DZIECI poszukują ZASTĘPCZYCH Rodziców

Dyskusja na temat wszystkiego co dotyczy rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych, pogotowii rodzinnych i szeroko rozumianej tematyki rodzicielstwa zastępczego.

Moderator: Moderatorzy rodzicielstwo zastępcze

karolinara
Posty: 4
Rejestracja: 21 gru 2014 19:32

Re: DZIECI poszukują ZASTĘPCZYCH Rodziców

Post autor: karolinara »

Witam. Właśnie zakończyliśmy z mężem szkolenie na rodzinę niezawodową i czekamy na dziecko. Jesteśmy z kujawsko-pomorskiego i najchętniej przyjmiemy dziecko (lub dzieci) do lat 7 gdyż tyle ma nasz syn- może to być niemowlę. Nie wiem czy może być to dziecko z innego województwa? Jeśli ktoś z Was wie o takim dziecku potrzebującym pomocy to proszę o kontakt.

POZDRAWIAM :bigok:
czesio11
Posty: 32
Rejestracja: 22 cze 2011 18:37

Re: DZIECI poszukują ZASTĘPCZYCH Rodziców

Post autor: czesio11 »

karolinara rozmawiałaś na temat dzieci z innego powiatu z Twoim pcpr-em, czy możesz przyjąć do siebie dzieci z innego powiatu?
Jeśli nie chcesz sobie spalić mostu na samym początku w tak odpowiedzialnym powołaniu porozmawiaj najpierw z nimi. Później szukaj.
karolinara
Posty: 4
Rejestracja: 21 gru 2014 19:32

Re: DZIECI poszukują ZASTĘPCZYCH Rodziców

Post autor: karolinara »

Faktycznie, niepomyślałam. Wychodzę z założenia że "wszystkie dzieci nasze są". Ale dzięki za zwrócenie na to uwagi- mąż już rozmawiał z Panią z PCPR i raczej będzie ok. :glaszcze

Wesołych Świąt!!!
Saga002
Posty: 4
Rejestracja: 02 sty 2015 18:52

Szukam rodziny adopcyjnej -(zastępczej)

Post autor: Saga002 »

Witam, prowadzę Pogotowie Rodzinne,w którym przebywa 5 mies.dziecko.To wcześniak z wadą serca( kwalifikuje się do leczenia operacyjnego bez ustalonego terminu),dziecko (dziewczynka)ogólnie dobrze się rozwija ( bez oznak fasu-matka niepijąca )mimo, iż jako wcześniak jest mniejsza i słabsza jak inne niemowlęta urodzone w terminie,śmieje się , gaworzy, jej rozwój psychiczny nie budzi niepokoju...Sad dał zgodę na szybkie znalezienie rodziny zastępczej ( możliwa późniejsza adopcja, matka nie ma warunków ani szans na wychowanie dziecka)opiekuję się tym dzieckiem zaraz po opuszczeniu szpitala przez nie i bardzo mi zależy na jak najszybszym poznaniu jej nowych rodziców którzy nie boją się podjąć tej opieki.Dziecko nie wykazuje żadnych oznak (objawów)związanych z chorobą serca , więc nie ma się czego obawiać.Wszelkie informacje udzielę po kontakcie emailowym ( zgadzam się również na rozmowę (spotkanie) w moim pogotowiu .Jestem z woj. śląskiego (ze względu na odległość dobrze, by była to rodzina z okolic Katowic, Bielska, Rybnika, Cieszyna)
Warunkiem stawianym przez OPZ jest ukończenie szkolenia dla rodzin zastępczych.
Mój mail: [email protected]
Saga002
Posty: 4
Rejestracja: 02 sty 2015 18:52

Re: DZIECI poszukują ZASTĘPCZYCH Rodziców

Post autor: Saga002 »

