Przebieg i przygotowania do IVF/ICSI/IMSI/Crio (cz.XVII)

Forum poświęcone wymianie doświadczeń na temat diagnostyki niepłodności: badania i ich wyniki, zabiegi, leki (działanie, skutki uboczne); metody wspomaganego rozrodu - IUI, IVF, ICSI.

Moderator: Moderatorzy jak się leczyć

dan_h
Posty: 15
Rejestracja: 23 cze 2015 13:13

Re: Przebieg i przygotowania do IVF/ICSI/IMSI/Crio (cz.XVII

Post autor: dan_h »

Elwirra28 dzieki, bardziej w tym poście chodziło mi o to żebyście moze podpowiedziałby jakie pytania (poza tymi moimi) moge zadać naszemu lekarzowi
Awatar użytkownika
kredowatablica
Posty: 85
Rejestracja: 25 lis 2016 16:54

Re: Przebieg i przygotowania do IVF/ICSI/IMSI/Crio (cz.XVII

Post autor: kredowatablica »

Witam wszystkie staraczki :)
Jestem w 7 dniu stymulacji na krótkim protokole
Mamy z mężem IMSI
Trzymam kciuki za Was wszystkie i miło mi bedzie Was podczytywać skoro przechodzimy podobne ekscesy :)
Wysokoczę od razu z pytaniem - czy niski progesteron w 8dc moze być spowodowany lekami na stymulację ? Jeszcze takiego niskiego nigdy nie miałam
E2 za to ładnie wstrzelił w górę
Nie narzekaj że masz pod górę skoro zmierzasz na szczyt
BS Bocian
15.12 transfer 2 3 dniowe zarodki 8B
11.01 dwa bąble dwa bijące serduszka :))))) chwilo trwaj
oluska_m
Moderator Dokarmiam bociana ;)
Posty: 9348
Rejestracja: 14 wrz 2012 21:42

Re: Przebieg i przygotowania do IVF/ICSI/IMSI/Crio (cz.XVII

Post autor: oluska_m »

kredowatablica pisze:Wysokoczę od razu z pytaniem - czy niski progesteron w 8dc moze być spowodowany lekami na stymulację ? Jeszcze takiego niskiego nigdy nie miałam
E2 za to ładnie wstrzelił w górę
i tak powinno być. Wysoki progesteron świadczy o starzejącym się endometrium i przy wyższych wartościach (kojarzy mi się powyżej 2, ale pewności nie mam) odkłada się transfer na kolejny cykl. Więc w cyklu ze stymulacją powinien być niski.
Natomiast wysokość e2 świadczy o dojrzewaniu pęcherzyków, więc zawsze powinien rosnąć z biegiem stymulacji.

2 IFV, 7 transferów

Aniołki [*] [*] [*] :cry2:

25.07.2016  :love: 
Piotruś


17.06.2019 :love: Michaś


Awatar użytkownika
kredowatablica
Posty: 85
Rejestracja: 25 lis 2016 16:54

Re: Przebieg i przygotowania do IVF/ICSI/IMSI/Crio (cz.XVII

Post autor: kredowatablica »

Oluska dziekuje Ci za odpowiedź :)
Nie narzekaj że masz pod górę skoro zmierzasz na szczyt
BS Bocian
15.12 transfer 2 3 dniowe zarodki 8B
11.01 dwa bąble dwa bijące serduszka :))))) chwilo trwaj
qqrydza
Posty: 11
Rejestracja: 09 gru 2016 11:40

Re: Przebieg i przygotowania do IVF/ICSI/IMSI/Crio (cz.XVII

Post autor: qqrydza »

Japka pisze:Hej, Dziewczyny :-) Jestem tu nowa, niestety w temacie IVF także, dlatego będę wdzięczna za Waszą wyrozumiałość i pomoc. Starania od 8 lat - niedrożne/niby udrażniane jajowody, cały czas powtarzano nam, by się starać - czas uciekł, efektu brak.
Witajcie
Japka, mam podobnie... czas uciekł, efektu brak.
Byłam w tym tyg. w klinice leczenia niepłodności i wyszłam z bolącą głową. Napiszcie, czy to, co usłyszałam, to prawda...

