Stowarzyszenia Rodzicielstwa Zastępczego

Dyskusja na temat wszystkiego co dotyczy rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych, pogotowii rodzinnych i szeroko rozumianej tematyki rodzicielstwa zastępczego.

Moderator: Moderatorzy rodzicielstwo zastępcze

Awatar użytkownika
Gość

Stowarzyszenia Rodzicielstwa Zastępczego

Post autor: Gość »

Witam:) Czy jesteście członkami lub znacie jakieś Stowarzyszenia dla Rodziców Zastępczych?Jesli tak prosimy tutaj o namiary


Ja zaczynam- w Cieszynie powstaje własnie Stowarzyszenie. Zapraszamy wszystkich z południa kraju zainteresowanych.
Cytuję informację:
"Dzień dobry,
W przyszłą środę, tj. 2 marca o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie w siedzibie naszego przyszłego stowarzyszenia. Siedziba znajduje się w byłym budynku firmy CANEA w Cieszynie przy ul. Bielskiej 92 (jedąc ul. Bielską od centrum miasta mijamy UŚ i wjadz na osiedle Banotówka, budunek znajduje się przed wiaduktem kolejowym po prawej stronie). "

Jesli ktoś chciałby przyjechać, podam na prive nr telefonu osoby która pomoze dojechać na miejsce:)
Martunia
Posty: 861
Rejestracja: 16 sty 2005 01:00

Re: Stowarzyszenia Rodzicielstwa Zastępczego

Post autor: Martunia »

Nawet największe problemy tracą znaczenie, kiedy usłyszę "Mamo? Kocham cię nad życie, wiesz?"

http://siepomaga.pl/s/klikaj

812
Awatar użytkownika
jardit
Posty: 11
Rejestracja: 01 mar 2006 01:00

Re: Stowarzyszenia Rodzicielstwa Zastępczego

Post autor: jardit »

Zapraszamy do naszego stowarzyszenia :)
http://www.jedno-serce.pl
Pozdrawiam.Jardit
Awatar użytkownika
kiwinka
Posty: 171
Rejestracja: 01 sty 2005 01:00

Re: Stowarzyszenia Rodzicielstwa Zastępczego

Post autor: kiwinka »

Przez lata byłam przyzwyczajona do tego że mój PCPR pomaga mi i mogę liczyć na wsparcie ale przeprowadziłam się do innego województwa, mniejsza miejscowość, 1 pracownik socj. na setkę rodzin z., powiem tylko że przeszłam ciernista drogę do podpisania kontynuacji na zawodowstwo, udało się lecz tutejsze rodziny mają niewystarczające wsparcie PCPR-u
widzę potrzebę lokalnej integracji rodzin zastępczych z tego powiatu, rozmawiamy o tym i jest tak że nikt nie ma czasu bo praca, dzieci ale jest kilka rodzin chętnych, na początek było by super zorganizować chociaż grupę wsparcia, mam pytanie dla osób działających w Stowarzyszeniach:
-czy lepiej zaczynać od zera i stworzyć nowe Stowarzyszenie czy "podłączyć się" pod już działające jako oddział?
-jak przekonać Dyrekcję PCPR że Stowarzyszenie to nie jest policzek dla nich ale możliwość współpracy i partnerstwa? czy ktoś ma doświadczenia w tym temacie?
będę wdzięczna za każdą wskazówkę.
"Dziecko chce być dobre.Jeśli nie umie- naucz.
Jeśli nie wie- wytłumacz.Jeśli nie może- pomóż" J.Korczak
Ciapek33
Posty: 4
Rejestracja: 11 kwie 2012 21:57

Re: Stowarzyszenia Rodzicielstwa Zastępczego

Post autor: Ciapek33 »

Witam
Zamierzamy założyć stowarzyszenie rodzicielstwa zastępczego w powiecie Złotów,jeżeli są chętni do przystąpienia do stowarzyszenia, proszę o kontakt na priv.Serdecznie pozdrawiam
Awatar użytkownika
Gość

Re: Stowarzyszenia Rodzicielstwa Zastępczego

Post autor: Gość »

"moje" stowarzyszenie organizuje konferencję
http://www.us.edu.pl/konferencja-pt-dzi ... alne-zycie

zapraszamy:)
Miniula
Posty: 755
Rejestracja: 16 kwie 2012 19:38

Re: Stowarzyszenia Rodzicielstwa Zastępczego

Post autor: Miniula »

