OAO w Gdańsku (ul. Hallera)

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

Awatar użytkownika
thalassa78
Posty: 70
Rejestracja: 27 gru 2014 18:36

Re: OAO w Gdańsku (ul. Hallera)

Post autor: thalassa78 »

k_anilorak pisze:W momencie kwalifikacji będziecie mieli o mniej więcej 1,5 roku dłuższy staż małżeński.
Strasznie długo to wszystko trwa...ale skoro takie procedury to trzeba poczekać na to swoje szczęście:)
Jedyna szansa by zostać mamą to adopcja...
31.12.2014 Spotkanie w OA
20.01.2016 Rozpoczęcie kursu:)
Maj 2016 - dostaliśmy kwalifikacje:)
....
Wkrótce będę ci pokazywać świat, temperując zblakłą wrażliwość,uczyć się pierwszych wzruszeń. Ruszymy z nieopancerzonym wózkiem na podbój nieznanych lądów bezbronni w swej niewiedzy. Będziesz mi sterem żeglarzem i poniosę cię wszędzie na tafli mego ciała.
Wkrótce zacznę ci pokazywać świat opisany mądrzejszym piórem w nowym dzienniku pokładowym…
k_anilorak
Posty: 218
Rejestracja: 24 kwie 2012 12:23

Re: OAO w Gdańsku (ul. Hallera)

Post autor: k_anilorak »

Niestety ... chętnych jest coraz więcej. Od momentu złożenia dokumentów do poznania dziecka/dzieci mijają 2-3 lata.
Awatar użytkownika
thalassa78
Posty: 70
Rejestracja: 27 gru 2014 18:36

Re: OAO w Gdańsku (ul. Hallera)

Post autor: thalassa78 »

Rzekomo na Myśliwskim Wzgórzu jest krótsza procedura ale w praniu się okaże...
Jedyna szansa by zostać mamą to adopcja...
31.12.2014 Spotkanie w OA
20.01.2016 Rozpoczęcie kursu:)
Maj 2016 - dostaliśmy kwalifikacje:)
....
Wkrótce będę ci pokazywać świat, temperując zblakłą wrażliwość,uczyć się pierwszych wzruszeń. Ruszymy z nieopancerzonym wózkiem na podbój nieznanych lądów bezbronni w swej niewiedzy. Będziesz mi sterem żeglarzem i poniosę cię wszędzie na tafli mego ciała.
Wkrótce zacznę ci pokazywać świat opisany mądrzejszym piórem w nowym dzienniku pokładowym…
k_anilorak
Posty: 218
Rejestracja: 24 kwie 2012 12:23

Re: OAO w Gdańsku (ul. Hallera)

Post autor: k_anilorak »

thalassa78 pisze:Rzekomo na Myśliwskim Wzgórzu jest krótsza procedura ale w praniu się okaże...
Nam na Myśliwskim minęły już dwa lata i nie wiadomo jak długo jeszcze.
Awatar użytkownika
angels12
Posty: 827
Rejestracja: 25 paź 2011 20:23

Re: OAO w Gdańsku (ul. Hallera)

Post autor: angels12 »

thalassa78 pisze:Rzekomo na Myśliwskim Wzgórzu jest krótsza procedura ale w praniu się okaże...
tak to prawda że jest krótsza ale kiedyś jeszcze sprawniej to szło tylko jest coraz więcej par które się zgłaszają na Myśliwskie Wzgórze
23.10.2011r.pierwsza wizyta OA
3.11.2011r.złożenie dokumentów
17.09.2012r.rozpo. szkoleń
10.12.2012r.zakoń. szkoleń
20.12.2012r.otrzymaliśmy kwalifikacje
06.09.2013r.wyczekiwany telefon
10-13.09.2013r.poznaliśmy dzieciaczki
Zostaliśmy rodzicami mamy wspaniałą córeczkę i wspaniałego synka :)
Awatar użytkownika
Gość

