SZEW W CIĄŻY

Archiwum forum "Jestem w ciąży"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
kasiek808
Posty: 542
Rejestracja: 07 sty 2011 16:04

Re: leżenie w domu ze szwem w ciąży

Post autor: kasiek808 »

Mondy zastanawiam sie czy nie podjechac po niedzieli na klinike i powiedziec ze mam ten brzuch taki twardy cały czas i nawet leki nie działaja, no i ze małe miały na usg to tetno za wysokie 167, 162. Ach same dylematy, no bo nie chce tez zeby mnie zostawili niepotrzebnie na szpitalu, choc tam bezpieczniej a z drugiej strony wizyte mam u mojej dopiero 1 sierpnia.
2004 naturalna 14 tc :( aniołek
2009 ciąża biochemiczna 6tc : (
2011 clo+pregnyl =będą dziewczynki :)
16.08.2011 nasze cuda Wiktoria 2200g i Gabrysia 2060g sa już znami : )
Awatar użytkownika
beatkaa24
Posty: 398
Rejestracja: 02 mar 2010 01:00

Re: leżenie w domu ze szwem w ciąży

Post autor: beatkaa24 »

kasiek808 jak cie cos niepokoi to pytaj gina ale nnaprawde nie masz az takich powodow do zmartwien jesli chodzi o szyjke wiec nie wywoluj wilka z lasu :) moja kolezanka juz nie ma szyjki jest w 34 i kazal jej gin lezec jeszcze 2 tyg i moze rodzic wiec pewnie i bez szyjki sie uda wytrzymac a ty ja masz jeszcze dluga jak ja a juz jestes ile dalej :)

Slonko czekamy na jakies wiesci :)
3 Aniołki 6tc, 8tc, 9tc [*]
Aniołek Alanek ur 22.09.2010 23tydzien [*]
czekamy na Synka :) Skarbie zostań z nami :* (termin 6.11.2011)
http://www.suwaczki.com/tickers/c55fdqk3phgj1q57.png
Awatar użytkownika
kasiek808
Posty: 542
Rejestracja: 07 sty 2011 16:04

Re: leżenie w domu ze szwem w ciąży

Post autor: kasiek808 »

beatkaa24 no wiem, bo twardnienie jak szyjka jest ok to moze byc tylko niepokoje sie o to wysokie tetno malych. 167, 162

Dodane -- 22 Lip 2011 09:26 --

no chyba napisze sms do mojej ginki bo jest jeszcze na urlopie, co ona na to...
2004 naturalna 14 tc :( aniołek
2009 ciąża biochemiczna 6tc : (
2011 clo+pregnyl =będą dziewczynki :)
16.08.2011 nasze cuda Wiktoria 2200g i Gabrysia 2060g sa już znami : )
J.J
Posty: 26
Rejestracja: 03 cze 2011 11:45

Re: leżenie w domu ze szwem w ciąży

Post autor: J.J »

Czesc dziewczyny
Jestem strasznie zmartwiona :((( boje sie o mojego dzidziusia. Jestem w 21 tc i od 3 dni mam wlozony pessar na podtrzymanie ciazy. Szyjka macicy nie wydluzala mi sie, 25 mm i gin powiedzial ze klinicznie nie jest to dobrze. Zalozyl pessar i powiedzial, ze mam lezec. Od tej pory cale dnie leze w lozeczku, nic nie robie, wstaje tylko do wc i na jedzonko. Strasznie sie boje poniewaz ja od poczatku ciazy oszczedzalam sie, niewiele robilam, jedyne co to dosc duzo chodzilam, spacerowalam ale sporo tez siedzialam i lezalam a mimo to i tak cos zlego z moja ciaza sie stalo :(.
Powiedzcie mi czy ten pessar jest skuteczny? Czy szyjka maciny nie bedzie mi sie juz teraz skracac? Czy przy zalozonym krazku rozwarcie nie wystapi? Czy teraz raczej juz nie dojdzie do przedwczesnego porodu? Dodam, ze zajscie w ciaze bylo dla mnie wielkim cudem poniewaz choruje na PCOS i niedoczynnosc tarczycy. Czy przy PCOS krazek (pessar) jest rownie skuteczny jak u kobiet zdrowych? Boje sie bo ta ciaza moze byc nasza jedyna szansa na dzieciatko i tak bardzo chce ja donosic...
Z lekow biore magne B6 3x2 tab i clotrimazolum co 3ci dzien dopochwowo.
Awatar użytkownika
beatkaa24
Posty: 398
Rejestracja: 02 mar 2010 01:00

Re: leżenie w domu ze szwem w ciąży

Post autor: beatkaa24 »

J.J witaj :) nikt ci nie da gwarancji co bedzie dalej ale dobrze, ze masz zalozony pesser bo jestes bezpieczniejsza :) duzo lez kontroluj szyjke i badz dobrej mysli :) wcale nie jest taki zly wynik te 2.5cm wiec glowa do gory, pesser napewno duzo pomoze ... jak najmniej chodz i odciazaj szyjke czyli poducha pod poslaki :) jeszcze trochr moze gin da jakies leki na skurcze, zeby bylo pewne, ze nie wystepuja ...

