Karolinka i Agatka oraz ich przyjaciół gromadka:)

Jesteś świeża mamusią? świeżym tatusiem? Zapytaj doświadczonych rodziców - oni zawsze znajdą dobrą radę.

Moderator: Moderatorzy nasi milusińscy

Awatar użytkownika
martencja
Posty: 1125
Rejestracja: 18 sie 2005 00:00

Re: Karolinka i Agatka oraz ich przyjaciół gromadka:)

Post autor: martencja »

PiBi pisze: u nas ok, Sz ma stwierdzoną nietolerancję laktozy. :roll:
Fatalnie śpi. :? Poza tym, ok. ;)
Od tej nietolerancji fatalnie śpi?
Ja też ostatnio z Agusią wymiękam jeżeli chodzi o nocki :(
Dziewczyny jak długo karmiłyście swoje maluchy.
Agatka to taki cycoch...i nie to,że jej bronię,ale ona często sie do niego pcha przez co ma brzuszek pełen mleka i wtedy zupkę ciężko jej podać :( bo jak wrócimy np ze spaceru i robię przeróżne sztuczki by tylko do piersi nie chciała to jak już ją posadzę na krzesełku do karmienia to jest taki ryk że za nic w świecie nie zje,tylko płacze,że to cyca chce i co zrobić???????? :roll: 8O
Poza tym lubi jeść np sam ryż,ziemiaczki z maselkiem,makaron,ale zmiksowane zupki nie koniecznie ... a o słoiczkowych to zapomnieć można,jedna łyżka i krzyk,że bleeee :| dobrze,że tych moich gotowanych chociaż pozjada.Taka mleczna ona ogolnie jest,kaszki wcina,twarożki jej smakują,jogurt naturalny,jajko jak ugotuję,ale na warzywa jeszcze nie znalazłam sposobu...a ja oczywiście się martwię czy ma wszystkie potrzebne składniki w dobrej ilości...
Serduszko-13.06.05r [*]7/8t Kruszynka- 07.04.06r[*] 7/8t Słoneczko-09.04.09[*]9/10t
moją drogę oświetlają 3 gwiazdy
Karolinka ur. 22.12.2006 27tc,
Agatka ur.11.04.2011 39tc
jak dobrze,że są...moje dwa serduszka
Awatar użytkownika
Gość

Re: Karolinka i Agatka oraz ich przyjaciół gromadka:)

Post autor: Gość »

martencja pisze:Od tej nietolerancji fatalnie śpi?
a bo ja wiem? z nim nigdy nic nie wiadomo, jeśli chodzi o sen 8)
Sz karmiłam 13 m-cy i żałuję, że tak krótko, mimo że ma nietolerancję :)
Natomiast na Twoim miejscu zmieniłabym kolejność posiłków - jeśli po spacerze chce cycusia - nie odmawiałabym, ale następny posiłek już niekoniecznie mleczny :) a próbowałaś jej dawać do ręki fasolkę? marchewkę? kalafiora? itp. może taki rodzaj jedzenia też by się jej spodobał?
Awatar użytkownika
martencja
Posty: 1125
Rejestracja: 18 sie 2005 00:00

Re: Karolinka i Agatka oraz ich przyjaciół gromadka:)

Post autor: martencja »

Ja dziś tak szybko tylko,bo czasu wciąż BRAK,ale chciałam wszystkim czytającym nasz wątek i piszącym życzyć RADOSNYCH,ZDROWYCH I PACHNĄCYCH WIOSNĄ ŚWIĄT WIELKANOCNYCH!!! [emo-ciach]
Serduszko-13.06.05r [*]7/8t Kruszynka- 07.04.06r[*] 7/8t Słoneczko-09.04.09[*]9/10t
moją drogę oświetlają 3 gwiazdy
Karolinka ur. 22.12.2006 27tc,
Agatka ur.11.04.2011 39tc
jak dobrze,że są...moje dwa serduszka
Awatar użytkownika
Gość

Re: Karolinka i Agatka oraz ich przyjaciół gromadka:)

Post autor: Gość »

martencja pisze:Agatka ur.11.04.2011
ale się zestresowałam, że przegapiłam, ufff, ufff.
No to na życzenia jeszcze przyjdzie czas, ;)
jak po Świętach? :)
Awatar użytkownika
Gość

Re: Karolinka i Agatka oraz ich przyjaciół gromadka:)

Post autor: Gość »

Agatko kochana - rośnij duża, zdrowa, uśmiechnięta! Bądź radością dla swoich rodziców i starszej Siostry! Buziaki pierwszoroczniaczku!
:fala
Awatar użytkownika
martencja
Posty: 1125
Rejestracja: 18 sie 2005 00:00

Re: Karolinka i Agatka oraz ich przyjaciół gromadka:)

Post autor: martencja »

