ĆWICZENIA W CIĄŻY

Tematy istotne dla prawidłowego przebiegu ciąży (niepokojące sygnały organizmu, zagrożenia, leki, choroby, zdarzenia mogące wpłynąć na ciążę itp.)

Moderator: Moderatorzy jestem w ciąży

ODPOWIEDZ
Gunia33
Posty: 19
Rejestracja: 25 gru 2013 16:47

ĆWICZENIA W CIĄŻY

Post autor: Gunia33 »

Witam , jestem w 3 tyg ciąży jest to ciąża z in vitro udało się za drugim razem, w związku z tym mam pytanie czy można ćwiczyć w ciąży po in vitro jeśli tak to co ewentualnie można robić i od kiedy mogłabym zacząć dodam tylko że przed ciążą prowadziłam aktywny tryb życia tzn ćwiczyłam Aerobik 3 razy w tyg. chciałabym coś ćwiczyć ale boję się żeby nie zaszkodzić ciąży pozdrawiam
oluska_m
Moderator Dokarmiam bociana ;)
Posty: 9348
Rejestracja: 14 wrz 2012 21:42

Re: ĆWICZENIA W CIĄŻY

Post autor: oluska_m »

Kochani forumowiczeW ramach trwającego Tygodnia Świadomości Niepłodności zapraszamy do udziału w akcji Pocztówek Nadziei Tegoroczna odsłona ma wyjątkowy wymiar: nie tylko dzielimy się nadzieją, ale tym razem ślemy pocztówkę również do polityków i mediów.Pełną informację znajdziesz :arrow: tutaj jest też utworzone wydarzenie na facebook

2 IFV, 7 transferów

Aniołki [*] [*] [*] :cry2:

25.07.2016  :love: 
Piotruś


17.06.2019 :love: Michaś


Asonka1979
Posty: 8
Rejestracja: 01 kwie 2016 15:58

Re: ĆWICZENIA W CIĄŻY

Post autor: Asonka1979 »

widze ze nikt nie odpowiedzial na ten temat.. Jestem z tych 'wiekszych osob' i bylam bardzo aktywna przed in vitro - warunkiem dopuszczenia do niego w UK jest odpowiednia masa ciala.
No i gdy zaczely sie hormony i stymulacja to dalam sobie czas na relaks, okazalo sie ze in vitro skuteczne bylo :love: ale teraz brakuje mi ruchu! Wiadomo sprawna mama to super mama, u nas i tak bede chodzic do pracy-nie ma w ogole zwyczaju wystawiac L4 z powodu ciazy. I chetnie bym byla aktywna-tylko jak? zapoznam sie z google, ale moze ktos dolaczy i podopninguje?
2016 pierwsze in vitro
transfer 5d blastocyty 28/09, 07/10 beta potwierdza ciaze
skusim4
Posty: 2
Rejestracja: 25 sie 2015 23:18

Re: ĆWICZENIA W CIĄŻY

Post autor: skusim4 »

tez mnie interesuje ten temat, jestem zazwyczaj osoba bardzo aktywna (silownia, bieganie, basen, rower). Z powodu FET sie juz prawie 5 tygodni prawie nie ruszam :-D . Obecnie jestem 5w3. Pierwsza ciaze stracilam na podobnym etapie w maju br., i z tego powodu ogromny strach.
Ale ruch mi bardzo pomaga 'na glowe' i brakuje mi go.
czekam na wasze dobre slowa :-)
Awatar użytkownika
martynka-i-macius
Posty: 1
Rejestracja: 19 paź 2016 14:32

Re: ĆWICZENIA W CIĄŻY

Post autor: martynka-i-macius »

Jeśli nie ćwiczyłaś przed zajściem w ciąże nie wolno nagle rozpoczynać wysiłkowych sportów.

- Nie wolno leżeć na plecach, szczególnie po 16 tygodniu ciąży.

- Nie wolno ćwiczyć 2500 m n.p.m. Uwaga na osoby mieszkające wysoko w górach.

- oczywiscie nie wolno uprawiać sportów walk, jak judo..

- nie wolno nurkować.

Jeśli uprawiałaś sport przed ciążą to możesz nadal go uprawiać tylko nie tak intensywnie.

Ja jestem w ciąży po raz trzeci, druga dziewczynka tak jak chciałam, pomógł mi kalendarz płci. Jestem 2 miesiącu ciąży i chodzę na 30 minutowe szybkie spacery, codziennie.

