ŁÓDŹ - IMMUNOLOGIA

Tu wymieniamy informacje i opinie o klinikach i lekarzach specjalizujących się w leczeniu niepłodności, a także cenach badań, zabiegów.

Moderator: Moderatorzy gdzie się leczyć

bubulinaewa
Posty: 1373
Rejestracja: 03 lip 2014 18:57

Re: KLINIKA GYNYMED ŁÓDŹ prof. Malinowski (immunologia) (cz.

Post autor: bubulinaewa »

Kaktusowe czyli mialas takie same odczucie po wizycie jak ja. Moze i specjalista ale napewno biznesmen. Sa lepsi lekarze nawet gabinet obok doktorka.

3 iui :(

3 ivf :(

Naturalny cud zakonczony 9tc

Hashimoto, brak hamowania, trombofilia mutacja genow, nk za wysokie, zakrzepica...czego chciec wiecej:(



13.01.2016 narodziny Antosi



 


camerino
Posty: 3
Rejestracja: 29 lip 2015 09:10

Re: KLINIKA GYNYMED ŁÓDŹ prof. Malinowski (immunologia) (cz.

Post autor: camerino »

A jak nazywa się ten lepszy lekarz? Ja też chodzę do M. , ale może warto zmienić....
kaktusowe
Posty: 17
Rejestracja: 11 sty 2016 20:45

Re: KLINIKA GYNYMED ŁÓDŹ prof. Malinowski (immunologia) (cz.

Post autor: kaktusowe »

Zrobię mały OT, ale uważam, że powinnam dokończyć swoją wypowiedź. Byliśmy w Krakowie u dr Sachy, niebo a ziemia!
bubulinaewa
Posty: 1373
Rejestracja: 03 lip 2014 18:57

Re: KLINIKA GYNYMED ŁÓDŹ prof. Malinowski (immunologia) (cz.

Post autor: bubulinaewa »

Jezeli chodzi o lepszego lekarza z łodzi to moim zdaniem dr Paśnik taki jest.

3 iui :(

3 ivf :(

Naturalny cud zakonczony 9tc

Hashimoto, brak hamowania, trombofilia mutacja genow, nk za wysokie, zakrzepica...czego chciec wiecej:(



13.01.2016 narodziny Antosi



 


Sławek_
Posty: 13
Rejestracja: 16 lut 2016 16:34

Re: KLINIKA GYNYMED ŁÓDŹ prof. Malinowski (immunologia) (cz.

Post autor: Sławek_ »

cześć, pomóżcie, gdzie się zwrócić czy do Tchórzewskiego czy do Malinowskiego , czy ktoś inny ?, jesteśmy z Kielc , po trzecim poron. , jedno dziecko 7 lat zdrowe, wyniki ok., z genetyki lekka skłonność żony do zakrzepów, chodzimy do Kielc do Gamety ale odsyłają do Malinowkiego bo u nich tylko invitro i sterydy , nie wiedzą o co kaman, nie wiem czy szczepienia są konieczne, może jest inny lekarz tańszy i pomoże, jestem wdzięczny za każdą pomoc, czas nagli bo już 35 na karku a bardzo chcemy ...
Awatar użytkownika
anao
Posty: 327
Rejestracja: 18 paź 2007 00:00

Re: KLINIKA GYNYMED ŁÓDŹ prof. Malinowski (immunologia) (cz.

