CYTOMEGALIA

Archiwum forum "Jak się leczyć?"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
mena81
Posty: 12
Rejestracja: 25 kwie 2009 00:00

Cześć cellaris

Post autor: mena81 »

Ja robiłam dziś awidność CMV IgG i czekam na winik 10 dni roboczych kosztowało mnie to 35 zł.Robiłam w Katowicach.Moje wyniki są taki IgG 250 Au/ml i IgM 2.684 indeks.Więc ma większe i też sie boje że jestem w ciąży.
Awatar użytkownika
cellaris
Posty: 31
Rejestracja: 19 kwie 2009 00:00

Post autor: cellaris »

o, no popatrz ja też w Katowicach robiłam badania :D w takim razie ja jeszcze w czwartek skoczę zrobić awidność bo skoro tak długo się czeka to mogę nie dostać wyników do wizyty u "zakaźnika". A ty wybierasz się do kogoś na konsultacje z tym wynikiem???
Awatar użytkownika
ammy777
Posty: 38
Rejestracja: 20 mar 2009 01:00

Post autor: ammy777 »

Dziewczyny wracam do Was z ważna informacja dla tych, które badania na CMV robią/robiły w LIMie. Po moich ostatnich badaniach, gdzie wyszlo, że oba antyciała mam dodatnie, co oznaczałoby aktywnego wirusa w moim organiźmie, poszperałam trochę w necie i znalazłam wypowiedź na jakimś forum, że wyniki CMV w LIMIie są b. często zawyżane 8O Ja od ponad miesiąca zamartwiałam się, że przez kolejne 0,5-1,5 roku (bo tyle trwa aktywność wirusa) nie będę mogła starać się o dzidzie, a w związku z tym, że mam juz swoje lata, teraz każdy miesiąc dla mnie ważny nie mogłabym pozwolić sobie na tak długie czekanie :mur: Powtórzylam badania w przychodni przy Szpitalu Zakaźnym i wcale się nie zdziwiłam, że NIE MAM AKTYWNEGO WIRUSA!!! Wartość IgM prawie dwukrotnie mniejsza!!! IgG czteroktornie!!! Dziewczyna na tym forum miała rzeczywiście rację!!! MOGĘ BEZ OBAW STARAĆ SIĘ O DZIDZIE!!! Jestem naprawde cala szczęśliwa teraz, ale co nerwów zjadłam przez ten miesiąc to moje :? Dodatkowo zrobiłam również badanie na awidność i to również mi potwierdziło, że moje zakażenie wirusem jest stare :D
Awatar użytkownika
mena81
Posty: 12
Rejestracja: 25 kwie 2009 00:00

wyniki

Post autor: mena81 »

Ja z wynikami idę do ginekologa w Bytomiu bo tu mieszkam, zobacze co mi powie.Wizytę mam na 04.05.09.
Awatar użytkownika
cellaris
Posty: 31
Rejestracja: 19 kwie 2009 00:00

Post autor: cellaris »

no ja też słyszałam na różnych forach o LIMIE. Ja badania robiłam w laboratorium "Fryda" w Katowicach, awidność też tam mam zamiar zrobić, ale zastanawiam się czy nie zrobić tuż przed pójściem do "zakaźnika" IgM w innym lab. Co o tym myślicie :?: :?: :?:
mena czekam z niecierpliwością na info po wizycie u twojego gina
Awatar użytkownika
Gość

Post autor: Gość »

Ja bym powtórzyła badanie w dwóch różnych laboratoriach. :D
Awatar użytkownika
mena81
Posty: 12
Rejestracja: 25 kwie 2009 00:00

lekarz

Post autor: mena81 »

Jak będę po wizycie u lekarza to dam znać, idę do 2-ch lekarzy jednego mam 4.05.09 a drugiego 18.05.09 zobaczę co powiedzą i wam napisze ja też czekam na wasze odpowiedzi co wam lekarze powiedzieli.Badanie robiłam w laboratorium KORLAB w Katowicach.
Awatar użytkownika
cellaris
Posty: 31
Rejestracja: 19 kwie 2009 00:00

Post autor: cellaris »

