czy mamy szansę zakwalifikować się do programu?

Dagmara Korbasińska, Dyrektor Departamentu Matki i Dziecka w Ministerstwie Zdrowia
Departament Matki i Dziecka zajmuje się realizacją programu zdrowotnego „Program – Leczenie Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego na lata 2013 – 2016”

Moderator: Osoby zatwierdzające - NPLN 2013-2016 MZ

Zablokowany
anna_86

czy mamy szansę zakwalifikować się do programu?

Post autor: anna_86 »

Dzień dobry,

Mam 28 lat, mąż 30.

We wrześniu 2011 dostałam skierowanie od mojego ginekologa i na usg celem oceny układu rozrodczego

Od sierpnia 2012 zaczęliśmy świadome starania z regularnym wspolzyciem. Udałam się do ginekologa celem zrobienia badan przygotowujących do ciąży

w maju 2013 nadal nic sie nie zadziało - wykonałam badania hormonalne r

w maju i czerwcu 2013 monitoring owulacji,

grudzień 2013 histeroskopia

lipiec 2014 wizyta w klinice leczenia nieplodnosci, badanie ginekologiczne, badanie nasienia (zła morfologia), hsg (kontrast z duzym oporem i opoznieniem przeszedl przez oba jajowody)

wg lekarza z kliniki dopiero teraz zaczyna się potwierdzone leczenie i od tego czasu za dwa lata bedziemy mogli starac sie o refundacje- czy to prawda?

moje pytanie to czy możemy starać się o refundację już ze względu na 2 lata starań i złe wyniki nasienia oraz watpliwie drozne jajowody? czy moze dopiero faktycznie czas liczyc mozemy od daty zgłoszenia sie do kliniki, a moze licza się badania wykonane na pocztaku staran potwierdzajace ze faktycznie juz wtedy sie staralismy? a moze zaswiadczenie od "zwyklego ginekologa" ze zgłaszałam problemy z zajsciem?

bardzo z góry dziekuje za odpowiedz
Ania
anna_86

Re: czy mamy szansę zakwalifikować się do programu?

Post autor: anna_86 »

Witam,

przypominam się w sprawie mojego zapytania. Bardzo prosze o odpowiedź.

Ania
Ekspert MZ
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Re: czy mamy szansę zakwalifikować się do programu?

Post autor: Ekspert MZ »

Decyzje związane z interpretacją informacji zawartych w dokumentacji medycznej podjąć może wyłącznie lekarz. Także decyzję o zakwalifikowaniu pary podejmują lekarze zatrudnieni u realizatorów Programu.
Ministerstwo Zdrowia, ani żadna osoba w nim zatrudniona nie może zamiast lekarzy podejmować decyzji w zakresie oceny dotychczasowego leczenia albo w wyborze zastosowanego leczenia.
Jeżeli jednak, w dokumentacji mieli Państwo zawarte informacje o tym, że świadczenia są związane z leczeniem niepłodności, nie powinno to być problemem, że nie były one udzielane w klinice leczenia niepłodności.

Przed kwalifikacją mogą Państwo skonsultować się także, z innym lekarzem ginekologiem, nawet w ramach ubezpieczenia zdrowotnego, w celu oceny posiadanej dokumentacji medycznej.
Mogą Państwo także spróbować przystąpić do Programu w innym podmiocie realizującym Program.
Zablokowany

Wróć do „Narodowy Program Leczenia Niepłodności na lata 2013-2016 - pytania do eksperta z Departamentu Matki i Dziecka w Ministerstwie Zdrowia”