embryo glue

Dagmara Korbasińska, Dyrektor Departamentu Matki i Dziecka w Ministerstwie Zdrowia
Departament Matki i Dziecka zajmuje się realizacją programu zdrowotnego „Program – Leczenie Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego na lata 2013 – 2016”

Moderator: Osoby zatwierdzające - NPLN 2013-2016 MZ

Zablokowany
Awatar użytkownika
Ananke79
Posty: 292
Rejestracja: 06 lis 2013 18:35

embryo glue

Post autor: Ananke79 »

Witam,

Czy w programie ministerialnym in vitro istnieje możliwość zastosowania embro glue, który jak pokazują statystyki zwiększa szanse implantacji zarodków?

Z góry dziękuję za odpowiedź
2 nieudane IUI:-(
IMSI- 2 zarodki 4A i 4B 11dpt beta 5,98 12dpt beta 4,20:-(czyli klapa
maj 2014 1-a wizyta w OA
czerwiec 2014 cud natury i mamy najwspanialszego synka
Dagmara Korbasińska
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 30
Rejestracja: 24 mar 2014 21:06

Re: embryo glue

Post autor: Dagmara Korbasińska »

Po zakwalifikowaniu pary do zapłodnienia pozaustrojowego wszystkie bezpośrednio związane z realizacją procedury zapłodnienia pozaustrojowego usługi, które są niezbędne dla danej pary i wynikają z jej indywidualnych potrzeb medycznych w tym zakresie są finansowane w ramach Programu.
W związku z powyższym, jeżeli lekarz prowadzący uzna, iż EmbrioGlue jest niezbędnym elementem procedury, powinna ona zostać objęta finansowaniem w ramach Programu.
kate_85
Posty: 2
Rejestracja: 27 paź 2012 00:11

Re: embryo glue

Post autor: kate_85 »

Witam Dzisiaj w Gyncentrum w Katowicach odbyłam rozmowę z Panią dr Bednarską-Czerwińską i zapytałam ją jak to faktycznie jest z tym EmbrioGlue. Usłyszałam od niej że wcale to nie wygląda tak jak zostało to opisane powyżej. Pani doktor stwierdziła, że nie ma możliwości sfinansowania EmbrioGlue w ramach Programu nawet jeśli lekarz uzna że jest niezbędnym elementem procedury. Powiedziała nawet, że w przypadkach pacjentek objętych Programem u których zastosowali EmbrioGlue to oni jako klinika ponieśli koszty ponieważ MZ nie pokryło kosztów tej procedury. Chciałabym wiedzieć jak to w rzeczywistości jest?
Dagmara Korbasińska
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 30
Rejestracja: 24 mar 2014 21:06

Re: embryo glue

Post autor: Dagmara Korbasińska »

Tak jak wskazano powyżej wszystkie bezpośrednio związane z realizacją procedury zapłodnienia pozaustrojowego usługi, które są niezbędne dla danej pary i wynikają z jej indywidualnych potrzeb medycznych w tym zakresie są finansowane w ramach Programu.
Ministerstwo, bez względu na zakres zrealizowanych badań i procedur, przekazuje klinice za realizaję procedury kwote ryczałtową, która została ustalona w umowie podpisanej w 2013 r. W związku z tym rzeczywiście, za EmbrioGlue dodatkowe środki dla realizatora nie są przyznawane, ale może ono w razie wskazania zostać wykonane w ramach ustalonego ryczałtu.
Kwestia ta została wyjaśniona ze wskazaną przez Panią kliniką.
Awatar użytkownika
Giussta
Posty: 1
Rejestracja: 27 gru 2014 18:16

Re: embryo glue

Post autor: Giussta »

Dzień dobry,

Jesteśmy po nieudanym transferze, tuż przed criotransferem w Klinice Invicta w Warszawie - dwóch lekarzy z tej kliniki na konsultacjach wskazało, iż w naszym przypadku zaleceniem jest nacięcie otoczki oraz embryo glue. Niestety w rejestracji wykreślono z dokumentów te dwie opcje i nakazano nam podpisanie poprawionej wersji. Dokumentacja jest tak skonstruowana, że wynika z niej , iż to my nie wyrażamy zgody na nacięcie otoczki oraz embryo glue co jest nieprawdą. Panie poinformowały nas, że nie mamy prawa skorzystać z tych dwóch usług skoro leczymy się w ramach Programu MZ.
Zapytaliśmy o możliwość ewentualnego dopłacenia za te dwie usługi chcąc zwiększyć szanse na tak długo oczekiwane Maleństwo i również dostaliśmy odpowiedź odmowną.
Powstają zatem pytania. Czy jeśli lekarze wskazują wykonanie nacięcia otoczki i podanie embryo glue klinika ma prawo nam tego odmówić skoro leczymy się w ramach programu MZ? Czy coś się zmieniło w tych kwestiach i czy są jakieś regulacje prawne z tym związane?
Bardzo proszę o odpowiedź.
Starania od 2010
HSG - udało się udrożnić jajowody, macica o prawidłowym zarysie
2014 - kwalifikacja do IVF Invicta Warszawa,
1 IVF protokół długi; 11.2014 transfer 4AA :( 12.2014 crio 4AB :(
I.2015 histeroskopia - macica jednorożna, oba jajowody niedrożne
Zablokowany

Wróć do „Narodowy Program Leczenia Niepłodności na lata 2013-2016 - pytania do eksperta z Departamentu Matki i Dziecka w Ministerstwie Zdrowia”