SZEW W CIĄŻY

Archiwum forum "Jestem w ciąży"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

bajt
Posty: 100
Rejestracja: 21 lis 2010 12:53

Re: leżenie w domu ze szwem w ciąży

Post autor: bajt »

Czesc dziewczęta!
w marcu poroniłam ciążę trojaczą z powodu niewydolności szyjki macicy. Szyjka rozpadła się w ciągu tygodnia - 4,2 mm zrobiło się 1,5 mm. Przyjęto mnie na oddział, ale nie założono szwu, bo lekarze byli zdania, że szyjka wytrzyma, ale tego samego dnia wieczorem rozpoczęło sie poronienie.
Jestem teraz w trakcie procedury in vitro i jeśli nam się uda, chcemy profilaktycznie założyć szew Mc Donalda i leżeć od 12 tygodnia ciąży. Czy któraś z Was miała taki szew profilatyczny i leżała zanim szyjka zaczęla się skracać? Czy takie leżenie ma sens? Czy warto wstawać od czasu do czasu, czy lepiej plackiem leżeć i tylko do wc i pod prysznic chodzić?
Starania od 2007, 3 IUI, 1 ICSI listopad 2010 - trojaczki
Poronienie: niewydolność szyjki macicy
Nasze kochane Aniołki
18.03.2011 Hania 20 tc.
18.03.2011 Janek 20 tc.
18.03.2011 Arturek 20 tc.

Lipiec 2011 2 ICSI, szew okrezny Herveta - coreczka Ida ur. 06.04.2012, 3270g, 53 cm :)

29 tc. :) - czekamy na druga coreczke - profilaktyczny szew McDonalda
Awatar użytkownika
beatkaa24
Posty: 398
Rejestracja: 02 mar 2010 01:00

Re: leżenie w domu ze szwem w ciąży

Post autor: beatkaa24 »

bajt Witaj strasznie mi przykro z powodu Waszej straty :(

jesli chodzi o twoja sytulacje to nie jestes sama jest nas tu kilka ktore stracily dzieci przez niewydolnosc szyjki ...

kilka dziewczyn ma zalozony szew od momentu kiedy nic sie jeszcze nie dzialo ja mialam teraz zakladany w 21 tyg kiedy szyjka znowu zaczela sie skracac i zrobilo sie rozwarcie...

jesli chodzi o postepowanie po szwie wszystko zalezy od osoby czesto dziewczyny funkcjonuja normalnie oczywiscie oszczedzajac sie a czesto juz leza w lozkach zalezy wszystko jak wyglada szyjka mi kazali prowadzic oszczedny tryb zycia jednak ja wiekszosc czasu leze jesli przejde to po domu do sklepu wcale nie wychodze jesli juz to na chwile nie dzwigam nic zero !!!

jesli chodzi o toalete to normalnie prysznic mozna a nawet trzeba ...

wszystko zalezy tez od tego czy ciaza jest pojedyncza czy wiecej, mialas trojaczki wiec duze obciazenie ale powiem ci ze i tak bardzo szybko sie wszystko potoczylo...

najwiecej zalecaja lekarze lezenia jak ciaza robi sie coraz wieksza ...
ja mimo, ze w tej ciazy leze praktycznie od poczatku bo zawsze cos sie dzialo to i tak szyjka zaczela sie skracac i rozwierac ... dzis mam kolejna wizyte wiec okaze sie jak szew sie sprawdza tydzien temu sie nie pogorszylo wiec mam nadzieje, ze i teraz jest ok...

wiec jesli zaloza ci szew juz wczesniej profilaktycznie to bedziesz bezpieczniejsza bedziesz prowadzic oszczedny tryb zycia kontrolowac szyjke i jesli bedzie ok wcale nie musisz tak obloznie lezec :)

