Wysokie FSH i słaba odpowiedź na stymulację - cz. III

Archiwum forum "Jak się leczyć?"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
kroopkaa
Posty: 14205
Rejestracja: 27 cze 2010 09:12

Re: Wysokie FSH i słaba odpowiedź na stymulację - cz. III

Post autor: kroopkaa »

paranda pisze:60.... wyszło mi w badaniu
faktycznie wysoko... kurcze... czy tu stymulacja coś da... ciężko będzie... Nie wiem czy tu tylko AZ lub KD nie wchodzi w grę.. Oby nie :bigok:
paranda
Posty: 10
Rejestracja: 12 mar 2012 11:36

Re: Wysokie FSH i słaba odpowiedź na stymulację - cz. III

Post autor: paranda »

No tak. Nie wiesz do kogo warto pójść w Novum, albo gdzie indziej?
Awatar użytkownika
kroopkaa
Posty: 14205
Rejestracja: 27 cze 2010 09:12

Re: Wysokie FSH i słaba odpowiedź na stymulację - cz. III

Post autor: kroopkaa »

paranda ja się u dr Zyg.. leczę. Byłam tez u T i Sz i ich mogę polecić...
paranda
Posty: 10
Rejestracja: 12 mar 2012 11:36

Re: Wysokie FSH i słaba odpowiedź na stymulację - cz. III

Post autor: paranda »

Dziękuje
Awatar użytkownika
asienieczka...
Posty: 5610
Rejestracja: 13 gru 2010 11:20

Re: Wysokie FSH i słaba odpowiedź na stymulację - cz. III

Post autor: asienieczka... »

paranda z takim fsh nie wiem czy ktoś podejmie się stymulki...ja w Białymstoku podchodze do kd.w Bocianie u dr. Mrugacza wszelkie info na pw
X.2011 kd nieudane
III.2012 kd cb
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego. Marek Antoniusz
kasiamilka
Posty: 1286
Rejestracja: 27 sie 2010 20:58

Re: Wysokie FSH i słaba odpowiedź na stymulację - cz. III

Post autor: kasiamilka »

paranda bardzo wysokie to FSH. Novum to dobra klinika, warto się skontaktować, ale jesli powiedż że tylko KD, to najlepsi w tym sa w Salve w Łodzi, najkrótsze terminy, najwięcej komórek, najwięcej sukcesów (niestety nienajtańsi)
czułam że się uda, dziękuję Salve.
Awatar użytkownika
carmen81
Posty: 14839
Rejestracja: 25 kwie 2007 00:00

Re: Wysokie FSH i słaba odpowiedź na stymulację - cz. III

Post autor: carmen81 »

paranda pisze:Nie wiesz do kogo warto pójść w Novum, albo gdzie indziej?
może warto zapytac na wątku dotyczącym konkretnej kliniki.Tam napewno ci doradzą do ktorego lekarza warto się udac. Odnośnie innych klinik to wiele dziewczyn z wysokim fsh leczy się w Bocianie w Bialmstoku dr.Mrugacz. Może warto udac się tu tez na wizytke i osobiście przekonac.
04.12.2009 WOJTUŚ :love:
31.12.2010 MICHAŚ :love:
22.06.2017 IZUNIA :love:
Boże chroń nasze skarby [-o<
Wesprzyj BOCIANA na siepomaga.pl
1anulka2
Posty: 11
Rejestracja: 23 mar 2011 18:07

Re: Wysokie FSH i słaba odpowiedź na stymulację - cz. III

Post autor: 1anulka2 »

asienieczka... pisze:Witajcie!!!
Dziewczynki co sądzicie o moim AMH 0,9 norma od 1,4 jest słabo...Inhibiny jeszcze nie mam może za tydzień...
Ja mam AMH 0,7, fsh w poprzednim cyklu 16,po 4 tygodniach z biosteronem 25mg fsh 8,5 i od razu stymulacja od 3dc (krótki protokół), wystymulowano 10 komórek z czego 8 dobrej jakości( dziś była punkcja) ,teraz tylko czekam czy się dobrze zapłodnią:))). Tak że dziewczyny,nie martwcie się AMH,tylko poczekajcie na niższe fsh i przystępujcie do działania!
1 ICSI 03/2012, bocian, dr G, beta w 18dpt 3159!!!
27dpt- dwa serduszka:)))
25.05 nasze szkraby mają po 6,5 cm:)
20.07-Będą dwie dziewczynki:))
8.11.2012 dziewczyny są na świecie:),razem 4 kg szczęścia;)
2.05.2017 naturalny cud
5tc aniołęk [*]
Awatar użytkownika
krętka
Posty: 2862
Rejestracja: 09 maja 2010 17:11