kasiek808 tetno wysokie ale jeszcze w normie chyba do 170 to ok :) a moze malutkie sie zestresowaly albo akurat szalaly u dlatego tak... esa mozesz zawsze do gin napisac :)
3 Aniołki 6tc, 8tc, 9tc [*]
Aniołek Alanek ur 22.09.2010 23tydzien [*]
czekamy na Synka :) Skarbie zostań z nami :* (termin 6.11.2011)
http://www.suwaczki.com/tickers/c55fdqk3phgj1q57.png
J.J
Posty: 26
Rejestracja: 03 cze 2011 11:45

Re: leżenie w domu ze szwem w ciąży

Post autor: J.J »

dzieki beatkaa24 za odp. Wiem, wiem ze gwarancji nikt mi nie da ale chociaz jakies podniesienie i podtrzymanie na duchu :). Leze duuuuzo, a siedzenie tez jest wskazane czy raczej siedzac nie odciaza sie szyjke? Majac pessar sytuacja moze sie poprawic czy raczej poprawic juz nie, ale np. moze sie nie pogarszac?
Najciezszy czas bedzie do kolejnej wizyty u gina, taka niepewnosc. Boje sie, ze wszystko moze sie pogorszyc (mimo iz bede duzo lezec) i pojde lezec do szpitala a to jeszcze taki kawal czasu do 38 tc.
Awatar użytkownika
beatkaa24
Posty: 398
Rejestracja: 02 mar 2010 01:00

Re: leżenie w domu ze szwem w ciąży

Post autor: beatkaa24 »

J.J mi wszyscy ginowie mowia, ze siedzenie obciaza szyjke bo jest na nia ucisk wiec najlepiej lezec a pod posladki poduszka zeby szyjke odciazyc no albo na boku najlepiej lewym...

mi gin mowil, ze poleprzyc sie nie poleprzy jak sie skrucilo albo jak jest rozwarcie, ze sie nie zamknie ale moze byc dobrze pod tym wzgledem, ze sie nie pogarsza...wiec napewno z peesarem jestes bezpieczniejsza
3 Aniołki 6tc, 8tc, 9tc [*]
Aniołek Alanek ur 22.09.2010 23tydzien [*]
czekamy na Synka :) Skarbie zostań z nami :* (termin 6.11.2011)
http://www.suwaczki.com/tickers/c55fdqk3phgj1q57.png
J.J
Posty: 26
Rejestracja: 03 cze 2011 11:45

Re: leżenie w domu ze szwem w ciąży

Post autor: J.J »

Staram sie lezec jak najwiecej, glownie wlasnie na lewym boku bo i tak jest mi najwygodniej :). Co do poduszki to mi mowili zeby klasc pod łydki (ale to nie slowa gina tylko znajomych), moze wlasnie lepiej bedzie jak zamiast pod nogi to pod posladki bede klasc sobie te poduszke.

Na szczescie rozwarcia nie mialam wiec i moze przy zalozonym pessarze miec go nie bede. To moja 1wsza ciaza wiec niewiele wiem a jeszcze jak uslyszalam od lekasza "niewydolnosc szyjki macicy, krazek albo szew, itp" to juz zupelnie bylam zielona, nie wiedzialam o co pytac, teraz po wyczytaniu wielu artykulow, jestem madrzejsza i wiem o co powinnam pytac gina i zapytam za 3 tyg podczas nastepnej wizyty.
Tobie beatkaa24 dziekuja za odpowiedz. A Ty masz tez zalozony pessar?
Awatar użytkownika
beatkaa24
Posty: 398
Rejestracja: 02 mar 2010 01:00

Re: leżenie w domu ze szwem w ciąży

Post autor: beatkaa24 »

J.J Ja mam zalozony szew moj gin nie jest zwolennikiem pessarow ale to ile lekarzy tyle opini twierdzi, ze krazki sa bardziej infekcyjne a ja mam tendencje no i on poprostu zaklada szwy wiec pewnie z tego to wynika ...
tez mimo, ze mam szew i kaza mi prowadzic oszczedny tryb zycia ja leze jak najwiecej wstaje tylko jak musze... ale ja mam do tego rozwarcie wewnetrzne wiec wole uwazac
3 Aniołki 6tc, 8tc, 9tc [*]
Aniołek Alanek ur 22.09.2010 23tydzien [*]
czekamy na Synka :) Skarbie zostań z nami :* (termin 6.11.2011)
http://www.suwaczki.com/tickers/c55fdqk3phgj1q57.png
J.J
Posty: 26
Rejestracja: 03 cze 2011 11:45

Re: leżenie w domu ze szwem w ciąży

Post autor: J.J »

ja gdy pytalam gina co jest lepsze, szew czy krazek, odpowiedzial ze pessar zaklada sie na miejscu i jest malo inwazyjny a szew moze prowadzic do roznych zakrzepów, zrogowacen, moze puszczac ale wcale nie musi, takze zdecydowalam sie na pessar, choc troche kasy mnie kosztowal. Co do infekcji przy pesarze profilaktycznie wkladam globulki dopochwowe clotrimazolum co 3ci dzien.

