Wielkopolski OAO - Poznań, Piła, Leszno

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

Awatar użytkownika
Gość

Re: Wielkopolski OAO - Poznań, Piła, Leszno

Post autor: Gość »

Witam, dajemy redę. Dlaczego nie? Choć warsztaty męczące. Śpię po nich zaraz po powrocie do domu :lol:
madziulka39
Posty: 1
Rejestracja: 27 sty 2014 11:33

Re: Wielkopolski OAO - Poznań, Piła, Leszno

Post autor: madziulka39 »

mi trochę tęskno za warsztatami;)
soleada85
Posty: 20
Rejestracja: 09 lip 2013 13:57

Re: Wielkopolski OAO - Poznań, Piła, Leszno

Post autor: soleada85 »

Czy jest tu ktoś to aktualnie jest w trakcie procedury adopcyjnej w WOA w Poznaniu lub niedawno zakończył?
Awatar użytkownika
Gość

Re: Wielkopolski OAO - Poznań, Piła, Leszno

Post autor: Gość »

Hej, ja jestem. Obecnie z mężem czekam na decyzję odnośnie wstępnej. A Ty już jesteś po? Ja strasznie się martwię, że coś pójdzie nie tak :-( <beczy>

Ulena,
mancia29
Posty: 1345
Rejestracja: 05 cze 2008 00:00

Re: Wielkopolski OAO - Poznań, Piła, Leszno

Post autor: mancia29 »

witam,a jak wyglada wizyta w domu? czy wywad środowiskowy?czy t jest to samo? mieszkamy sami wiec czy ja mam zaprosić najblizsza rodzine do zapoznania z osoba ktora nas wizytuje? czy rodzina bierze udział ?
sky84
Posty: 317
Rejestracja: 09 kwie 2010 00:00

Re: Wielkopolski OAO - Poznań, Piła, Leszno

Post autor: sky84 »

Osoba z oa przychodzi zobaczyć Wasze warunki lokalowe, gdzie jest/będzie miejsce dla dziecka. Bardzo miła rozmowa o Was, Waszej rodzinie.
Oczywiście aspekty finansowe jak zarobki (pokazywaliśmy pit), zobowiązania.
Rodzina nie bierze w tym udziału.
    18.10.2012 - złożenie dokumentów w OA


    12.06.2013 - kwalifikacja


    23.10.2013 - :telefon:-mamy synka


    13.06.2017 - :telefon:-mamy córeczkę


    24.01.2018 - :telefon:-mamy synka
mancia29
Posty: 1345
Rejestracja: 05 cze 2008 00:00

Re: Wielkopolski OAO - Poznań, Piła, Leszno

Post autor: mancia29 »

sky84 dzieki
Kapselek123
Posty: 1
Rejestracja: 27 wrz 2014 12:56

Re: Wielkopolski OAO - Poznań, Piła, Leszno

Post autor: Kapselek123 »

Witam, ile (orientacyjnie) czasu od pierwszej wizyty w OA czeka sie w Lesznie na kurs ?
kordoba30
Posty: 14
Rejestracja: 15 sty 2014 22:28

Re: Wielkopolski OAO - Poznań, Piła, Leszno

Post autor: kordoba30 »

Kiedyś czekało się kilka miesięcy, a nawet rok (MY TYLE CZEKALIŚMY), teraz z tego co wiem od moich znajomych, którzy przechodzą tam procedurę to od razu po złożeniu dokumentów przystępują do wywiadu i badania..... ok. 2-3 miesięcy czeka się za kursem :)
kordoba
Awatar użytkownika
Gość

Re: Wielkopolski OAO - Poznań, Piła, Leszno

Post autor: Gość »

Hallo, Poznań, co tutaj tak cicho??? Musimy się wspierać w tym czekaniu na telefon. Proszę napiszcie coś, czym zajmujecie się poza tym czekaniem. Czy ktoś orientuje się, czy dużo jest teraz dzieci w wielkopolsce?
Go30
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 4144
Rejestracja: 21 sie 2009 00:00

Re: Wielkopolski OAO - Poznań, Piła, Leszno

Post autor: Go30 »

maszenka80 na pogaduchy zapraszam tutaj są wątki ogólne gdzie piszą osoby z różnych stron Polski, możesz też założyć wątek wielkopolski

09.2013 serduszkowa córeczka

01.2017 zaczynamy po raz drugi


Mucha81
Posty: 1
Rejestracja: 29 gru 2014 17:51

Re: Wielkopolski OAO - Poznań, Piła, Leszno

Post autor: Mucha81 »

Tutaj Poznan... Niestety. W zyciu niespodziewalem sie takiego potraktowania. Od momentu zlozenia kompletu dokumentów (pospieszano nas, iz niedlugo kurs!!!) ponad pol roku absolutnej ciszy. Gdyby nie nasze tel nikt by sie nie odezwal. Spotkania z dwiema Paniami ktore traktuja nas jak intruzow... Rece opadaja
Awatar użytkownika
Gość

Re: Wielkopolski OAO - Poznań, Piła, Leszno

Post autor: Gość »

Mucha81 kochana, napisz w jakim ośrodku jesteś??? Mam nadzieję, że się nie poddasz, trzeba walczyć do końca! Pozdrawiam i życzę Wszystkim pomyślności w Nowym Roku, spełnienia marzeń i szybkiego :telefon:
Migotka1414
Posty: 51
Rejestracja: 24 sty 2013 21:46

Re: Wielkopolski OAO - Poznań, Piła, Leszno

Post autor: Migotka1414 »

kochani, ja nadal polecam ProFamilie w Poznaniu. dla mnie liczy się, oprócz kompetencji pracowników również dobra atmosfera i poczucie że jestem we właściwym miejcu - a tego w Lesznie nie czułam. Znajomi robili szkolenie w Lesznie i żałują. Po ukończeniu kursu na ten telefon - naszego synka czekalismy 9 miesiecy, ale inne pary czekały krócej. Szybko, sprawnie, miło i kompetentnie. Polecam ProFamlię :-D
25 kwietnia 2014 r. - ten telefon :)
26 czerwca 2014 r. - rodzinka w komplecie :) synek z nami
6 listopada 2014 r. - już na zawsze nasz :)
Awatar użytkownika
Gość

Re: Wielkopolski OAO - Poznań, Piła, Leszno

Post autor: Gość »

Migotka1414 dziękuję za informację. Ja też jestem w Profamilii, ukończyliśmy z mężem kurs i teraz czekamy na telefon. Piszesz, że czekałaś na synka 9 miesięcy po ukończeniu kursu tak? Czyli w sumie dość długo....a jakie dziecko do Was trafiło? W jakim wieku? Napisz jak to było, jestem bardzo podekscytowana i cieszę się Twoim szczęściem :-) Napisz też jak długo czekały inne pary i czy faktycznie obowiązuje kolejka od zgłoszenia, czy może się zdarzyło, że jakaś para dostała szybciej, czy pamiętasz do jakiego wieku max Wasza grupa chciała dzieci? Czy wszyscy mają już dzieci? Ale dużo tych pytań. Będę wdzięczna za info! Dziękuję :-))))
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”