J.J, Psac, Atmaca, Kasiek jak wasze brzuszki :)

dwie mamusie sie nam juz wykruszyly ale czekamy zawsze na nie i dobre wiesci o ich pociechac

ja mam dzis wizyte trzymajcie za nas kciuki :)
3 Aniołki 6tc, 8tc, 9tc [*]
Aniołek Alanek ur 22.09.2010 23tydzien [*]
czekamy na Synka :) Skarbie zostań z nami :* (termin 6.11.2011)
http://www.suwaczki.com/tickers/c55fdqk3phgj1q57.png
atmaca
Posty: 148
Rejestracja: 18 maja 2011 19:06

Re: leżenie w domu ze szwem w ciąży

Post autor: atmaca »

Witaj bajt jest mi bardzo przykro ,że straciłaś swoje dzieciątka,doskonale Cię rozumiem bo sama też to przeszłam.
Ja miałam zakładany profilaktycznie szew w 16 tc na długą i zamkniętą szyjke, po założeniu szwu leżałam pare dni plackiem a później juz poruszałam się więcej z tym,że większość czasu spędzam w domu do tej pory.Od czasu do czasu pozwole sobie na pójście do miasta i raz w tygodniu jeżdze z mężem na zakupy do marketu a po za tym jestem w domu. Mam wizyty co 2 tygodnie i sprawdzaną szyjke oraz co tydzień dodatkowo zastrzyki ,lekarz powiedział ze mam się nie przemęczać ale nie leżeć też plackiem bo wszystko jest o.k.Nie martw się na pewno tym razem wszystko będzie dobrze,z tym,że pewnie jak będziesz miała znów ciążę mnogą to pewnie będziesz musiała więcej uważać niż w pojedyńczej,ale tym razem musi być dobrze :)
Zycze Ci powodzenia :)

Dodane -- 26 Lip 2011 09:56 --

beatka super daj znać po wizycie :) ja mam w czwartek wizyte

Mam już męża w domku :lov2: stęskniłam się za nim :) w nocy przyleciał więc się automatycznie obudziłam posiedziałam z nim troszke i położyliśmy się spać :) dzisiaj już idzie do pracy ,ale najważniejsze ze jest w domku :)

Wczoraj byłam u kuzynki męża i cały dzień siedziałam ,później czułam dolegliwości w kręgosłupie ,ale jak się położyłam to wszystko przeszło :)
psac
Posty: 1423
Rejestracja: 19 sie 2009 00:00

Re: leżenie w domu ze szwem w ciąży

Post autor: psac »

bajt-> witam w naszym gronie. Bardzo mi przykro z powodu straconej ciaza :glaszcze , ale wierze, ze tym razem bedzie juz lepiej. Ja mam zalozony szew od 20tc. Powodem byla skracajaca sie szyjka, a takze ciaza blizniacza bedaca wiekszym obciazeniem. Co do postepowania po zalozenia szwu, to ja 2 pierwsze tygodnie b.duzo lezalam (ale nie non stop), zas po2 tygodniach i wizycie kontrolnej dostalam zielone swiatelko do normalnego funkcjonowania z nakazem oszczedzania sie. Nie leze non stop, ale jak czuje sie zmeczona, to sobie leniuchuje. Poza tym normalnie chodze na zakupy, spotykam sie za znajomymi itp. Moim zdaniem, jak lekarz nie kaze lezec plackiem, to maly spacerek nie zaszkodzi, a jak poprawi samopoczucie :D trzymam kciuki aby IVF sie udalo

beatka-> moj brzuszek rosnie, 85cm, ale jakos od 2-3 tygodni wcale kg nie przybywa. Byl okres, ze w ciagu miesiaca prztybylo az 3 kg, a teraz jakos spokoj. Najwazniejsze, ze dziewczynki dobrze rosna :D a jak Twoj brzuszek? I trzymam kciuki za wizyte.

atmaca-> ciesze sie, ze masz juz eMka przy sobie
27.10.2011-> na swiat przyszly nasze ukochane coreczki: Sara i Melissa
http://www.suwaczki.com/tickers/ug37gu1rjbudprem.png
Awatar użytkownika
Mondy
Posty: 66
Rejestracja: 19 gru 2007 01:00

Re: leżenie w domu ze szwem w ciąży

Post autor: Mondy »

hej, hej, podczytuję Was co jakiś czas - gdy tylko Maluszek da mi chwilę odsapnąć.

