Wysokie FSH i słaba odpowiedź na stymulację - cz. III

Archiwum forum "Jak się leczyć?"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
carmen81
Posty: 14839
Rejestracja: 25 kwie 2007 00:00

Re: Wysokie FSH i słaba odpowiedź na stymulację - cz. III

Post autor: carmen81 »

krętka pisze:czytałam, że biosteron sztucznie obniża fsh i nie specjalnie zmienia nasze szanse,
jedno napewno można stwierdzic patrząc na doświadczenia osob go stosujących,że dzięki niemu fsh spada a to pozwala odlokowac prace jajnikow i wyprodukowac komorke badz komorki,ktore tam jeszcze są bo liczebnosci komoreczek niestety nie zwiększy
04.12.2009 WOJTUŚ :love:
31.12.2010 MICHAŚ :love:
22.06.2017 IZUNIA :love:
Boże chroń nasze skarby [-o<
Wesprzyj BOCIANA na siepomaga.pl
Awatar użytkownika
krętka
Posty: 2862
Rejestracja: 09 maja 2010 17:11

Re: Wysokie FSH i słaba odpowiedź na stymulację - cz. III

Post autor: krętka »

carmen81 pisze:jedno napewno można stwierdzic patrząc na doświadczenia osob go <czyt. biosteron> stosujących,że dzięki niemu fsh spada a to pozwala odlokowac prace jajnikow i wyprodukowac komorke badz komorki,ktore tam jeszcze są bo liczebnosci komoreczek niestety nie zwiększy
to na pewno jest bardzo ważne... tylko żeby jeszcze na jakość działał byłaby pełnia szczęścia :)

a czy Waszym zdaniem stymulacja działa na poprawę komórek? zastanawiam się co jeszcze mogę ze swojej strony zrobić... owulację zawsze mam, a tak długo się nie udało... potem jak się już 2 razy udało to poroniłam zaraz na początku - teraz myślę, że to jakość komórek mogła mieć wpływ... zażywam Q10, biosteron, od prawie 3 miesięcy nie jem cukru (szkoda tylko, że suszone morele go tyle mają :(), białej mąki, jem dużo warzyw, owoców... trochę też udało mi się wpoić w życie dietę karci... choć nie jest łatwo, bo stołuję się w pracy najczęściej... no i zastanawiam się, co ta stymulacja nowego wniesie... pokłądam w niej nadzieję, choć z drugiej strony wiem, że dobra komórka to rosyjska ruletka... może powinnam też mieć więcej snu i w ogóle się oszczędzać, by organizm był zregenerowany? tylko kto będzie za mnie pracować? ;)
06.2011 *7tc puste jajo płodowe 01.2012 *6tc cb
choroba Reynaud, niedoczynność tarczycy
mutacja MTHFR i cytokiny IFN gamma, M. polimorfizm IGF-2 Apal
AMH 0,4 FSH 12

Mikołaj 27.08.2013
Szymon 17.12.2016
milka_milka
Posty: 5
Rejestracja: 16 mar 2012 17:19

Re: Wysokie FSH i słaba odpowiedź na stymulację - cz. III

Post autor: milka_milka »

Kochani,

Nie uwierzycie!!! Pamiętacie moje wyniki? Dla przypomnienia:
AMH = 0,2 (miesiąc później już tylko 0,1)
FSH = 15

Jestem w ciąży! Lekarz najpierw zalecił mi brać przez miesiąc tabletki antykoncepcyjne (przerażało mnie to szczerze mówiąc), potem Biosteron (3 x 1 tabl. po 25 mg) i w 14 dniu zastrzyk na pęknięcie pęcherzyka i dużo seksu ;) a zaraz potem luteinę plus accard. Zaznaczę, że po biosteronie moje FSH spadło z 15 na 8 za to AMH na 0,1

Nie bardzo wierząc, że po 3 latach naszych starań akurat ten lekarz coś wymyśli, zrobiłam co kazał. We wtorek powinnam mieć pierwszy dzień kolejnego cyklu ;). Ponieważ nic się nie zadziało to w środę zrobiłam test ciążowy i coś tam bladziuchnego się pojawiło, ale uznałam, że to moja wyobraźnia szczególnie, że tego samego dnia pojawiło się leciutkie plamienie. Pomyślałam, że jak co miesiąc, po sprawie i że abarot zaczynamy zabawę od początku. Ponieważ plamienie ani trochę się nie zwiększyło kolejnego dnia to postanowiłam dziś z samego rana zrobić nowy test - tym razem blada kreseczka już była widoczna. Zaczęłam się zastanawiać co dalej - brać luteinę czy potraktować to plamienie jako nowy cykl i zacząć brać Biosteron? Decyzja - natychmiastowa wizyta u lekarza. Wysłuchał mojej opowieści i kategorycznie stwierdził ciążę jednak zalecając badanie krwi żeby zobaczyć jakie mam wyniki hcg i prg i czy warto o tą ciążę walczyć. Czekałam na wyniki 1,5 h (najdłuższe półtorej godziny w moim życiu). Wyniki, jak stwierdził lekarz, bardzo dobre i potwierdził, że warto walczyć o tę ciążę (duphaston, no-spa, luteina, acesan zamiast accardu i oczywiście zastrzyki Fraxiparine). Kolejna wizyta 7 maja na usg (na razie było na to za wcześnie) żeby sprawdzić czy wszystko jest ok i czy ciąża nie jest pozamaciczna. Piszę o tym wszystkim tak szczegółowo ponieważ chcę dać nadzieję wszystkim tym dziewczynom, które miały tak fatalny wynik AMH jak ja (0,2 i potem 0,1). Ja na początku tego roku usłyszałam, że z takimi wynikami nawet przy in-vitro mam niewiele szans na jakąkolwiek ciążę a tu niespodzianka - na własnym cyklu!

