INSEMINACJA (statystyka)

Archiwum forum "Jestem w ciąży"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
Gość

INSEMINACJA (statystyka)

Post autor: Gość »

Kochane, wiem ze wielu dziewczynom inseminacja sie JEDNAK udała , ja jestem po III niestety nie udanej - nie muszę chyba pisać, ze jestem załamana tym faktem .
Moja prośba wpiszcie sie proszę według kryteriów:
1. Która ( z rzędu) inseminacja , okazała się udana,
2. jakie były przesłanki do jej wykonania ( np, słabe nasienie, kłopoty
z ovulacją , itp.)
3. Czy była stymulacja, jeśli tak to jaka ( jakie leki ?)
4. Jeśli ktoś zechce, to gdzie wydarzyło się to szczęście ( w której klinice)

Ja ze swojej strony, serdecznie gratuluję wszystkim dziewczynom, którym się udało - może informacje które zechcecie podać , podziałają na kogoś "ku pokrzepieniu serc"

Kawi27

mój pamiętnik " W oczekiwaniu na cud" - http://starania.gery.pl/phpBB2/viewforum.php?f=35
Awatar użytkownika
Zosia
Posty: 396
Rejestracja: 26 kwie 2002 00:00

Post autor: Zosia »

Ja miałam 6 inseminacji: 3 w Gliwicach stymulowane, ale już nie pamietam czym i trzy w Bytomiu na cyklu naturalnym. I nic :cry:
Główną przesłanką do ich wykonywania było słabe nasienie.
Awatar użytkownika
amela
Posty: 134
Rejestracja: 19 lut 2003 01:00

Post autor: amela »

1. Mi udało się w wyniku 3 z koleji inseminacji, dzięki której po ponad 6
latach starań mamy córeczkę.
2. Wskazaniem do inseminacji było słabe nasienie.
3. Wszystkie inseminacje były na cyklu stymulowanym (Clo + Metrodin)
4. Wykonywane były w Bydgoszczy u dr. Marka Szymańskiego
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Gość

Post autor: Gość »

Piszcie Kochane, piszcie :D :D :D - może macie jakieś wiadomości o koleżankach, znajomych jak to było w ich przypadku - mnie chodzi w tym wątku o zasianie ziarenka optymizmu- ze nie koniecznie udaje się za 1-2 razem . Że czasem 4-5 inseminacja może przynieść oczekiwany efekt.
Ja jak już pisałam dzisiaj mam 1 d.c. i od 4 dnia zaczynam stymulacje CLO - to będzie moja 4 iseminacja ( dwie pierwsze na cyklu naturalnym a teraz druga ze stymulacją CLO po 2 tabletki), potem Pregnyl i Duphaston ( lub Kaprogest) . W naszym przypadku wskazania są takie, iż nasienie mojego ślubnego balansuje raz jest super, a raz w dolnych granicach .

Całuski - Kawi - moim marzeniem, jest zeby wszystkie starające się o dziecko błyskawicznie zachodziły :D :D :D :D :D
Awatar użytkownika
Zosia
Posty: 396
Rejestracja: 26 kwie 2002 00:00

Post autor: Zosia »

Kawi, czytałam, że leczysz sie w Bytomiu. Który lekarz Cię prowadzi?
Awatar użytkownika
alyonka
Posty: 374
Rejestracja: 28 cze 2002 00:00

Post autor: alyonka »

1. Mnie się udało w wyniku 4 inseminacji.
2. Wskazanie - wrogi śluz.
3. Stymulacja - Clo, Menogon, Pregnyl, Luteina.
4. Mejsce wykonywania - Novum.

Kawi, życzę aby i Twoja 4 próba okazała się udaną i na teście pokazały się II kreseczki! :D Trzymam kciuki.
Awatar użytkownika
Tygrys
Posty: 5091
Rejestracja: 29 maja 2003 00:00

Post autor: Tygrys »

Kawi, trzymam kciuki żeby 4 była szczęśliwa dla Ciebie !!! :cmok:
Aniołki 10.10.2006, 11.2008,12.2010
06.2010. cb
Novumowy Maciuś ur. 17.06.2009r. i Kacperek ur. 01.08.2011r. oraz
naturalny cudzik Szymon ur. 01.10.2012r.
Awatar użytkownika
Tasiemka
Posty: 270
Rejestracja: 06 sie 2003 00:00

Post autor: Tasiemka »

Kiwi ja też trzymam za Ciebie mocno kciuki. W tym cyklu ja również będę podchodzić do mojej czwartej inseminacji. To będzie cykl stymulowany CLO, potem pregnyl i jeszcze później Duphaston a na końcu cyklu dwie kreseczki na teście :wink: :P .
Moim znajomym udało się za czwartym razem, to była podwójna inseminacja, przyczyną kwalifikującą do ins. było słabe nasienie męża. Obecna ciąża rozwija się bardzo dobrze, w styczniu rozwiązanie, oboje z niecierpliwością czekają na swoją córeczkę!!!

