TEST CIĄŻOWY - kiedy?

Tematy istotne dla prawidłowego przebiegu ciąży (niepokojące sygnały organizmu, zagrożenia, leki, choroby, zdarzenia mogące wpłynąć na ciążę itp.)

Moderator: Moderatorzy jestem w ciąży

Awatar użytkownika
Ewelina K-P
Posty: 13
Rejestracja: 06 lip 2014 21:16

Re: TEST CIĄŻOWY - kiedy?

Post autor: Ewelina K-P »

Pomóżcie :)) ostatnio @miałam 17 lipca cykle 30 dniowe, owoulacja 2 sierpnia, prognozowana @ 16 sierpnia za 4dni czy można już robić test ciążowy czy poczekać do dnia w którym mam dostać @? Denerwuje się bo mam torbiel na jednym jajniku od 9msc na 3cm ale lekarz pow ze sama powinna zniknąć jak nie to pomyślimy wizytę mam dopiero za tydzień... Ale chyba taka mala torbiel nie powinna utrudniac zajścia w ciążę... Kiedy test zrobić jak myślicie?
Ewelina
Awatar użytkownika
Ewelina K-P
Posty: 13
Rejestracja: 06 lip 2014 21:16

Re: TEST CIĄŻOWY - kiedy?

Post autor: Ewelina K-P »

I jaki test polecacie?
Ewelina
Awatar użytkownika
zufe
Posty: 27850
Rejestracja: 17 lip 2012 21:50

Re: TEST CIĄŻOWY - kiedy?

Post autor: zufe »

Ewelina K-P naj batdziej wiarygodnym bedzie badanie bhcg z krwi.
Jak chcesz sikanca robic to najwczesniej w dniu spodziewanej @
12 transferów, 2 Aniołki i wymarzony Synek Adaś :love: Co dalej?
Awatar użytkownika
Ewelina K-P
Posty: 13
Rejestracja: 06 lip 2014 21:16

Re: TEST CIĄŻOWY - kiedy?

Post autor: Ewelina K-P »

Dzieki wielkie :) to czekam jeszcze 4dni nie mam wyjścia :--))
Ewelina
Mrowka1234
Posty: 6
Rejestracja: 14 sie 2014 16:58

Re: TEST CIĄŻOWY - kiedy?

Post autor: Mrowka1234 »

Hej dziewczyny,
mam pytanie. 6 dni temu miałam wykonany transfer 5 dniowego mrozaczka. w 5 dpt czyli przed wczoraj nie wytrzymałam i zrobiłam sobie test domowy strumieniowy i wyszła bardzo blada druga kreseczka. dziś powtórzyłam test (tej samej firmy) i druga kreseczka wyszła jeszcze bledsza. no i już z całego zamieszania wpadłam w panikę i zrobiłam kolejny test (tym razem już nie z porannego moczu i do tego innej firmy) i ten pokazał tylko jedną kreseczkę. panie położne w klinice zalecały wykonanie testu na betę w 10 dpt i sugerowały żeby nie robić wcześniej testów domowych żeby się nie stresować :roll: . no ale kobiecie oczekującej trudno wytrzymać. no i sobie stresu narobiłam. bo już teraz nie wiem nic z tego wszystkiego. powiedzcie więc proszę czy któreś z Was zrobiła wcześniej test domowy. i czy taki test może w ogóle wykazać ciążę po 6 dniach (niby jest na nim napisane że wykrywa ciążę 6 dni po zapłodnieniu). no i czy jak jest taka słabiutka kreseczka a potem jeszcze słabsza to w ogóle jest jeszcze nadzieja. :neutral:
Awatar użytkownika
zufe
Posty: 27850
Rejestracja: 17 lip 2012 21:50

Re: TEST CIĄŻOWY - kiedy?

Post autor: zufe »

Mrowka1234 najlepiej robic bete z krwi jednak.z testami różnie bywa.przy blastkach netowalam 9dpt.
12 transferów, 2 Aniołki i wymarzony Synek Adaś :love: Co dalej?
miazgi
Posty: 3101
Rejestracja: 24 lip 2011 21:04

Re: TEST CIĄŻOWY - kiedy?

Post autor: miazgi »

Mrowka1234 pisze:czy któreś z Was zrobiła wcześniej test domowy. i czy taki test może w ogóle wykazać ciążę po 6 dniach
ja zrobilam 5 dni po transferze blastki - druga kreseczka byla baaaardzo blada ale tego samego dnia robilam tez bhcg zeby sprawdzic czy dobrze widze :)
2.IVF crio 12.2013 - 08.2014 Corcia :love:

8.IVF 30.05 transfer Babla 4a 7dpt bhcg 17.7 27dpt - serdunio Boze prosze...
Awatar użytkownika
Acustica
Moderator
Posty: 715
Rejestracja: 27 sty 2012 19:28

Re: TEST CIĄŻOWY - kiedy?

