Wielkopolski OAO - Poznań, Piła, Leszno

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

Zuzuzela
Posty: 53
Rejestracja: 09 paź 2014 20:45

Re: Wielkopolski OAO - Poznań, Piła, Leszno

Post autor: Zuzuzela »

maszenka80
Adopcja to decyzja na całe życie, i trzeba być człowiekiem o wyjątkowo otwartym umyśle i sercu, żeby umieć powiedzieć nie. Emocje są, były i będą, lecz ja wychodzę z założenia, że robić coś wbrew sobie to lepiej nic nie robić. Dobrze, że Wiecie na co jesteście otwarci i podchodzicie świadomie. Ja osobiście bardzo nisko chylę czoła przed rodzicem decydującym się na dzieciątko z np. FAS lecz wiem, że sama bym się nie zdecydowała, na pomoc takiemu dziecku, nie stać mnie na to, ani czasowo, ani finansowo.
W każdym OAO dzieci są takie same, z mniejszymi lub większymi deficytami i nie ma znaczenia publiczny, katolicki.
Pozdrawiam
Kocham Cię Księżniczko-Alkaidko (locznikowo sześć i pół loku)
soleada85
Posty: 20
Rejestracja: 09 lip 2013 13:57

Re: Wielkopolski OAO - Poznań, Piła, Leszno

Post autor: soleada85 »

Halo Poznań! Co tu tak cicho? Jest tu jeszcze kto? Jak tam oczekiwanie na telefon? A może do kogoś już zadzwonił?
Awatar użytkownika
Gość

Re: Wielkopolski OAO - Poznań, Piła, Leszno

Post autor: Gość »

Majowa dziewczynka w oknie życia:

http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/ ... ,id,t.html

wcześniej w lutym pojawił się chłopiec:

http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/ ... ,id,t.html

czy te dzieci trafią, trafiły do adopcji w Poznaniu? Czy ktoś coś wie?
Vler85
Posty: 67
Rejestracja: 11 maja 2015 11:32

Re: Wielkopolski OAO - Poznań, Piła, Leszno

Post autor: Vler85 »

Witajcie!
Jestem zupełnie nowa w tym temacie i liczę na trochę podpowiedzi z Waszej strony :)
Jestem po kilku latach leczenia i bezowocnych starań dlatego coraz częściej myślimy o adopcji. Chcielibyśmy adoptować malutkie dziecko - najlepiej do pół roku.
Interesuje mnie wasze zdanie co do ośrodków. Na stronie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej wymienionych jest 6 ośrodków, który jest najlepszy? Najlepszy to znaczy najbardziej ludzki. Już samo przechodzenie przez leczenie i in vitro było straszne. Przeraża mnie trochę myśli że podejście ludzi w ośrodku może być podobne jak lekarzy: mało konkretnych informacji, traktowanie taśmowo itp.
Ja sama nie jestem najlepszego zdrowia (niestety mam orzeczenie o niepełnosprawności ruchowej - to znaczy chodzę, biegam i co tam jeszcze trzeba, ale mam porozwalane stawy). Do tego mój mąż jest dość blisko 40 a mi w tym roku wybiło 30 -> tak więc interesowałby mnie ośrodek który patrzy na dobro dziecka pod względem dojrzałości rodziców i stabilności ekonomicznej a nie jakiś bzdurnych przepisów. Pewnie wiecie o co mi chodzi :). Czekam na wasze opinie :)
miazgi
Posty: 3101
Rejestracja: 24 lip 2011 21:04

Re: Wielkopolski OAO - Poznań, Piła, Leszno

Post autor: miazgi »

witajcie :)
intensywnie myslimy z mezem o adopcji...
chcialam zapytac czy ktos ma doswiadczenie z osrodkami poznanskimi lub w pile
bede wdzieczna za informacje
sciskam serdecznie
2.IVF crio 12.2013 - 08.2014 Corcia :love:

8.IVF 30.05 transfer Babla 4a 7dpt bhcg 17.7 27dpt - serdunio Boze prosze...
Awatar użytkownika
Gość

Re: Wielkopolski OAO - Poznań, Piła, Leszno

Post autor: Gość »

Wysłałam Ci wiadomość prv
Ostatnio zmieniony 11 cze 2015 20:18 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.
als2012
Posty: 17
Rejestracja: 20 lis 2012 12:09

Re: Wielkopolski OAO - Poznań, Piła, Leszno

Post autor: als2012 »