Staramy się naturalnie od kilku lat, owszem, byliśmy u lekarzy, ale to było na zasadzie: pani ma czas, proszę próbować cały czas, wszystko u pani w porządku. Ok, ale ciągle bez efektu.
Zdecydowaliśmy się na inseminację w najbliższym czasie. Idę do tego ośrodka na wizytę, przedstawiam sprawę - że inseminacja, że in vitro też dopuszczam, co mi radzi doktor, itd. Ośrodek prywatny, płacę swoimi prywatnymi pieniędzmi.
A dowiaduję się, że od listopada 2015 weszło "coś", co zabrania mi nawet inseminacji bez wcześniejszego udokumentowania dwuletniego leczenia! Wiem, że przy programie rządowym było coś takiego, to rozumiem - najpierw leczysz sie za swoje, potem żeby rząd ci dołożył, musisz udokumentować, że swoje wydałeś, najprościej mówiąc.
Ale ja chcę wydać swoje własne, prywatne, uczciwie zarobione pieniadze na UIU albo in vitro i mi nie wolno!

Weźmy taki przykład: para poznaje się mając np. 35 lat, po powiedzmy roku starań naturalnych idą do lekarza prywatnie, chcą in vitro, chcą za to zapłacić, latka lecą, cżłowiek nie młodnieje. A doktor im mówi, że muszą poczekać 2 lata i nazbierać papierów, że się leczą?! I dopiero podejmie się in vitro, bo inaczej przy kontroli straci uprawnienia?!

Piszę chaotycznie, ale mną trzęsie, nie wiem, czy to prawda, czy bzdura.

P.S. Nie wiem, czy prawidłowo umieściłam ten post.
oluska_m
Moderator Dokarmiam bociana ;)
Posty: 9348
Rejestracja: 14 wrz 2012 21:42

Re: Przebieg i przygotowania do IVF/ICSI/IMSI/Crio (cz.XVII

Post autor: oluska_m »

qqrydza pisze: A dowiaduję się, że od listopada 2015 weszło "coś", co zabrania mi nawet inseminacji bez wcześniejszego udokumentowania dwuletniego leczenia!
qqrydza od listopada 2015r obowiązuje ustawa o leczeniu niepłodności, która reguluje sprawy głównie in vitro. Jednak wg mnie lekarz wprowadził Cię w błąd, lub się nie zrozumieliście. Ustawa określa, że leczenie metodą zapłodnienia pozaustrojowego (in vitro) może być prowadzone po wyczerpaniu innych metod (np stymulacja owulacji, inseminacja) i udokumentowaniu 12 m-cy leczenia niepłodności.
Przy czym o niepłodności mówimy po roku starań naturalnych bez efektów, więc może stąd 2 lata o których mówił dr.
Okres tych 12 m-cy leczenia nie obowiązuje jeśli istnieje przyczyna która uniemożliwia zajście w ciążę innymi niż ivf metodami.
Polecam tekst ustawy do poczytania :arrow: http://isap.sejm.gov.pl/Download;jsessi ... 087&type=1

Piszesz też, że lekarze twierdzą że wszystko u Ciebie w porządku, czyli rozumiem że jakieś badania już mieliście wykonane oboje z mężem?? Jeśli tak to nie wiem czy tego już nie można zakwalifikować jako leczenia... Ale to tylko taka moja refleksja ;)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

2 IFV, 7 transferów

Aniołki [*] [*] [*] :cry2:

25.07.2016  :love: 
Piotruś


17.06.2019 :love: Michaś


qqrydza
Posty: 11
Rejestracja: 09 gru 2016 11:40

Re: Przebieg i przygotowania do IVF/ICSI/IMSI/Crio (cz.XVII

Post autor: qqrydza »