Post autor: Acustica »

Mrowka1234 pisze:czy któreś z Was zrobiła wcześniej test domowy. i czy taki test może w ogóle wykazać ciążę po 6 dniach

Ja nie lubię żyć w niepewności,więc zaczęłam od oznaczenia HCG z krwi w 7 dpt...było już pozytywne,więc z zaczęłam z ciekawości regularnie sprawdzać na testach kiedy się pokaże druga kreska ;-) Cień bladej drugiej kreski pojawił się dopiero 12 dpt przy poziomie HCG pewnie ok. 400. To jest kwestia bardzo indywidualna...zależy jak szybko HCG przenika do moczu ;-)
Follow the white rabbit :)

----------------------------
ICSI - SET ...i tylko 6 tygodni radości :(
CRIO - DBT :(
CRIO - SET....7 dpt bHCG 10,1; 9 dpt bHCG 47,5; 11 dpt bHCG 213,2; 16 dpt bHCG 2939, 18 dpt bHCG 5078...32 dpt potomek zamrugał :)

40 tc - zgodnie z prognozami nadeszło tornado :D
cdn? ;)
Awatar użytkownika
tora1
Posty: 31
Rejestracja: 05 sie 2014 15:41

Re: TEST CIĄŻOWY - kiedy?

Post autor: tora1 »

mnie mówili, żeby nie robić wcześniej żadnych testów jak 10 dni po potencjalnym zapłodnieniu, a i to jeśli już to test z krwi B-hcg (najbardziej wiarygodny). jeśli chodzi o "sikańca" do jakieś 12-14 dni "po". wcześniej nie ma sensu, bo generujesz tylko niepotrzebny stres dla siebie.
Mrowka1234
Posty: 6
Rejestracja: 14 sie 2014 16:58

Re: TEST CIĄŻOWY - kiedy?

Post autor: Mrowka1234 »

Dzięki za odpowiedz. Zrobię bete jutro. Z sikancami oczywiście nie wytrzymałam i wczoraj tez zrobiłam. Druga kreseczka wyszła trochę bardziej wyraźna. Wiem ze to nadal o niczym nie świadczy i ze i tak muszę czekać w niepewności. Strasznie dużo stresu. :roll:
Mrowka1234
Posty: 6
Rejestracja: 14 sie 2014 16:58

Re: TEST CIĄŻOWY - kiedy?

Post autor: Mrowka1234 »

Pomimo bladej kreski beta na +. Raz jeszcze dziękuję za wsparcie.
Pockahontas
Posty: 2897
Rejestracja: 06 wrz 2012 15:13

Re: TEST CIĄŻOWY - kiedy?

Post autor: Pockahontas »

Mam dylemat odnośnie testowania. Mogę iść na betę albo w piątek 10 dpo albo w poniedziałek 13 dpo, w weekend niestety jedyne laboratorium w pobliżu będzie nieczynne. Wiem, że lepiej by było zaczekać do poniedziałku, ale obawiam się, że nie wytrzymam i i tak zatestuję sikańcem. I tu włączy się stres, bo na wpatrywanie się w testy i szukanie na nich drugiej kreski, zwyczajnie nie mam już siły po ponad dwóch latach starań, wolałabym mieć wynik czarno na białym. Jest jeszcze druga kwestia - miałam długo problem z progesteronem. Teraz sprawdzałam i jest w porządku, ale jeśli byłabym w ciąży, to na pewno wezmę sobie Dufaston przynajmniej do czasu pierwszej ciążowej wizyty. No i od tego cyklu mam zupełnie nowe leczenie, więc nadzieja znowu odżyła.
Co radzicie? Czy w 10 dpo beta powinna być wiarygodna?
Awatar użytkownika
carmen81
Posty: 14839
Rejestracja: 25 kwie 2007 00:00

Re: TEST CIĄŻOWY - kiedy?

Post autor: carmen81 »

Pockahontas pisze:Co radzicie? Czy w 10 dpo beta powinna być wiarygodna?
jak na 10 dzień po owulacji to dość wcześnie. Radzi się zrobić w dniu spodziewanej @. Oczywiście może już wyjść ale jej brak nie będzie jeszcze pewnikiem braku ciąży wowczas i tak konieczna będzie kolejna weryfikacja.
04.12.2009 WOJTUŚ :love:
31.12.2010 MICHAŚ :love:
22.06.2017 IZUNIA :love:
Boże chroń nasze skarby [-o<
Wesprzyj BOCIANA na siepomaga.pl
Pockahontas
Posty: 2897
Rejestracja: 06 wrz 2012 15:13

Re: TEST CIĄŻOWY - kiedy?

Post autor: Pockahontas »

Hmmm. No to zobaczę na ile będę miała parcie na szybkie sprawdzenie. Moja II faza ma zwykle 13 dni (ale to bylo na lekach), więc termin @ wypada na wtorek. Może zrobię w piątek, a jak nie przyjdzie to powtórzę w środę.
Awatar użytkownika
carmen81
Posty: 14839
Rejestracja: 25 kwie 2007 00:00

Re: TEST CIĄŻOWY - kiedy?

Post autor: carmen81 »

Pockahontas pisze:No to zobaczę na ile będę miała parcie na szybkie sprawdzenie
zawsze późniejsze zatestowanie daje większą gwarancje,że hcg będzie już wykrywalne w krwi lub moczu. W cyklu naturalnym od dnia owulacji trzeba doliczyć ok 6 dni by zarodek na tyle się rozwinął by był gotowy do zagnieżdżenia, następnie okres aż hcg osiągnie taki poziom by było wykrywalne w krwi a następnie w moczu
04.12.2009 WOJTUŚ :love:
31.12.2010 MICHAŚ :love:
22.06.2017 IZUNIA :love:
Boże chroń nasze skarby [-o<
Wesprzyj BOCIANA na siepomaga.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jestem w ciąży”