DZIECI poszukują RODZICÓW!!!

Archiwum forum "Adopcyjne dylematy"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Bobetka
Dokarmiam bociana ;)
Posty: 14478
Rejestracja: 13 gru 2004 01:00

Re: DZIECI poszukują RODZICÓW!!!

Post autor: Bobetka »

http://radom.gazeta.pl/radom/1,35219,11 ... rowia.html
Dla zainteresowanych losem chłopca.
agutek_af
Posty: 5156
Rejestracja: 28 sie 2007 00:00

Re: DZIECI poszukują RODZICÓW!!!

Post autor: agutek_af »

wiesz czym jesteś... cudem jesteś...



Próbuję zatrzymać każdą chwilę i każde uczucie, bo cały czas wymykają mi się z rąk.
Awatar użytkownika
Gość

Re: DZIECI poszukują RODZICÓW!!!

Post autor: Gość »

jest koniecznie na już potrzebna rodzina do chłopca dwuletniego, z jasną sytuacją prawną- rodzice pozbawieni praw, może być adopcja, może być rz, z jednym ale: chłopiec jest upośledzony umysłowo. Jest przecudny, po prostu cofnięty w rozwoju- teraz próbuje wstawać na nóżki, jeszcze nie chodzi, dużo się śmieje, głośno i niestety już jest decyzja o umieszczeniu go w ośrodku pomocy społecznej. Nie mogę spać po nocach, bo go znam i nie wyobrażam sobie ośrodka DLA NIEGO.
Awatar użytkownika
patulinka
Posty: 1
Rejestracja: 23 sty 2010 01:00

Re: DZIECI poszukują RODZICÓW!!!

Post autor: patulinka »

Witajcie
Maja szuka domu, ma 16 mc, cierpi na wielotorbielowatośc nerek oraz nadciśnienie tętnicze. Ma zrobione wszystkie badania w kierunku Fas i został on wykluczony.Maja jest ślicznym, mądrym dzieckiem. Na dzień dzisiejszy wymaga badania ciśnienia 3 razy na dobę. Jest pod stałą opieką nefrologiczną w Szczecinie. Zainteresowanych proszę o kontakt z Panią Anną 0914188513
agniecha86
Posty: 11634
Rejestracja: 19 paź 2008 00:00

Re: DZIECI poszukują RODZICÓW!!!

Post autor: agniecha86 »

patulinka wiesz coś o małej?

15.07.2011r. Kwalifikacje na RA/RZ :DDD:

1066

5tcw sercu cichosza :(

W oczekiwaniu na kolejny cud

Ząbki Wiktorka

Agnieszkowe Pogotowie Rodzinne


Awatar użytkownika
wanielka
Posty: 3827
Rejestracja: 17 gru 2007 01:00

Re: DZIECI poszukują RODZICÓW!!!

Post autor: wanielka »

pilnie poszukiwana jest rodzina (RA lub RZ) dla 2 chłopców - 5 i 8 lat. RB pozbawieni praw, w toku sprawa o ustanowienie OP. byłoby super, gdyby udało się chłopców umieścić w RZ, która docelowo ich adoptuje. kontaktaktować proszę się na pw :)
w ciszy i cierpliwości jest wasza siła...
Awatar użytkownika
kiwinka
Posty: 171
Rejestracja: 01 sty 2005 01:00

Re: DZIECI poszukują RODZICÓW!!!

Post autor: kiwinka »

mondi78 pisze:Sasanka2 napisała:
Witam,
wiele osób wypowiada się tutaj teoretycznie na temat sensu szukania dziecka poza OA. Ja napiszę z praktyki, bo chciałabym podtrzymać na duchu tych, którzy wątpią. WARTO i TRZEBA SZUKAĆ! My szukaliśmy ponad 2 lata i nie potrafię wymienić ani zliczyć do ilu drzwi pukaliśmy i ile razy nas "wyrzucano". Wiele osób patrzy złym okiem na niepokornych, którzy nie stoją grzecznie w kolejce w OA po kilka lat. Wiem, ze dla wielu osob, tak jak dla mnie, takie bezczynne czekanie jest najgorsze. Dlatego jeszcze raz Was zachecam abyscie sie nie poddawali, bo warto. Nam sie udalo. Nasza cudowna coreczka jest z nami. Znalezlismy sie dzieki pomocy dobrych ludzi, a nasze OA na szczescie nie robilo problemu. Wiemy, ze gdyby nie my i nasza determinacja, to Mala moglaby czekac jeszcze dlugo na swoich rodzicow a my na swoje dziecko...
Dlatego warto szukac, pukac do kolejnych drzwi, bo tam moze czekac Wasze dziecko



