Badanie HSG - część III

Forum poświęcone wymianie doświadczeń na temat diagnostyki niepłodności: badania i ich wyniki, zabiegi, leki (działanie, skutki uboczne); metody wspomaganego rozrodu - IUI, IVF, ICSI.

Moderator: Moderatorzy jak się leczyć

lacosta7
Posty: 1
Rejestracja: 01 maja 2016 22:03

Re: Badanie HSG - część III

Post autor: lacosta7 »

Cześć dziewczyny. Mam prośbę do Was. Czy mogłaby któraś zamieścić zdjęcie swojego wyniku HSG? Miałam robione w tym cyklu w jednej z klinik w Wawie i taka jestem niezadowolona z obslugi i traktowania. Chciałabym porównać opis bo coś mi intuicja mówi, że coś tu nie tak. Proszę czy któraś z Was mogłaby zamieścić zdjęcie wyniku? Oczywiście z zakrytymi danymi osobistymi :-)
oluska_m
Moderator Dokarmiam bociana ;)
Posty: 9348
Rejestracja: 14 wrz 2012 21:42

Re: Badanie HSG - część III

Post autor: oluska_m »

Kochani forumowiczeW ramach trwającego Tygodnia Świadomości Niepłodności zapraszamy do udziału w akcji Pocztówek Nadziei Tegoroczna odsłona ma wyjątkowy wymiar: nie tylko dzielimy się nadzieją, ale tym razem ślemy pocztówkę również do polityków i mediów.Pełną informację znajdziesz :arrow: tutaj jest też utworzone wydarzenie na facebook

2 IFV, 7 transferów

Aniołki [*] [*] [*] :cry2:

25.07.2016  :love: 
Piotruś


17.06.2019 :love: Michaś


aska1205
Posty: 36
Rejestracja: 06 lis 2012 16:42

Czy mogę starać się o dziecko w cyklu po HSG z rtg ?

Post autor: aska1205 »

Witam.
Mam pytanie o HSG... Czy starałyście się o dziecko w tym samym cyklu po HSG z rtg ? Pytam bo zdania są podzielone. Jedni lekarze uważają że cykl po HSG należy sobie odpuścić ze względu na promieniowanie rtg, natomiast inni wręcz zalecają od razu się starać...
A jak było u was ?
02.2012-początek starań
08.2012-I badanie nasienia pn
09.2012-żpn I stopnia
10.2012-hsg - jajowody drożne
01.2013-nasienie ok
02.2013-IUI (clo, fostimon)-3 pęch-nieudana... :(
03.2013-IUI (clo,gonal)-3 pęch-udana :)
12.03.2013-beta 11,66; 29,01 itd
Awatar użytkownika
Acustica
Moderator
Posty: 715
Rejestracja: 27 sty 2012 19:28

Re: Czy mogę starać się o dziecko w cyklu po HSG z rtg ?

Post autor: Acustica »

Narażenie na promieniowanie jest tylko w momencie wykonywania rtg, więc nie ma to znaczenia dla przyszłej ciąży. Nie ma żadnego zagrożenia już nawet w obecnym cyklu po hsg.
Follow the white rabbit :)

----------------------------
ICSI - SET ...i tylko 6 tygodni radości :(
CRIO - DBT :(
CRIO - SET....7 dpt bHCG 10,1; 9 dpt bHCG 47,5; 11 dpt bHCG 213,2; 16 dpt bHCG 2939, 18 dpt bHCG 5078...32 dpt potomek zamrugał :)

40 tc - zgodnie z prognozami nadeszło tornado :D
cdn? ;)
Awatar użytkownika
Małgosiaa8
Posty: 37
Rejestracja: 06 paź 2016 20:25

Re: Badanie HSG - część III

Post autor: Małgosiaa8 »

Masakra.. Mnie jutro czeka hsg w Poznaniu a dziś jestem juz mega spanikowana:((
Próby od sierpnia 2015..
- niedoczynność tarczycy
- hiperprolaktynemia
- grudzień 2016 - HSG- oba drożne
- luty 2017 - nieudana IUI :(
- sierpień 2017- laparoskopia i chromotubacja- wszystko drożne, bez zrostów


