DZIECI poszukują ZASTĘPCZYCH Rodziców

Dyskusja na temat wszystkiego co dotyczy rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych, pogotowii rodzinnych i szeroko rozumianej tematyki rodzicielstwa zastępczego.

Moderator: Moderatorzy rodzicielstwo zastępcze

ODPOWIEDZ
Bobetka
Dokarmiam bociana ;)
Posty: 14478
Rejestracja: 13 gru 2004 01:00

DZIECI poszukują ZASTĘPCZYCH rodziców

Post autor: Bobetka »

Uprzejmie informujemy, że ten wątek służy tylko i wyłącznie umieszczaniu ogłoszeń o dzieciach poszukujących rodziców. Autorem postu może być opiekun prawny tych dzieci lub osoba posiadająca jego zgodę. Jeżeli któreś z ogłoszeń zdezaktualizowało się, informację na ten temat należy podać na wątku. Prosimy o zachowanie takiej formuły wszystkich forumowiczów.
W przypadku niezastosowania się do powyższych wskazówek kolejne wpisy ogłoszeniodawcy, w tym wątku, będą usuwane.

Dla przejrzystości wątku nie prowadzimy na nim dyskusji.

Działamy na rzecz dzieci i rodzin, pamiętajmy o odpowiedzialności za słowa w tak ważnym wątku! Szanujmy czas i uczucia innych!


Moderator

tu umieszczam tylko link,sprawa jest opisana w wątku "adopcyjne dylematy"
http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/vi ... &start=180

Synku, nie mógłbyś być bardziej mój



01.2005



W każdym z nas tkwi talent. Ważne by go dostrzec i w niego uwierzyć


Awatar użytkownika
Gość

Post autor: Gość »

Kiwinko kochana myślę że się nie gniewasz że troszkę zmieniłam temat postu ? ;)
Idąc za przykładem Adopcyjnych Tematów postanowiłam i tu umieszczać apele z poszukiwaniami Rodziców.


Jednoczesnie proszę przed umieszczeniem takich "ogłoszeń" ( :roll: ) o skontaktowanie się ze mną, nie chciałabym aby to miejsce było potraktowane jak tablica ogłoszeń lub oferty...

Jeśli ktoś wie, że CZEKA DZIECKO i jest to sprawa pilna, dla jego dobra- proponuję o tym pisać...pisać...pisać... być może właśnie dzięki temu miejscu Dziecko odnajdzie swoją Rodzinkę.
Awatar użytkownika
kiwinka
Posty: 171
Rejestracja: 01 sty 2005 01:00

Post autor: kiwinka »

Agulko :D robimy wspólnie wszystko co możemy dla maluchów,jak się mam gniewać? :kiss:
"Dziecko chce być dobre.Jeśli nie umie- naucz.
Jeśli nie wie- wytłumacz.Jeśli nie może- pomóż" J.Korczak
Awatar użytkownika
Gość

Post autor: Gość »

http://rodzinyzastepcze.home.pl/epomoc/ ... torder=asc&


Pozwalam sobie wkleic... moze jednak da się "przeskoczyć" te głupie przepisy?... :roll: :roll: :roll: :roll:
Awatar użytkownika
ika70
Posty: 23
Rejestracja: 15 mar 2007 01:00

Post autor: ika70 »

agulek
Jeśli chodzi o przeskoczenie przepisów, żeby dzieci mogły być w rodzinie zastępczej z innego powiatu, to ostatnio usłyszałam, że PCPR-y w całej Polsce wydają zaświadczenia o kwalifikacji na rodzinę zastępczą w momencie kiedy mają konkretne dzieci dla tej rodziny (w swoim powiecie oczywiście). Ja nie sądzę, żeby taka praktyka rzeczywiście była powszechna. A jak to jest u Was?
Szkoda tych dzieciaczków, przecież to jeszcze maluchy. Najlepiej, żeby się znalazła rodzina z powiatu, bo inaczej będzie ciężko.
Najgorsze jest to, że PCPR mówi, że nie ma dzieci w takim wieku, tylko noworodki albo nastolatki, a dzieciaki jak widać są i trafiają do DD.
Awatar użytkownika
Gość

Post autor: Gość »

Kochani! Wiem o kolejnej 2 dzieci chłopczyk i dziewczynka (5 i 3 latka) w trybie pilnym poszukuje się dla nich domu.. inaczej trafią do Domu Dziecka a tego bardzo nie chcemy...
Awatar użytkownika
ika70
Posty: 23
Rejestracja: 15 mar 2007 01:00

Post autor: ika70 »

agulek
Znów kolejne dzieci, którymi moglibyśmy się zaopiekować, przecież czekamy kolejny miesiąc i PCPR nie ma zamiaru wydać nam zaświadczenia o kwalifikacji, bo zrobi to dopiero jak będą dzieci w naszym powiecie. To usłaszałam ustnie, a teraz od dwóch tygodni czekamy na odpowiedź pisemną, kiedy dostaniemy zaświadczenie i nic. Jak mozna w ten sposób postępować, to ja nigdy nie zrozumiem....
Awatar użytkownika
Gość

Post autor: Gość »

Ika70 nóż mi się otwiera... Prześle ci na prive nr do osoby która opiekuje sie dzieciakami może ona coś doradzi....