Re: OAO w Gdańsku (ul. Hallera)

Post autor: Gość »

angels12 pisze:jest coraz więcej par które się zgłaszają na Myśliwskie Wzgórze
to nie to jest "problemem" bo dzieci jest masa tylko co z tego jeśli sądy mają czas. Strasznie długie terminy są w sądach, a to o pozbawienie praw, wtedy kolejne długie miesiące o wyznaczenie opiekuna prawnego dla dziecka.
patioli1
Posty: 8
Rejestracja: 06 wrz 2014 14:07

Re: OAO w Gdańsku (ul. Hallera)

Post autor: patioli1 »

thalassa78 pisze:
Rzekomo na Myśliwskim Wzgórzu jest krótsza procedura ale w praniu się okaże...

Hej nie wiem od czego to zależy ale nam szybko wszystko przebiega w ośrodku na Hallera .Dokumenty wysłaliśmy 1 września2014 a szkolenia mamy już w lutym 2015 Chyba mamy wielkie szczęście ;-)
marzec 2014 pierwsza wizyta w OA
1wrzesień 2014 złożenie dokumentów
listopad testy
styczen-marzec 2015 szkolenia
marzec 2015 poznajemy synka
Awatar użytkownika
Gość

Re: OAO w Gdańsku (ul. Hallera)

Post autor: Gość »

patioli1 pisze:Dokumenty wysłaliśmy 1 września2014 a szkolenia mamy już w lutym 2015 Chyba mamy wielkie szczęście
tam kurs jest szybciej ale na dziecko czeka się około 2,5 roku licząc od kwalifikacji
Awatar użytkownika
angels12
Posty: 827
Rejestracja: 25 paź 2011 20:23

Re: OAO w Gdańsku (ul. Hallera)

Post autor: angels12 »

nela81 pisze:tam kurs jest szybciej ale na dziecko czeka się około 2,5 roku licząc od kwalifikacji
tak zgadzam się
23.10.2011r.pierwsza wizyta OA
3.11.2011r.złożenie dokumentów
17.09.2012r.rozpo. szkoleń
10.12.2012r.zakoń. szkoleń
20.12.2012r.otrzymaliśmy kwalifikacje
06.09.2013r.wyczekiwany telefon
10-13.09.2013r.poznaliśmy dzieciaczki
Zostaliśmy rodzicami mamy wspaniałą córeczkę i wspaniałego synka :)
patioli1
Posty: 8
Rejestracja: 06 wrz 2014 14:07

Re: OAO w Gdańsku (ul. Hallera)

Post autor: patioli1 »

Mam wrażenie że bez różnicy ile czasu wszystko trwa miesiąc ,rok czy dwa lata dla nas czekających na dziecko zawsze będzie długo
marzec 2014 pierwsza wizyta w OA
1wrzesień 2014 złożenie dokumentów
listopad testy
styczen-marzec 2015 szkolenia
marzec 2015 poznajemy synka
Awatar użytkownika
thalassa78
Posty: 70
Rejestracja: 27 gru 2014 18:36

Re: OAO w Gdańsku (ul. Hallera)

Post autor: thalassa78 »

W jednym ośrodku czeka dłużej się na dziecko a w drugim na kurs a patrzać na to wszystko czasowo to chyba w jednym i w drugim jest prawie ten sam czas oczekiwania,
Wczoraj dostaliśmy potwierdzenie o zaakceptowaniu naszych dokumentów i oficjalnie już czekamy na szkolenie:)
Jedyna szansa by zostać mamą to adopcja...
31.12.2014 Spotkanie w OA
20.01.2016 Rozpoczęcie kursu:)
Maj 2016 - dostaliśmy kwalifikacje:)
....
Wkrótce będę ci pokazywać świat, temperując zblakłą wrażliwość,uczyć się pierwszych wzruszeń. Ruszymy z nieopancerzonym wózkiem na podbój nieznanych lądów bezbronni w swej niewiedzy. Będziesz mi sterem żeglarzem i poniosę cię wszędzie na tafli mego ciała.
Wkrótce zacznę ci pokazywać świat opisany mądrzejszym piórem w nowym dzienniku pokładowym…
katalija
Posty: 4
Rejestracja: 20 sty 2015 10:15