Post autor: anao »

witaj Sławek_
leczenie u Malinowskiego jest drogie, początkowy pakiet badań to ok 7 tys, wizyta 300zł, szczepienia 700zł, MRL coś ok 500zł, na dzień dobry trzeba mieć ok 10tys, prowadzenie ciąży w Gynemedzie też ok 10 tys - tak było 2 lata temu :)
mi się u Malinowskiego jedna ciąża udała :), kolejna niestety już nie :(
dlatego teraz próbujemy u doc. Paśnika, przyjmuje w APC, obok Maliny, za tydzień jedziemy na kolejną wizytę na której przedstawi już konkretny plan działania, na pewno leczenie u Paśnika jest o wiele tańsze niż u prof. a czy skuteczne to czas pokaże...........
prof. Tchórzewski już nie żyje
:( :( :(
kariotypy, hsg, histero- ok, PCO
immunologia, złe CBA i IMK, mutacja genu MTHFR
po 6 szczepieniach MRL= 56,9% :D
10.08.13 II, 26.08 jest serduszko :) Boże, dopomóż...... [-o<
19.03.2014 o 14.35 zaświeciło nasze słoneczko :) Adaś jest już z nami :)
:(
22.08.16 II, czekamy na Antosia :)
27.03.17 o 14.25 powitaliśmy na świecie Antosia :)
bubulinaewa
Posty: 1373
Rejestracja: 03 lip 2014 18:57

Re: KLINIKA GYNYMED ŁÓDŹ prof. Malinowski (immunologia) (cz.

Post autor: bubulinaewa »

Tak prof Tchorzowski juz nie zyje ale dr Paśnik kontynuje jego metody bo pracowali lata razem. Zdecydowanie odradzam Malinowskiego a polecam Paśnika.

3 iui :(

3 ivf :(

Naturalny cud zakonczony 9tc

Hashimoto, brak hamowania, trombofilia mutacja genow, nk za wysokie, zakrzepica...czego chciec wiecej:(



13.01.2016 narodziny Antosi



 


kruszynka82
Posty: 275
Rejestracja: 04 mar 2008 01:00

Re: KLINIKA GYNYMED ŁÓDŹ prof. Malinowski (immunologia) (cz.

Post autor: kruszynka82 »

bubulinaewa powiedz mi jakie ty leczenie miałaś i jakie leki brałaś bo widze że nosisz maluszka pod serduszkiem:):)

14.02 I ICSi zakończone ciążą biochemiczna

14.04 crio 2 mrozaczków jeden z AH

14dpt HCG 252

28 dpt poronienie

poronienie 8tc(04.2011)

poronienie 7tc(09.2011)

10.2011 histeroskopia ok,(usunięte zrosty na szyjce)

i nadal wielka niewiadoma.....:(

20


bubulinaewa
Posty: 1373
Rejestracja: 03 lip 2014 18:57

Re: KLINIKA GYNYMED ŁÓDŹ prof. Malinowski (immunologia) (cz.

Post autor: bubulinaewa »

Kruszynka moj maluszek juz lezy obok:).bylam i dr Malinowskiego i sugerowal szczepienia a w miedzy czasie robic badania. Zmienilam go na dr Paśnika. Zrobil badania zasugerowal szczepionki ale najpierw przeleczenie tabletkami. Nie zdazylismy na szczepienia bo zaszlam w ciaze. Dr Paśnik powiedzial ze w takiej sytuacji absolutnie nie wolno mi sie szczepic a dr Malinowski kazal przyjechac na szczepienia. W ciazy bralam encorton, clexane, akard, kwas foliowy, wit d, na poczatku ciazy inofem i mialam wlewy z intralipidu.

3 iui :(

3 ivf :(

Naturalny cud zakonczony 9tc

Hashimoto, brak hamowania, trombofilia mutacja genow, nk za wysokie, zakrzepica...czego chciec wiecej:(



13.01.2016 narodziny Antosi



 


Sławek_
Posty: 13
Rejestracja: 16 lut 2016 16:34

Re: KLINIKA GYNYMED ŁÓDŹ prof. Malinowski (immunologia) (cz.