Mam do Was takie pytanie, a w zasadzie pytania.
Jak odbieracie, jak sobie radzicie i jak odpowiadacie na trwającą od miesięcy nagonkę mediów prawicowych na rodzicielstwo zastępcze.
Czasami czuję się jakbym do ścian mówiła, kiedy tłumaczę zasady działania i finansowania RZ. Ludzie wierzą w brednie, że rodzina zastępcza "dostaje na dziecko" 3 tysiące złotych!! Coraz bardziej jestem poirytowana, momentami przerażona, bo mówią to ludzie, których uważałam za rozsądnych i którzy wiedzą, że mam adoptowanego syna.
A ostatnio "znajomy" (obecnie były) stwierdził, że nazywając się mamą przekłamuję rzeczywistość, że gdyby mb mojego dziecka stwierdziła za kilka lat, że chce go odzyskać, powinnam "oddać jej dziecko", bo jeśli nie, zachowam się jak "właścicielka", ponieważ tylko rodzic biologiczny jest w stanie kochać dziecko.
Może Stowarzyszenie Rodzicielstwa Zastępczego powinno coś zrobić z tą histerią, żądać sprostowań w gazetach upubliczniających kłamstwa?
Coraz bardziej się to nakręca, łącznie z tym, że temat zaczyna być wykorzystywany przez polityków, co uważam za bardzo niebezpieczne.
Być może przesadzam, ale jestem, jako mama adopcyjna, coraz częściej atakowana, czego nie odczuwałam jeszcze rok temu.
Pozdrawiam serdecznie.

Cuda czasami przybierają formę, jakiej się nie spodziewaliśmy, o jaką nie prosiliśmy, jaka może nas niekiedy przerażać. Ale nadal są cudami, odpowiedzią na nasze modlitwy... A może po prostu wynikiem naszej pracy...

Miniek już Miniulowy :love:

Nela8


ghiselle
Posty: 4
Rejestracja: 22 maja 2011 15:09

Re: Stowarzyszenia Rodzicielstwa Zastępczego

Post autor: ghiselle »

Witam, oczywiście równie chętnie byśmy przystąpili do stowarzyszenia jako rodzina zastępcza i adopcyjna z doświadczeniem, no dlatego,że czasem ciężko poruszać się po przepisach prawnych, czy nawet nie mamy z kom wymienić doświadczeń.
Esterka78
Posty: 1
Rejestracja: 17 sie 2014 01:13

Re: Stowarzyszenia Rodzicielstwa Zastępczego

Post autor: Esterka78 »

Zapraszam do naszego Stowarzyszenia - krotoszyn
https://www.facebook.com/StowarzyszenieFamula
Ewa_RZ
Posty: 1
Rejestracja: 01 gru 2014 20:48

Re: Stowarzyszenia Rodzicielstwa Zastępczego

Post autor: Ewa_RZ »

Rodziny zastępcze z Warszawy i okolic mogą skorzystać z pomocy i wsparcia Mazowieckiej Fundacji Rodzin Zastępczych. Fundacja organizuje grupy wsparcia, wzajemną pomoc rodzin, organizuje spotkania okolicznościowe integrujące środowisko rodzin zastępczych. Więcej informacji na stronie internetowej: www.mfrz.pl
Whiliam
Posty: 29
Rejestracja: 01 sie 2015 07:17

Re: Stowarzyszenia Rodzicielstwa Zastępczego

Post autor: Whiliam »

Witam serdecznie. Zapraszam do Stowarzyszenia Rodzin Zastępczych i Adopcyjnych "Nasze dzieci" z siedzibą w Lęborku woj. Pomorskie. Pozdrawiam
Prezes Stowarzyszenia "Nasze dzieci" - Arkadiusz Politański
Turandot
Posty: 1
Rejestracja: 03 cze 2016 14:39

Re: Stowarzyszenia Rodzicielstwa Zastępczego

Post autor: Turandot »

Witam!
Jestem nowa na forum.Od trzech lat jestem rodzina zastępcza dla moich dwóch wnuków 12 i 10 lat.Od maja 2016 roku zostałam opiekunem prawnym.Z różnych przyczyn nie opiszę tu wszystkiego co mnie nurtuje. Chciałabym porozmawiać ale tak otwarcie i szczerze ale na maila lub priva.Potrzebuję informacji w pewnych żywotnych kwestiach i porady.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
yennefer23
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 5638
Rejestracja: 23 lut 2010 01:00

Re: Stowarzyszenia Rodzicielstwa Zastępczego

Post autor: yennefer23 »

IV KONGRES RODZIN ZASTEPCZYCH :arrow: KLIKNIJ
Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzicielstwo zastępcze”