Dziedziczenie upośledzenie umysłowego i chorób psychicznych

O adopcji na poważnie. Czy adopcja jest lekarstwem na nasze problemy? Dlaczego adoptujemy? Czego się boimy? Może ktoś ma już gotową odpowiedź?

Moderator: Moderatorzy adopcyjne dylematy

Bobetka
Dokarmiam bociana ;)
Posty: 14478
Rejestracja: 13 gru 2004 01:00

Re: Dziedziczenie upośledzenie umysłowego i chorób psychiczn

Post autor: Bobetka »

magdunia pisze:Jego mama piła w czasie ciąży ale FAS jest już wykluczony
Kto wykluczył i na jakiej podstawie?? I czy wykluczył FAS czy wszystkie zaburzenia z grupy FASD?

Synku, nie mógłbyś być bardziej mój



01.2005



W każdym z nas tkwi talent. Ważne by go dostrzec i w niego uwierzyć


karpatka
Posty: 90
Rejestracja: 02 sty 2014 18:55

Re: Dziedziczenie upośledzenie umysłowego i chorób psychiczn

Post autor: karpatka »

witam.Czy nadpobudliwość ruchowa to ADHD? Dziś byłam z synkiem w SORO w katowicach,ma psychologa, si, logopede, i neurologa.Dostal orzeczenie o niepełnosprawności chociaż niewiem czemu, ponieważ wcześniej tez tam chodził z Rz i nie posiadał takowego, dzis lekarz stwierdził ze dostanie orzeczenie, jest pobudzony ,nadpobudliwy odkad jest u nas, a juz 5 miesiecy mija odkad jest z nami , zalecil ograniczenie cukru, soków , jogurt.matka zażywała leki na padaczke, ojciec schizofrenik.Lekarz nie potrafił określić z czego wynika jego nadpobudliwość, pediatra zalecił podawanie płynu eye g.
Bobetka
Dokarmiam bociana ;)
Posty: 14478
Rejestracja: 13 gru 2004 01:00

Re: Dziedziczenie upośledzenie umysłowego i chorób psychiczn

Post autor: Bobetka »

karpatka ADHD to: 1. nadpobudliwość 2. problemy z koncentracją 3. impulsywność - czyli znacznie szerzej. Faktycznie mówi się o pozytywnym efektach po odstawieniu cukrów. Eye Q ma za zadanie przede wszystkim poprawić koncentrację. Zapraszam Ciebie na wątek o OUN z mego podpisu, bo ten wątek, na którym teraz piszesz - jest poświęcony dziedziczeniu upośledzenie umysłowego i chorób psychicznych.

Synku, nie mógłbyś być bardziej mój



01.2005



W każdym z nas tkwi talent. Ważne by go dostrzec i w niego uwierzyć


Awatar użytkownika
Ela30
Posty: 1210
Rejestracja: 23 cze 2006 00:00

Re: Dziedziczenie upośledzenie umysłowego i chorób psychiczn

Post autor: Ela30 »

Witam, nasza Kruszynka ma już prawie 14 miesięcy. Jesteśmy po wizycie w poradni genetycznej, wg dr są dysmorfie w obrębie twarzy - zmarszczka nakątna, opuszczone zewnętrzne kąciki oczu, płaska i trapezoidalna buzia. Skierowania na badania nie dostaliśmy bo w zasadzie nie wiadomo czego szukać. Podobno czasami są to zmiany w pojedynczych genach które mogą być przenoszone na potomstwo. Na chwilę obecną wiemy że oprócz matki biologicznej co najmniej siostra i jeden brat są niepełnosprawni intelektualnie. Opóźnienie dalej jest mniej więcej takie jak było: 2 - 3 miesiące. Rozwój emocjonalny w normie i w ogóle cudna słodka Kruszynka. Dalej rehabilitujemy i stymulujemy.
leczenie niepłodności od 2005 roku
4 IUI, 5 ICSI jedno zakończone urodzeniem córki w 2009
2012 strata synka w 17 tygodniu ciąży
2013 zostaliśmy RZ dla Kruszynki
Go30
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 4144
Rejestracja: 21 sie 2009 00:00

Re: Dziedziczenie upośledzenie umysłowego i chorób psychiczn

Post autor: Go30 »

Ela30 pisze:Na chwilę obecną wiemy że oprócz matki biologicznej co najmniej siostra i jeden brat są niepełnosprawni intelektualnie.
piszesz o rodzeństwie MB? Tak czy inaczej to się kłóci z informacjami jakie Wam przekazano na początku :roll:

Ela30 a czy Kruszynka jest już wolna prawnie?
Ela30 pisze:Skierowania na badania nie dostaliśmy bo w zasadzie nie wiadomo czego szukać.
a jakieś sugestie, podejrzenia lekarza?