Oluśka, bardzo serdeczne dzięki :caluje
I jeszcze buźka :caluje za linka, bo w tych nerwach nie wiedziałam, gdzie i czego szukać. Byłam zdenerwowana, może nie wszystko pojęłam, siedziałam u niego 40 minut i czułam na karku oddech kobiet z poczekalni - wiem, jak to jest, jak się czeka...
Poczytam, przyda się nie tylko mnie :-D
Badania - nasienie, moje hormony, krew. Wiadomo, badanie wewnętrzne - wszystko w normie, niczego złego nie stwierdzono.

Bardzo dziękuję =ooo*

P.S. Widzę, że Twoje szczęście ma już piąty m-c :-D
Awatar użytkownika
kredowatablica
Posty: 85
Rejestracja: 25 lis 2016 16:54

Re: Przebieg i przygotowania do IVF/ICSI/IMSI/Crio (cz.XVII

Post autor: kredowatablica »

Dobre duszki a czy taki obraz w 7 biu stymulacji jest ok i dobrze wróży do poniedziałkowej punkcji ? Nie znam sie na tym zupełnie.
Czy endo ok i wielkość ilośc pęcherzyków ?

7dzien stymulacji
Endometrium prawidłowe 13,7 mm
JP pęcherzyki : 2- 18 mm, 1- 16mm, 3-13mm, 1-10mm
JL pecherzyki : 1-16mm, 2-11mm
Nie narzekaj że masz pod górę skoro zmierzasz na szczyt
BS Bocian
15.12 transfer 2 3 dniowe zarodki 8B
11.01 dwa bąble dwa bijące serduszka :))))) chwilo trwaj
srubka1
Posty: 11
Rejestracja: 03 sie 2016 07:48

Przed przystąpieniem do in vitro trzeba przejść inseminację?

Post autor: srubka1 »

Byliśmy z mężem w jednej z klinik leczenie niepłodności. Był to nasz pierwszy kontakt z taką kliniką, bo jest to dla nas jedyna szansa na posiadanie biologicznego potomstwa.
Niestety wyszłam z tej wizyty głubsza niż tam weszłam.
Pan doktor (a pan doktor ze znanym nazwiskiem) bardzo chętnie opowiadał o kiepskich wynikach męża, nawet sobie pozwolił na żarcik "oo umarlaki". Ale to wszystko to my już wiemy, bo parę par butów starliśmy na wizytach u różnych lekarzy.
Wszystko "fajnie", do momentu gdy dobrnęliśmy jasno do komunikatu, że chcemy wiedzieć co dalej, czy mamy szanse na dziecko, jaką metodą itd.
Okazało się, że zanim przejdziemy do in vitro musimy przejść kilka inseminacji, jak powiedział doktor przynajmniej 2. Choć z drugiej strony, szansę powodzenia inseminacji określił na 10 %.
Stąd moje pytanie do par, które już przez to przeszły. Rzeczywiście by przystąpić do in vitro, trzeba najpierw przejść przez inseminacje? Nawet wówczas, gdy wiadomo, ze szanse są bardzo małe?
oluska_m
Moderator Dokarmiam bociana ;)
Posty: 9348
Rejestracja: 14 wrz 2012 21:42

Re: Przed przystąpieniem do in vitro trzeba przejść insemina

Post autor: oluska_m »

Srubka1, jak pisałam już wyżej, obowiązująca obecnie ustawa o leczeniu niepłodności określa, że leczenie metodą zapłodnienia pozaustrojowego (in vitro) może być prowadzone po wyczerpaniu innych metod (np stymulacja owulacji, inseminacja) i udokumentowaniu 12 m-cy leczenia niepłodności.
Okres tych 12 m-cy leczenia innymi metodami nie obowiązuje jeśli istnieje przyczyna, która uniemożliwia zajście w ciążę innymi niż ivf metodami (np brak jajowodów czy azoospermia).
Polecam tekst ustawy do poczytania :arrow: http://isap.sejm.gov.pl/Download;jsessi ... 087&type=1