Post autor: Sławek_ »

Hej, dzięki za info dziewczyny, a jak długo przed kolejnym staraniem się trzeba pojechać do dr. Paśnika ?, ile u niego kosztuje wizyta i orientacyjny koszt leczenia ...
tak porównawczo do Malinowskiego czy jest to np. połowa kosztów ?
... czytam, że temat rzeka np. zamiast szczepionek stosuje się wlewy, ANA , endometrioza, zgodnosc HLA ...
bubulinaewa
Posty: 1373
Rejestracja: 03 lip 2014 18:57

Re: KLINIKA GYNYMED ŁÓDŹ prof. Malinowski (immunologia) (cz.

Post autor: bubulinaewa »

U Paśnika wizyta to 150zl u Malinowskiego 300:/. Badania ktore zlecil P wyszky mnie 2000zl a te ktore zlecil M wyszly by mnie kolo 9000zl

3 iui :(

3 ivf :(

Naturalny cud zakonczony 9tc

Hashimoto, brak hamowania, trombofilia mutacja genow, nk za wysokie, zakrzepica...czego chciec wiecej:(



13.01.2016 narodziny Antosi



 


Awatar użytkownika
anao
Posty: 327
Rejestracja: 18 paź 2007 00:00

Re: KLINIKA GYNYMED ŁÓDŹ prof. Malinowski (immunologia) (cz.

Post autor: anao »

my do Paśnika pojechaliśmy praktycznie zaraz po poronieniu, zabieg miałam przed świętami a 5 lutego byliśmy na wizycie :), nie czekamy z kolejną ciążą bo czas goni, niedługo magiczne 35 stuknie :?
w najlepszym przypadku leczenie immuno zajmuje ok 2-3 miesięcy, nam wyprostowanie immunologii zajęło 8 miesięcy, a to dlatego że szczepienia z męża nie przyjmowały się, dopiero pullowane dały radę..........
nas badania u Paśnika wyniosły 520zł, no ale my byliśmy po całej diagnostyce u Malinowskiego, Paśnik uznał jego badania, w drugą stronę już by tak nie było, prof. nie uznaje innych badań niż robione u niego
jeżeli zdecydujecie się na Malinę nie radzę robić jakichkolwiek badań, i tak ich nie uzna, stwierdzi, że robione u niego są najbardziej wiarygodne- czytaj droższe :evil:
szczepienia u Paśnika też tańsze- 550, w Gynemedzie- 700zł, no i czas oczekiwania na wizytę też krótszy, do Maliny trzeba czekać ok miesiąca, do Paśnika umówisz się z dnia na dzień :)
a żona brała jakieś leki przeciwzakrzepowe w ciąży???? acard, clexane????
może najpierw warto od tego zacząć........
powodzenia :bigok:
:( :( :(
kariotypy, hsg, histero- ok, PCO
immunologia, złe CBA i IMK, mutacja genu MTHFR
po 6 szczepieniach MRL= 56,9% :D
10.08.13 II, 26.08 jest serduszko :) Boże, dopomóż...... [-o<
19.03.2014 o 14.35 zaświeciło nasze słoneczko :) Adaś jest już z nami :)
:(
22.08.16 II, czekamy na Antosia :)
27.03.17 o 14.25 powitaliśmy na świecie Antosia :)
bubulinaewa
Posty: 1373
Rejestracja: 03 lip 2014 18:57

Re: KLINIKA GYNYMED ŁÓDŹ prof. Malinowski (immunologia) (cz.

Post autor: bubulinaewa »

A najsmieszniejsze jest ze Malina robi badania i szczepionki w APC czyli tam gdzie Paśnik a liczy 2 razy drozej za te same badania. Chyba dlatego ze jego pielegniarka musi z materialem przejsc na druga strone ulicy.

3 iui :(

3 ivf :(

Naturalny cud zakonczony 9tc

Hashimoto, brak hamowania, trombofilia mutacja genow, nk za wysokie, zakrzepica...czego chciec wiecej:(



13.01.2016 narodziny Antosi



 


Sławek_
Posty: 13
Rejestracja: 16 lut 2016 16:34

Re: KLINIKA GYNYMED ŁÓDŹ prof. Malinowski (immunologia) (cz.