09.2013 serduszkowa córeczka

01.2017 zaczynamy po raz drugi


Awatar użytkownika
Ela30
Posty: 1210
Rejestracja: 23 cze 2006 00:00

Re: Dziedziczenie upośledzenie umysłowego i chorób psychiczn

Post autor: Ela30 »

Go30 pisze:piszesz o rodzeństwie MB? Tak czy inaczej to się kłóci z informacjami jakie Wam przekazano na początku
no niestety tak jest :( zresztą nie tylko te informacje były delikatnie mówiąc niepełne
Go30 pisze:a czy Kruszynka jest już wolna prawnie?
jeszcze nie, ale pierwsza sprawa już w grudniu
Go30 pisze:a jakieś sugestie, podejrzenia lekarza?
oprócz tego co napisałam to tylko tyle że w obecnym stanie wiedzy to trzeba by było szukać w ciemno, że teraz prowadzone są intensywne badania naukowe w zakresie genetycznego uwarunkowani niepełnosprawności intelektualnej i za 3 - 4 lata wg niej możliwości diagnozy będą większe
Dodatkowo jest podejrzenie że OB Kruszynki jest osoba bardzo blisko spokrewniona z MB (okazało się że jest w tym zakresie sprawa karna ale ani my ani piecza czy MOPR nie mamy wglądu do akt bo nie jesteśmy stroną w sprawie) i z tym wiąże się zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych defektów genetycznych
leczenie niepłodności od 2005 roku
4 IUI, 5 ICSI jedno zakończone urodzeniem córki w 2009
2012 strata synka w 17 tygodniu ciąży
2013 zostaliśmy RZ dla Kruszynki
karolinka1200
Posty: 428
Rejestracja: 28 sie 2010 23:12

Re: Dziedziczenie upośledzenie umysłowego i chorób psychiczn

Post autor: karolinka1200 »

Ręce opadają, to co się u nas dzieje w instytucjach to paranoja.
Jak można takie informacje zatajać.Zatajają, że matki piją w ciąży, że rodzice biologiczni upośledzeni albo chorzy psychicznie, że dzieci ze związku kazirodczego, że rodzice biologiczni chorowali na choroby weneryczne, o matko nie wiem co jeszcze i potem całe radosne życie przed nami...
kaka
monika109
Posty: 358
Rejestracja: 10 sie 2007 00:00

Re: Dziedziczenie upośledzenie umysłowego i chorób psychiczn

Post autor: monika109 »

karolinka1200 moja Mała po porodzie była 25dni w szpitalu, jak się pytaliśmy dlaczego tak długo powiedziano nam, że dokumentacja zaginęła i spokój dla nich a dla nas....
karolinka1200
Posty: 428
Rejestracja: 28 sie 2010 23:12

Re: Dziedziczenie upośledzenie umysłowego i chorób psychiczn

Post autor: karolinka1200 »

Brak słów.Spychologia i znieczulica.Chyba zacznę jakąś akcję społeczną, będę pisać do posłów, Rzecznika Praw Dziecka... No człowiek powinien mieć świadomość tego, co go czeka. Nie chodzi mi o to, żeby dzieci obciążone odrzucać, tylko o to, żeby dzieci trafiały do rodzin, które są w stanie podołać problemom, jakie się mogą pojawić, gdy dzieci są obciążone. Zawsze w takich przypadkach potrzebne są terapie, rehabilitacje, czas, duuużo pieniędzy, dostęp do specjalistów.
A zazwyczaj to jest "kotek w worku" i przez kilka lat trzeba samemu dociekać czy dziecko ma fas, czy rad czy co tam jeszcze i marnuje się cenny czas, który możnaby od początku przeznaczyć na odpowiednią pracę z dzieckiem, leczenie itd.
kaka
matula
Posty: 397
Rejestracja: 16 lip 2013 16:10

Re: Dziedziczenie upośledzenie umysłowego i chorób psychiczn

Post autor: matula »

A zazwyczaj to jest "kotek w worku" i przez kilka lat trzeba samemu dociekać czy dziecko ma fas, czy rad czy co tam jeszcze i marnuje się cenny czas, który możnaby od początku przeznaczyć na odpowiednią pracę z dzieckiem, leczenie itd.
Co do rozpoznania FASD u malucha, to picie przez mb jest chyba głównym kryterium.

