TORBIELE

Forum poświęcone wymianie doświadczeń na temat diagnostyki niepłodności: badania i ich wyniki, zabiegi, leki (działanie, skutki uboczne); metody wspomaganego rozrodu - IUI, IVF, ICSI.

Moderator: Moderatorzy jak się leczyć

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
aga05
Posty: 24
Rejestracja: 30 paź 2010 00:48

Re: Jeśli też macie przygody z torbielami...

Post autor: aga05 »

Witam,
ja miałam usuwaną torbiel endometrialną i po tym zabiegu odczuwam właśnie większą aktywność tego jajnika z którego była usuwana torbiel i wydaje mi się że jak mam owulację to właśnie tylko w tego jajnika... a skąd wiesz , że nie masz tej owulacji??? Może masz owulacje tylko nawet o tym nie wiesz.
Awatar użytkownika
zefirr
Posty: 110
Rejestracja: 14 kwie 2009 00:00

Re: Jeśli też macie przygody z torbielami...

Post autor: zefirr »

Witam!

Dziewczyny dzieki za odpowiedzi. Ja wiem, ze nie mialam owulki z tego jajnika, bo robie monitoring co m-c. I przez dwa m-ce owulka byla z jajnika, ktory nie byl operowany. A przed laparo prawie zawsze z prawego jajnika byla owulka. Ale w tym m-cu juz urosly dwa pecherzyki w prawym (w poniedzialek mialam usg). W tym cyklu biore clo, w tamtym rowniez bralam, ale w tamtym tylko z lewego byl pecherzyk. A teraz juz jeden z lewego i dwa z prawego, wiec na szczescie urosly i w prawym. Mam nadzieje, ze w nastepnych miesiacach tez beda z prawego rosly. Jutro lub w poniedzialek ide na kolejne usg, to sie dowiem, czy pekly wszystkie, ale ja mam zawsze silny bol przy owulce, a dzis mialam z obu jajnikow, wiec wydaje mi sie, ze to byla owulka. Pozdrawiam Was.
mikimo
Posty: 243
Rejestracja: 01 cze 2011 15:10

Re: TORBIELE

Post autor: mikimo »

Hej!
Mam pytanie do Dziewczyn, które mierzą temperaturę. Czy zdarzyła Wam się torbiel mimo skoku temperatury. Trzeci dzień po skoku boli mnie podbrzusze dość podobnie jak w cyklu, w którym miałam torbiel i zastanawiam się czy to, że temperatura skoczyła wyklucza torbiel? Pewnie jak mi nie minie to w środę pójdę do ginki...A już myślałam, że choć jeden cykl bez niej się obejdę :roll:
Endometrioza, zrosty,zrosty, zrosty
01.2013 ICSI
7dpt - 50, 9dpt - 97, 11dpt - 222, 13 dpt - 583, 16dpt - 1677, 20dpt - 5383
21dpt - widziałam 2 Maluchy
28dpt - 1 bijące serduszko...
13 tydzień i jest z nami jeden zdrowy chłopak
TP. 05.10.2013
galaxia
Posty: 28
Rejestracja: 02 gru 2010 20:41

Re: TORBIELE

Post autor: galaxia »

Proszę pomóżcie:

W poprzednim cyklu miałam stwierdzoną owulację z prawego jajnika. Miesiączka spóźniła się 1 dzień i trwała 9 dni (z reguły trwa 7) z czego 3 ostatnie dni to lekkie "brudne" plamienie.
W obecnym cyklu a dokładnie w 16dc byłam u ginekologa który po prawej stronie stwierdził torbiel ok. 4cm oraz owulację z lewego jajnika.
Otrzymałam luteinę 2x1tabl (podjęzykowo).

Moje pytanie jest następujące:
Luteinę mam brać cały czas i za ok. 1 miesiąc przyjść do kontroli (aby stwierdzić owulację oraz co z torbielą). Czy jeżeli wystąpi miesiączka to podczas jej trwania również mogę zażywać luteinę czy jednak przez czas jej trwania zaprzestać?

