NIESYMETRYCZNA HYPOTROFIA

Archiwum forum "Jestem w ciąży"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
Platynka
Posty: 4
Rejestracja: 24 mar 2010 01:00

NIESYMETRYCZNA HYPOTROFIA

Post autor: Platynka »

Witam serdecznie :) Jestem tu nowa i mam do Was dziewczyny pytanie. Jestem wlasnie po wizycie u swojego gina i co? siedze i rycze :( ale od poczatku...
Jestem w 36 tygodniu ciazy i do tej pory wszystko bylo ok. Dzis natomiast gin stwierdzil duze rozbierznosci jesli chodzi o pomiary z badania usg tj:
BPD 35w3d
AC 35w0d
natomiast FL 30w6d
Malutki wazy w tej chwili 2500
Dostalam skierowanie na badania na tzw Oddzial Szybkiej Diagnostyki Prenatalnej ale to dopiero na piatek a do tej pory to ja jajko chyba zniose.
Co moze oznaczac tak duza rozbierznosc miedzy pomiarami glowki ,brzuszka ktore sa wrecz idealne a tak zanizonymi wymiarami kosci udowej???
Bardzo prosze o pilna odpowiedz...bardzo sie martwie!
Pozdrawiam Was bardzo serdecznie :)
Ps dodam jeszce ze gin stwierdzil ze nozki sa za krotkie w stosunku do reszty!
Awatar użytkownika
Platynka
Posty: 4
Rejestracja: 24 mar 2010 01:00

Post autor: Platynka »

Dagmara_2016 Dziekuje ze sie odezwalas. Takie mam rozpoznanie na skierowaniu do szpitala...na ostatnim usg robionym przez tego samego lekarza dwa tygodnie temu tez byly rozbierznosci tyle ze okolo 2 tygodni no a teraz sama widzisz...
Tak jak pisalam glowka i brzusio sa w porzadku tylke te nozie :( waga tez git bo 2500 to juz jestem w miare spokojna...
kurde denerwuje sie ...i szczerze mowiac blagam o to by gin sie pomylil choc jest dobrym specjalista a moje dzisiejsze usg trwalo prawie godzine...
co o tym sadzisz? pozdrawiam Cie serdecznie
Awatar użytkownika
Platynka
Posty: 4
Rejestracja: 24 mar 2010 01:00

Post autor: Platynka »

Dagmara_2016Wlasnie wertuje usg z 10 lutego i juz calkiem zglupialam...podaje
BPD 71,16 28w4d
AC 238,88 28w1d
i uwaga
FL 55,01 29w0d
czyli norma?????
tak czy tak juz mi troche lepiej!! Maly Szymonek sie wiercil wiec to moze blad w pomiarach??? moze to jest wlasnie to o czym piszesz??? oby!!!!!
DZIEKUJE SREDECZNIE!
Awatar użytkownika
Dominique18
Posty: 413
Rejestracja: 31 paź 2008 01:00

Post autor: Dominique18 »

Platynka u mnie była stwierdzona hypotrofia płodu.
W 36t3d takie miał synek wymiary:

BPD - 32t3d
FL - 33t2d
AC - 38t2d
waga 2049
Lekarz skierował mnie w 32 tygodniu do szpitala jednak oni uznali ze mały mieści sie jeszcze w siatce centylowej (2 centyl) :roll:
Urodził sie z waga 2690 i 49 cm. Główka miała 34 centymetry więc była normalna. U nas myliło sie usg, tak u lekarza jak i w szpitalu moze dlatego ze miałam mało wód i mały miał ciasno i stąd wynikły takie rozbieżności . Nigdy po urodzeniu nie było żadnych problemów ze zdrowiem i jest okazem zdrowia.
Awatar użytkownika
Platynka
Posty: 4
Rejestracja: 24 mar 2010 01:00

Post autor: Platynka »

Dominique18 Dziekuje bardzo za odpowiedz :) bardzo pocieszyly mnie Twoje literki...Jak widac moze byc wiele przyczyn takich wlasnie sporych rozbieznosci i mam nadzieje ze i u mnie okaze sie to zwykla pomylka lub tym ze ciezko bylo zmierzyc Szymonka ktory wiercil sie okropnie podczas usg.
Dzis bylismy w kilnice z zamiarem polozenia sie na badania diagnostyczne aczkolwiek okazalo sie to na dzien dzisiejszy nie mozliwe i dostalam termin na wtorek tj 30 marca. Z tego co lekarz mowil bede miala zlecone wszelkie mozliwe badania na odziale Szybkiej Diagnostyki Prenatalnej i pocieszyl mnie ze On nic takiego zlego nie podejrzewa i zebym sie uspokoila....tylko Sama zapewne wiesz ze nie jest to takie latwe;)
Dodam Ci jeszcze ze poprzednie Usg nie wykazywaly praktycznie zadnych odchylen od normy wiec to jeszcze dodaje mi wiary ze wszystko bedzie ok i Nasz Synus urodzi sie zdrowy i ciekawy swiata....bardzo na Niego czekamy:):):)
Pozdrawiamy Cie bardzo serdecznie i zyczymy wszystkiego dobrego.
Awatar użytkownika
Dominique18
Posty: 413
Rejestracja: 31 paź 2008 01:00

Post autor: Dominique18 »

Platynka u nas hypotrofia była stwierdzona w 32 tygodniu. Wcześniej synek był mniejszy o półtora tygodnia, jednak zawsze wymiary były podobne tygodniami. Pamietam ten strach i obawy ale na szczęście wszystko skończyło sie dobrze czego Tobie i Twojemu synkowi życzę.
Pozdrawiam serdecznie i również życzę wszystkiego dobrego :)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jestem w ciąży”