Co do zaburzeń więzi, jesli historia dziecka jest dramatyczna (naznaczona oderwaniem od mb. i kolejnymi stratami lub chowem w placówce), to nie sposób, żeby ich nie miało. Szczególnie, jeśli niekorzystne warunki objęły pierwsze lata życia. Sadzę, że trzeba od razu wziąc to pod uwagę.
karolinka1200
Posty: 428
Rejestracja: 28 sie 2010 23:12

Re: Dziedziczenie upośledzenie umysłowego i chorób psychiczn

Post autor: karolinka1200 »

matula nie chodzi mi o to, że można przypuszczać, że dziecko może mieć np. rad. Chodzi mi o to, że często w OA nic się nie mówi na temat tego, co to jest fas czy rad, oczywiście, jak ktoś ma jakieś pojęcie na ten temat, to bierze to pod uwagę.
Chodzi mi o ewidentne przypadki, gdzie się ukrywa konkretne choroby. Nie każdy jest w stanie wychowywać dziecko obciążone chorobą psychiczną czy upośledzone umysłowo i powinien mieć świadomy wybór.
Są oczywiście ludzie, którzy się decydują na zupełną niewiadomą ale to jest ich decyzja.
Myślę, że większość ludzi wolałaby wiedzieć.
kaka
Awatar użytkownika
Morela7
Posty: 1626
Rejestracja: 09 kwie 2008 00:00

Re: Dziedziczenie upośledzenie umysłowego i chorób psychiczn

Post autor: Morela7 »

karolinka1200 pisze:Zawsze w takich przypadkach potrzebne są terapie, rehabilitacje, czas, duuużo pieniędzy, dostęp do specjalistów.
A zazwyczaj to jest "kotek w worku" i przez kilka lat trzeba samemu dociekać czy dziecko ma fas, czy rad czy co tam jeszcze i marnuje się cenny czas, który możnaby od początku przeznaczyć na odpowiednią pracę z dzieckiem, leczenie itd.
lepiej tego ująć nie można było :clap1:
znam to z autopsji niestety 2 lata dociekałam co jest mojemu dziecko pomimo tego że miałam cząstkowe info, nigdy się nie poddałam i nie poddam w walce o zdrowie mojego dziecka, wiem że lata ciężkiej pracy przynoszą efekty i oby tak dalej ;-)
Susi i Mila

BÓG ZSYŁA WYJĄTKOWE DZIECI TYLKO WYJĄTKOWYM RODZICOM

Odwaga to cecha mądrych ludzi. Tupet - broń głupców

KOCHAM CIĘ ZA TO, JAK SIĘ CZUJĘ I CO O SOBIE MYŚLĘ, KIEDY JESTEM Z TOBĄ
Awatar użytkownika
majka_kuca
Posty: 53
Rejestracja: 05 wrz 2006 00:00

Re: Dziedziczenie upośledzenie umysłowego i chorób psychiczn

Post autor: majka_kuca »

Jestem nowa. Ale często podgladam forum. My też staramy się o adopcję. W środę dostałam telefon z ośrodka. Jest 6 miesięczny chłopiec. Jest to wcześniak ur w 8 miesiącu. Miał 9 punktów w skali abgara. Z tego co jeszcze wiem ma oczoplons i astygmatyzm. Był w większości poradni, chyba tylko nie był u neurologa. Matka nie doslyszy I jest upośledzona ale nie wiem w jakim stopniu. Ma też padaczkę. Wiem tylko tyle co pisze w karcie dziecka. To czytała mi przez telefon moja p. Psycholog, bo ja mieszkam w uk a w ośrodku jestem w Rzeszowie. A dziecko jest w szczecinie. Zgodziłam się spotkać z p. Psycholog w szczecinie w poniedziałek. Jeśli któras z was to czyta. Czy mogły byś cie mi podpowiedzieć na co zwrócić uwagę i o co zapytać. Ja juz zrobiłam swoją listę pytań, ale może coś dojdzie. Nie jesteśmy zdecydowani podchodzimy do tego z dystansem.
matula
Posty: 397
Rejestracja: 16 lip 2013 16:10

Re: Dziedziczenie upośledzenie umysłowego i chorób psychiczn

Post autor: matula »

Neurolog jest moim zdaniem bardzo ważny. Czy dziecko miało badanie w kierunku toksoplazmozy?
Awatar użytkownika
majka_kuca
Posty: 53
Rejestracja: 05 wrz 2006 00:00

Re: Dziedziczenie upośledzenie umysłowego i chorób psychiczn

Post autor: majka_kuca »

Matula nie mam pojęcia bo to są informacje które zostały mi podane w moim ośrodku. więcej będę próbowała dowiedzieć się w poniedziałek. Wiem tylko ze mały jest w jakimś centralnym spisie czy cos takiego. Nie jest od nas z Podkarpacia tylko w szczecinie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Adopcyjne dylematy”