Dziękuję KOCHANA!!! :D
Jak dziś patrzę wstecz to jestem w szoku jak to szybko zleciało,mam wrażenie,że 100 razy szybciej niż pierwszy rok Karolińci...
Nie mam dziś zbyt wiele czasu na pisanie,bo jestem sama z dziewczynami,a jutro impreza urodzinkowa,bo dziś M. w pracy cały dzień.
Świeta też minęły dobrze.Odezwę się niedługo i napiszę wiecej.
Buziaki i jeszcze raz dziękuję!!!
Serduszko-13.06.05r [*]7/8t Kruszynka- 07.04.06r[*] 7/8t Słoneczko-09.04.09[*]9/10t
moją drogę oświetlają 3 gwiazdy
Karolinka ur. 22.12.2006 27tc,
Agatka ur.11.04.2011 39tc
jak dobrze,że są...moje dwa serduszka
Awatar użytkownika
martulka82
Posty: 13888
Rejestracja: 14 sie 2008 00:00

Re: Karolinka i Agatka oraz ich przyjaciół gromadka:)

Post autor: martulka82 »

Agatko najserdeczniejsze życzenia :flowers: Ależ to minęło :)
Aniołki III.08 r.(7 tc), X.08 r.(9 tc), VI.10 r.(8 tc)
Serce krwawi... :cry:

04.06.2011 r. (25 tc) Nadia 700 g, Amelia 500 g
Cudzie trwaj...
Awatar użytkownika
jagua
Posty: 5129
Rejestracja: 01 kwie 2010 00:00

Re: Karolinka i Agatka oraz ich przyjaciół gromadka:)

Post autor: jagua »

martencja dla Agatki :fala rośnij zdrowo !
(') (') (')
2012 - Synek
('), cb
2016 - Córcia
netka
Posty: 3615
Rejestracja: 26 paź 2003 00:00

Re: Karolinka i Agatka oraz ich przyjaciół gromadka:)

Post autor: netka »

Spóźnione STO LAT, STO LAT [emo-ciach]
Dwoje Rozrabiaków :-)
Awatar użytkownika
martencja
Posty: 1125
Rejestracja: 18 sie 2005 00:00

Re: Karolinka i Agatka oraz ich przyjaciół gromadka:)

Post autor: martencja »

kochane dziękuję za życzenia dla Agatki!!! :caluje
Tak mi wstyd,ze tak rzadko piszę,ale czasu naprawdę mało... :oops:
Dziś pada więc Agatka śpi w domu i mam chwilę na komputer,ale ogólnie te chwilę wykorzystuję na ogarnięcie domku,obiad,prasowanie...ale teraz jak ciepło to oczywiście spacery! :) Agatka podreptała niedawno sama kilka kroczków i tak się cieszyłam,ale to było tylko raz i nadal śmiga tylko za rękę dlatego nie usiedzę w miejscu nie ;)
Karolinka w piątek była pierwszy raz w przedszkolu w okularach :) było super,więcej na blogu :)
Ściskam Was wiosennie i dużo słoneczka życzę!!!
Serduszko-13.06.05r [*]7/8t Kruszynka- 07.04.06r[*] 7/8t Słoneczko-09.04.09[*]9/10t
moją drogę oświetlają 3 gwiazdy
Karolinka ur. 22.12.2006 27tc,
Agatka ur.11.04.2011 39tc
jak dobrze,że są...moje dwa serduszka
Awatar użytkownika
Gość

Re: Karolinka i Agatka oraz ich przyjaciół gromadka:)

Post autor: Gość »

martencja pisze:tak mi wstyd,ze tak rzadko piszę,ale czasu naprawdę mało... :oops:
mało, niemało, ale czasem odzywać się trzeba ;)
Awatar użytkownika
Gość

Re: Karolinka i Agatka oraz ich przyjaciół gromadka:)

Post autor: Gość »

pusto tu okropnie :(
Awatar użytkownika
Gość

Re: Karolinka i Agatka oraz ich przyjaciół gromadka:)

Post autor: Gość »

zaglądam, ale tu ciągle nic i nic :(
Awatar użytkownika
martencja
Posty: 1125
Rejestracja: 18 sie 2005 00:00

Re: Karolinka i Agatka oraz ich przyjaciół gromadka:)

Post autor: martencja »