W zasadzie jestem pewna, że ginekolog powiedział mi, iż mam ją zażywać bez przerwy przez 1 m-c i do kontroli. Ale wszędzie czytam, że dziewczyny zażywają tylko do wystąpienia miesiączki.
Może jest tu doświadczona, która miała podobną sytuację i brała luteinę bez przerwy (zarówno przez czas miesiączki jak i kolejny cykl).

Zastanawiam się co się stanie podczas zażywania w czasie okresu.

Dodam tylko, że po raz 1 mam torbiel, po raz 1 zażywam luteinę i do tej pory cykle regularne.

Dziękuję
eLHa
Dokarmiam bociana ;)
Posty: 12648
Rejestracja: 13 wrz 2004 00:00

Re: TORBIELE

Post autor: eLHa »

galaxia jeśli będziesz brała luteinę dłużej niż do okresu, zahamujesz tym owulację w następnym cyklu.
5 lipca 2009 - Gabunia

8 września 2012 - Piotruś
Awatar użytkownika
Mania__
Posty: 26
Rejestracja: 10 sty 2012 19:00

Re: TORBIELE

Post autor: Mania__ »

Cześć dziewczyny (i chłopaki jeśli tacy tu są ;)
Jestem tu nowa, i już bardzo się ciesze, że zalogowałam się i znalazłam temat mnie interesujący. Bardzo się martwię
Mam dremoida w prawym jajniku. Obserwuję go od 2 lat (różne maszynki różnie pokazują - ostatni wynik to 25mm.
od 2009 co kilka miesięcy :12mm,21mm,18.7mm,25mm,23mm,25mm
czy mam podstawy by sądzić że ona po prostu nie rośnie i lepiej jej jeszcze nie ruszać przed ciążą o którą się staramy już prawie 2 lata?
Czy któraś z Was nosiła i bobasa i tego dermoida(potworniaka) w jednym woreczku?
Czy w ciąży musiałyście się operować bo zaczęła rosnąć?
3x inv, inseminacje itd..
Niepłodność Idiopatyczna
staram się pogodzić z losem
od niedawna mam kota
Awatar użytkownika
sylvik.g
Posty: 4801
Rejestracja: 03 maja 2011 22:41

Re: TORBIELE

Post autor: sylvik.g »

Cześć Dziewczyny! Jestem nowa na Waszym wątku.
Dziś byłam na pierwszej wizycie u nowego lekarza. Jakież było moje zaskoczenie kiedy podczas badania usg stwierdził, że am ogromne ognisko endometriozy na lewym jajniku. Jest też możliwośc, że to tzw potworniak ...
Napiszcie mi czy Waszym zdaniem możlwie jest aby wcześniejsi lekarz nie zauwązyli takiej zmiany, dodam, że od ok. pół roku regularnie co miesiąc melduję się na monitoringu i dotychczas nikt nie zwrócił mi na to uwagi. Poza tym w ubiegłym miesiącu miałam pierwszą w życiu stymulację do zabiegu inseminacji. Czy możliwe jest , że to jakaś torbielka po niepękniętym pęcherzyku?
Doradcie mi proszę, może któraś z Was miała podobne doświadczenia.
Z góry dzięki!
stokrotka777
Posty: 195
Rejestracja: 04 maja 2011 20:42

Re: TORBIELE

Post autor: stokrotka777 »

sylvik.g pisze: Czy możliwe jest , że to jakaś torbielka po niepękniętym pęcherzyku?
Witaj sylvik.g-niestety nie mogę pomóc Ci w odpowiedzi na cały post, ale w powyższej kwestii :D
ja mam ogromne skłonności do torbieli-każda stymulacja clo kończyła sie torbielami czynnościowymi, które same się wchłaniały albo brałam antyki aby pomogły.
Tak więc możesz mieć skłonności.