Re: Wysokie FSH i słaba odpowiedź na stymulację - cz. III

Post autor: krętka »

1anulka2 pisze:Tak że dziewczyny,nie martwcie się AMH,tylko poczekajcie na niższe fsh i przystępujcie do działania!
tego mi trzeba :) moje amh 0,4 strasznie mnie zmartwiło :(

Dodane -- 13 Mar 2012 16:02 --

1anulka2 :bigok: mocno zaciskam!!
06.2011 *7tc puste jajo płodowe 01.2012 *6tc cb
choroba Reynaud, niedoczynność tarczycy
mutacja MTHFR i cytokiny IFN gamma, M. polimorfizm IGF-2 Apal
AMH 0,4 FSH 12

Mikołaj 27.08.2013
Szymon 17.12.2016
Awatar użytkownika
carmen81
Posty: 14839
Rejestracja: 25 kwie 2007 00:00

Re: Wysokie FSH i słaba odpowiedź na stymulację - cz. III

Post autor: carmen81 »

1anulka2 pisze:wystymulowano 10 komórek z czego 8 dobrej jakości
gratulacje =D> i super,ze opisalas swoją historie to daje nadzieje innym walczącym
04.12.2009 WOJTUŚ :love:
31.12.2010 MICHAŚ :love:
22.06.2017 IZUNIA :love:
Boże chroń nasze skarby [-o<
Wesprzyj BOCIANA na siepomaga.pl
1anulka2
Posty: 11
Rejestracja: 23 mar 2011 18:07

Re: Wysokie FSH i słaba odpowiedź na stymulację - cz. III

Post autor: 1anulka2 »

carmen81 pisze:
paranda pisze:Nie wiesz do kogo warto pójść w Novum, albo gdzie indziej?
Ja z całego serca mogę polecić dr Grygoruka w Bocianie w Białymstoku. To dzięki niemu moje jajeczka tak ładnie urosły :P

Dodane -- 13 Mar 2012 22:00 --
krętka pisze:
1anulka2 pisze:Tak że dziewczyny,nie martwcie się AMH,tylko poczekajcie na niższe fsh i przystępujcie do działania!
tego mi trzeba :) moje amh 0,4 strasznie mnie zmartwiło :(

Dodane -- 13 Mar 2012 16:02 --

1anulka2 :bigok: mocno zaciskam!!
Krętka,w ogóle się nie przejmuj.0,4 to nie 0. Ja z perspektywy czasu żałuję,że niepotrzebnie wydałam 200zł na to badanie,które tylko wpędziło mnie w stres,a nic nie wniosło. .Ważny jest obraz kliniczny(usg i fsh) w danym cyklu. To nie jest tak,że masz daną wartość i już. Te wartości "skaczą".Ale to znak że nie ma na co czekać. Kup sobie biosteron i koenzym q10 ( na mnie zadziałało) i badaj sobie fsh w 2 d.c. co miesiąc. Jak będzie mniej niż 10 od razu przystępuj do działania. :caluje
1 ICSI 03/2012, bocian, dr G, beta w 18dpt 3159!!!
27dpt- dwa serduszka:)))
25.05 nasze szkraby mają po 6,5 cm:)
20.07-Będą dwie dziewczynki:))
8.11.2012 dziewczyny są na świecie:),razem 4 kg szczęścia;)
2.05.2017 naturalny cud
5tc aniołęk [*]
milka_milka
Posty: 5
Rejestracja: 16 mar 2012 17:19

Re: Wysokie FSH i słaba odpowiedź na stymulację - cz. III

Post autor: milka_milka »

