dieta przy azoospermii

Dietetyk, Julia Jaskowska jest absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W Przychodni Leczenia Niepłodności nOvum udziela porad na temat zdrowego odżywiania i redukcji wagi. Przedmiotem specjalnego zainteresowania pani Julii są diety wspierająca płodność, okres ciąży i karmienia dziecka.

Moderator: Osoby zatwierdzające - dietetyk

Zablokowany
izoldaa

dieta przy azoospermii

Post autor: izoldaa »

Witam. Mamy do czynienia z azoospermią, staram sie na wszystkie sposoby coś temu zaradzić. Na chwilę obecną próbuję zmienić przyzwyczajenia partnera do spożywania wielu produktów, dodatkowym utrudnieniem jest wysoki cholesterol i nadciśnienie tętnicze. Jak na razie w naszej diecie znajdują się:

1.drób, wołowina, ryby (sandacz, mintaj, pstrąg, dorsz, flądra, halibut- zarówno w całości jak i filety), wszystko duszę w piekarniku, czy też zawijam w folię aluminiową i duszę; do kanapek polędwica drobiowa, lub własnej roboty przetwory mięsne- szynka wieprzowa- ciężko wyeliminować

2. owoce i warzywa, w tym dużo czosnku i cebuli

3. orzechy, słonecznik, pestki dyni

4. olej słonecznikowy - do sałatek i dość rzadko ale jednak do duszenia piersi w garnku

5. ciemne pieczywo, kasza gryczana, jaglana, ryż naturalny, pełnoziarniste makarony, ziemniaki wykluczyłam-czy słusznie?

6. unikamy soli- zato mase suszonych przypraw z torebek (bazylia, oregano, zioła prowansalskie, curry, liście laurowe,pierz, chili- w dużych ilościach, ziele angielskie, tymianek itd ), dodatkowe pytanie, czy mozna od czasu do czasu dodawać do sałatek sos z torebki-do rozrobienia z olejem? co Pani sądzi w ogole o przyprawach do potraw, np gulaszu. w małych ilościach czy wcale?

7. sosy czosnkowe na bazie jogurtu naturalnego, sosy pomidorowe własnej roboty

8. czy może używać prawdziwego masła do kanapek?

9. zupy na bazie drobiu?

10. mleko 0,5; jogurty, ser biały półtłusty , a ser kozi, śmietana?

11. uwielbia czarna herbata lipton, która osładza miodem wielokwiatowym- wiem że nie może a pije ok 2litrów dziennie;
miód dodajemy również do potraw, czy wskazane? na jaką herbatę wymienic? wody pic niestety nie lubi i zmusza się do 0,25-0,5 litra dziennie;/

12. co z grzybami, w jakie postaci, duszone, lekko smazone? czy wszystkie są wskazane?

13. i jak w naszym przypadku z jajami i wątróbką- z jednej strony dobrze z drugiej cholesterol

14. alkoholu nie pije w tej chwili, palić nigdy nie palił na szczęście

do tej pory jak mój partner stwierdził- głodzę nas :) w ten właśnie sposób i zastanawia się czy nie zwariowałam;)
Szukam wszędzie odpowiedzi na te pytania jednakże nie do końca jestem przekonana w słuszności takiej diety, dlatego baaardzo prosze o poradę, skorygowanie błędów i wskazówki. Co jeszcze mogę zrobić?? dodam, że partner bierze leki i suplementy przepisane przez androloga i jeszcze na nadciśnienie.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
Zablokowany

Wróć do „Dieta wspierająca płodność i okres ciąży - pytania do eksperta”