Nie wiem jak to się dalej potoczy - trzymajcie za mnie kciuki.

Pozdrawiam,
Mila
martha_gda
Posty: 6
Rejestracja: 20 kwie 2012 19:43

Re: Wysokie FSH i słaba odpowiedź na stymulację - cz. III

Post autor: martha_gda »

Witam, mam podobny problem jak większość z Was, zrobiłam badanie FSH i Estradiol oraz AMH w 3 dc, wyniki oczywiście tragedia, FSH 24,6, Estradiol 20, AMH 0,1, zastanawiam się czy z takimi wynikami w ogóle iść do lekarza, czy robić sobie nadzieję? :mur:
2 x ciąża pozamaciczna
1998 syn
FSH 24,6, AMH 0,1
milka_milka
Posty: 5
Rejestracja: 16 mar 2012 17:19

Re: Wysokie FSH i słaba odpowiedź na stymulację - cz. III

Post autor: milka_milka »

Do: martha_gda

Przeczytaj dokładnie mój post, który zamieściłam dzisiaj ok 17.00.

Tak, warto iść!!! Koniecznie!

Trzymam za Ciebie kciuki bo mi się udało.
martha_gda
Posty: 6
Rejestracja: 20 kwie 2012 19:43

Re: Wysokie FSH i słaba odpowiedź na stymulację - cz. III

Post autor: martha_gda »

dzięki milka_milka, przeczytałam dokładnie, muszę po prostu zmienić nastawienie, mam nadzieję, że lekarz będzie równie optymistyczny jak ja ;) w środę 25.04. mam wizytę, dowiem się i zobaczymy :)
2 x ciąża pozamaciczna
1998 syn
FSH 24,6, AMH 0,1
tequilacream
Posty: 466
Rejestracja: 09 maja 2010 21:22

Re: Wysokie FSH i słaba odpowiedź na stymulację - cz. III

Post autor: tequilacream »

krętka na jakość inositol, melatonina i ubiquinol (CoQ10).

milka_milka super wiadomość! Mam nadzieję, że uda się nam też FSH obniżyć;
bo na to, że da się wystymulować komórki jajowe przy niskim AMH, jestem chodzącym przykładem. Biorę też teraz różne cuda na poprawienie jakości i mam nadzieję, że w lipcu będzie można powalczyć.

martha_gda, dobrze milka_milka pisze - idź koniecznie.

2009 - AMH 0.2 - NHS (UK)

2011 - Invimed, ICSI:1 zar. kl. II | transfer :(

2012 - Salve, ICSI z KD, 2 zar. 4AA i 4AB :( > Endo scratching > Crio: 4AA i 3AB - 14dpt beta 917,4

22.12.2012 - serduszko

20.03.2013 - będzie chłopak - tp. 30/07

17.06


Awatar użytkownika
krętka
Posty: 2862
Rejestracja: 09 maja 2010 17:11

Re: Wysokie FSH i słaba odpowiedź na stymulację - cz. III

Post autor: krętka »

milka_milka serdecznie gratuluję i :bigok: za spokojny ciąg dalszy :)
tequilacream pisze:krętka na jakość inositol, melatonina i ubiquinol (CoQ10).
z tych specyfików znam i zażywam Q10, resztę rozeznam - dzięki za info :caluje

Dodane -- 20 Kwi 2012 23:05 --

P.S. a w jakich preparatach można znaleźć ten inositol? nic mądrego w sieci nie znalazłam :(
06.2011 *7tc puste jajo płodowe 01.2012 *6tc cb
choroba Reynaud, niedoczynność tarczycy
mutacja MTHFR i cytokiny IFN gamma, M. polimorfizm IGF-2 Apal
AMH 0,4 FSH 12

Mikołaj 27.08.2013
Szymon 17.12.2016
Awatar użytkownika
aldiso
Posty: 19
Rejestracja: 08 wrz 2006 00:00

Re: Wysokie FSH i słaba odpowiedź na stymulację - cz. III

Post autor: aldiso »

dziewczyny piszecie że dodatkowo warto brać oprócz biosteronu

inositol, melatonine i ubiquinol (CoQ10)?

