie na temat pani doktor tu albo na priva
Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno
Kroliczek
Posty: 22
Rejestracja: 12 wrz 2011 07:54

Re: NOVUM (cz.V)

Post autor: Kroliczek »

Witam,
poszukuję informacji na temat Pani doktor Anny Lewickiej. Jesteśmy zapisani do niej pod koniec września i szukam kogoś kto się u niej leczył.
Awatar użytkownika
capek11
Posty: 3
Rejestracja: 02 lut 2011 18:10

Re: NOVUM (cz.V)

Post autor: capek11 »

Byłam u niej na pierwszej wizycie .... przejrzała moje dokumenty zbadała mnie ... przeprowadziła bardzo dokładny wywiad .. i cóż w moim przypadku ... kazała zrobić stertę badań .. a jak będę je miała to mam się umówić na wizytę .. no i czeka mnie in-vitro ... A tak ogólnie to miła delikatna i małomówna... pozdrawiam i życzę powodzenia. :wink:
BB
Awatar użytkownika
Bateria
Posty: 7061
Rejestracja: 18 sie 2008 00:00

Re: NOVUM (cz.V)

Post autor: Bateria »

yasuko pisze:Bardzo proszę o założenie nowej odsłony wątku.
Potrzebujemy nowej mateczki wątku :) eLHa Arrria aragosta czy któraś z Was zgodziłaby się na mateczkę?
Oligoasthenoteratozoospermia
ICSI, transfer 2 maluchów 01.2009
12dpt-HCG 369, 14 dpt-HCG 771, 25 dpt-HCG 34700, 35dpt-biją serduszka
Chłopcy urodzeni w 33 tc
Crio 07.2011, trzeci synek!
Kroliczek
Posty: 22
Rejestracja: 12 wrz 2011 07:54

Re: NOVUM (cz.V)

Post autor: Kroliczek »

Dziękuję Capek11 za odpowiedź.
Byłaś u niej tylko na pierwszej wizycie, po badaniach jeszcze nie??
Awatar użytkownika
Honja
Posty: 40
Rejestracja: 11 kwie 2008 00:00

Re: NOVUM (cz.V)

Post autor: Honja »

Szmok, dobrze rozumiem , dzisiaj masz transfer zarodków? Trzymam kciuki.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Gdzie się leczyć?”