Ale kręgosłup boli podczas lezenia z poduszka pod posladkami :)

Mi tez gin kazal prowadzic oszczedny tryb zycia ale ja od razu polozylam sie do lozka i non stop leze, wstaje tylko z koniecznosci. Chce tak wytrzymac przynajmiej do kolejnej wizyty by przekonac sie czy lezenie przynioslo porzadany efekt, czy nic sie nie pogorszylo.

beatkaa24 w ktorym tyg jestes? Dlugo juz lezysz ze szwem?
Awatar użytkownika
beatkaa24
Posty: 398
Rejestracja: 02 mar 2010 01:00

Re: leżenie w domu ze szwem w ciąży

Post autor: beatkaa24 »

J.J mam suwaczek na ktorym widac moje tyg :)

szew mialam zakladany w 21tc...
krazek tez moze spasc i tez moze spowodowac, ze organizm zareaguje skurczami wiec roznie moz byc ...
faktycznie z poduszka nie wygodnie ale ile sie da wylezec to sie staram i nie musi byc bardzo wysoko chodzi o to zeby maly splynol troche w biust niz na szyjke nie wiem jak inaczej to wytlumaczyc :)

a znasz juz plec ?

tu na watku Slonko miala pessar jest juz kilka dni po zdjeciu i czeka na porod wiec moze wejdzie i napisze ci cos wiecej bo takto ja, Psac i Atmaca mamy szew Kasiek daje rade bez niczego ...

gdzie sie dziewczynki podziewacie :)
3 Aniołki 6tc, 8tc, 9tc [*]
Aniołek Alanek ur 22.09.2010 23tydzien [*]
czekamy na Synka :) Skarbie zostań z nami :* (termin 6.11.2011)
http://www.suwaczki.com/tickers/c55fdqk3phgj1q57.png
J.J
Posty: 26
Rejestracja: 03 cze 2011 11:45

Re: leżenie w domu ze szwem w ciąży

Post autor: J.J »

rozumiem o co chodzi z ta poduszka :), ja podkladam sobie bardzo niska a i tak kregoslup boli.
Plec znam, bede miec synusia, mam nadzieje ze uda mi sie go donosic do bezpiecznego terminu...
Awatar użytkownika
kasiek808
Posty: 542
Rejestracja: 07 sty 2011 16:04

Re: leżenie w domu ze szwem w ciąży

Post autor: kasiek808 »

beatkaa24 napisalam do ginki sms odpisala ze tetno moze byc spowodowane zazywaniem fenoterolu ale ja zażywam juz od kilku tygodni i jakoś wcześniej miały tetno w normie nie przekraczało 150. Co do twardnienia to powiedziala ze jak szyjka jest ok to nie ma powodu do niepokoju. Najchetniej sprawdziłabym jeszcze raz to tetno maluszków i byłabym spokojna, ale nie chce jechac na klinike bo boje sie ze mnie zostawia bo panikuje a bez przyczyny nie chce lezec a z drugiej strony boje sie ze moze byc cos nie tak i to przeocze . No nie wiem co robić. :mur:

J.Jwitaj. Niestety jesli chodzi o passar to ci nie pomoge ale beatkaa dobrze ci radzi.
2004 naturalna 14 tc :( aniołek
2009 ciąża biochemiczna 6tc : (
2011 clo+pregnyl =będą dziewczynki :)
16.08.2011 nasze cuda Wiktoria 2200g i Gabrysia 2060g sa już znami : )
Awatar użytkownika
beatkaa24
Posty: 398
Rejestracja: 02 mar 2010 01:00

Re: leżenie w domu ze szwem w ciąży

Post autor: beatkaa24 »

kasiek808 jesli cie cos niepokoi a masz mozliwosc jechac sprawdzic to tak zrob bez powodu cie nie zostawia :) a jak bedzie powod to znaczy ze dobrze zrobilas :) po co masz sie stresowac i maluszki to czuja albo idz tylko do jakiejs poloznej sprawdz tetno detektorem
3 Aniołki 6tc, 8tc, 9tc [*]
Aniołek Alanek ur 22.09.2010 23tydzien [*]
czekamy na Synka :) Skarbie zostań z nami :* (termin 6.11.2011)
http://www.suwaczki.com/tickers/c55fdqk3phgj1q57.png
Awatar użytkownika
kasiek808
Posty: 542
Rejestracja: 07 sty 2011 16:04

Re: leżenie w domu ze szwem w ciąży

Post autor: kasiek808 »

beatkaa24 chyba jednak podjade, mezus wraca po 18 to razem zobaczymy.
2004 naturalna 14 tc :( aniołek
2009 ciąża biochemiczna 6tc : (
2011 clo+pregnyl =będą dziewczynki :)
16.08.2011 nasze cuda Wiktoria 2200g i Gabrysia 2060g sa już znami : )
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jestem w ciąży”