zioła Ojca Klimuszki na płodność a endometrioza

Dietetyk, Julia Jaskowska jest absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W Przychodni Leczenia Niepłodności nOvum udziela porad na temat zdrowego odżywiania i redukcji wagi. Przedmiotem specjalnego zainteresowania pani Julii są diety wspierająca płodność, okres ciąży i karmienia dziecka.

Moderator: Osoby zatwierdzające - dietetyk

Zablokowany
Awatar użytkownika
AiP81

zioła Ojca Klimuszki na płodność a endometrioza

Post autor: AiP81 »

mam pytanie jak zioła Ojca Klimuszki nr 1 tzw na płodność mające następujący skład:
Mieszanka na niepłodność Ojca Klimuszki nr1 ( z książki: "Powróćmy do ziół leczniczych", ) antyzrostowa, likwidacja stanów zapalnych w jajowodach i jajnikach, pobudzenie pracy jajników, stabilizacja układu rozrodczego
Wszystko po 50 gr.:

Szyszka chmielu
ziele przywrotnika
ziele krwawnika
liść ruty
ziele nostrzyka żółtego
kwiat lawendy
kłącze tataraku
kwiat nagietka
owoc róży
Na każde jednorazowe użycie należy brać kopiastą łyżkę stołową, zalać ją szklanką wrzącej wody, przykryć na trzy godziny. Następnie przecedzić, lekko podgrzać i pić trzy razy dziennie po szklance przed posiłkiem.
Po I porcji- przerwa 7 dni, po II- 12 dni, III porcja profilaktycznie, porcja to cały wymieszany zestaw ziół

jak ma sie do endometriozy??

mam zdiagnozowany I/II stopień i nie wiem czy mogę ją stosować? co Pani radzi?
2x laparoskopia - endometrioza 3 stopnia
3x IUI - :(
3x IVF - ;(
1x kriotransfer - :(
przerwa.... na zabawy z immunologiem...
kolejne przygotowania - START 01.2016r
Awatar użytkownika
Julia Jaskowska
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Członek Stowarzyszenia

Re: zioła Ojca Klimuszki na płodność a endometrioza

Post autor: Julia Jaskowska »

Odradzałabym stosowanie ziół w Pani przypadku, bardzo mało wiadomo o działaniu ziół, ale nawet w tym co Pani przytoczyła: pobudzenie pracy jajników, stabilizacja układu rozrodczego może oznaczać pobudzenie wydzielania hormonów płciowych, które jak Pani wie nie jest wskazane w endometriozie.
Julia Jaskowska
anielkaa

Re: zioła Ojca Klimuszki na płodność a endometrioza

Post autor: anielkaa »

Witam

ja miałam endometriozę IV stopnia, teraz po 3 laparoskopiach mam III. Udało mi się zajść w ciąże i uważam że to właśnie dzięki tej mieszance. Staraliśmy się długo i nic. W 2 cyklu picia ziół zobaczyłam 2 upragnione kreski. Teraz chcemy się postarać o rodzeństwo dla córeczki i właśnie zaczęłam pić ziółka (2 dc). Zobaczymy czy teraz też tak szybko zadziałają :)
endometrioza
05.08.2009 [*] mój Aniołek 8tc :(
13.10 - II kreski :) :) :)
17.06.2010 - córcia, 3270g, 57 cm :)
Zablokowany

Wróć do „Dieta wspierająca płodność i okres ciąży - pytania do eksperta”