URLOP TACIERZYŃSKI

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
hannus
Posty: 15
Rejestracja: 29 kwie 2010 18:20

URLOP TACIERZYŃSKI

Post autor: hannus »

Mój mąż złożył wniosek o urlop tacierzyński wraz z pismem z ośrodka adopcyjnego o przyjęciu na wychowanie dziecka i nowym aktem urodzenia. Urlop ten przysługuje w ciągu 12 miesięcy od uprawomocnienia się postanowienia o PRZYSPOSOBIENIU. Pracodawca zażądał więc tego postanowienia. Mąż nie chce go dać z uwagi na wszystkie dane dziecka tam zawarte, a pracodawca mówi, że urlopu nie udzieli.
Jak wybrnąć z tej sytuacji, dodam, że korektorowanie postanowienia pracodawcy nic nie daje, chce postanowienia całego. A co z tajnością danych w tym przypadku?
Awatar użytkownika
Zaba604
Posty: 64
Rejestracja: 23 lut 2010 01:00

Re: urlop tacierzyński

Post autor: Zaba604 »

Wez zaświadczenie z sadu. Treść mniej więcej taka: Małżonkowie X przysposobili w dniu tym i tym małoletniego data ur. i miejsce. i od dnia tego i tego sprawują nad nim osobista opiekię. Ja kiedyś coś takiego do urlopu wychowawczego brałam.
Awatar użytkownika
mooniia
Posty: 2309
Rejestracja: 15 cze 2003 00:00

Re: urlop tacierzyński

Post autor: mooniia »

mój maz złozył tylko akt urodzenia córki ale fakt ze miała ona ok 7 miesiecy wtedy (niemniej jednak akt urodzenia zupełnie wystarczył)
szczęśliwa mama mieszana biologiczno-adopcyjna x 5 (Małgosia, Marta, Marcysia, Marysia i Milenka :) )
+
Aniołek 01.06.2003 [*]
Mikołajek 15.12.2011 [*]
mg5
Zarząd Stowarzyszenia
Zarząd Stowarzyszenia
Członek Stowarzyszenia
Posty: 18659
Rejestracja: 16 lut 2008 01:00

Re: urlop tacierzyński

Post autor: mg5 »

Kochani Bocianowicze i Bocianówki, ruszyliśmy dziś z europejską kampanią "Pocztówka Nadziei: Nie-Zwykłe Rodziny", o której pewnie już czytaliście na forum.

TUTAJ jest nasza polska galeria pocztówek, zachęcamy do obejrzenia i dodania własnej :)

TUTAJ wyjaśnienie co, jak i dlaczego.



Proszę, wyślijcie swoje pocztówki nadziei znajomym, rodzinie i koleżankom/kolegom ze swoich wątków. Niech nas zobaczą i sami też się zobaczmy. Pokażmy, jak wiele nas jest i ile jest w nas nadziei!
Jeśli macie jakieś pytania, na które odpowiedzi nie zawiera FAQ, pytajcie TUTAJ , będziemy tłumaczyć i wyjaśniać.



 


Awatar użytkownika
Tomek_J
Posty: 3
Rejestracja: 08 paź 2008 00:00

Re: urlop tacierzyński

Post autor: Tomek_J »

Czy w przypadku adopcji urlop tacierzyński przysługuje od daty uprawomocnienia się postanowienia o przysposobieniu, czy od pieczy ?
Awatar użytkownika
Zaba604
Posty: 64
Rejestracja: 23 lut 2010 01:00

Re: urlop tacierzyński

Post autor: Zaba604 »

Od uprawomocnienia się postanowienia
http://miastodzieci.pl/dla_rodzicow/124 ... -2012-roku
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”