Odnośnie endometriozy-może poproś innego lekarza o konsultację! co dwie głowy to nie jedna zwłaszcza, ze wcześniej dr nie wykrył tego schorzenia a teraz tak drastyczna diagnoza.
02.2008 - laparotomia-usunięcie torbieli krwotocznej
09.2010-laparoskopia -usunięcie torbieli
10.2010 HSG -ok
2011-I IUI- :( II IUI- :(
07.2011- laparoskopia-usunięcie zrostów; HSG-ok
AMH-4,7
diagnoza-LUF
5.02.2012 pick up
8.02.2012 transfer 2 maluchów: 5A1 kompakt, 6B2 :(
Awatar użytkownika
yennefer23
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 5638
Rejestracja: 23 lut 2010 01:00

Re: TORBIELE

Post autor: yennefer23 »

sylvik.g wg mojej wiedzy jedynym badaniem diagnostycznym ktore moze potwierdzic endometrioze jest laparoskopia. na usg mozna obserwowac pewne nieprawidlowosci, ale diagnozy lekarz nie powinien stawiac pod żadnym pozorem. tym bardziej tak Cie straszyc
torbiel czynnosciowa w obrazie USG jest natomiast widoczna i latwo rozpoznawalna. czy po inseminacji nie mialas juz USG na potwierdzenie czy pecherzyk pekl czy nie?

Mania, niestety nie wiem czym jest potworniak wiecej wiec nie pomoge.
Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno
Awatar użytkownika
sylvik.g
Posty: 4801
Rejestracja: 03 maja 2011 22:41

Re: TORBIELE

Post autor: sylvik.g »

yennefer23 dzieki za info i porade.
Niestety po iui, tym po stymulacji (pierwszej w moim zyciu zreszta) nie mialam usg potwierdzajacego czy wszystkei pecherze pekly. Stad moje obawy ...
Lekarz mnie nastraszyl nie lada. Powiedzial, ze mam banie na jajniku!
No i ze na jego oko to nie wyglada jak niewchloniety torbiel po pecherzyku z ubieglego cyklu. Z drugiej strony nigdy zaden lekarz nie powiedzial, ze cos tam mam, to wrecz niemozliwe bo to cos jest naprawde spore.
Czy nei powinien bardziej postawic na sprawdzenie za jakis czas + ewentualnie jakies antyki ... ?
jejku mam dzis totalnego dola przez to :( boje sie, ze to cos strasznego :(
Awatar użytkownika
Gość

Re: TORBIELE

Post autor: Gość »

Witam,
co do szybkości rozrostu torbieli. Jak zaczynałam walke o dzidzie byłam w lipcu na usg, które nie wykazało nieprawidłowości. Potem było usg w listopadzie, gdzie znowu wszystko było ok. W lutym/marcu ponowne usg - stwierdzono endometrioze na lewym jajniku. Zaraz skonsultowałam się z innym lekarzem, potwierdził diagnozę.
Więc widocznie torbiel może urosnąć sporo w przeciągu 1-2 miesięcy
Awatar użytkownika
sylvik.g
Posty: 4801
Rejestracja: 03 maja 2011 22:41

Re: TORBIELE

Post autor: sylvik.g »

asikczek czy zrobiłaś coś w tym temacie?
Awatar użytkownika
Gość

Re: TORBIELE

Post autor: Gość »

oczywiście. Zaraz w kwietniu przeszłam laparoskopie. Od tego czasu mam spokój z torbielami. To było w 2010r od tego czasu mój lewy jajnik zadziałał tylko raz , teraz w listopadzie.
Awatar użytkownika
sylvik.g
Posty: 4801
Rejestracja: 03 maja 2011 22:41

Re: TORBIELE

Post autor: sylvik.g »

i co sie okazalo jak tam zajrzeli? duze to w ogole mialas?
Awatar użytkownika
Gość

Re: TORBIELE

Post autor: Gość »

było to ognisko endometriozy, ok 5cm jak dobrze pamiętam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak się leczyć?”