Cześć dziewczyny,

Jestem nowa na bocianie. Jestem strasznie pogubiona co mam robić. Mam 35 lat, 3 lata staramy się o dziecko. Nasze wyniki były do tej pory ok. Nagle, kilka miesięcy temu, moje FSH skoczyło najpierw do 18 a potem spadło do 15 (i tak się ciągle teraz utrzymuje) więc lekarz kazał mi zrobić AMH i tu szok....0,2. Usłyszałam, że bez in vitro w ogóle nie mam szans na dziecko a nawet samo in vitro to tylko, w najlepszym wypadku, 7% jakichkolwiek szans (choć to też wątpliwe). Szukam jakichkolwiek wskazówek, porad, zaleceń, nazwisk lekarzy do których powinnam się zwrócić. Wiem, że wiele z Was było w podobnej sytuacji i jednak się udało bez in vitro. Co robić????? Mam wrażenie, że często lekarze nie chcą walczyć tylko zalecają in vitro bo tak jest im łatwiej. Gdyby to jeszcze oznaczało sukces... Może się mylę, może powinnam natychmiast zdecydować się na in vitro? Doradźcie proszę.

Dziękuję,
Mila
erykowski
Posty: 19
Rejestracja: 09 cze 2011 13:04

Re: Wysokie FSH i słaba odpowiedź na stymulację - cz. III

Post autor: erykowski »

Hej Mila, są dwa rozwiązania, starasz się nadal naturalnie i może się uda, albo rzeczywiście podejdziesz do in vitro. Nie ma w zasadzie dobrej rady, jedyne co to Wasza decyzja, taka lub inna. Twoje FSH jest wysokie i amh niezbyt dobre. Ale cóż maja powiedzieć dziewczyny, które w wieku dwudziestu paru lat maja podobne wyniki jak Ty. Moja żona i ja jesteśmy właśnie w takiej sytuacji, FSH 9, ale amh 0,14, lekarze zgodnie stwierdzili, ze in vitro nie przyniesie efektów, bo amh na tym poziomie nie daje nam szans, jedyne co to adopcja zarodka, bądź komórka dawczyni. Wybraliśmy pierwsze rozwiązanie, mamy za sobą jedna probe nieudaną, teraz podchodzimy do drugiej próby licząc na szczęście, które kiedyś przyjść musi. Pozdrawiam, życzę powodzenia i podjęcia słusznej i trudnej decyzji dla Was obojga.
Awatar użytkownika
Tiziano
Posty: 2473
Rejestracja: 31 mar 2010 00:00

Re: Wysokie FSH i słaba odpowiedź na stymulację - cz. III

Post autor: Tiziano »

milka_milka pisze:Mam wrażenie, że często lekarze nie chcą walczyć tylko zalecają in vitro bo tak jest im łatwiej
jesli chodzi o wysokie FSH to niestety jest to uzasadnione, choć oczywiście zdarzają się naturalne ciąże - ale tu mówimy już o cudach. Polecam dr Mrugacza i Klinikę Bocian, to dobry specjalista od wysokiego FSH
Awatar użytkownika
kroopkaa
Posty: 14205
Rejestracja: 27 cze 2010 09:12

Re: Wysokie FSH i słaba odpowiedź na stymulację - cz. III

Post autor: kroopkaa »

milka_milka pisze:Mam wrażenie, że często lekarze nie chcą walczyć tylko zalecają in vitro bo tak jest im łatwiej.
wiesz... wiele tu zdziałać nie mozna.. Nauty nie oszukasz... można prbowac np. Biosteronem ale to wszsytko.. więc czasami chyba lepiej usłyszeć - musicie państwo podjąć szybkko decyzję ew. o ivf bo czas goni czy... bawić się w gonienie czegoś nie osiągalnego ?
milka_milka pisze:kazał mi zrobić AMH i tu szok....0,2. Usłyszałam, że bez in vitro w ogóle nie mam szans na dziecko
szansa jest zawsze.. W kwietniu ubr miałam 0,4 i zaskoczyłam naturalnie i teraz w grudniu też a pewnie spadło już do 0,1... Pamiętaj.. cuda są :)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jak się leczyć?”