No to mena81 czekam na wieści od twojego lekarza. A idziesz do dwóch ginekologów czy może jeszcze do lekarza chorób zakaźnych???
Ja czekam na wizytę do 18.05,zobaczymy co mi powie. Póki co ... zrobiłam awidność i czekam na wyniki.
Awatar użytkownika
mena81
Posty: 12
Rejestracja: 25 kwie 2009 00:00

wizyta u lekarza

Post autor: mena81 »

Cześć Wam.Właśnie jestem po wizycie powiedzial mi że przechodziłam cytomegali w ciągu 3 miesięcy i mam przeciwciała a te mian IgM 2.684 sa tak duże bo długo za nim spadną że moge zrobić jak cheć zrobić avidność (ja cały czas mu mówiłam że duzo o cytomegali czytałam) ale także mogę zachodzić w ciąże.Gdybym teraz była chora to miana IgG dochodzil do 1000 i IgG był też o wiele wieksze.Ten lekarz to ordynator ginekologi w Bytomiu.Zobacze co powie ten drugi lekarz to on mi dał te badania.Lekarza zakaźnika nie mam umówionego.Pa pozdrawiam też czekam na wasze informacje
Awatar użytkownika
cellaris
Posty: 31
Rejestracja: 19 kwie 2009 00:00

Post autor: cellaris »

Mena skarbie dzięki za info,ale trochę się zapętliłam, ja mam IgG podobne do twojego coś ok 224, czyli z tego co napisałaś wynika że przy dodatnim IgM (jak u nas) mamy IgG ok. 1000 to jest choroba w pełni,a jeśli IgG jest poniżej 1000 (u nas na szczęście dużo poniżej :) )to oznacza to że cytomegalia jest już ponad 3 m-ce i przeciwciała sobie powoli będą spadały, zarówno IgG jak i IgM tak??? Czyli teoretycznie nie ma co panikować i możemy myśleć o dziecku, dobrze zrozumiałam????
A tego zakaźnika to myślę,że możesz sobie podarować. Ja mam wizytę na 18.05 ,a skoro mamy zbliżone wyniki to przecież i tobie i mnie powie on to samo więc ja napiszę co się dowiedziałam. No to co...czekamy na wyniki awidności i na kolejne konsultacje :wink:
Jeszcze raz dziękuję za info. nieco mnie uspokoiłać.
Awatar użytkownika
mena81
Posty: 12
Rejestracja: 25 kwie 2009 00:00

odp.

Post autor: mena81 »

tak cellaris dobrze zrozumiałaś tak im powiedzał, a że cały czas go pytałm to powiedzał że mogę jak chcę zrobi awidności dla mojego spokoju ale te zakarzenie jest z ostnich 3 miesiecy i kazał robić kalendarzy i działac .Zobaczę co powie ten drugi lekarz i napisze na forum.pa
Awatar użytkownika
cellaris
Posty: 31
Rejestracja: 19 kwie 2009 00:00

Post autor: cellaris »

ok, dzięki. W takim razie powoli przestaję się już stresować. Pozdrawiam i ...byle do 18.05 też napiszę co i jak jak będę już po wizycie,pa
Awatar użytkownika
cellaris
Posty: 31
Rejestracja: 19 kwie 2009 00:00

Post autor: cellaris »

Mam już wyniki...awidność IgG wysoka więc to przetrwałe zakarzenie, trochę mi ulżyło.
Mena a co u ciebie z wynikiem, chyba podobnie???
Awatar użytkownika
cellaris
Posty: 31
Rejestracja: 19 kwie 2009 00:00

Post autor: cellaris »

Mena i jak tam twoja awidność??? Ja powoli stresuję się przed poniedziałkową wizytą u zakaźnika :(
Awatar użytkownika
mena81
Posty: 12
Rejestracja: 25 kwie 2009 00:00

Cześć

Post autor: mena81 »

Byłam dziś w laboratorium i nie ma jeszcze wyniku będzie dopiero w poniedziałek 18.05.09 wiec dam znać w poniedziałek co z wynikiem i co ten drugi lekarzmi powiedział o moich wynikach.

Dodane po: 3 minutach:

Ja narazie nie myśle o tym bo chyba bym z gupiała i mąż mi mówie że bedzie dobrze więc Cellaris TRZYMAMY SIĘ I NIE PANIKUJEMY BĘDZIE DOBRZE PA POZDRAWIAM
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jak się leczyć?”