Saga002 pisze:Witam, prowadzę Pogotowie Rodzinne,w którym przebywa 5 mies.dziecko.To wcześniak z wadą serca( kwalifikuje się do leczenia operacyjnego bez ustalonego terminu),dziecko (dziewczynka)ogólnie dobrze się rozwija ( bez oznak fasu-matka niepijąca )mimo, iż jako wcześniak jest mniejsza i słabsza jak inne niemowlęta urodzone w terminie,śmieje się , gaworzy, jej rozwój psychiczny nie budzi niepokoju...Sad dał zgodę na szybkie znalezienie rodziny zastępczej ( możliwa późniejsza adopcja, matka nie ma warunków ani szans na wychowanie dziecka)opiekuję się tym dzieckiem zaraz po opuszczeniu szpitala przez nie i bardzo mi zależy na jak najszybszym poznaniu jej nowych rodziców którzy nie boją się podjąć tej opieki.Dziecko nie wykazuje żadnych oznak (objawów)związanych z chorobą serca , więc nie ma się czego obawiać.Wszelkie informacje udzielę po kontakcie emailowym ( zgadzam się również na rozmowę (spotkanie) w moim pogotowiu .Jestem z woj. śląskiego (ze względu na odległość dobrze, by była to rodzina z okolic Katowic, Bielska, Rybnika, Cieszyna)
Warunkiem stawianym przez OPZ jest ukończenie szkolenia dla rodzin zastępczych.
Ogłoszenie już nieaktualne.
jmmm
Posty: 2
Rejestracja: 09 mar 2015 18:26

Re: DZIECI poszukują ZASTĘPCZYCH Rodziców

Post autor: jmmm »

Witam
Poszukujemy RA lub RZ dla dwojga rodzenstwa (chłopcy) w wieku 7 i 11 lat. Sytuacja prawna uregulowana. Chłopcy łatwo nawiązują kontakt, są otwarci, pogodni. Nie mają zaległości edukacyjnych (uczą się zgodnie z planem w I i IV klasie SP). Dzieci są w normie intelektualnej. Bardzo symaptyczni i pogodni. Aktualnie przebywają w placówce opiekuńczo-wychowawczej.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kuchareczka79
Posty: 231
Rejestracja: 12 lut 2010 01:00

Re: DZIECI poszukują ZASTĘPCZYCH Rodziców

Post autor: kuchareczka79 »

Pozwoliłam sobie wkleić jeśli znajdzie się ktoś gotowy pomóc...
http://www.tvp.info/19278406/wiadomosci ... ic-milosc/
I ICSI 2x 4AA nieudane 06.2009
II ICSI 8c 3BB 9 tyg *:(
III ICSI Gameta -klapa :(
IV ICSI Bocian... i jest Maja Ur.30.07.2012
MietusekQ
Posty: 3
Rejestracja: 10 gru 2014 19:10

Re: DZIECI poszukują ZASTĘPCZYCH Rodziców

Post autor: MietusekQ »

Dzień dobry, bardzo chętnie przyjmiemy dziecko do rodziny zastępczej niezawodowej. Szukamy dziecka małego, które rokuje na adopcję. Najchętniej w wieku 1-4. Jesteśmy z Krakowa. Będziemy bardzo wdzięczni za wszelką pomoc.

-- 03 maja 2015 08:50 --

Dzień dobry, bardzo chętnie przyjmiemy dziecko do rodziny zastępczej niezawodowej. Szukamy dziecka małego, które rokuje na adopcję. Najchętniej w wieku 1-4. Jesteśmy z Krakowa. Będziemy bardzo wdzięczni za wszelką pomoc.
Awatar użytkownika
Gość

Re: DZIECI poszukują ZASTĘPCZYCH Rodziców

Post autor: Gość »

Szukamy rodziny zastępczej dla 5 dzieci w wieku od 2 do 10 lat.Dzieci mogą być rozdzielone. Proszę o info na prive.
Tatiana37
Posty: 96
Rejestracja: 30 cze 2010 16:42

Re: DZIECI poszukują ZASTĘPCZYCH Rodziców

Post autor: Tatiana37 »

Pilnie szukam rodziny zastępczej dla 4 letniego chłopca.Dziecko jest u mnie w pogotowiu i już dłużej nie może być,sędzia chce umieścić je w domu dziecka(w lipcu).Najlepiej Bielsko,Cieszyn,Śląsk. Proszę o info na priv.
Tatiana37
Posty: 96
Rejestracja: 30 cze 2010 16:42