Młody ma już miesiąc - ależ ten czas pędzi! Tym samym oznacza to, ze i Wam kolejny miesiąc minął i coraz bliżej szczęśliwego rozwiązania :). Jestem pewna, ze każda z Was donosi ciążę i niebawem będziecie i Wy zaznawać wszelkich uroków macierzyństwa (a czasem jest cieżko ;))
Do tych, które przygotowują oddzielne pokoiki dla swoich pociech (atmaca?) - Mati też ma swój własny, a i tak spi z nami, kupiliśmy mu kołsykę do naszej sypialni, ale nasz słodki mały terorysta TYLKO przy mnie w łóżku chce spać, inaczej wrzaski i płacze calą noc.

A ja dostałam zapalenia piersi, wczoraj temp. 39,4 i antybiotyk, dzisiaj już lepiej.

Wiem, ze slonko urodziła, GRATULACJE SLONKO - swoją drogą wysyłam do niej SMS-a.

Trzymajcie się dzielnie, jestem z Wami :)
atmaca
Posty: 148
Rejestracja: 18 maja 2011 19:06

Re: leżenie w domu ze szwem w ciąży

Post autor: atmaca »

Mondy witaj :) jak fajnie,że od czasu do czasu do nas zagldasz:)
Co do pokoiku to ja też szykuje osobno dla córci ,ale na początek kupie kołyske też dodatkowo do naszej sypialni i będzie przez jakiś czas córcia z nami w sypialni spać ,a reszta pewnie wyjdzie w trakcie :)

Mam nadzieje,że piersi dojdą do siebie bo pewnie biedna się umęczyłaś?
Jak masz się już swoją ukochaną istotke obok siebie to czas strasznie szybko leci :) jak się na nią czeka to się ciągnie hi hi ale tak to już jest :)
Buziaki dla Was :)

Może jak slonko dojdzie do siebie to wpadnie do nas i powie nam jak się czuje jako świeżo upieczona mamusia :) super ,że wszystko jest dobrze :)
Teraz następna w kolejce to Kasiek :)

Dziewczyny a tak wogóle na kiedy macie terminy?

dzisiaj cały dzień w domu się lenie i leże przed kompem oglądając filmy :)
Awatar użytkownika
beatkaa24
Posty: 398
Rejestracja: 02 mar 2010 01:00

Re: leżenie w domu ze szwem w ciąży

Post autor: beatkaa24 »

Mondy jak fajnie, ze o nas pamietasz :) :caluje naprawde czas zasuwa juz miesiac :) faktycznie ja myslalam, ze z dwa tyg :)

Slonko czekamy na ciebie i relacje z urokow maciezynstwa :)

Atmaca ja mam termin na 6.11 ale szew mie sciagaja jakos kolo 17 pazdziernika ...

ja po wizycie szyjka oki nie zmniejszyla sie 3.5cm :) ten co robil usg stwierdzil ze ladnie i to rozwarcie, ze male ale z tego co wynikalo wczesniej ma kolo cm on twierdzi, ze nawet tyle nie jest no ale jak by nie bylo ja i tak wole uwazac...