Dodane -- 20.04.2012, 22:52 --

dodatkowo kupiłam sobie witmiany femibion 1 dla starających sie o ciąże
Niedoczynność tarczycy
AMH-0,2
FSH początek 19,97
Awatar użytkownika
asienieczka...
Posty: 5610
Rejestracja: 13 gru 2010 11:20

Re: Wysokie FSH i słaba odpowiedź na stymulację - cz. III

Post autor: asienieczka... »

krętka pisze:inositol?
Inozytol to witamina z grupy B.... Inozytol pod tą nazwą wystepuje w aptekach ja brałam to lekko uspokajajace witaminki.
X.2011 kd nieudane
III.2012 kd cb
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego. Marek Antoniusz
tequilacream
Posty: 466
Rejestracja: 09 maja 2010 21:22

Re: Wysokie FSH i słaba odpowiedź na stymulację - cz. III

Post autor: tequilacream »

krętka ja kupuję w proszku w UK. Inositol (lub myo-inositol) należy do witamin z grupy B-complex. Tu zjadziesz więcej info po angielsku - http://pullingdownthemoon.com/blog/2011 ... g-quality/ (lub wrzuć to tłumacza w google).
Jeśli nic nie znajdziesz, to daj znać.

A tu link do badań inositol + melatonina - http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21463230 po angielsku (po polsku http://translate.google.pl/translate?sl ... 30&act=url)

2009 - AMH 0.2 - NHS (UK)

2011 - Invimed, ICSI:1 zar. kl. II | transfer :(

2012 - Salve, ICSI z KD, 2 zar. 4AA i 4AB :( > Endo scratching > Crio: 4AA i 3AB - 14dpt beta 917,4

22.12.2012 - serduszko

20.03.2013 - będzie chłopak - tp. 30/07

17.06


martha_gda
Posty: 6
Rejestracja: 20 kwie 2012 19:43

Re: Wysokie FSH i słaba odpowiedź na stymulację - cz. III

Post autor: martha_gda »

Czy te wszystkie preparaty bierzecie na własną rękę czy po konsultacjach z lekarzem? szkoda, że nic nie brałam przed swoimi badaniami, może polepszyłabym wyniki...ech...

Dodane -- 21 Kwi 2012 21:04 --

Czy mogłybyście mi doradzić, które ziółka mogłabym pić aby zwiększyć szanse? mieszankę nr 3? czy mieszankę nr 1? matko...jakie to wszystko jest skomplikowane 8O :(
2 x ciąża pozamaciczna
1998 syn
FSH 24,6, AMH 0,1
Awatar użytkownika
krętka
Posty: 2862
Rejestracja: 09 maja 2010 17:11

Re: Wysokie FSH i słaba odpowiedź na stymulację - cz. III

Post autor: krętka »

martha_gda Q10 możesz kupić w aptece, biosteron 25 mg jest na receptę i poprosiłam o nią mojego dr - przepisał bez problemu... do tego teraz biorę z M. zestaw witamin Prenatal ProBaby, gdzie jest też L-arginina, która też wpływa na jakość komórek... pozostałych specyfików (Inozytol+Melatonina) jeszcze nie znam i dopiero będę się doktoryzować ;)

odnośnie ziół - ja piłam zestaw nr 3 + mieszanka na II fazę w tamtym roku, jak jeszcze FSH miałam 3,85 i w II cyklu udało się, ale niestety to było puste jajo płodowe, więc pewnie już wtedy komórki były słabe... potem po przerwie znowu wróciłam do takiego samego zestawu i po 3 cyklach z ziołami w IV się udało, ale to była CB, więc pewnie znów komórka kiepska... ale wcześniej staraliśmy się łącznie 2,5 roku bez wspomagaczy, jedynie czasem z duphastonem, więc i tak uważam, że z ziołami był sukces, skoro coś ruszyło...
06.2011 *7tc puste jajo płodowe 01.2012 *6tc cb
choroba Reynaud, niedoczynność tarczycy
mutacja MTHFR i cytokiny IFN gamma, M. polimorfizm IGF-2 Apal
AMH 0,4 FSH 12

Mikołaj 27.08.2013
Szymon 17.12.2016
Awatar użytkownika
carmen81
Posty: 14839
Rejestracja: 25 kwie 2007 00:00

Re: Wysokie FSH i słaba odpowiedź na stymulację - cz. III

Post autor: carmen81 »

dziewczyny zapraszam na nową odslonke :arrow: http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/vi ... =6&t=80028
04.12.2009 WOJTUŚ :love:
31.12.2010 MICHAŚ :love:
22.06.2017 IZUNIA :love:
Boże chroń nasze skarby [-o<
Wesprzyj BOCIANA na siepomaga.pl
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jak się leczyć?”