Re: DZIECI poszukują ZASTĘPCZYCH Rodziców

Post autor: Tatiana37 »

Ponawiam prośbę! Szukam rz dla 4 letniego chłopca,sprawa pilna! Proszę o kontakt tylko rodziny po kursie i z kwalifikacjami.Mogą być z całej Polski,pod warunkiem,że Wasz pcpr/mops wyraża zgodę na przyjęcie dziecka spoza powiatu.To konieczny warunek!!!!
koralik1
Posty: 7
Rejestracja: 08 kwie 2015 12:30

Re: DZIECI poszukują ZASTĘPCZYCH Rodziców

Post autor: koralik1 »

Pilne !!!Szukam rz dla 2 braci.Chłopcy mają 11 i 5 lat.Najlepiej gdyby rz była z powiatu krośnieńskiego .Więcej info na prive.
Pikuś Incognito
Moderator
Posty: 452
Rejestracja: 29 gru 2015 22:11

Re: DZIECI poszukują ZASTĘPCZYCH Rodziców

Post autor: Pikuś Incognito »

Poszukujemy rodziców zastępczych dla 7-letnich bliźniaków (chłopiec i dziewczynka).
Ewentualne pytania proszę kierować na PW.
Nie pytaj "dlaczego?". I tak nie uzyskasz odpowiedzi.



Adres bloga o naszym pogotowiu:

http://pikusincognito.blogspot.com
ewagajownik1
Posty: 1
Rejestracja: 28 lis 2012 18:06

Re: DZIECI poszukują ZASTĘPCZYCH Rodziców

Post autor: ewagajownik1 »

Witam.Pilnie poszukuję rodziny zastępczej dla rocznego chłopca z orzeczeniem o niepełnosprawności.Więcej informacji pod tel.507-641-995 Lublin
Pikuś Incognito
Moderator
Posty: 452
Rejestracja: 29 gru 2015 22:11

Re: DZIECI poszukują ZASTĘPCZYCH Rodziców

Post autor: Pikuś Incognito »

Chciałbym ponowić moją prośbę w sprawie poszukiwania rodziców zastępczych dla 7-letnich bliźniaków (chłopca i dziewczynki), ponieważ ostatnio chyba zbyt mało napisałem. Aby nie "zaśmiecać" tego wątku, tekst z 21 stycznia można usunąć (wiadomość do moderatora).
Chodzi głównie o to, że nasz PCPR uważa, że jest w stanie porozumieć się z wieloma innymi PCPR-ami w sprawie przyjęcia dzieci do rodzin zastępczych (z innego powiatu). Zresztą mogę to potwierdzić, ponieważ zarówno my opiekowaliśmy się dzieckiem spoza powiatu, jak też nasze dziecko trafiło do rodziny zastępczej z innego miasta.
Dlatego też jeżeli znajdzie się rodzina chętna do zaopiekowania się bliźniakami, to resztę przejmuje już na siebie nasz PCPR.
Po ostatnim wpisie nikt nie odpisał mi na PW, ale pojawiły się tutaj komentarze dwóch osób. Zasady dotyczące tego wątku nie pozwalają na zamieszczanie komentarzy, więc te wypowiedzi zostały usunięte. Zdążyłem tylko zauważyć, że jednym z komentatorów był RDD z kilkoma wolnymi miejscami, ale niestety nie zapisałem nicka tej osoby i nie mogę się z nią skontaktować.
Ponownie więc proszę o informacje osób zainteresowanych na PW.
Tutaj mogę tylko dodać, że dziewczynka jest zupełnie zdrowa a chłopiec ma orzeczenie o niepełnosprawności ze względu na padaczkę i wadę wzroku. Jest na lekach, więc jego choroba nie stanowi większego problemu. Jest też dzieckiem będącym na pograniczu normy rozwojowej (pod względem umysłowym), ale jest bardzo pogodny, dobrze funkcjonuje w grupie przedszkolnej i w ostatnim okresie zaczął robić ogromne postępy.
Nie pytaj "dlaczego?". I tak nie uzyskasz odpowiedzi.



Adres bloga o naszym pogotowiu:

http://pikusincognito.blogspot.com
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzicielstwo zastępcze”