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

2 IFV, 7 transferów

Aniołki [*] [*] [*] :cry2:

25.07.2016  :love: 
Piotruś


17.06.2019 :love: Michaś


dan_h
Posty: 15
Rejestracja: 23 cze 2015 13:13

Re: Przebieg i przygotowania do IVF/ICSI/IMSI/Crio (cz.XVII

Post autor: dan_h »

Cześć dziewczyny!
Zaczynam dzisiaj stymulację przed IMSI. Od dzisiaj (2dc) mam brać Puregon 150 jedn, dzisiaj robiłam sobie hormony, w środę (4dc) mam pokazać się w klinice. Cykle zazwyczaj mam 31-33 dni. Orientujecie się może kiedy (teoretycznie) mogę spodziewać się punkcji?
hope28
1% dla bociana
Posty: 871
Rejestracja: 04 lut 2013 17:55

Re: Przebieg i przygotowania do IVF/ICSI/IMSI/Crio (cz.XVII

Post autor: hope28 »

Ciężko powiedzieć -to zalezy jak bedą rosły pęcherzyki.Ale moze ok 14-18 dnia cyklu.
Leczenie od 2011
4 x Histeroskopia operacyjna
2 x IUI:(
I ICSI 08.2014:( Crio 11.2014 poronienie 7tc:(
II ICSI 05.2015:( Crio 09.2015:(
III ICSI 04.2016:( Crio 09.2016 :)
7tc są dwa serduszka,9tc biję już tylko jedne serduszko.
Błagam już zostań na zawsze...
05.06.2017 jest kochana i wymarzona coreczka:)
Boże czy za dużo chciałam?!
oluska_m
Moderator Dokarmiam bociana ;)
Posty: 9348
Rejestracja: 14 wrz 2012 21:42

Re: Przebieg i przygotowania do IVF/ICSI/IMSI/Crio (cz.XVII

Post autor: oluska_m »

dan_h, jak już hope napisała - trudno to określić. długość cyklu nie ma przełożenia na długość stymulacji. U mnie pierwsza stymulacja trwała 12 dni, natomiast druga tylko 8.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

2 IFV, 7 transferów

Aniołki [*] [*] [*] :cry2:

25.07.2016  :love: 
Piotruś


17.06.2019 :love: Michaś


dan_h
Posty: 15
Rejestracja: 23 cze 2015 13:13

Re: Przebieg i przygotowania do IVF/ICSI/IMSI/Crio (cz.XVII

Post autor: dan_h »

Dzięki dziewczyny, juz jestem po :) Punkcję miałam w 12 dniu stymulacji (czyli 13dc). 22 pęcherzyki. Dzień po było 5 zarodków i 13 zamrożonych oocytów. Czekam z niecierpliwością na środę żeby dowiedzieć się ile (i czy w ogóle) zarodków dotrwało. Trzymajcie kciuki!
hope28
1% dla bociana
Posty: 871
Rejestracja: 04 lut 2013 17:55

Re: Przebieg i przygotowania do IVF/ICSI/IMSI/Crio (cz.XVII

Post autor: hope28 »

[treść wymoderowano na podstawie pkt 8 Regulaminu forum]
Leczenie od 2011
4 x Histeroskopia operacyjna
2 x IUI:(
I ICSI 08.2014:( Crio 11.2014 poronienie 7tc:(
II ICSI 05.2015:( Crio 09.2015:(
III ICSI 04.2016:( Crio 09.2016 :)
7tc są dwa serduszka,9tc biję już tylko jedne serduszko.
Błagam już zostań na zawsze...
05.06.2017 jest kochana i wymarzona coreczka:)
Boże czy za dużo chciałam?!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak się leczyć?”