Strona 1 z 1

REGULAMIN działu "Niepłodność męska - pytania do eksperta"

: 21 sty 2011 12:35
autor: Michal
Witaj na forum Niepłodność męska - pytania do eksperta. Bardzo prosimy: poświęć chwilkę czasu i przeczytaj poniższy tekst. Znajdziesz tutaj informacje ułatwiające korzystanie z tego forum oraz podstawowe zasady, o przestrzeganie których chcielibyśmy Cię prosić:

Obszary tematyczne, jakie możesz poruszać na tym forum dotyczą niepłodności męskiej.
To forum nie jest poświęcone szeroko rozumianej tematyce zdrowia, dlatego wszelkie pytania nie dotyczące ww. zakresu będą usuwane przez moderatorów.
 1. Nasz ekspert może nie odpowiedzieć na Twoje pytanie, szczególnie jeśli uzna, że temat ten był już wielokrotnie poruszany i wszelkie informacje, o które pytasz znajdziesz w linkowni lub wśród wcześniej udzielonych odpowiedzi.
 2. Zadając pytanie pamiętajcie proszę, że niepłodność jest bardzo złożoną chorobą, która dotyka pary i o ile nasz ekspert może wam pomóc zrozumieć czy też zinterpretować wyniki poszczególnych badań i oznaczeń, to nie są w stanie wyciągnąć głębszych wniosków na podstawie tak fragmentarycznych informacji. Nie domagajcie się postawienia diagnozy. To po prostu NIEMOŻLIWE.
 3. Zadając pytanie, jasno sformułuj w temacie czego ono dotyczy. Nie pisz tak: "Mam pytanie" lub "Proszę o odpowiedź". Napisz np. "Stosunek LH do FSH" albo "Przeciwciała antykardiolipinowe", co pozwoli innym łatwo zorientować się czego pytanie dotyczy. Prosząc o odniesienie się do wyników badań, dokładnie zacytuj wszystkie parametry w treści postu.
 4. Umieszczając pytanie dotyczące Twojego przypadku, utwórz osobny temat.
 5. Praca naszych ekspertów na forum nie stanowi kontynuacji wizyt mających miejsce w ich gabinetach. Zadając pytanie nie nawiązuj do nich. Nie czyn tez żadnych odniesień do nazw konkretnych ośrodków leczenia niepłodności czy nazwisk lekarzy. Redagując pytanie zadbaj, aby zawierało ono maksymalnie dużo informacji na temat Twojej sytuacji klinicznej, a nie wybranego miejsca leczenia.
 6. NIGDY nie odpowiadaj na tym forum przed ekspertem ani nie wyręczaj eksperta w jego pracy. Takie posty będą bezwarunkowo kasowane. Jeżeli poruszony temat wydaje ci się szczególnie interesujący możesz go kontynuować po wypowiedzi eksperta, zadając kolejne pytania.
 7. NIGDY nie dokonuj zmian w treści lub tytule zatwierdzonego wcześniej pytania, zwłaszcza jeśli ekspert udzielił już na nie odpowiedzi. Zaistnienie takiej sytuacji będzie skutkowało usunięciem całego tematu.
 8. Administratorzy i moderatorzy nadzorując forum mogą dzielić, łączyć, przesuwać i kasować fragmenty postów, pojedyncze posty a nawet całe wątki.
Pamiętaj też, proszę, o ogólnych zasadach obowiązujących na forum Stowarzyszenia Nasz Bocian, czyli:
 1. Zastanów się na jaki temat będziesz pisać i znajdź forum najbardziej odpowiadające temu tematowi. Posty nie odpowiadające tematowi forum mogą być skasowane przez moderatorów.
 2. Zanim rozpoczniesz nowy wątek sprawdź czy nikt przed tobą nie pisał już w tej sprawie. Do przeszukiwania forum najlepiej użyć wyszukiwarki.
 3. Administratorzy i moderatorzy nadzorując forum mogą dzielić, łączyć, przesuwać i kasować posty a nawet całe wątki, dlatego jeżeli twój post lub wątek zniknie nie umieszczaj go ponownie w tym samym miejscu, tylko napisz do moderatora działu z prośbą o wyjaśnienie. lista moderatorów działu
 4. Gdy nie jesteś pewien(a) jak coś zrobić napisz post w dziale PORTAL NASZ BOCIAN. Oczywiście sprawdzając uprzednio czy nikt wcześniej o to nie pytał.
 5. Pisząc post stosuj zasady netykiety. Nie cytuj całych wiadomości a jedynie fragmenty do których się odnosisz, nie krzycz (nie pisz dużymi literami) bez potrzeby, nie nadużywaj ikonek i kolorów, które powodują nieczytelność Twojego postu ale też nie ograniczaj się za bardzo ;-) .
 6. Stowarzyszenie Nasz Bocian ani Eksperci Stowarzyszenia wypowiadający się na forach nie ponoszą odpowiedzialności za wykorzystanie tekstów czy podawanych interpretacji badań. Jedynie badanie lekarskie i konsultacja pozwalające na przeanalizowanie danych medycznych w sposób całościowy upoważniają do sformułowania diagnozy i zaplanowania leczenia. Prowadzenie forów eksperckich jest formą akcji edukacyjnej, a porady ekspertów nie powinny być wykorzystywane jako rozpoznania lekarskie.
Mamy nadzieję, że te zasady uprzyjemnią nam wszystkim korzystanie z tego forum


Administratorzy forum Stowarzyszenia "Nasz Bocian"