Starania o DRUGIE dziecko

Pamiętaj że nie jesteś sam w walce z niepłodnoscią! Na tym podforum piszemy o targajacych nami uczuciach. O naszych największych radościach i ogromnych smutkach. Staramy się sobie wzajemnie pomóc, a przez to pomagamy także samemu sobie.

Moderator: Moderatorzy Muszę o tym porozmawić

ODPOWIEDZ
J.M.F.
Posty: 550
Rejestracja: 09 lis 2012 19:43

Re: Starania o DRUGIE dziecko

Post autor: J.M.F. »

glamourek pisze: Przykro to pisac ale lekarz nie potraktowal naszej checi posiadania potomstwa po raz drugi priorytetowo. Momentami, miedzy wierszami dalo sie to odczuc.
Jak ja Wam współczuję, że trafiliście na takiego lekarza :glaszcze
"Nie istnieje droga na skróty do miejsca, do którego dojść warto."

od marca 2011r. wiemy, że łatwo nie będzie...
od września 2011r. się nie bronimy...
od marca 2012r. się staramy...
od listopada 2012r. się leczymy...
od czerwca 2015r. się cieszymy...
od stycznia 2016r. tulimy w ramionach Naszą Iskierkę :***
od grudnia 2018r. się cieszymy...
Awatar użytkownika
glamourek
Posty: 2421
Rejestracja: 16 mar 2012 11:01

Re: Starania o DRUGIE dziecko

Post autor: glamourek »

J.M.F. pisze:
glamourek pisze: Przykro to pisac ale lekarz nie potraktowal naszej checi posiadania potomstwa po raz drugi priorytetowo. Momentami, miedzy wierszami dalo sie to odczuc.
Jak ja Wam współczuję, że trafiliście na takiego lekarza :glaszcze
:caluje teraz jestesmy na etapie szukania nowej kliniki, tym razem juz nie w Warszawie. Szukam tez takiej w ktorej bylyby programy in vitro typu 2+1 lub do skutku, z jedna oplata za dwie procedury plus jedna gratis. Daloby mi to na pewno jakis komfort psychiczny i zwiekszylo szanse w tej pokretnej in vitrowej statystyce :lol: Na razie znalazlam takie programy w Katowicach- w gyncentrum i provicie ale nic nie wiem na ich temat :roll:
yeti1
Posty: 161
Rejestracja: 29 mar 2010 00:00

Re: Starania o DRUGIE dziecko

Post autor: yeti1 »

Glamourek my podjęliśmy decyzję o trzecim inv bo za parę lat nie będzie już tematu, wiek i te sprawy . Co do finansow też nieraz myślę żeby przeznaczyć ta niemałą kasę na żyjące dziecko i chociażby jej odłożyć na przyszłość ale... to pragnienie jest silniejsze. Od 3 lat nie byliśmy na wakacjach i jeżdżę komunikacja miejska, dużo wyrzeczeń jest z tym wszystkim związane. W klinice do której się wybieram jest badanie kliniczne i po ewentualnym zakwalifkowaniu zwrot części kosztow inv, ale czy spełnimy warunki? Na całkowite pokrycie kosztów nas w tej chwili nie stać. A pomyśleć że inni mają to ot tak sobie, za darmo :(
miazgi
Posty: 3101
Rejestracja: 24 lip 2011 21:04

Re: Starania o DRUGIE dziecko

Post autor: miazgi »

Witam Was serdecznie :)
Tez walcze o rodzenstwo dla Corci Za mna 7 pelnych programow... I zastanawiam sie nad 8... Corcie mam z crio 2.programu Potem 5pelnych procedur w walce o rodzenstwo Szczerze mowiac przed kolejna proba czuje tylko strach ze znow sie nie uda... Nic innego nie chodzi mi po glowie tylko pytanie po co mi kolejna porazka Corcia czesto pyta o rodzenstwo - ma 4lata Ostanio stwierdzila ze fajnie ze brzuch mamy zadzialal raz bo w koncu Ona jest a to najwazniejsze :) potem dodala - moze ten brzuch jeszcze raz zadziala? I jak tu nie probowac??
Zycze Wam duuuuuzo sil i za kazda trzymam kciuki :bigok:
2.IVF crio 12.2013 - 08.2014 Corcia :love:

8.IVF 30.05 transfer Babla 4a 7dpt bhcg 17.7 27dpt - serdunio Boze prosze...
yeti1
Posty: 161
Rejestracja: 29 mar 2010 00:00

Re: Starania o DRUGIE dziecko

Post autor: yeti1 »