Maluszek wazy 750g :) mowi, ze idealnie wszystko ok serduszko ok bo mial niedomykalnosc ale juz jest dobrze i sie naprawilo :)

mam troche malo wod plodowych nawet sie zapytal czy nie mam wiekszych uplawow ale raczej nie moj gin machna reka i kazal pic wiecej wody musze wypijac z 3l dzienie bo udawalo mi sie tylko 1.5 bede sie teraz pilnowac i zobaczymy czy sie poprawi mam 10cm jakos tak
3 Aniołki 6tc, 8tc, 9tc [*]
Aniołek Alanek ur 22.09.2010 23tydzien [*]
czekamy na Synka :) Skarbie zostań z nami :* (termin 6.11.2011)
http://www.suwaczki.com/tickers/c55fdqk3phgj1q57.png
psac
Posty: 1423
Rejestracja: 19 sie 2009 00:00

Re: leżenie w domu ze szwem w ciąży

Post autor: psac »

beatka->gratuluje zdrowo rosnacego maluszka :D super, ze serudzko juz dobrze. Iloscia wod sie nie martw, ja tez mam niby troche mniej, ale na tym etapie (a jestesmy prawie identycznie) lekarz mowi, ze nie ma co jeszcze sie martwic
27.10.2011-> na swiat przyszly nasze ukochane coreczki: Sara i Melissa
http://www.suwaczki.com/tickers/ug37gu1rjbudprem.png
atmaca
Posty: 148
Rejestracja: 18 maja 2011 19:06

Re: leżenie w domu ze szwem w ciąży

Post autor: atmaca »

beatka super wiesci, najwazniejsze ze szew spelnia swoja role :) [ij duzo jak musisz to wazne ,dobrze tez ze z serduszkiem jest juz o.k :)

Mnie maja tez zdjac jakos na poczatku pazdziernika szew a termin mam na 27 pazdziernika :)

Moj maz zaczal juz panikowac ,ze jezcze nic nie mamy kupione i pokoik nie zrobiony :) juz by chcial wszystko pokupowac, ja zaczne gdzie za 2 tyg powoli wszystko szykowac i kupowac
J.J
Posty: 26
Rejestracja: 03 cze 2011 11:45

Re: leżenie w domu ze szwem w ciąży

Post autor: J.J »

hej dziewczyny, dziekuje za wszelkie slowa, dodaja mi one otuchy i nadzieje ze wszystko bedzie dobrze.

beatkaa24 mysle ze jak na razie z moim brzuszkiem na szczescie jest wszystko w porzadku, tak mi sie wydaje, wszystko okaże sie powizycie u gina a ona za 2 tyg.
W niedziele dopadly mnie jakies potworne bole w plecach, w klatce piersiowej i strasznie kuło miedzy piersiami a przy tym wymiotowalam, lezec nie moglam bo bol mnie skrecal i dzis bylam u lekarza rodzinnego z obawa ze moze cos z moim sreduszkiem sie dzialo ale na szczescie serce mam zdrowe jak dzwon a to najprawdopodobniej bylo wynikiem podraznienia przelyku przez magneB6 (bo sa powlekane)i wywolalo bole i refluks zoladka. Boje sie zeby czasem te wymioty (bo to straszny wysilek) nie spowodowaly ze pessar mogl mi sie obsunac albo cos, choc dzwonilam do mojego gina i powiedzial ze raczej nic mi sie nie powinno stac z tym krazkiem.

nie lekarz nie powiedzial ze bezwzglednie mam lezec takze co nieco wstaje i troszke chodze choc i tak duuuuuzo leze.

sl0nko wielkie gratulacje :)

ps. nie odzywam sie na biezaco bo nie zawsze mam dostep do neta
atmaca
Posty: 148
Rejestracja: 18 maja 2011 19:06

Re: leżenie w domu ze szwem w ciąży

Post autor: atmaca »

JJ wypoczywaj i oszczędzaj się jak źle się czujesz i jeśli magnez Ci nie służy to lepiej go odstaw.
Duzo zdrówka :)