Kluczem do szczęścia jest posiadanie marzeń. Kluczem do sukcesu jest ich realizacja..
Ewa-BB
Posty: 1
Rejestracja: 03 gru 2016 01:07

Re: Badanie HSG - część III

Post autor: Ewa-BB »

Cześć dziewczyny,
Wpadłam tutaj na chwilę, będąc po zabiegu hsg. Dużo nadziei wlałyście we mnie, i postanowiłam, że teraz ja się odwdzięczę. Pierwszą owulację po hsg lekarz mówił abyśmy odpuścili, bo była bardzo blisko, a miałam brać antybiotyk. Podczas następnej owulacji popracowaliśmy i...są dwie kreseczki :-D Trzymam kciuki za Was i nie traćcie nadziei! Ps. Hsg bardzo bolało, ale naprawdę - było warto =xxx# .
Po ponad dwóch latach intensywnych starań..udało się!

Pozdrawiam gorąco!
Ewa
nowicjuszka150
Posty: 15
Rejestracja: 10 gru 2016 18:51

Re: Badanie HSG - część III

Post autor: nowicjuszka150 »

Witajcie dziewczyny,
ze względu na to, że sama będąc przed badaniem HSG dużo czytałam na ten temat w internecie teraz postanowiłam, że i ja podzielę się wrażeniami z badania.
Tak więc ja robiłam badanie w Łodzi w Salve prywatnie, badanie w zupełności nie boli i wszystkie dziewczyny które mają jakiekolwiek obawy szczerze uspokajam:) osobiście jestem bardzo zadowolona z przebiegu badania jak i samopoczucia po nim. Badanie samo w sobie jest może trochę nieprzyjemne ale na pewno nie boli tak jak większość dziewczyn opisuje - w innych szpitalach.

I mimo że badanie do najtańszych nie należy (600zł) to i tak poszłabym na nie jeszcze raz ;-)
Azoo...

IUI 03
lusia198_6
Posty: 55
Rejestracja: 03 gru 2016 17:47

Re: Badanie HSG - część III

Post autor: lusia198_6 »

Dziewczyny, ja mam miec robione hsg. Powiedzcie czy jest inwazyjne to badanie.?czy nie obniza rezerwy jajnikowej bo mam juz bardzo niską i boję się żeby nie spadla jeszcze. Bo promienie rentgenowskie się stosuje czy one mogą szkodzić?
qqrydza
Posty: 11
Rejestracja: 09 gru 2016 11:40

Re: Badanie HSG - część III

Post autor: qqrydza »

Lusia, spójrz na post nad swoim - podpisuję się pod nim , opisałabym to tak samo.
Nie boli - nieprzyjemne uczucie owszem, ale bez bólu.
Nie obniża rezerwy.
Promieniowanie również nie szkodzi.
Zaleca się brak seksu w cyklu przed HSG.
lusia198_6
Posty: 55
Rejestracja: 03 gru 2016 17:47

Re: Badanie HSG - część III

Post autor: lusia198_6 »

qqrydza, dziekuje ze sie odezwalas. A ty mialas w szpitalu czy w klinice prywatnie robione hsg? Ja mam miec w szpitalu...
malamonisia
Posty: 2
Rejestracja: 17 sty 2017 17:17

Re: Badanie HSG - część III

Post autor: malamonisia »

Czy to normalne że 11 dni po HSG krwawiłam (tak jak na okres) a teraz czyli 28 dni po badaniu plamie krwią.
Dodam że mam nieregularne cykle trwające między 29 a 37 dni.
W dniu HSG w wymazie dot.czystosci wykryto bakterie, ale pomimo to badanie było wykonane.
Teraz nie wiem czy ból jajnika i plamienie jest spowodowane zapalenia jajowodow, czy może zaczynam miesiączkować
84karolina
Posty: 577
Rejestracja: 04 sty 2016 18:00

