BRAK PLEMNIKÓW (cz.II)

Tutaj można "plotkować" o męskich sprawach

Moderator: Moderatorzy o plemnikach

Awatar użytkownika
izydor72
Posty: 490
Rejestracja: 27 sty 2010 01:00

Re: Brak pleminków i co dalej cz. II

Post autor: izydor72 »

mika8282 pisze:Witam. Jestem tu nowa. Problem z brakiem plemników nie dotyczy bezpośredni mnie, ale bardzo bliskiej mi osoby z mojej rodziny. Badanie wykazało brak plemników. Jesteśmy załamani, niestety On nie ma oparcia w tej chwili w partnerce. Co dalej robić? Czy to już wyrok? Jak mogę Mu pomóc?
To zależy jaka tego przyczyna. Jeśli to uwarunkowane genetycznie (co się rzadko zdarza) to chyba nic się nie da zrobić, ale może być to też sprawa hormonalna a wtedy po kuracji nawet ciąża naturalna jest możliwa - czego ja jestem przykładem (żonka jest w 28tc).
mika8282
Posty: 18
Rejestracja: 28 gru 2010 23:34

Re: Brak pleminków i co dalej cz. II

Post autor: mika8282 »

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź, jednocześnie gratuluję i życzę szczęśliwego rozwiązania. W następnym tygodniu brat jest umówiony na powtórne badania we Wrocławiu. Ja jestem pełna nadziei on niestety nie bardzo. Pozdrawiam.
julzab
Posty: 910
Rejestracja: 09 mar 2011 10:24

Re: Brak pleminków i co dalej cz. II

Post autor: julzab »

Witajm Was serdecznie!

Jestem nowa...w poniedziałek odebralismy wynik nasienia...i wyrok - brak plemników :( Badanie robiliśmy tak dla świętgo spokoju, bo byliśmy pewni, że brak ciąży to wynik moich zaburzeń..mam stwierdzone pco...Odebraliśmy wynik i tu taka niespodzianka - zero plemników!! Jesteśmy z mężem załamani...Jedziemy w poniedziałek do Novum do dr Wolskiego (czytałam, że jest najlepszy), ale jakoś nie mam nadziei na to, że powie nam coś optymistycznego.
Wiecie może z jakimi kosztami trzeba się liczyć przy biopsji?
Pozdrawiam gorąco!
Azoospermia
19.09.11 - transfer dwóch zarodków 8B i 6A...czekamy i.... 11dpt beta 136, 14dpt 518, 16dpt 1500 , 21dpt 5894, 23dpt 13 tys:)
31dpt serduszko
05.06.2012 przyszedł na świat Nasz Skarb. 3050 kg, 54cm SZCZĘŚCIA :)
01.10.13 - transfer blastusia. 13 dpt beta 1051
TP. 19.06.14 brat/siostra?
Awatar użytkownika
simek
Posty: 115
Rejestracja: 14 wrz 2009 00:00

Re: Brak pleminków i co dalej cz. II

Post autor: simek »

2tys. w tamtym roku robiłem.

Zazwyczaj kieruje wcześniej na badania genetyczne.
Awatar użytkownika
Gość

Re: Brak pleminków i co dalej cz. II

Post autor: Gość »

Cześć wszystkim, jeste nowa na forum, ale od jakiegoś czasu czytam Was. Dajecie dużo wsparcia i cennych informacji. Dziękuję!
julzab nie martw się, to jeszcze nie diagnoza, trzeba powtórzyć badanie, bo tylko jedno jest niemiarodajne, jeżeli dwa wyjdą złe to wtedy trzeba zakasać rękawy i walczyć! My zrobiliśmy badania w 3 miesjach niezależnych, aby była pewnośc (Invicta, ovum, Starynkiewciza) u mojego męża znależli 6 plemników w pierwszym badaniu z patologią i nieruchliwych. Potem okazało sie że jest ciut lepiej, choć i tak tragicznie. Mąż został skierowany a biopsje jąder. Hormony wszystkie ma w normie.... Po biopsji nastąpiła poprawa, aż Pani z laboratorium nam pogratulowała :) Nie jest to co prawda żadna norma, bo 90 proc. patologicznych ale jest ich około miliona! Aktualnie mąż je leki przepisane przez lekarza jeszcze miesiąć i robimy kolejne badanie.
Chcielibyśmy mieć szansę na inseminacje. Lekarz powiedział że warto sie postarać, choć podczas biopsji pobrali materiał i zamroziliśmy.
Mąż przeszedł biopsję bardzo boleśnie. Podobno to zależy od organizmu jak zareaguje, u męża niestety wszystkie najgorsze objawy.... Ale było dlaczego cieprieć, bo wyniki ruszyły.
julzab
Posty: 910
Rejestracja: 09 mar 2011 10:24