Podpisuję się pod tym jak jak najbardziej. Wieki tu nie zaglądałam ale początek tego wątku to początek naszej rodziny bo właśnie dzięki bocianowi, dzięki naszej determinacji i dzięki Kasi, która napisała o naszych dzieciach jesteśmy rodziną.
Wtedy przekonałam się, że tak naprawdę OA , które chcą "pomóc" można zliczyć na palcach jednej ręki. Lepiej umyć rączki i odesłać z kwitkiem a dzieci, no cóż... przecież mogą poczekać albo pójść do domu dziecka bo po co nagłaśniać sprawę i szukać poza rejonem. Przepraszam za ironię ale do dziś mam niesmak i uważam, że powinno sie o tym mówić i pisać.
Podpisuję się obiema rękami, tysiące dzieci i rodzin nie potrafi się odnaleźć bo instytucje działają opieszale, wspaniale by było gdyby powstała internetowa baza, zdjęcia i kilka słów o dziecku, gdzie przebywa
wtedy rodzice mogliby starać się o konkretne dziecko i więcej dzieci znalazło by dom zamiast tkwić w DD.
Ja kila lat temu, musiałam wejść fizycznie do DD jako wolontariusz aby "podstępnie" osobiście poznać moją córkę bo nikt nawet nie pomyślał aby szukać jej rodziny, była przekreślona z powodu niepełnosprawności.
"Dziecko chce być dobre.Jeśli nie umie- naucz.
Jeśli nie wie- wytłumacz.Jeśli nie może- pomóż" J.Korczak
czesio11
Posty: 32
Rejestracja: 22 cze 2011 18:37

Re: DZIECI poszukują RODZICÓW!!!

Post autor: czesio11 »

Sasanka masz rację, my jesteśmy rz i niestety nie możemy przyjąć do siebie dzieci ponieważ kilka lat wstecz mieliśmy zatarg z panią dyrektor z PCPR-u i od tego czasu pisze nam negatywną opinię pomimo pracownicy socjalni piszą w swoich wywiadach całkiem coś innego.
Kilka lat wstecz pisała brak warunków mieszkaniowych jak widziała że to w sądach przestało działać to zaczęła pisać nie daje rękojmii.....
Awatar użytkownika
myszka333
Posty: 2120
Rejestracja: 05 kwie 2006 00:00

Re: DZIECI poszukują RODZICÓW!!!

Post autor: myszka333 »

kiwinka pisze: wspaniale by było gdyby powstała internetowa baza, zdjęcia i kilka słów o dziecku, gdzie przebywa
wtedy rodzice mogliby starać się o konkretne dziecko
A co to sprzedaż dzieci, sorry, ale nie wyobrażam sobie takiego czegoś, zdjęcia? to nie targ.....
MojBlog
21.05.15r.-zadzwonił TEN telefon :)
01.06.15r.-poznaliśmy Synka
22.07.15r.-Synek zamieszkał z nami
15.06.16r.-niespodzianka-zadzwonił drugi TEL
20.06.16r.-poznaliśmy Synka nr2
02.08.16r.-zamieszkał z nami Synek
Miniula
Posty: 755
Rejestracja: 16 kwie 2012 19:38

Re: DZIECI poszukują RODZICÓW!!!

Post autor: Miniula »

kiwinka pisze:Ja kila lat temu, musiałam wejść fizycznie do DD jako wolontariusz aby "podstępnie" osobiście poznać moją córkę bo nikt nawet nie pomyślał aby szukać jej rodziny, była przekreślona z powodu niepełnosprawności.
Coś w tym jest. Ja w weekend dowiedziałam się o małym chłopczyku, który został praktycznie skreślony, ponieważ zdiagnozowano u niego umiarkowaną niepełnosprawność umysłową. Co dziwne, w badaniach mózgu nie stwierdzono żadnych zmian. Niepełnosprawność stwierdziła pani psycholog na podstawie testów, a dziecko przebywa w placówce od urodzenia.
Opiekun dziecka, który jest też dla małego rodziną zaprzyjaźnioną, twierdzi, że chłopczyk robi duże i szybkie postępy, co kłóci się z obrazem upośledzenia umysłowego w stopniu umiarkowanym.
Ale opinia jest i dziecko ma zamkniętą dorogę do adopcjim a nawet rz :cry:

Cuda czasami przybierają formę, jakiej się nie spodziewaliśmy, o jaką nie prosiliśmy, jaka może nas niekiedy przerażać. Ale nadal są cudami, odpowiedzią na nasze modlitwy... A może po prostu wynikiem naszej pracy...

Miniek już Miniulowy :love:

Nela8


Awatar użytkownika
myszka333
Posty: 2120
Rejestracja: 05 kwie 2006 00:00

Re: DZIECI poszukują RODZICÓW!!!

Post autor: myszka333 »

Miniula pisze: Ale opinia jest i dziecko ma zamkniętą dorogę do adopcjim a nawet rz :cry:
Ale dlaczego zamkniętą ma drogę, przecież jest wielu rodziców gotowych zaadoptować chore dziecko.
MojBlog
21.05.15r.-zadzwonił TEN telefon :)
01.06.15r.-poznaliśmy Synka
22.07.15r.-Synek zamieszkał z nami
15.06.16r.-niespodzianka-zadzwonił drugi TEL
20.06.16r.-poznaliśmy Synka nr2
02.08.16r.-zamieszkał z nami Synek
agniecha86
Posty: 11634
Rejestracja: 19 paź 2008 00:00

Re: DZIECI poszukują RODZICÓW!!!