Jesli twoj lekarz mowi, ze nie ma zadnych przeciwskazan to oczywiscie dobrze jest dla ciebie i dziecka, zeby byc aktwyna. Porod bedzie latwiejszy. Pamietaj o zdrowym odzwywianiu. Banany dodadza ci energii przed cwiczeniami.
Martynka i Macius
Kejt88
Posty: 15
Rejestracja: 23 sie 2016 18:14

Re: ĆWICZENIA W CIĄŻY

Post autor: Kejt88 »

Hej ja przed ciaza bylam dosc aktywna. Kilka razy w tygodniu joga i pilates czasem basen. Po transferze bolaly mnie jajniki wiec zero sportu a potem do ok 11 tyg typowe objawy: nudnosci wymioty sennosc i ogolnie brak jakiejkolwiek checi do zycia... Sport to ostatnia rzecz o ktorej bym wtedy myslala.

W 4 miesiacu wrocilam do cwiczen. Raz w tyg joga dla ciezarnych i raz bardziej aktywne zajecia dla kobiet w ciazy (te zajecia to polaczenie lekkiego aerobiku, pilatesu i stretchingu). Mysle ze to wystarczy w ciazy blizniaczej. Ale juz po prostu nie moglam tak dluzej siedziec bezczynnie. Dodam ze nie jestem na L4 pracuje 6h dziennie w biurze. Moim zdaniem jak ma sie ciaze przypadajaca na taki okres jesienno zimowy jak ja mam to warto zapisac sie na jakies zajecia dla ciezarowek bo na spacery w takim zimnie nie ma co sie porywac. Co bedzie jak przyjda sniegi i przymrozki i w ogole z domu bedzie sie wychodzilo tylko wtedy kiedy trzeba?

Nie ma co sluchac zadnych babc matek ciotek i kolezanek co polecialy na L4 od razy i przelezaly ciaze tylkiem do gory. Po prostu wszystko z umiarem. Ja sie pytalam mojej pani doktor po badaniach prenatalnych w 12tyg czy moge sie zapisac na jakis sport dla kobiet w ciazy. Nie widziala przeciwskazan. Warto sie skonsultowac jeszcze raz w trzecim trymestrze zeby nie przegiac :) ja na pewno tak zrobie. Moze wtedy zostanie tylko joga i bede chodzic na nia 2 razy a nie raz jak teraz. Na razie jestem w 5 mies i ciesze sie tym najfajnieszym drugim trymestrem i robie co chce (w miare mozliwosci).
Czynnik męski (ilość i ruchliwość)
08.2014 IUI nieudane
02.2015 IUI nieudane
09.2015 ICSI hiperstymulacja transfer odwołany
06.2016 CRIO 1 blast (druga nie przetrwała mrożenia) - brak ciąży
08.2016 ICSI dwa pęcherzyki na USG!!!
20.04.2017 urodziły się nasze wyczekiwane, wspaniałe córeczki!
Awatar użytkownika
carmen81
Posty: 14839
Rejestracja: 25 kwie 2007 00:00

Re: ĆWICZENIA W CIĄŻY

Post autor: carmen81 »

Ja obecnie 3 miesiąc....przed ciążą bylam aktywna, aerobik 3 razy w tyg., jogging 3 razy i 2 razy basen więc w sumie nie malo :-D . Na początku lekarz zakazał ćwiczeń...podobno pecherzyk troszkę nie foremny ....obecnie wszystko ok więc zaczełam 3 razy w tyg.jeździć na basen, jak m.sprezentuje bieżnie to mam zamiar szybsze marsze może z lekkim bieganiem zacząć.
04.12.2009 WOJTUŚ :love:
31.12.2010 MICHAŚ :love:
22.06.2017 IZUNIA :love:
Boże chroń nasze skarby [-o<
Wesprzyj BOCIANA na siepomaga.pl
GoodMother
Posty: 23
Rejestracja: 12 gru 2017 22:20

Re: ĆWICZENIA W CIĄŻY

Post autor: GoodMother »

Wiadomo wykluczone są sporty ekstremalne, ale łagodne ćwiczenia jak najbardziej wskazane.
Awatar użytkownika
Hollyx
Posty: 10
Rejestracja: 28 sty 2018 20:55

Re: ĆWICZENIA W CIĄŻY

Post autor: Hollyx »

Jeśli przed ciążą byłaś aktywna, to nic nie powinno stać na przeszkodzie, żeby ćwiczyć również w trakcie ciąży. Oczywiście jest to uzależnione od stanu zdrowia, dlatego zapytaj lekarza czy daje Ci zielone światło. Ja też podczas ciąży ćwiczyłam, ale najpierw skonsultowałam to ze swoim lekarzem prowadzącym.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jestem w ciąży”