Re: Brak pleminków i co dalej cz. II

Post autor: julzab »

Dzięki za wsparcie!! :) Dobrze, że tu trafiłam, bo człowiek w domu, sam ze swpoimi myslami może zwariować!!
Jedziemy w poniedziałek na ponowne badanie nasienia i do androloga, także zobaczymy co i jak...
A powiedz mi, gdzie robiliście biopsję jąder? Czy w Wawie można ją zrobić gdzieś na NFZ?
Fajnie, że u Was jest szansa na inseminację! Mam nadzieję, że wyniki będą cały czas się polepszały :)
Ostatnio zmieniony 12 mar 2011 13:20 przez julzab, łącznie zmieniany 1 raz.
Azoospermia
19.09.11 - transfer dwóch zarodków 8B i 6A...czekamy i.... 11dpt beta 136, 14dpt 518, 16dpt 1500 , 21dpt 5894, 23dpt 13 tys:)
31dpt serduszko
05.06.2012 przyszedł na świat Nasz Skarb. 3050 kg, 54cm SZCZĘŚCIA :)
01.10.13 - transfer blastusia. 13 dpt beta 1051
TP. 19.06.14 brat/siostra?
Awatar użytkownika
Gość

Re: Brak pleminków i co dalej cz. II

Post autor: Gość »

My się leczymy w ramach NFZ w Warszawie. Niestety nie mozemy sobie pozwolić na prywatną opiekę zdrowia. Trafiliśmy do poradni niepłodnosci na Starynkiewicza. Musieliśmy mieć skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu, co nie stanowiło żadnego problemu, lekarz wydał bez zbędnych pytań. Mąż trafił do androloga i on dalej kierował na biopsje. Wszystko jak na razie jest w ramach ubezpieczenia, choć niektórych badań w póżniejszym stadium doczytałam że NFZ nie zraca.
Co do Starynkiewicza, to oddział męski jest bardzo mało doinwestowany. To dosłownie jest jedna sala i warunki nie są najlepsze. Jednak samo badanie wykonano profesjonalnie i u męża znalezionoenasienie, udało się zamrozić, co prawda dwa listki, ale przy tych wynikach to i tak było coś! Fajnie że coś jest!
Co do inseminacji, to lekarz powiedział, że warto postymulować męża, bo jest szansa, a tą zawsze trzeba wykorzystać. Co prawda uprzedził, że będzie to trwało koło 9 miesiecy. Ale zawsze warto próbować. W kwietniu idziemy zobaczyć czy cos się ruszyło i zaczęła się produkcja:)
julzab
Posty: 910
Rejestracja: 09 mar 2011 10:24

Re: Brak pleminków i co dalej cz. II

Post autor: julzab »

Dzięki na info:) A długo się czeka na wizytę i ewentualną biopsję??
Życzę powodzenia :))
Azoospermia
19.09.11 - transfer dwóch zarodków 8B i 6A...czekamy i.... 11dpt beta 136, 14dpt 518, 16dpt 1500 , 21dpt 5894, 23dpt 13 tys:)
31dpt serduszko
05.06.2012 przyszedł na świat Nasz Skarb. 3050 kg, 54cm SZCZĘŚCIA :)
01.10.13 - transfer blastusia. 13 dpt beta 1051
TP. 19.06.14 brat/siostra?
Awatar użytkownika
ewa333
Posty: 116
Rejestracja: 09 sty 2009 01:00

Re: Brak pleminków i co dalej cz. II

Post autor: ewa333 »

U mnie tez zle.Nastroj paskudny,pomalu brakuje mi juz sily do dalszej walki.Choc nie naleze do tych ludzi,co sie latwo poddaja,ale juz mi troche zaczyna brakowac entuzjazmu do tego wszystkiego.
2 lata staramy sie z mezem i nic.Na poczatku nie panikowalam,tylko czejalam cierpliwie.
Ostatnie pol roku to wizyty u ginki,bo podejrzewalam,ze jesli jest jakis blad ,to na pewno u mnie.

Poza niedoczynnoscia tarczycy wszystko u mnie okazalo sie ok.
Ginka za co jestem jej wdzieczna ,wrecz napierala na mnie aby zbadac meza.

Szok! Przy badaniu nasienia nie znaleziono doslownie zadnego plemika.
Powtorzylismy po 4 tyg badanie,wynik ten sam.
Lekarz wyslal mojego meza na badanie hormonalne i sie okazalo,ze ma zbyt niski poziom testosteronu.W
poniedzialek idziemy z tymi wynikami do androloga,zobaczymy co powie.
Bardzo sie boje,ze dostanie recepte na lek z testosteronem.Bardzo zle opinie czytalam o takiej kuracji.Rece opadaja,nie wiadomo co robic. :cry:
Jak na razie kupilismy tribulus testeris,mace i l-karnityne.Naturalne produkty na poprawe nasienia,ale juz naprawde nie wiadomo co robic?Zaczyna mi brakowac wiary w szczesliwy koniec.