Ja już na nogach od ana wykąpałam się i jestem już na dole ,dzisiaj przychodzi pani od sprzątania więc będzie spowrotem czysto na jakieś 2 dni ;)
Coś mnie gardziołko pobolewa ,mam straszną słuchość ,pewnie mnie przewiało.
J.J
Posty: 26
Rejestracja: 03 cze 2011 11:45

Re: leżenie w domu ze szwem w ciąży

Post autor: J.J »

atmaca ogolnie nie czuje sie jakos fatalnie, w niedziele tylko cos takiego potwornego mnie dopadlo ale na szczescie jak dotad nie powtorzylo sie a magneB6 nadal biore.
To ciagle lezenie "wykancza" mnie, jeszcze taki kawal czasu ale czego nie zrobi sie dla wlasnego wymarzonego dzieciatka...
Awatar użytkownika
beatkaa24
Posty: 398
Rejestracja: 02 mar 2010 01:00

Re: leżenie w domu ze szwem w ciąży

Post autor: beatkaa24 »

atmaca hehe twoj maz wystraszony i juz by kupowal a moj to mysli, ze zdazymy ze wszystkim i kupimy wszystko tydzien przed porodem jak ja to uslyszlaalm to mi rece opadly i sie go pytam to super, ze wiesz kiedy rodzimy daj znac tydzien przed hehe :lol: ale ciuszki kompletuje pomalutku popatrzy i nic sie nie odzywa :) juz go namowilam, ze wozek upatrzymy zeby w razie co wiedzial jaki kupic no i ze lozeczko po 30 tyg :)

no i w przyszlym tyg ide na te sterydy ale mam do poloznej i dostane dwa zastrzyki co 24h

Witam brzuszki bo sie nie przywitalam u nas dzis pada ma w pracy a ja necik :)

Dziewczyny a biezecie luteine dopochwowa na szyjke ? ja bralam ale kazal mi juz odstawic i nie wiem czy to dobrze ??

a w ogole cos mnie dzis brzuszek pobolewa ale nie wiem czy to takie ciagniecie na boki hmmm cczasami to mi ciezko okreslic jak boli ale chyba bardziej mnie boki ciagna
3 Aniołki 6tc, 8tc, 9tc [*]
Aniołek Alanek ur 22.09.2010 23tydzien [*]
czekamy na Synka :) Skarbie zostań z nami :* (termin 6.11.2011)
http://www.suwaczki.com/tickers/c55fdqk3phgj1q57.png
atmaca
Posty: 148
Rejestracja: 18 maja 2011 19:06

Re: leżenie w domu ze szwem w ciąży

Post autor: atmaca »

beatka czasem tak jest ,ze brzusio pobolewa tak dziwnie i okreslic tego nie mozna,ja jak mi sie chce siku szczegolnie w nocy i wstrzymam to bozniej brzusio boli.
A bierzesz magnez? moze by pomogl
Czyli bedziesz mial steryde? a to czemu juz tak wczesnie? jak na razie jest wszystko o.k?
Bedzie dobrze zobaczysz dotrwasz pewnie spokojnie do terminu :)

JJ dobrze,ze dolegliwosci minely to najwazniejsze
Jak sie lezy to czas sie dluzy ,ale jak napisalas co sie nie robi dla naszych dzieci :)

Kasiek cos sie nie odzywa?
Awatar użytkownika
beatkaa24
Posty: 398
Rejestracja: 02 mar 2010 01:00

Re: leżenie w domu ze szwem w ciąży

Post autor: beatkaa24 »

atmaca no tak jak pisalam wczesniej grozi mi przedwczesny porod i dlatego dostaje sterydy bede miala wtedy 26t i 3 dni wiec normalnie ...
3 Aniołki 6tc, 8tc, 9tc [*]
Aniołek Alanek ur 22.09.2010 23tydzien [*]
czekamy na Synka :) Skarbie zostań z nami :* (termin 6.11.2011)
http://www.suwaczki.com/tickers/c55fdqk3phgj1q57.png
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jestem w ciąży”