Ciąża po IVF, a codzienne czyności

dr hab. n.med. Piotr Pierzyński

Pracuje w Klinice Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Jest specjalistą endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości, posiada certyfikację British Fertility Society. Szkolenie zawodowe odbył w ośrodkach leczenia niepłodności w Białymstoku i Londynie. Przedmiotem jego szczególnego zainteresowania jest leczenie niepłodności u par z niepowodzeniami leczenia i nawracającymi poronieniami.

Moderator: Osoby zatwierdzające - poronienia

Zablokowany
Awatar użytkownika
Malwinka85r
Posty: 1793
Rejestracja: 01 paź 2007 00:00

Ciąża po IVF, a codzienne czyności

Post autor: Malwinka85r »

Witam Panie doktorze,

jestem po transferze zarodków (IMSI)i lekarz zalecił mi nie dźwigać ciężkich rzeczy, bo jeśli się udało to grozi to poronieniem. Mam pytanie - ile kobieta po IVF może bezpiecznie dźwigać kg, by nie zaszkodzić dziecku?
Czy po tygodniu i więcej od transferu bezpieczne jest podnoszenie np. 2 litrowej wody mineralnej, dzbanka herbaty czy też laptopa?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie.
02-12-2011 ur. się Oliwcia i Szymonek
Z całego serca dziękujemy doktorze T.

Jak cudnie jest, gdy dom pachnie dzieckiem... <3
Piotr Pierzynski
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 2296
Rejestracja: 02 lut 2010 01:00

Re: Ciąża po IVF, a codzienne czyności

Post autor: Piotr Pierzynski »

Szanowna Pani,

Jeżeli udaje się zajść w ciążę po leczeniu IVF / ICSI / IMSI to poza koniecznością przyjmowania preparatów progesteronu nie różni się ona od ciąży naturalnej (u zdrowej kobiety). Nie są mi znane żadne szczególne wskazania w tej kwestii poza ogólnymi, zawsze zalecanymi w każdej ciąży. Według mnie podnoszenie ciężarów typu laptop czy 2l woda nie powinno mieć znaczenia.

Z poważaniem

Piotr Pierzyński
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Poronienia - pytania do eksperta”