Adopcja przez osobę samotną

O adopcji na poważnie. Czy adopcja jest lekarstwem na nasze problemy? Dlaczego adoptujemy? Czego się boimy? Może ktoś ma już gotową odpowiedź?

Moderator: Moderatorzy adopcyjne dylematy

iwi75
Posty: 2
Rejestracja: 13 mar 2013 12:26

Adopcja przez osobę samotną

Post autor: iwi75 »

Witam serdecznie wszystkie dziewczyny/kobiety noszące się z zamiarem adopcji dziecka :) Ja już zrobiłam pierwszy krok i złożyłam wszystkie potrzebne dokumenty do adopcji. Chciałabym porozmawiać z osobami, które są lub były w podobnej sytuacji do mnie. Jestem bardzo zdeterminowana i pragnę dziecka, ale jasne jest, że mam też obawy i lęki z tym związane. Zdecydowałam się na samotną adopcję, tak po prostu się życie ułożyło. Nie mogę zajść w ciążę już od kilku lat i stwierdziłam, że nie mam już na co czekać. Podjęłam działania i czekam na ciąg dalszy :)
Mam nadzieję, że są kobietki takie jak ja, które miotają się ze swoimi myślami i chciałyby się nimi z kimś podzielić. Zapewne same wiecie, że ktoś, kto nie ma tego typu problemu nie zrozumie sytuacji i nawet najlepsza przyjaciółka nie jest w stanie empatycznie podejść do tematu. Dlatego czekam na odpowiedzi dziewczyn, które mają w głowie podobne emocje do moich :D
Awatar użytkownika
wanielka
Posty: 3827
Rejestracja: 17 gru 2007 01:00

Re: Poznam samotne kobiety, które chcą adoptowac dziecko

Post autor: wanielka »

iwi75 witaj :)
przechodziłam już tę drogę - mój synek ma teraz już 3 latka. jeżeli masz jakiekolwiek pytania strzelaj śmiało :D
w ciszy i cierpliwości jest wasza siła...
Kathleen7
Posty: 5
Rejestracja: 23 lis 2012 12:48

Re: Adopcja przez osobę samotną

Post autor: Kathleen7 »

Dzień dobry...mam pytanie...czy macie jakieś doświadczenia z ośrodkami adopcyjno- opiekuńczymi w Katowicach, Dąbrowie, Sosnowcu czy okolicach..w których adopcja przez osobę samotna jet możliwa...?
będą wdzięczna za jakąkolwiek odpowiedź...
Kasia

-- 18 kwie 2013 17:02 --

do wanielka...

mam podstawowe pytanie...narazie myślę o takiej drodze....nie podjęłam żadnych działań....jak wygląda taka droga..? cała procedura...? gdzie najpierw pójść itd...
dziękuję
Kasia
Awatar użytkownika
wanielka
Posty: 3827
Rejestracja: 17 gru 2007 01:00

Re: Adopcja przez osobę samotną

Post autor: wanielka »

Kathleen7 ośrodki, o które pytasz podchodzą do adopcji przez osoby samotne z rezerwą, tzn. przeprowadzają oczywiście kwalifikacją na RA, ale zaznaczają, że będą proponować np. dziecko w wieku 7-10 lat i to takie, którego nie zechce pełna rodzina 8O dla mnie to totalny kosmos dlatego zdecydowałam się na adopcję przez rodzinę zastępczą. droga dosyć ryzykowana, ale za to syn trafił do mnie mając 8 miesięcy :)

spójrz do zalinkowanego wyżej tematu - tam jest ciut więcej wiadomości. jeżeli po lekturze nie będziesz wiedziała co i jak to pisz śmiało :)
w ciszy i cierpliwości jest wasza siła...
Kathleen7
Posty: 5
Rejestracja: 23 lis 2012 12:48

