OAO w Kłodzku

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

agutek_af
Posty: 5156
Rejestracja: 28 sie 2007 00:00

Re: Nowy OAO w Kłodzku

Post autor: agutek_af »

Witajcie
Mam ogromną prośbę. Chciałabym poznać Wasze opinie na temat ośrodka w Kłodzku. Jest to nowy ośrodek i nie wiele o nim wiadomo, a moja bliska koleżnka szuka ośrdka dla siebie. Nie chcę w ciemno jej posyłać, skoro nic o ośrodku nie wiem, a na tym forum też nic przeczytać nie można.
Jeśli ktoś byłby tak miły to proszę info na PW.
wiesz czym jesteś... cudem jesteś...



Próbuję zatrzymać każdą chwilę i każde uczucie, bo cały czas wymykają mi się z rąk.
bogdi
Posty: 5120
Rejestracja: 27 maja 2007 00:00

Re: Nowy OAO w Kłodzku

Post autor: bogdi »

arinka i jak :?: szkolenie w Kłodzku rozpoczęło się? jeśli w nim uczestniczysz-proszę, napisz trochę na ten temat.

https://picasaweb.google.com/117566285202970846146/Oliwka?authuser=0&authkey=Gv1sRgCLLM07uO4bvQ5wE&feat=directlink


Isana
Posty: 5
Rejestracja: 16 cze 2008 00:00

Re: Nowy OAO w Kłodzku

Post autor: Isana »

chyba się nie rozpoczęło, bo ja też czekam, a nikt do mnie nie dzwonił :(
bogdi
Posty: 5120
Rejestracja: 27 maja 2007 00:00

Re: Nowy OAO w Kłodzku

Post autor: bogdi »

Isana to fatalnie, ze trzeba tak długo czekać. A czy wiesz ile kosztuje ten kurs i jak długo trwa :?:

https://picasaweb.google.com/117566285202970846146/Oliwka?authuser=0&authkey=Gv1sRgCLLM07uO4bvQ5wE&feat=directlink


Isana
Posty: 5
Rejestracja: 16 cze 2008 00:00

Re: Nowy OAO w Kłodzku

Post autor: Isana »

We Wrocławiu czeka się nawet ok 3 lat, więc czekanie nawet rok w Kłodzku to pikuś.
Awatar użytkownika
Ewa 3
Posty: 20
Rejestracja: 04 cze 2011 11:19

Re: Nowy OAO w Kłodzku

Post autor: Ewa 3 »

Ja dopiero dowiedziałam się o tym ośrodku od przyjaciółki , bardzo mnie zaskoczyło pytanie o koszt szkolenia . Bo jak byłam zasięgać języka dawno temu w CPR to nikt nic nie mówił o odpłatności .Ale jak ktoś już tam był to chętnie bym posłuchała o tym ośrodku opinii. Dzwoniłam , szkolenie jest bezpłatne . :telefon: mam zadzwonić w poniedziałek bo pani akurat prowadziła grupę.
Isana
Posty: 5
Rejestracja: 16 cze 2008 00:00

Re: Nowy OAO w Kłodzku

Post autor: Isana »

dla mnie byłoby płatne, bo ja spoza Kłodzka jestem - mają dofinansowanie tylko dla osób ze swojego terenu - przynajmniej tak się dowiedziałam
Awatar użytkownika
Ewa 3
Posty: 20
Rejestracja: 04 cze 2011 11:19

Re: Nowy OAO w Kłodzku

Post autor: Ewa 3 »

:? Zobaczymy , bo ja też jestem z poza Kłodzka .Umówiona jestem na czwartek w przyszłym tygodniu . Możecie mi jakoś określić jak znaleść ten ośrodek? :arrow:
8O przeraża mnie ilość wymaganych dokumentów.
mg5
Zarząd Stowarzyszenia
Zarząd Stowarzyszenia
Członek Stowarzyszenia
Posty: 18659
Rejestracja: 16 lut 2008 01:00

Re: Nowy OAO w Kłodzku

Post autor: mg5 »

Kochani Bocianowicze i Bocianówki, ruszyliśmy dziś z europejską kampanią "Pocztówka Nadziei: Nie-Zwykłe Rodziny", o której pewnie już czytaliście na forum.

TUTAJ jest nasza polska galeria pocztówek, zachęcamy do obejrzenia i dodania własnej :)

TUTAJ wyjaśnienie co, jak i dlaczego.