Oto wyniki hormonalne mojego meza,bardzo prosze o interpretacje.DZIEKUJE :help:

S-TSH tyrotropin 4.00 mE/L
S-wolny T4 12pmol/L
S-FSH 1.0 E/L
S-LH 1.8 E/L
S.PROLAKTIN 10.45 ug/L
S-TESTOSTERON 5.0 nmol/L
S-SHBG 8 nmol/L
S-TESTOSTERON/SHBG kvot 0.64
S- PSA, totalt 0.9 ug/L
S-wolny PSA 0.5 ug/L
Zsunaj
Posty: 761
Rejestracja: 16 gru 2009 01:00

Re: Brak pleminków i co dalej cz. II

Post autor: Zsunaj »

ewa333 skoro staracie się już ponad dwa lata to dobrze, że "wykryliście" brak plemników.
Sam testosteron nie jest odpowiedzialny za produkcję armii.
Ja odwiedzając urologa badałem LH, FS i TST.
Z tego co pamiętam LH i FSH miałem na niewiele wyższym (ale wyższym) poziomie niż twój m. i u mnie pierwsze wyniki badania nasienia to było 14 mln/ml.
Na podniesienie LH i FSH dostałem Clo od urologa i ilość skoczyła do maks. 110 mln/ml przy morfologii 3-4%. Potem jak badałem po odstawieniu Clo ilość spadła do ok. 35-40 mln/ml ale już bałem się przestymulowania. Po lekach hormony skoczyły mi znacznie i efektem była większa ilośc plemników w ml.
Testosteron też dostałem, w żelu, Androtop. Po nim bolała mnie niestety głowa, przynajmniej to z nim wiązałem więc odstawiłem ale innych skutków ubocznych nie zanotowałem - oczywiście u siebie.

Nie poddawajcie się, Porównując do moich hormonów u twojego m. sa na prawde niskie więc może po terapii lekowej pod okiem lekarza jąda w końcu się wezmą do pracy :)
Awatar użytkownika
Gość

Re: Brak pleminków i co dalej cz. II

Post autor: Gość »

julzab na wizytę czeka się ok miesiąca. Warto od razu zaszczepić męża na żółtaczkę, bo tego wymagają przy zapisaniu do szpitala. Mój nie miał, więć lekarz skierował, ale dopiero po 2 dawce 2 tyg. więc musieliśmy odczekać ponad 2 miesiace. Jakby miał szczepionkę, to by szybciej mógł być przyjęty.

ewa333 będzie dobrze! Ważne, że się oboje zbadaliśmy. My z meżęm obstawialiśmy mnie, bo chora tarczyca, a tu sie okazało że owulacje przechodzą jak w zegarku... Ale zawsze jak już wiesz o co chodzi to możesz zacząć sie leczyć, a to ważne, bo z każdym dniem rosna szansę na poprawę!
Awatar użytkownika
ewa333
Posty: 116
Rejestracja: 09 sty 2009 01:00

Re: Brak pleminków i co dalej cz. II

Post autor: ewa333 »

No wiec juz wrocilismy od androloga.
W samochodzie sie zbeczalam :(
Lekarz obejrzal ostatnie badanie hormonow i dal skierowania na powtorzenie hormonow,sama nie wiem po co? skoro badanie sprzed tygodnia mial w reku?ale moze cos gruntowniej chcial zbadac.
Nie dal nam zadnej resepty na jakis lek.Nie dal nadziei ,ze jest jakas szansa.Tylko kazal przyjsc 25 marca na nastepna wizyte,wtedy bedzie mial wyniki wszystkich hormonow.
Nie wiemy co robic?
Na dzien dzisiejszy m bierze maca i tribulus i czekamy na cud.

Skoro wszystkie hormony oprocz testosteronu i SHGB sa dobre ,to co moglo zaszwankowac,ze nie ma plemikow w nasieniu?
Czy ewentualna terapia testosteronem pomoze?warto sie w to bawic?
Zsunaj
Posty: 761
Rejestracja: 16 gru 2009 01:00

Re: Brak pleminków i co dalej cz. II

Post autor: Zsunaj »

ewa333 Na pewno nie ma co płakać, nie załamuj się.
To, że hormony są w normie to nie znaczy, że są OK, bo norma dotyczy wszystkich mężczyzn. I tych 18 latków i 65 latków itd. Ja wiem, że przy moich hormonach, które były niewiele wyższe lekarz zapisał mi kurację i poskutkowało, po odstawieniu leków sytuacja się unormowała z tendencją spadkową ale wiadomo, że skok u mnie był po lekach.