Vler85 pisze:Witajcie!
Jestem zupełnie nowa w tym temacie i liczę na trochę podpowiedzi z Waszej strony :)
Jestem po kilku latach leczenia i bezowocnych starań dlatego coraz częściej myślimy o adopcji. Chcielibyśmy adoptować malutkie dziecko - najlepiej do pół roku.
Interesuje mnie wasze zdanie co do ośrodków. Na stronie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej wymienionych jest 6 ośrodków, który jest najlepszy? Najlepszy to znaczy najbardziej ludzki. Już samo przechodzenie przez leczenie i in vitro było straszne. Przeraża mnie trochę myśli że podejście ludzi w ośrodku może być podobne jak lekarzy: mało konkretnych informacji, traktowanie taśmowo itp.
Ja sama nie jestem najlepszego zdrowia (niestety mam orzeczenie o niepełnosprawności ruchowej - to znaczy chodzę, biegam i co tam jeszcze trzeba, ale mam porozwalane stawy). Do tego mój mąż jest dość blisko 40 a mi w tym roku wybiło 30 -> tak więc interesowałby mnie ośrodek który patrzy na dobro dziecka pod względem dojrzałości rodziców i stabilności ekonomicznej a nie jakiś bzdurnych przepisów. Pewnie wiecie o co mi chodzi :). Czekam na wasze opinie :)
W każdym ośrodku jest brane pod uwagę to co piszesz, czyli na pierwszym miejscu DOBRO DZIECKA, dojrzałość rodziców (odbędziecie kilka rozmów, rozwiążecie kilka testów) i stabilność ekonomiczna (zaświadczenie o zarobkach, wywiad środowiskowy w miejscu zamieszkania). Tak więc, czy się udasz do ośrodka adopcyjnego w Poznaniu, czy w Pile, to przejdziesz taką samą formalną ścieżkę, to wszystko dla DOBRA DZIECKA.
basia7891
Posty: 2
Rejestracja: 21 lis 2016 16:00

Re: Wielkopolski OAO - Poznań, Piła, Leszno

Post autor: basia7891 »

Witajcie,
Podjęliśmy z mężem decyzję o adopcji.
Przed wykonaniem pierwszego ruchu czyli telefonu do placówki chcielibyśmy dowiedzieć się od osób które to przeszły, jaki ośrodek w Wielkopolsce polecacie, gdzie czeka się najkrócej.
Będziemy wdzięczni za informacje.
Awatar użytkownika
f_r_e_z_j_a 86
Posty: 1165
Rejestracja: 25 kwie 2010 16:44

Re: Wielkopolski OAO - Poznań, Piła, Leszno

Post autor: f_r_e_z_j_a 86 »

Witam,
polecam Pro Familię w Poznaniu
starania od 2008r.

17.10.2012 - złożenie dokumentów do OA
17.07.2013 - kwalifikacja w OA ;)
05.01.2015 - zadzwonił ten telefon - mamy synusia:*
MoniaNowa
Posty: 120
Rejestracja: 10 sty 2017 18:28

Re: Wielkopolski OAO - Poznań, Piła, Leszno

Post autor: MoniaNowa »

Witam,
Czy jest ktoś na forum kto w tej chwili stara się o adopcje w Lesznie?
Proszę o wiadomość priv :D
I 2017- pierwsze spotkanie w OA
III-IV 2017- USG domu, badania psychologiczne, jest kwalifikacja na kurs :)
IX-XI- kurs
XII- jest kwalifikacja, czekamy na ten telefon
IzabelaT
Posty: 1
Rejestracja: 22 kwie 2017 09:01

Re: Wielkopolski OAO - Poznań, Piła, Leszno

Post autor: IzabelaT »

Czy znajdę tu kogoś kto adoptował dziecko w Pile?
Go30
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 4144
Rejestracja: 21 sie 2009 00:00

Re: Wielkopolski OAO - Poznań, Piła, Leszno

Post autor: Go30 »

tutaj jest wątek pilski

09.2013 serduszkowa córeczka

01.2017 zaczynamy po raz drugi


Bonita24
Posty: 11
Rejestracja: 15 sie 2017 21:33

Re: Wielkopolski OAO - Poznań, Piła, Leszno

Post autor: Bonita24 »

Orientujecie się jak długo może trwać czas oczekiwania na ten wymarzony telefon? Chodzi o ośrodek w Pile
Awatar użytkownika
yennefer23
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 5638
Rejestracja: 23 lut 2010 01:00

Re: Wielkopolski OAO - Poznań, Piła, Leszno

Post autor: yennefer23 »

Dziewczyny, chłopaki!

Najwyższa Izba Kontroli przeprowadza obecnie kontrolę wykonywania zadań przez ośrodki adopcyjne. Głównym celem naszych badań jest odpowiedź na pytanie, czy ośrodki adopcyjne prawidłowo i skutecznie realizują zadania związane z postępowaniami adopcyjnymi. Ponieważ zależy nam na uzyskaniu możliwie najpełniejszego obrazu prosimy o udział w badaniu ankietowym, skierowanym do rodziców, którzy przysposobili dziecko lub są w trakcie realizacji procedury adopcyjnej, bądź znaleźli się w takiej sytuacji, że podjęte działania nie zakończyły się adopcją.

Ankieta jest całkowicie anonimowa. Na wypełnione formularze NIK czeka do 31 grudnia 2017 r. Udzielone odpowiedzi zostaną wykorzystane w pracach analitycznych mających na celu sformułowanie ewentualnych uwag i wniosków usprawniających funkcjonowanie ośrodków adopcyjnych, jako kluczowego elementu systemu adopcyjnego w Polsce.

Link do ankiety znajdziecie tutaj :arrow: https://zapytania.nik.gov.pl/limesurvey ... php/864576
Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno
czwojdziak
Dokarmiam bociana ;)
Posty: 342
Rejestracja: 09 sty 2014 10:10

Re: Wielkopolski OAO - Poznań, Piła, Leszno

Post autor: czwojdziak »

jest tu ktoś jeszcze?

06.06.2003 Obustronna amputacja jajowodów

2014-2016 5 IVF Na krótką chwilę dotykaliśmy nieba...

02.2018 Nowy etap OA.


ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”