Re: Adopcja przez osobę samotną

Post autor: Kathleen7 »

do wanielka...dziękuję za odpowiedź....powiedz mi...zaczynałaś od ośrodków adopcyjnych...czy domów dziecka....w jaki sposób poznałaś swojego synka...? wybrałaś go...czy znaleziono go dla Ciebie...?
Awatar użytkownika
wanielka
Posty: 3827
Rejestracja: 17 gru 2007 01:00

Re: Adopcja przez osobę samotną

Post autor: wanielka »

zaczęłam od wizyty w OAO - niby nieźle, ale do doskonałości daleko ;) zrezygnowałam. po jakimś czasie udałam się do PCPRu, tam robiłam szkolenie i to PCPR zaproponował małego.
Kathleen7 pisze:wybrałaś go...
takie rzeczy to tylko w bajkach ;)
Kathleen7 pisze:czy domów dziecka....
nikt w DD nie udzieli Ci informacji o dziecku.

po szkoleniu i kwalifikacji dziecko może zaproponować PCPR lub OAO.
w ciszy i cierpliwości jest wasza siła...
bea72
Członek Stowarzyszenia
Posty: 13912
Rejestracja: 01 sty 2009 01:00

Re: Adopcja przez osobę samotną

Post autor: bea72 »

Zmiany w treści głównego regulaminu forum!
Zapraszamy do zapoznania się z nową wersją regulaminu TUTAJ.
Swoje uwagi i wątpliwości możecie zgłaszać na TYM wątku.
Zapraszamy! :)
miodna
Posty: 1
Rejestracja: 06 lis 2014 00:00

Re: Adopcja przez osobę samotną

Post autor: miodna »

Cześć,
ja jestem w bardzo podobnej sytuacji :) Złożyłam dokumenty w maju w POA, przeszłam badania i testy, dostałam wstępną kwalifikację we wrześniu i zaczynam szkolenie w 2015 r.
Naturalnie bardzo chcę mieć dzieci, przemyślałam swoją sytuację - nie mogę niestety mieć dzieci biologicznych (przynajmniej mimo wieloletniego leczenia nie udało mi się), nie chcę też mieć in vitro w pojedynkę, nie mam obecnie partnera (na razie:), ale za to bardzo dużo chęci, miłości i mocnego stąpania po ziemi :). Zawsze wyobrażałam sobie, że będę mieć rodzinę. Dlatego postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce i w ten sposób zostać mamą.

Życzę wszystkim, którzy zdecydowali się na ten krok, żeby się im spełnił w najlepszy dla nich sposób :-) Trzymam za nas kciuki :caluje

-- 05 lis 2014 23:32 --
iwi75 pisze:Witam serdecznie wszystkie dziewczyny/kobiety noszące się z zamiarem adopcji dziecka :) Ja już zrobiłam pierwszy krok i złożyłam wszystkie potrzebne dokumenty do adopcji. Chciałabym porozmawiać z osobami, które są lub były w podobnej sytuacji do mnie. Jestem bardzo zdeterminowana i pragnę dziecka, ale jasne jest, że mam też obawy i lęki z tym związane. Zdecydowałam się na samotną adopcję, tak po prostu się życie ułożyło. Nie mogę zajść w ciążę już od kilku lat i stwierdziłam, że nie mam już na co czekać. Podjęłam działania i czekam na ciąg dalszy :)
Mam nadzieję, że są kobietki takie jak ja, które miotają się ze swoimi myślami i chciałyby się nimi z kimś podzielić. Zapewne same wiecie, że ktoś, kto nie ma tego typu problemu nie zrozumie sytuacji i nawet najlepsza przyjaciółka nie jest w stanie empatycznie podejść do tematu. Dlatego czekam na odpowiedzi dziewczyn, które mają w głowie podobne emocje do moich :D
Hej, jak tam u Ciebie? W którym momencie jesteś?
Kathleen7
Posty: 5
Rejestracja: 23 lis 2012 12:48

Re: Adopcja przez osobę samotną

Post autor: Kathleen7 »

Do miodna...i iwi75...