Dobrze by było skonsultować się z innym lekarzem.
Przyczyny braku plemników mogą być różne. Musicie być dzielni, wiem banał ale prawdziwy.
FSH :
mężczyźni: 1,4 – 12 j.m./l.

U mężczyzn FSH pobudza wytwarzanie dojrzałego nasienia w jądrach oraz produkcję białek wiążących hormony płciowe. Poziom FSH u mężczyzn po okresie pokwitania jest względnie stały.

Badanie FSH często wykonuje się razem z innymi badaniami laboratoryjnymi (LH, testosteron, estradiol i progesteron) w ocenie niepłodności męskiej i kobiecej. Jest ono pomocne w ustaleniu przyczyny niskiej liczby plemników w nasieniu. Oznaczenia FSH wykorzystuje się także w celu wyjaśnienia przyczyn nieregularnych cykli miesiączkowych oraz w rozpoznawaniu chorób przysadki, jajników i jąder. U dzieci oznaczenia FSH i LH wykorzystuje się w diagnozowaniu opóźnionego lub przedwczesnego dojrzewania płciowego.

U mężczyzn wysoki poziom FSH wynika z pierwotnej niewydolności jąder. Może ona być spowodowana wadami rozwojowymi jąder albo ich uszkodzeniem:
- wady rozwojowe jąder (agenezja gonad, zaburzenia chromosomalne, np. zespół Klinefeltera),
- uszkodzenie jąder (infekcje wirusowe np. świnka, urazy, napromienienie, chemioterapia, choroby autoimmunologiczne, guzy z komórek zarodkowych).

Niski poziom FSH najczęściej wiąże się z niewydolnością przysadki lub podwzgórza.

U dzieci wysoki poziom FSH i LH i/lub rozwój drugorzędowych cech płciowych pojawiające się zbyt wcześnie wskazują na przedwczesne dojrzewanie płciowe. W przypadku opóźnionego dojrzewania płciowego poziomy FSH i LH mogą być prawidłowe lub obniżone w porównaniu z normą dla okresu pokwitania.
http://www.doz.pl/zdrowie/h1400-FSH_hor ... ulotropowy

LH :
Lutropina jest hormonem produkowanym przez przedni płat przysadki. U mężczyzn pobudza komórki jądra do produkcji testosteronu.
- u mężczyzn stężenie lh wynosi: 1,6-16 j.m./l.

Wartości podwyższone mogą świadczyć o:
- czynnym hormonalnie gruczolaku przysadki,
- pierwotnej niedoczynności gonad,
- obecności nowotworu pozaprzysadkowego wydzielającego Lh.

Wartości obniżone sugerują:
- uszkodzenie przysadki mózgowej lub podwzgórza.
http://www.doz.pl/zdrowie/h1285-Lh_lutropina
Awatar użytkownika
ewa333
Posty: 116
Rejestracja: 09 sty 2009 01:00

Re: Brak pleminków i co dalej cz. II

Post autor: ewa333 »

Zsunaj, z tego co zrozumialam lekarz mowil,ze testosteron z HSBG za niskie.
Nie dal zadnych nadziei,recepty,tylko wyslal na dodatkowe badanie hormonow,wiec wnioskujemy,ze on tam upatruje "bledu natury".
Jakie lekarstwa ty dostales,poskutkowaly?
Czy sa juz jakies efekty?
Moze ktos wie,czy jak jest taki niski testosteron to on moze byc odpowiedzialny za brak plemikow w nasieniu?
Dzisiaj sie zwyczajnie zalamalam :mur: Nie wiadomo co robic?
Wzielam na 3 dni wolne z pracy ,bo zle to wszystko psychicznie znosze.
Zsunaj
Posty: 761
Rejestracja: 16 gru 2009 01:00

Re: Brak pleminków i co dalej cz. II

Post autor: Zsunaj »

ewa333 myślę, że powinniście, a szczególnie Ty trochę się uspokoić.
Lekarz nie jest od dawania nadziei tylko od diagnozowania i terapii. Skoro nie powiedział nic, to nie znaczy że jest źle.
Testosteron nie jest jedynym i najważniejszym hormonem. Jakby tak było to by nie istniały inne hormony:). Poza tym to nie musi być koniecznie problem o podłożu hormonalnym.
Może ten temat Ci coś rozjaśni, krótki ale coś tam jest : http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/vi ... =26&t=2545

Ja przyjmowałem Clostylbegyt, owszem dało, ilość nasienia wzrosła lawinowo i to był zamierzony cel tej kuracji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O plemnikach”