witamina C

Dietetyk, Julia Jaskowska jest absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W Przychodni Leczenia Niepłodności nOvum udziela porad na temat zdrowego odżywiania i redukcji wagi. Przedmiotem specjalnego zainteresowania pani Julii są diety wspierająca płodność, okres ciąży i karmienia dziecka.

Moderator: Osoby zatwierdzające - dietetyk

Zablokowany
poteflon

witamina C

Post autor: poteflon »

Witam, jestem w 18 tygodniu ciąży, w ostatnim czasie byłam przeziębiona i przyjmowałam przez jakiś czas (około tygodnia) witaminę C 1000.
Na opakowaniu nie było informacji o szkodliwości zażycia tej witaminy w ciąży, byłam też przekonana, że jest ona "bezpieczna" ze względu na to, ze nadmiar wydalany jest z moczem.....
Ostatnio natknęłam się jednak na artykuł, w którym było napisane iż nadmiar witaminy C może być szkodliwy dla płodu. Trochę się przestraszyłam, ze mogłam zaszkodzić dziecku....
We wczesnej ciąży (ok. 11-13 tygodnia) także w czasie przeziębienia zażywałam witaminę C 1000....
Czy rzeczywiście ma ona zły wpływ na rozwój płodu? Czy przyjmowane przeze mnie dawki mogły zaszkodzić dziecku i wpłynąć na jego rozwój......?
Awatar użytkownika
Julia Jaskowska
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Członek Stowarzyszenia

Re: witamina C

Post autor: Julia Jaskowska »

Proszę się nie stresować, 1000 mg witaminy C jest bezpieczną dawką. Co do artykułu to nie natknęłam się na niego, ale tak można napisać o każdej witaminie czy składniku mineralnym, który będzie przyjmowany w nadmiarze przez długi czas. Tak jak Pani pisze witamina C jest rozpuszczalna w wodzie co sprawia, że jest trudna do przedawkowania.
Julia Jaskowska
Zablokowany

Wróć do „Dieta wspierająca płodność i okres ciąży - pytania do eksperta”