Re: Badanie HSG - część III

Post autor: 84karolina »

malamonisia pisze:Czy to normalne że 11 dni po HSG krwawiłam (tak jak na okres) a teraz czyli 28 dni po badaniu plamie krwią.
Dodam że mam nieregularne cykle trwające między 29 a 37 dni.
W dniu HSG w wymazie dot.czystosci wykryto bakterie, ale pomimo to badanie było wykonane.
Teraz nie wiem czy ból jajnika i plamienie jest spowodowane zapalenia jajowodow, czy może zaczynam miesiączkować
Ja miałam lekkie plamienie tuż po HSG i póżniej w terminie miesiączki. Najlepiej idź pilnie na konsultacje do ginekologa. Bo wychodzi, że masz to plamienie w połowie cyklu. To może być bolesna owulacja, ale też coś większego. Najlepszy będzie lekarz, który to oceni. A jak bardzo boli to jedź na ostry dyżur w szpitalu.
2015/16 - starania, operacja ŻPN, bad. genetyczne OK,niskie AMH, 2 IUI
01.2017 - ICSI Novum (4 komórki,3 zarodki)
03.2017 - Aniołek Leopold 9tc pc [*], depresja, MTHFR, zespół antyfosfolipidowy
13.07.17 - CRIO (metafolin,modulatory homocysteiny,clexane, accard)
24.03.18 - synek Tytus :)

1 pingwin czeka

https://www.youtube.com/watch?v=BihBDdiL3Lk
malamonisia
Posty: 2
Rejestracja: 17 sty 2017 17:17

Re: Badanie HSG - część III

Post autor: malamonisia »

Kurcze wczoraj byłam u ginekologa, zrobił mi USG i nic nie stwierdził. Owulacji brak, no i chyba wszystko jasne znowu mam okres a z tego co czytałam to niektóre dziewczyny po HSG miały bolesniejsze @. Dostałam receptę na CLO ale nie wiem czy sobie teraz nie odpuścić. Ostatnio jak brałam to miałam 4 duże pęcherzyki, z tego 2 przerodziły się w torbiele.
Oj chyba czas na zmianę lekarza.... to już 2 lata i nic...
Awatar użytkownika
Gość

Re: Badanie HSG - część III

Post autor: Gość »

Cześć Wszystkim,

jestem tu nowa, ale przez ostatnie kilka miesięcy przeglądałam często posty na tym forum. Piszę ku pokrzepieniu serc.

9tego dnia cyklu, w bieżącym miesiącu, miałam robiony test HSG, w pełnej narkozie, więc nic nie bolało i krótko po zabiegu mogłam wracać do domu. Starania były parę dni po zabiegu. Okres mi się w tym miesiącu spóźnił 3 dni, więc dziś rano, 4tego dnia po terminie miesiączki, zrobiłam test ciążowy.

Okazało się, że jestem w ciąży, czyli udało się zaskoczyć od razu po HSG. Dodam tylko, że za pół roku kończę 40 lat i jest to moja pierwsza w życiu ciąża.

Pozdrawiam Was wszystkie i życzę powodzenia, a niezdecydowanym polecam HSG (w badaniu wyszło mi że jajowody były drożne, ale musiały być jakieś drobne zrosty widocznie bo test mnie odblokował). Udało się w ósmym cyklu starań.
Awatar użytkownika
Małgosiaa8
Posty: 37
Rejestracja: 06 paź 2016 20:25

Re: Badanie HSG - część III

Post autor: Małgosiaa8 »

AgnieszkaH77 gratulacje :bigok:

U mnie niestety po hsg cykl sie tylko wydluzyl..
Próby od sierpnia 2015..
- niedoczynność tarczycy
- hiperprolaktynemia
- grudzień 2016 - HSG- oba drożne
- luty 2017 - nieudana IUI :(
- sierpień 2017- laparoskopia i chromotubacja- wszystko drożne, bez zrostów


Kluczem do szczęścia jest posiadanie marzeń. Kluczem do sukcesu jest ich realizacja..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak się leczyć?”