Re: OAO w Gdańsku (ul. Hallera)

Post autor: katalija »

Witam, jestem tutaj zupełnie nowa ;-), 12.01.2015 złożylismy z mężem dokumenty w OA w Gdańsku na Hallera. Przemiła Pani powiedziała nam, że w ciągu tygodnia ktoś się do nas odezwie. Czekamy wpatrzeni w telefony ...., jak myślicie zadzwonić i podpytać ???
Pozdrawiam ;-)
Awatar użytkownika
thalassa78
Posty: 70
Rejestracja: 27 gru 2014 18:36

Re: OAO w Gdańsku (ul. Hallera)

Post autor: thalassa78 »

katalija pisze:Witam, jestem tutaj zupełnie nowa ;-), 12.01.2015 złożylismy z mężem dokumenty w OA w Gdańsku na Hallera. Przemiła Pani powiedziała nam, że w ciągu tygodnia ktoś się do nas odezwie. Czekamy wpatrzeni w telefony ...., jak myślicie zadzwonić i podpytać ???
Pozdrawiam ;-)
Jeśli czujesz taką potrzebę to zadzwoń:)
My z M też jesteśmy świeżynki i czkamy na tel w sprawie szkolenia,ale nam Pani na spotkaniu powiedziała,że dopiero 2016 styczeń albo i nawet kwiecień....a jak u Was?my dokumenty złożyliśmy na Myśliwskim Wzgórzu...
Jedyna szansa by zostać mamą to adopcja...
31.12.2014 Spotkanie w OA
20.01.2016 Rozpoczęcie kursu:)
Maj 2016 - dostaliśmy kwalifikacje:)
....
Wkrótce będę ci pokazywać świat, temperując zblakłą wrażliwość,uczyć się pierwszych wzruszeń. Ruszymy z nieopancerzonym wózkiem na podbój nieznanych lądów bezbronni w swej niewiedzy. Będziesz mi sterem żeglarzem i poniosę cię wszędzie na tafli mego ciała.
Wkrótce zacznę ci pokazywać świat opisany mądrzejszym piórem w nowym dzienniku pokładowym…
katalija
Posty: 4
Rejestracja: 20 sty 2015 10:15

Re: OAO w Gdańsku (ul. Hallera)

Post autor: katalija »

Tak, jak pisałam na Hallera. Kurcze sama już nie wiem, mama milion myśli na minutę. Ta nie pewność jest straszna, czytałam na wielu forach, że generalnie wszystko trwa i tarwa prawie w nieskończoność.
Awatar użytkownika
thalassa78
Posty: 70
Rejestracja: 27 gru 2014 18:36

Re: OAO w Gdańsku (ul. Hallera)

Post autor: thalassa78 »

Rozchodzi mi się o czas oczekiwania na kurs:)
Jedyna szansa by zostać mamą to adopcja...
31.12.2014 Spotkanie w OA
20.01.2016 Rozpoczęcie kursu:)
Maj 2016 - dostaliśmy kwalifikacje:)
....
Wkrótce będę ci pokazywać świat, temperując zblakłą wrażliwość,uczyć się pierwszych wzruszeń. Ruszymy z nieopancerzonym wózkiem na podbój nieznanych lądów bezbronni w swej niewiedzy. Będziesz mi sterem żeglarzem i poniosę cię wszędzie na tafli mego ciała.
Wkrótce zacznę ci pokazywać świat opisany mądrzejszym piórem w nowym dzienniku pokładowym…
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”