Cześć Miazgi,widzę że jest nas dużo z tym samym problemem ,dzieci w podobnym wieku,moja ma 4 lata.I podziwiam za determinację 7 programów.WOW,ja bym chyba nie wytrzymała,ale gdybym miała więcej kasy kto wie czy tez bym tak nie robiła.Ludzie którzy mają dzieci naturalne nigdy tego nie zrozumieją.
No to walczymy a na podsumowania przyjdzie czas na emeryturze ;-) czy nam się to opłaciło czy nie.
pozdrawiam
Hope121
Posty: 5039
Rejestracja: 23 sty 2018 17:19

Re: Starania o DRUGIE dziecko

Post autor: Hope121 »

J.M.F. pisze:yeti1 nie jesteś jedyna, a jak spojrzysz na wątek obecnych ciężarówek, to przekonasz, że jest tam więcej dziewczyn, które też walczyły o rodzeństwo dla swoich pociech. Nie jest łatwo, bo w tej walce nie można zaniedbać dziecka, które już się ma, ale z drugiej strony ono dodaje sił do walki i jest pewnego rodzaju "pocieszeniem", bo po prostu JEST. Mi w głowie kołatała myśl, czy w ogóle powinniśmy mieć jeszcze dzieci...bo skoro mimo przeciwności mamy jedno ZDROWE dziecko, to może nie powinniśmy "kusić losu", bo może ono będzie chore, bo może mi coś się stanie w ciąży/podczas porodu... Ale zaryzykowaliśmy i w końcu się udało-tak dobrze się domyślasz ;-)
Hope121 większość z tych, co tu są i starają się o drugie dziecko, przeszło trudną/bardzo trudną drogę do rodzicielstwa. Nie można porównywać/licytować się kto bardziej cierpi-każda z nas ma swój bagaż przeżyć i każde trzeba szanować. Masz rację, to przytulenie swojego dziecka w trudnych chwilach leczenia bardzo pomaga :love: Życzę Ci, abyś też jak najszybciej mogła zacząć myśleć o rodzeństwie dla swojego dziecka :bigok:
Ja się broń boże nie licytuje..każda droga jest ciężka i indywidualna..chodziło mi tylko o to że w drodze starań o kolejne dziecko jest ten plus że są już małe rączki uśmiech kocham Cię mamo..W przypadku starań o to 1...jest niepewność czy to kiedyś nastąpi tylko tyle..A życzę każdej tyle dzieci ile chce i jest w stanie urodzić to żadna licytacja ze ja czy ktoś ma gorzej

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

09.15 - początek krętej drogi
05.18 -1 IMSI - :( 2 :pingwin:
08.10.18 Crio :(
16.01.19 Crio 9dpt-33,67 12 dpt-51,33
16dpt-99,6:(

02.08.19 2 IMSI :( 1 transfer odwołany  30.05.20 3 IMSI Novum 4 zarodki                  05.20 11.20 2 transfery nieudane        06.02.21 ostatni transfer 2 maluchów został z nami mały cud:) rośnij zdrowo maleństwo beta 77-160-928-5356...

Czekamy na córeczkę! ❤

Jest wyśniona wymarzona z gwiazd 29.10.21❤️

 

Awatar użytkownika
glamourek
Posty: 2421
Rejestracja: 16 mar 2012 11:01

Re: Starania o DRUGIE dziecko

Post autor: glamourek »

miazgi pisze:Za mna 7 pelnych programow... I zastanawiam sie nad 8... Corcie mam z crio 2.programu Potem 5pelnych procedur w walce o rodzenstwo Szczerze mowiac przed kolejna proba czuje tylko strach ze znow sie nie uda...
ja rok temu naiwnie myslalam, ze skoro juz moj organizm byl raz w ciazy to musi sie udac..i klapa..a bylam pelna optymizmu. Niestety zycie jak to sie mowi dalo nam z liscia i przypomnialo,ze latwo nie jest i nie bedzie. Kiedys, kiedy zaczynalam moje pisanie na bocianie czasami zazdroscilam dziewczynom i nie rozumialam o co im chodzi kiedy "spotykalam" na forach te, ktore pisaly o staraniach o rodzenstwo. Przeciez maja juz dzieci, dlaczego nie wspolczuja nam? Przeciez my walczymy chociaz o to jedno. Teraz wiem, ze bylo to niedojrzale z mojej strony. Walka z nieplodnoscia nie rozgranicza sie na walke o pierwsze, drugie czy trzecie dziecko. To jest tak samo bolesne i trudne. I jeszcze ta swiadomosc,ze moze powinnismy powiedziec stop, ze przeciez mamy na kogo pieniadze wydawac. To nie ulatwia sprawy. Nie zapominajac o tzw. "zyczliwych", ktorzy zadaja te durne pytania typu a kiedy to corcia sie doczeka rodzenstwa? Dla niektorych to takie oczywiste..czasem mam ochote takim ludziom odpowiedziec,ze im szybciej wplaca na moje konto jakas darowizne na zabieg in vitro to moze sie uda :lol: :mrgreen: Pewnie niezle by mieli miny :lol:
Moze niedyskretne pytanie zadam Mazi ale ile masz lat Slonce? Ja 36 i mysle,ze to juz ostatni dzwonek na cokolwiek..amh rok temu 1,7..nie wiem jak jest w tym bo jeszcze nie robilam badan.
Dziewczyny badania przed in vitro typu amh i hormony sa wazne rok czy pol roku?
miazgi
Posty: 3101
Rejestracja: 24 lip 2011 21:04