Post autor: Sławek_ »

z badań zrobiliśmy , większość po II poron.

genetyka :
kariotypy -ok
protrombina -ok
mthfr/C677T -ok
leiden -ok
mthfr/A1298C mutacja -niezbyt -ryzyko łagodnej hiperhomocysteinemi

immunologia:
PPJ ANA7 - ok
antykoagul. toczn.-ok
przeciw ciała p. antygen. toczn.- ok
przeciw kardiolipid: po I poron. IgG ok ,IgM słabo dodatn.,
po II poron. IgG ok ,IgM słabo dodatn.,
po III poron. IgG ok ,IgM ok

przeciwciała tarczycy:
anty TG -ok
anty TPO-ok

hormony tarczycy:
TSH -ok

choroby infekc.:
toxoplazmoza -ok
cytomegalia -ok
różyczka -ok
homocysteina-ok
antytrombina-ok

Kwas foliowy bierze od początku starań, po drugim poron. zaczęł brać kwas acetylosalic., poszlismy do Gamety, była chyba w 6 tyg., mały zarodek i jakis skrzep czy coś obok., dostała zastrzyki enkorton, akard , nie pomogło , może za późno ?...
W Gamecie polecili Malinowskiego bo oni się nie znają , jak nie to jeszcze raz z enkortonem itd. , przepisali na receptę większe dawki kwasu foliow., wspomnieli, że może też zrobić Histeroskopie.

Dziewczyny a u Paśnika te 2000 to za jakie badania ?, co w ogóle zleca ?
Widzę ,że trzeba zrobić:
- MRL+test cytotoks. to na zgodność HLA czy tak?
- pozostałe ANA

nie wiem kiedy dokładnie te szczepienia a kiedy wlewy ( wlewy chyba bardzo drogie)
czytałem to:
http://www.rodzinko.pl/po-poronieniach/ ... logia.html
Awatar użytkownika
anao
Posty: 327
Rejestracja: 18 paź 2007 00:00

Re: KLINIKA GYNYMED ŁÓDŹ prof. Malinowski (immunologia) (cz.

Post autor: anao »

MRL- to hamowanie, w skrócie: czy żona posiada przeciwciała blokujące odrzucenie zarodka
LCT- test cytotoksyczny- czy Ty możesz być dawcą limfocytów dla żony
HLA- to zgodność tkankowa, w Łodzi nie kładą na to nacisku
z pozostałych robiłam u Maliny:
ANA, przeciwciała przeciw plemnikowe, przeciw łożyskowe, przeciw jajnikowe, przeciw tarczycowe, przeciwko beta 2 glikoproteinie, test IMK, CBA, komórki NK, trombofilię, mutacja czynnika V Leidena.....dużo tego było, mąż robił badania nasienia i przeciwciała przeciwplemnikowe w krwi i nasieniu
w udanej ciąży brałam kw. foliowy i acard cały czas, po pozytywnym teście włączyłam encorton 10mg i clexane 0,6, plus doszczepianie w 5tc
szczepienia robi się przed ciążą, starać się można jak MRL osiągnie poziom powyżej 42%, po pozytywnym teście ciążowym jest jeszcze jedno doszczepianie
z wlewami nie miałam do czynienia, niech ktoś inny się wypowie ;-)
:( :( :(
kariotypy, hsg, histero- ok, PCO
immunologia, złe CBA i IMK, mutacja genu MTHFR
po 6 szczepieniach MRL= 56,9% :D
10.08.13 II, 26.08 jest serduszko :) Boże, dopomóż...... [-o<
19.03.2014 o 14.35 zaświeciło nasze słoneczko :) Adaś jest już z nami :)
:(
22.08.16 II, czekamy na Antosia :)
27.03.17 o 14.25 powitaliśmy na świecie Antosia :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdzie się leczyć?”