Post autor: agniecha86 »

myszka333 pisze:
kiwinka pisze: wspaniale by było gdyby powstała internetowa baza, zdjęcia i kilka słów o dziecku, gdzie przebywa
wtedy rodzice mogliby starać się o konkretne dziecko
A co to sprzedaż dzieci, sorry, ale nie wyobrażam sobie takiego czegoś, zdjęcia? to nie targ.....
jesteś na początku drogi i sorry ale jak za jakis czas dostaniesz telefon, że jest dziecko dla Ciebie które znajduje się 500km od twojego miejsca zamieszkania i bedziesz mogła je zobaczyc dopiero za 2-3 tyg z przyczyn niezależnych od Ciebie uwierz mi sama bedziesz chciala zobaczyc dziecko. Wydaje mi się, że taka baza danych byłaby dobra, ale mysle że we wczesniejszych postach nie chodzi o to, żeby wszyscy widzieli dane dziecko tylko żebyś Ty jak uslyszysz ze jest dla Ciebie dziecko w bazie danych mogła je zobaczyć. Nie wiem jak praktykuje Twoj oao bo znam takie które proszą o zdjęcia małżonków bo pod katem podobienstwa dobierają dzieci. I co jeżeli poproszą o Wasze zdjecie tez powiesz ze to nie targ. Jest bardzo duzo rodzin, które ukrywaja tożsamość dzieci- wolny kraj i ich prawo. Jednak uwierz dni do spotkania z dzieckiem często się bardzo dłużą ja dzieki dobroci ludzi widziałam mojego synka i mimo ze w realu wygladał inaczej niz na zdjeciu to gdy spoglądałam na zdjecie serce biłe szybciej. I nie myslę że to było sprzedawania dziecka a gest którego nigdy nie zapomnę

15.07.2011r. Kwalifikacje na RA/RZ :DDD:

1066

5tcw sercu cichosza :(

W oczekiwaniu na kolejny cud

Ząbki Wiktorka

Agnieszkowe Pogotowie Rodzinne


Miniula
Posty: 755
Rejestracja: 16 kwie 2012 19:38

Re: DZIECI poszukują RODZICÓW!!!

Post autor: Miniula »

myszka333 osoby z upośledzeniem umiarkowanym osiągają rozwój dziecka max 9-letniego co oznacza niemożność prowadzenia samodzielnego życia. Nie wiem czy są ludzie, którzy świadomie podejmą się wychowania takiego dziecka.

Cuda czasami przybierają formę, jakiej się nie spodziewaliśmy, o jaką nie prosiliśmy, jaka może nas niekiedy przerażać. Ale nadal są cudami, odpowiedzią na nasze modlitwy... A może po prostu wynikiem naszej pracy...

Miniek już Miniulowy :love:

Nela8


Awatar użytkownika
myszka333
Posty: 2120
Rejestracja: 05 kwie 2006 00:00

Re: DZIECI poszukują RODZICÓW!!!

Post autor: myszka333 »

Miniula pisze:myszka333 osoby z upośledzeniem umiarkowanym osiągają rozwój dziecka max 9-letniego co oznacza niemożność prowadzenia samodzielnego życia. Nie wiem czy są ludzie, którzy świadomie podejmą się wychowania takiego dziecka.
Za granicą tak.

Ja mam dać zdjęcia do ośrodka, ale pani od razu wytłumaczyła, że to nie chodzi o to, że będą dobierać dziecko do naszego wyglądu, tylko chcą wiedzieć jak wyglądamy. Raz się zdarzyło, że była para o tym samym nazwisku i coś tam pomylili.

Dla mnie ważna będzie dokumentacja dziecka, bo chcę zdrowe dziecko, wygląd dla mnie nie jest ważny.

Wiem dziewczyny, że ciężko jest, ale ta baza trochę mi się tak skojarzyła, nikogo nie chciałam urazić ;)
MojBlog
21.05.15r.-zadzwonił TEN telefon :)
01.06.15r.-poznaliśmy Synka
22.07.15r.-Synek zamieszkał z nami
15.06.16r.-niespodzianka-zadzwonił drugi TEL
20.06.16r.-poznaliśmy Synka nr2
02.08.16r.-zamieszkał z nami Synek
agniecha86
Posty: 11634
Rejestracja: 19 paź 2008 00:00

Re: DZIECI poszukują RODZICÓW!!!

Post autor: agniecha86 »

myszka333 mysle ze baza bedzie fajna sprawa ale ze zobaczysz dane zdjecie dziecka w momencie gdy otrzymasz telefon a nie w momencie gdy bedziesz poszukiwała dziecka.

15.07.2011r. Kwalifikacje na RA/RZ :DDD:

1066

5tcw sercu cichosza :(

W oczekiwaniu na kolejny cud

Ząbki Wiktorka

Agnieszkowe Pogotowie Rodzinne


Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Adopcyjne dylematy”