Cześć dziewczyny....
kiedyś też o tym myślałam....trochę czasu minęło...i teraz temat wrócił....trochę się boję....ale, jeśli czegoś nie zmienię....może kiedyś będę żałować....też jestem sama...nie mogę mieć dzieci...

troszkę mam też obawy...bo wiem, że osobom samotnym przyznają trochę starsze dzieci.....a a zależałoby mi na dziecku 4, 5 lat....

napiszcie coś dziewczyny jak tam u was...
Kasia
petronela_kot
Posty: 91
Rejestracja: 22 sty 2014 18:22

Re: Adopcja przez osobę samotną

Post autor: petronela_kot »

Bez obaw z tymi starszymi :) Jeżeli w Twoim sercu jest prawdziwe pragnienie, które jest pragnieniem pełnym dobra, to się ziści.

Starsze dzieci są obarczone większą liczbą różnych zdarzeń, ale ...nie miej czarnych scenariuszy.

Jak spotkasz właściwe dziecko, poczujesz, to w sercu, znikną lęki,głowa do góry!
mojaoliwka
Posty: 7
Rejestracja: 15 wrz 2012 12:23

Re: Adopcja przez osobę samotną

Post autor: mojaoliwka »

Adoptowalam córkę 15 my w wieku 39 lat jako osoba samotna.
czekam
Amelis
Posty: 5
Rejestracja: 30 mar 2016 14:55

Re: adopcja przez osobę samotną

Post autor: Amelis »

Witam Was Kochane :-)

Jestem na forum od dzisiaj.Do decyzji o adopcji dojrzewałam dłuższy czas.
Chciałabym się dowiedzieć czy są wśród nas kobietki samotne,ktore w ostatnim czasie starały sie o adopcje i mogą napisac jak to wygląda na bieżąco?

Czy ktoras może dodac mi otuchy ze warto i są szanse na adopcję w pojedynke? =xxx#
Klimka
Posty: 165
Rejestracja: 04 sty 2014 02:39

Re: Adopcja przez osobę samotną

Post autor: Klimka »

Jeżeli spełniasz warunki zdrowotne, finansowe i oczywiście przejdziesz pozytywnie badania psychologiczne, to szanse masz niemal takie same jak małżeństwa, tylko że większość OA kobietom samotnym proponuje dzieci kilkuletnie. No i jako osoba samotna będziesz pewnie trochę dłużej czekać na dziecko (choć niekoniecznie).
Rok temu adoptowała moja samotna koleżanka.
Amelis
Posty: 5
Rejestracja: 30 mar 2016 14:55

Re: Adopcja przez osobę samotną

Post autor: Amelis »

Dziekuje Klimka :)

Za tydzien ide na rozmowe do osrodka

Pozdrawiam
Klimka
Posty: 165
Rejestracja: 04 sty 2014 02:39

Re: Adopcja przez osobę samotną

Post autor: Klimka »

A możesz napisać coś więcej? O jakim myślisz dziecku?
Napiszę Ci od razu to, co ciągle powtarzałam mojej koleżance: staraj się o jak najmłodsze dziecko. Niemowlaka najpewniej Ci nie dadzą, bo większość OA proponuje samotnym kobietom starsze dzieci, ale jeżeli np. powiedzą Ci, że możesz dostać dziecko w wieku 4-8 lat, to staraj się o obniżenie tego wieku do lat 3.
Im starsze jest dziecko, tym większe prawdopodobieństwo, że będzie miało poważne problemy emocjonalne, bo wiadomo, że jego życie nie było różami usłane, skoro jest kierowane do adopcji. Im dłużej tkwiło w trudnych okolicznościach, tym mocniej odcisnęły się one na jego psychice. Samotnej matce trudniej jest poradzić sobie z tymi problemami, niż małżeństwu. OA jakby o tym zapominają.
Powodzenia w OA!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Adopcyjne dylematy”