Re: Starania o DRUGIE dziecko

Post autor: miazgi »

glamourek ja 38 w tym roku... Tak... Ostatni dzwonek :( moje amh jest ok 0.6 albo i nizej bo dawno nie robilam W dwoch programach nie mialam transferu bo nie bylo zarodkow wlasnie przez cudne amh... Tez myslalam ze z drugim pojdzie latwiej a tu taaaaki klops :(
2.IVF crio 12.2013 - 08.2014 Corcia :love:

8.IVF 30.05 transfer Babla 4a 7dpt bhcg 17.7 27dpt - serdunio Boze prosze...
yeti1
Posty: 161
Rejestracja: 29 mar 2010 00:00

Re: Starania o DRUGIE dziecko

Post autor: yeti1 »

Dziewczyny ja też 36latek juz mam, ale moje amh w tamtym roku było coś koło 3,nie wiem jak teraz, jutro pierwsza wizyta zobaczymy co powiedzą. A tymczasem myślę że nie ma się co licytować kto ma gorzej, walka o to drugie jest również ciężka, tym bardziej że życzliwi często przypominają nam o jedynactwie córki np. bieda sierotka rodzeństwa nie ma itd, albo idę po mała do przedszkola a tam bach same brzuchate i wózkowe mamusie, albo weekend tylko ja i ona bo nie ma z kim się spotkać its, tych sytuacji jest mnóstwo. Ale jednak jest to dziecko już to fakt nie ma to porównania do braku dzieci. Dlatego wszystkim Nam życzę powodzenia.
J.M.F.
Posty: 550
Rejestracja: 09 lis 2012 19:43

Re: Starania o DRUGIE dziecko

Post autor: J.M.F. »

Hope121 przepraszam, jeśli mój wpis Cię uraził...
yeti1 pisze:Dziewczyny ja też 36latek juz mam, ale moje amh w tamtym roku było coś koło 3
8O Piękny wynik-ja mam 32 lata a AMH ok. 1,6 :( Twarz nastolatki, a jajniki 40-stki :mur:
U mojej Iskierki w żłobku to samo-co chwilę ktoś przychodzi z noworodkiem, niemowlakiem po rodzeństwo...a moja córeczka zawsze pochyla się nad tym maleństwem i mówi: "Mamo, musisz mi urodzić taką dzidzię".W takiej sytuacji nie wiem co odpowiedzieć, bo obiecać nie mogę...
"Nie istnieje droga na skróty do miejsca, do którego dojść warto."

od marca 2011r. wiemy, że łatwo nie będzie...
od września 2011r. się nie bronimy...
od marca 2012r. się staramy...
od listopada 2012r. się leczymy...
od czerwca 2015r. się cieszymy...
od stycznia 2016r. tulimy w ramionach Naszą Iskierkę :***
od grudnia 2018r. się cieszymy...
Hope121
Posty: 5039
Rejestracja: 23 sty 2018 17:19

Re: Starania o DRUGIE dziecko

Post autor: Hope121 »

J.M.F. pisze:Hope121 przepraszam, jeśli mój wpis Cię uraził...
yeti1 pisze:Dziewczyny ja też 36latek juz mam, ale moje amh w tamtym roku było coś koło 3
8O Piękny wynik-ja mam 32 lata a AMH ok. 1,6 :( Twarz nastolatki, a jajniki 40-stki :mur:
U mojej Iskierki w żłobku to samo-co chwilę ktoś przychodzi z noworodkiem, niemowlakiem po rodzeństwo...a moja córeczka zawsze pochyla się nad tym maleństwem i mówi: "Mamo, musisz mi urodzić taką dzidzię".W takiej sytuacji nie wiem co odpowiedzieć, bo obiecać nie mogę...
Kobieto ja przy 31 lat rok temu amh 0,9 więc dopiero zalamkee przezylam że jak to juz tak się jajca kończą? Jak ja jeszcze dobrze nie zaczęłam walki? JMF NIE urazilas mnie:)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

09.15 - początek krętej drogi
05.18 -1 IMSI - :( 2 :pingwin:
08.10.18 Crio :(
16.01.19 Crio 9dpt-33,67 12 dpt-51,33
16dpt-99,6:(

02.08.19 2 IMSI :( 1 transfer odwołany  30.05.20 3 IMSI Novum 4 zarodki                  05.20 11.20 2 transfery nieudane        06.02.21 ostatni transfer 2 maluchów został z nami mały cud:) rośnij zdrowo maleństwo beta 77-160-928-5356...