Proszę, wyślijcie swoje pocztówki nadziei znajomym, rodzinie i koleżankom/kolegom ze swoich wątków. Niech nas zobaczą i sami też się zobaczmy. Pokażmy, jak wiele nas jest i ile jest w nas nadziei!
Jeśli macie jakieś pytania, na które odpowiedzi nie zawiera FAQ, pytajcie TUTAJ , będziemy tłumaczyć i wyjaśniać.



 


bogdi
Posty: 5120
Rejestracja: 27 maja 2007 00:00

Re: Nowy OAO w Kłodzku

Post autor: bogdi »

Ewa 3 jeśli dobrze pamiętam, to ty dziś idziesz na spotkanie do Ośrodka. Czekam na twoją relację. Jestem bardzo ciekawa :!:

https://picasaweb.google.com/117566285202970846146/Oliwka?authuser=0&authkey=Gv1sRgCLLM07uO4bvQ5wE&feat=directlink


Awatar użytkownika
Ewa 3
Posty: 20
Rejestracja: 04 cze 2011 11:19

Re: Nowy OAO w Kłodzku

Post autor: Ewa 3 »

:roll: na początek Pani pomyliła terminy , ale to akurat nie moja wina .Była bardzo miła , okazało się , że dobrze pamięta moją koleżankę z Bydgoszczy stwierdziła , że dobrze trafiłam ponieważ we wrześniu rozpoczyna się kurs . Namawiała mnie jednak na adopcję ponieważ w przypadku kiedy nie ma się dzieci to rodzina zastępcza jest trudnym tematem do przeskoczenia czasem dla takich małżeństw . Mam mały niesmak ponieważ nie podobało mi się jak ze mną zakończyła rozmowę , na moja odpowiedz że na razie to wszystko o co chciałam zapytać po prostu wstała i zajęła się dokumentami na biurku . Radziła w tym roku zrobić kurs ponieważ po nowelizacji ustawy nie wiadomo czy nie rozwiążą lub ogranicza zakres kompetencji tego ośrodka .

Liczę na relację innych osób , bo być może to ja przesadzam .
bogdi
Posty: 5120
Rejestracja: 27 maja 2007 00:00

Re: Nowy OAO w Kłodzku

Post autor: bogdi »

CZy ktoś wie jak długo trwa taki kurs :?: Co się na nim dzieje? Jak się przygotować? Czy konieczne jest wcześniejsze przedstawienie wszystkich dokumentów, czy można je donosić już w trakcie trwania kursu?

https://picasaweb.google.com/117566285202970846146/Oliwka?authuser=0&authkey=Gv1sRgCLLM07uO4bvQ5wE&feat=directlink


a543
Posty: 26
Rejestracja: 15 wrz 2010 15:38

Re: Nowy OAO w Kłodzku

Post autor: a543 »

Ewa 3 pisze: Liczę na relację innych osób , bo być może to ja przesadzam .
Ewo uwazam,ze Panie w OAO w Klodzku ,sa bardzo mile ,a szkolenia sa prowadzone w bardzo sympatycznej atmosferze . Jestem z Kotliny Klodzkiej. Razem z mezem zostalismy ZRZ nie majac wlasnych dzieci . Szczescie sie do nas usmiechnelo i 2 pierwszych chlopcow ,ktorzy do nas zawitali adoptowalismy.Pamietam jednak strach ,kiedy zjawila sie u nas mama jednego z nich ,ze slowami ,ze bedzie sie o niego starac . Zakonczylo sie to tylko na pustej obietnicy ,i dzisiaj jest juz naszym synkiem :) . Nie wiem jednak co bym zrobila ,gdyby faktycznie stalo sie tak jak ona zapowiedziala. Uwazam ,ze jesli nie ma sie swoich dzieci ,to lepiej zdecydowac sie na adopcje , a potem ewentualnie jeszcze na RZ . Nam sie udalo ,ale co by bylo gdyby....? Pozdrawiam i zycze powodzenia.
mafdziulka
Posty: 2
Rejestracja: 25 sie 2011 16:25

Re: Nowy OAO w Kłodzku

Post autor: mafdziulka »

Witam serdecznie. Próbowałam się dodzwonić do ośr. w Kłłodzku, ale nr nie odpowiada, ktoś może wie co się stało? Czy ten ośrodek też idzie do likwidacji?(w związku z tą ustawa, która weszła w czerwcu, podobno ten w Legnicy likwidują i już nie można składać żadnych dokumentów).
a543
Posty: 26
Rejestracja: 15 wrz 2010 15:38

Re: Nowy OAO w Kłodzku

Post autor: a543 »

Mafdziulka do grudnia osrodek w Klodzku na pewno bedzie istnial ,a jak bedzie od nowego roku , to nie wiadomo .
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”