Trzymam kciuki i życzę powodzenia
Tasiemka
Awatar użytkownika
Hexe
Posty: 265
Rejestracja: 09 cze 2002 00:00

Post autor: Hexe »

Tasiemko, a co to takiego podwójna inseminacja? Dwukrotne podanie nasienia w pewnym odstępie czasu? Sama miałam 5 inseminacji "jednorazowych".
Pa.
Awatar użytkownika
madzi
Posty: 69
Rejestracja: 09 wrz 2003 00:00

Post autor: madzi »

czesc dziewczyny!!
wlaśnie Was odnalazłam, ja tez jestem juz po 2 inesminacjach z negatywnym skutkiem,
napiszcie mi porsze ja wyglada u was leczenie
ja bioreclo od 2 cykli w tej samej dawce, natomiast na ulotce pisze ze w kolejnych cyklach podaje sie podwójną dawke? jak to jest u was??
a pregnyl to tabletka czy zastrzyk(sory to moze glupie pytanie, ale od niedawna lecze sie i jestem jeszcze nowicjszką)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Gość

Post autor: Gość »

Pregnyl - to zastrzyk daje go w pośladek ( normalny zastrzyk),
Rzeczywiście clo powinno się brać najpierw od 1 tabletki, a potem zwiększyć go dwóch ( oczywiście zwracajac uwagę jak reagują jajniki) . Ja Clo brałam po 2 tabletki od 3-7 dnia cyklu - zupełnie inaczej jak zalecają standartowo lekarze - ale wychodowałam 3 dojrzałe jajka i 3 mniejsze , endometrium tez było wzorcowe :) - ale nie zakonczyło się to dwoma krechami na treście :( :(
Awatar użytkownika
Tasiemka
Posty: 270
Rejestracja: 06 sie 2003 00:00

Post autor: Tasiemka »

Tak Hexe, "podwójną inseminacją" nazwałam powtórzenie całej inseminacji na drugi dzień. Przy słabym nasieniu rzadko kiedy przynosi pożądany rezultat ale warto spróbować. Im się udało!!! Nie wiadomo, która inseminacja była strzałem w dziesiątkę. Na pewno prawdopodobieństwo zaciążenia zdecydowanie wzrasta.

Pozdrawiam i ciągle trzymam za Was wszystkie kciuki :bigok: .
Tasiemka
Awatar użytkownika
Tasiemka
Posty: 270
Rejestracja: 06 sie 2003 00:00

Post autor: Tasiemka »

Jeżeli chodzi o clo to ja tez przyjmuję je dość niestandardowo, zaczynam od 2 dnia cyklu i biorę do 7d.c. po dwie tabletki dziennie - rano i wieczorem. Dość dobrze mnie stymulują ale niestety do tej pory brak dwóch kreseczek :cry:

Tasiemka
Awatar użytkownika
anita200
Posty: 3197
Rejestracja: 28 sie 2003 00:00

Post autor: anita200 »

Hej,
jestem po 1 ins, ale nie znam jeszcze wyniku..Wiecie co , a może powodzenie inseminacji zależy nie od tego czy i jak jesteśmy stymulowane, tylko od tego jak bardzo słabe jest nasienie? W moim przypadku było barrrrrrrrrrdzo słabe, więc tak w sumie na powodzenie nie liczę.Zastanawiam się, przy jakim nasieniu odnosi się sukces w postaci ciąży.Co o tym myślicie?
Pozdra. Anita
Awatar użytkownika
Gość

Post autor: Gość »

Anitko, myślę ze nie do końca .. jest tak , Miałam 3 inseminacje - nasienie zawsze mieściło się w normie. Ostatnio nawet bardzo w normie - miałam podanie 115 miliolionów plemników / 30% szybkoruszajach/ - lekarz plemniczkami był zachwycony. A ja jajka miałam 3 dojrzałe ( w sumie było 6 jajek, trzy dojrzałe i 3 mniejsze) , endometrium ksiązkowe - i ...... :( :( nic to nie dało :( . W tej chwili jakoś juz z rezerwą podchodzić bede do tej 4 iseminacji .....

Całuski

Kawi
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jestem w ciąży”