PONAWIAM JEDNAK APEL... MOZE SĄ TU RODZICE DLA TYCH LUB INNYCH DZIECIAKÓW????
natabocian
Posty: 10956
Rejestracja: 08 gru 2002 01:00

Post autor: natabocian »

No jak dzieciaczki :?: Udało się :?:
Karolka, Monika i Krzyś - trójka rozbójników :) :) :)
Awatar użytkownika
ika70
Posty: 23
Rejestracja: 15 mar 2007 01:00

Post autor: ika70 »

natabocian
Wiem, że dla tej dwójki dzieciaczków znalazła się rodzina zastępcza. Cieszę się z tego i uważam, że taka droga jak przez bociana też jest dobra, bo dzieci zamiast do DD trafią do na pewno kochających rodziców. My natomast jak na razie ostatnio wydostaliśmy z naszego PCPR zaświadczenie o ukończeniu szkolenia na rodziców zastępczych, co jest już niewielkim sukcesem.
natabocian
Posty: 10956
Rejestracja: 08 gru 2002 01:00

Post autor: natabocian »

Tak trzymać ika :!: Najgorsza jest walka z biurokracją, ale za to jaka satysfakcja z wygranej :wink:
Pozdrawiam i trzymam kciuki :!:
Karolka, Monika i Krzyś - trójka rozbójników :) :) :)
Awatar użytkownika
gong
Posty: 227
Rejestracja: 10 gru 2004 01:00

Post autor: gong »

Informacja z innego forum:
"Witam,
poszukujemy rodziców zastępczych bądź preadopcyjnych dla trzyletniego chłopca. Chłopiec przebywa w placówce opiekuńczo-wychowawczej (jest ulubieńcem wychowawców). dziecko prawidłowo się rozwija. Ewentualne pytania proszę kierować na maila: [email protected]
joanna"
Rodzice Kamila i Tomka
Awatar użytkownika
gong
Posty: 227
Rejestracja: 10 gru 2004 01:00

Post autor: gong »

Potrzebna rodzina dla chłopca 17 mc.Jego sytuacja prawna jest uregulowana,mógłby zostać adoptowany,ale jest bardzo chory.Głębokie wczwśniactwo,faz,opóznienie rozwoju.Jeszcze nie siedzi,nie mówi.Jeśli nie będzie dla niego rodziny adopcyjnej lub zastępczej trafi do domu dziecka lub DPSu.A może ktoś zna jakis dobry ośrodek gdzie przyjmują tak małe ,chore dzieci?
Rodzice Kamila i Tomka
Awatar użytkownika
Aleksandra23
Posty: 14
Rejestracja: 03 wrz 2007 00:00

Post autor: Aleksandra23 »

witam za tydzień kończymy kurs na RZ pragniemy pokochać 2 małych dzieci do lat 5 taki wiek bo jesteśmy młodzi
naszym marzeniem docelowym jest adopcja
marzymy o dziewczynkach :D :D :D
Awatar użytkownika
jabuba
Posty: 243
Rejestracja: 05 sty 2006 01:00

Post autor: jabuba »

Aleksandra23 - a może te dziewczynki to Wasze córeczki?

kiwinka napisał:
Szukamy domu dla sióstr:
Magda ma 3,5 roku, jest zdrowa fizycznie, ma zespół Downa. Ma orzeczenie o niepełnosprawności wydane do 16 roku życia. Dziewczynka od 1.03.2006 r.przebywa w rodzinie zastępczej o charakterze pogotowia rodzinnego. Powinna ją już dawno opuścić, ale sprawy w Sądzie trwają w nieskończoność. Magdalena ma oboje rodziców, sprawa o pozbawienie ich władzy jest w toku. Jej siostra Martynka ma 1,5 roku,(ojcostwo nieustalone) jest zdrowa. W Osrodku Adopcyjnym ustalono aby nie rozdzielać dzieci, poszukiwana jest rodzina adopcyjna lub zastępcza. Wiecej informacji: Kontakt z OPS w Lublinie:
081 53 50 715 .
lub na mail: [email protected]

zdjecie dzieci:
http://picasaweb.google.pl/kiwwinka/Szu ... ziewczynek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzicielstwo zastępcze”