Czekamy na córeczkę! ❤

Jest wyśniona wymarzona z gwiazd 29.10.21❤️

 

yeti1
Posty: 161
Rejestracja: 29 mar 2010 00:00

Re: Starania o DRUGIE dziecko

Post autor: yeti1 »

Amh super ale co z tego jak mamy ciezka oligospermie :cry2:, 12 lat związku bez zabezpieczeń, zero ciąż naturalnych. W tym 7 lat intensywnych starań, ehh.
Awatar użytkownika
glamourek
Posty: 2421
Rejestracja: 16 mar 2012 11:01

Re: Starania o DRUGIE dziecko

Post autor: glamourek »

yeti1 pisze:12 lat związku bez zabezpieczeń, zero ciąż naturalnych. W tym 7 lat intensywnych starań, ehh.
ech, mamy to samo :roll: Przynajmniej oszczeddnosc na antykoncepcji :mrgreen: ;-) A tak serio ciagle tli sie nadzieja,ze moze bedzie cud..my mamy tez mega zla armie zolnierzykow..jeszcze kilka lat wczesniej dzialalismy i operacjami i witaminami i nic to nie zmienilo..ale nadzieja sie tli.

Dziewczyny a czy cos bierzecie z witaminek na poprawe jakosci komorek jajowych? Ja zaczynam koenzymem Q10, omega 3 i witamina E, plus tak ogolnie kwas foliowy i witaminki przed ciaza. Najwczesniej planuje w maju wizyte w klinice tak aby program zahaczyl o lato bo teraz mam urwanie glowy w pracy. Moze do tego czasu troche komoreczki sie wzmocnia..podejscie rok temu zaowocowalo tylko 2 komorkami z czego jedna sie zaplodnila..nie wyglada to optymistycznie..7 lat temu w programach mialam 16 i 8. Niestety wizualna mlodosc nie idzie nijak w parze z zegarem biologicznym..i jeszcze jak na zlosc @ dzis przylazla i dodatkowo doluje..dziwne to ale co miesiac mam nadzieje, ze moze..
miazgi
Posty: 3101
Rejestracja: 24 lip 2011 21:04

Re: Starania o DRUGIE dziecko

Post autor: miazgi »

U nas tez Corcia pyta o rodzenstwo... Poki co powiedzialam jej ze brzuch mamy juz nie dziala i ze pewnie bedzie sama :( na to ona: mamo dobrze ze jeden raz brzuch zadzialam i masz mnie :love:
Co do witamin to przerobilam koenzymq10 dhea androvit oczywiscie witD kw.foliowy A teraz nie biore nic... Odpoczywam Moze zaklinam los - skoro o siebie nie dbam to moze sie uda?? Hehehe czlowiek na starosc glupieje ;)
glamourek ja tez tak mam co miesiac :glaszcze
Hope121 z calych sil kibicuje :bigok: yeti1 tez gdzie sie nie obejrze to brzuchy i maluchy...
J.M.F. glaski dla Brzunia Zazdroszcze =xxx# tak pozytywnie oczywiscie :)
2.IVF crio 12.2013 - 08.2014 Corcia :love:

8.IVF 30.05 transfer Babla 4a 7dpt bhcg 17.7 27dpt - serdunio Boze prosze...
J.M.F.
Posty: 550
Rejestracja: 09 lis 2012 19:43

Re: Starania o DRUGIE dziecko

Post autor: J.M.F. »

miazgi i pozostałe Dziewczyny - głaszczcie, głaszczcie aż się zarazicie ;-)

glamourek bo nadzieja umiera ostatnia (na szczęście) - ja też co miesiąc miałam nadzieję... a potem wyrzuty do siebie za tę głupią naiwność :oops:

Na poprawę komórek nic nie brałam, jak mi się przypomniało to wit. D i kw. foliowy, czasem Femibion, a gin. na wizycie przez IVF przypomniał jeszcze o jodzie
"Nie istnieje droga na skróty do miejsca, do którego dojść warto."

od marca 2011r. wiemy, że łatwo nie będzie...
od września 2011r. się nie bronimy...
od marca 2012r. się staramy...
od listopada 2012r. się leczymy...
od czerwca 2015r. się cieszymy...
od stycznia 2016r. tulimy w ramionach Naszą Iskierkę :***
od grudnia 2018r. się cieszymy...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muszę o tym porozmawiać”