PiBi jestem Kochana na Twoją prośbę :caluje i dopiero widzę ile mnie tu nie było...
ale był czas gdy straciłam po protu wenę na pisanie,szczególnie wciąż mnie boli to,że nie możemy wciąż pisać swobodnie jak kiedyś :( i muszę szukać co u Was na innych forach,a wkręcić się duże forum się boję bo gdy pisze dużo ludzi to dzień dwa dni zaległości i czytania mnóstwo,a ja na to nie mam czasu.a tu kiedyś był taki mój azyl gdzie mogłam pisać co u mnie i czytać co u Was,no ale pozmieniało się :( choć strasznie wciąż za tym tęsknię...w między czasie pisałam trochę na blogu.
U nas... duuużo się wydarzyło od ostatniego pisania.Agatka oczywiście chodzi sama,biega i łobuzuje za ich dwie ;) zaczęło chodzić w czerwcu,ale jak już sama ruszyła to było tak jakby umiała to od zawsze a po trzech dniach już biegała :)
Lipiec i sierpień upłyną już prawie mi z obiema dziewczynkami w domu i jakże inne to są wakacje niż rok temu...bez nerwów,bez łez bezsilności z czasem dla ich obu choć czasem nie do końca sprawiedliwie podzielonym ;) ale nie najgorzej.
Dziewczynki bez siebie żyć nie mogą.Szczególnie Agatka bez Karolci choć widzę,że i Karolka tez tęskni gdy tata zabierze samą Agatkę do babci a ona zostanie ze mną to dopytuje kiedy wrócą :) Na początku lipca Agatka przeszła trzydniówkę z temperaturą ponad 39 stopni przy 30stu stopniowych upałach...bardzo ją to wyczerpało,ale przeszliśmy i ogolnie dziewczynki zdrowe.
Karolinka urosła,usamodzielniła się pod względem zabaw.czasem jestem w szoku jak potrafi usiąść w pokoiku i gadać sobie lalami,misiami,wymyślonymi postaciami.Jeszcze rok temu potrzebowała do tego mamy :) a teraz czasem lubi nawet sama się pobawić.
Agatka jak wspominałam to mały kochany urwis.Jest niesamowitą odwrotnością Karolinki i pod względem ruchliwości i pod względem pomysłów i pod względem temperamentu.Potrafi niestety uderzyć Karolinkę,czasem dla zaczepki,a czasem ze złości,że nie może tej zabawki co ona...gdy jej czegoś nie pozwolę potrafi ukleknąć na kolanka i baaaaardzo głośno się rozpłakać :roll: Karolinka nigdy tak nie robiła,ma główkę pełną pomysłów od tego by spróbować jak smakuje ziemia z doniczki po wcierania masła w dywan czy włosy itp....tak...Karolinka też tak nie robiła... :D
ale jest prze kochana i mimo iż często na krok mnie nie odstępuje i przy byle powodzie od razu woła:mama,mama!!! to jest dla mnie samodzielna i taka mądra :) coraz więcej słów powtarza co też mnie dziwi,czasem są to urywki słowa,ale próbuje i próbuje :) no i sama chce robić dużo sama czyli np jeść,rysować,myć ząbki itd. i nie ma mowy o pomocy :) buntownik!!!
I pewnie bym mogła pisać i pisać,a i Agatka ma już 12 ząbków!!!I ciągle karmimy się piersią co dla niektórych jest dziwne...ja trochę czasem też już wymiękam bo nocy jeszcze nie przespała by choć raz się obudzić na possanie,a gdy idą ząbki nawet częściej,ale na razie karmimy się,jak długo?Zobaczymy ;)
A przede mną dylemat powrotu do pracy.Mam 4 miesiące na zastanowienie,a jest nad czym ponieważ gdy byłam na macierzyńskim moje stanowisko pracy przerzucili 60km dalej...i przez 4 dni w tygodniu wracałabym o 17stej,ale w piątki byłabym już o 15stej i każdy weekend wolny bo to budżetówka.
Z drugiej strony nie wiem jak M. by poradził sobie z nie łatwym charakterem Agatki,czy starczyło by mu cierpliwości bo czasem mu jej już brakuje nawet gdy ja jestem :( no i w te dni gdy M. by mial na dzień do pracy babcia...a do niej Agatka wciąż podchodzi z wielką rezerwą.Tyle,że może by wreszcie się to trochę zmieniło?Czasem chce mi się już oddechu,a z drugiej strony lubię mieć kontrolę na tym co i jak jest w domu i jak się czują moje dzieciaczki...trudne to,ale decyzję jakąś na pewno podejmę.
Rozpisałam się...Pozdrawiam wszystkich którzy nas jeszcze czytają i pamiętają...
Wielki buziak dla PiBi- czesto myślę co u Was,jak Sz.napisz!!!I jak ktoś jeszcze ma ochotę niech też pisze :)
Całuski!!!
Serduszko-13.06.05r [*]7/8t Kruszynka- 07.04.06r[*] 7/8t Słoneczko-09.04.09[*]9/10t
moją drogę oświetlają 3 gwiazdy
Karolinka ur. 22.12.2006 27tc,
Agatka ur.11.04.2011 39tc
jak dobrze,że są...moje dwa serduszka
Awatar użytkownika
Gość

Re: Karolinka i Agatka oraz ich przyjaciół gromadka:)

Post autor: Gość »

martencja no, jesteś , nareszcie :)
Dziewczyny są piękne :love: mamusia też ;) fajnie się rozwijają :) cudne wieści :)
emkowi daj szansę, żeby się wykazał, da radę na pewno ;)

co u nas? wakacje ;) Sz po 2 m-cach z mamusią w roli gł jest już uzależniony i nie chce się odczepić ;) jakaś alergia nas toczy i nie wiem, co :mur: a za parę dni do pracy ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi milusińscy”